Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2002., 21:37   #21
Na balkanu bi to rezultiralo divljim otpadima usred gradskih parkova a to bi zahtjevalo jace policijske kontrole a to bi diglo nivo korupcije potrebit za odrzavanje normalnog drzavnog kriminala i sve bi onda otislo u pizdu maternicu
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 12:14   #22
Quote:
ivek
Skupljajte smeće koliko god želite, ali ostaje činjenica da ga samo selite iz "prirode" na jedno drugo mjesto odakle će širiti boleštine...
Nije točno. Treba ga grupirati na smetlišta, koja trebaju biti (kod nas još nisu) stručno locirana i stručno izvedena, vođena i na kraju sanirana. Time se onečišćenje bitno smanjuje.

Inače, papirić, čik i žvaka na cesti ili u prirodi zapravo nije zagađenje. To je samo nekultura.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 20:52   #23
U prirodi je po meni to ipak zagadjenje

U gradu me ne smeta, nek smo ih prepuni sto se mene tice, gradovi su ionak hrpa smeca u kojoj zivimo mi, usrani glodafci
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 09:00   #24
Unhappy ehm

je gradovi i jesu zapravo najveca smetlista....
Bilo bi tako ljepo kada ne bi bilo niti globalizacije niti industrije...e da...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 10:30   #25
Thumbs down Smeća ne smije biti !

Mislim da dolazimo na pravu temu. Svaka je proizvodnja - proizvodnja smeća (sa zadrškom - odgodom), ali moderan način proizvodnje i potrošnje sve više skraćuje taj rok pretvaranja novog proizvoda u otpad. Svakako da teba selektirati otpad (već u kućanstvu) ali to neće rješiti problem - to je samo odgađanje.
Valja smanjiti proizvodnju (smeća) odnosno raditi samo dugotrajne proizvode koji nam zaista trebaju.

Kaže stara mudrost da šume prethode civilizaciji, a pustinje je slijede. Ove nove pustinje koje danas stvaramo izgleda da će imati oblik golemih odlagališta smeća, tj. bit će to otrovne pustinje.
A od netaknute prorode i tako nije ostalo ništa pa ne valja potezati granice. Ipak više vrijedi jedno stablo u gradu nego sto stabala iza sedam brda. Jer većina nas (i sve veća većina) živimo u gradovima.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 16:42   #26
"eat recycled food... recycled food is good for you..."
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 14:40   #27
Quote:
Watashi;
U prirodi je po meni to ipak zagadjenje

U gradu me ne smeta, nek smo ih prepuni sto se mene tice, gradovi su ionak hrpa smeca u kojoj zivimo mi, usrani glodafci
he he
u pravu si, u pravu

samo se malo provezite uz Savu i pogledajte oko sebe; što je smeće i što je deponij i civilazacija

samo trebalo bi učiniti razliku između dvije stvari;
1. brinete li svi za prirodu, okolinu, planet, za njih same po sebi
ili brinete što;
2. ako mi sad, uništimo sve, naši i mili i dragi ljudski potomci neće imati gdje živjeti?

najviše vas brine zagađenje humaniziranih dijelova planete, znači onog dijela gdje živite i to prvenstveno zato jer smeće smeta Vama, manje zato jer zagađuje neku kobajagi prirodu, dakle opet jedan homocentričan stav,
koji se isto tako može pročitati u nastojanju nekih institucionalnih tvorevina, kojima najčešće nasjedate, pa se onda sankcionira npr, bacanje žvakaće gume pod izlikom brige o zagađenju a zapravo je to jedan od načina manipualicije pučanastvom

ne brinite za plavi planet, naša "majčica zemlja" ima dovoljno auto korektivnih mehanizama da ove male dosadne nametnike koji se ipak dosta brzo množe (ljude jasno), vrlo brzo svede na pristojan broj koji je neće ugrožavati

svojim sitnim zahvatima ionako ne možete ništa promjeniti, pravi zagađivači su daleko od vas, uostalom oni vam i proizvode hranu i energiju pa su svi ovi povici uglavnom trla baba lan...
kao i većina svega što ljudi rade

a industrijski, skupiti čim više "korisnog" otpada pa si smanjiti troškove sirovine ili materijala i to još prikazati kao brigu za okoliš; krinka, od prvog zahvata u prirodu čovjek je neopisivo nemilosrdan u izrabljivanju svega što mu iole može koristiti i situacija s razvojem tzv. civilizacije ide sve gora, bitna je zarada a ne priroda

život u skladu sa prirodom; zaboravite- civilizacija ide u sasvim drugom smjeru

i kad sretnem nekog od vas kako skuplja papiriće, baciti ću još jedan, kad se već čovjek osjeća bolje radeći nešto korisno, da mu i ja pomognem u tome
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 21:30   #28
pa bu uskoro cjeli grad zgledal ko moja soba
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 18:24   #29
a vidite kako se pojedinci trude:

http://www.ciopa.hr
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 20:36   #30
pojedinac moze puno napraviti,najlakse je prekriziti ruke i reci "svijet ionako ide u propast".

Ja se osobno jako lijepo osjecam kad u prirodi,ne samo pokupim "svoje" smece,vec ako naidjem na neko "tudje",i skupim ga isto. Mislim da je bitno da nam do svijesti dodje to da se smece ne dijeli na moje, tvoje, tudje..vec je smece jedno - nase, kao i priroda sama. Ono za sto se mogu praviti da me se ne tice, zapravo me se jako tice, i umjesto ignorancije, trebalo bi odgovoriti aktivnoscu. Neke ljude ipak ne mozemo promijeniti, al mozemo bar svojom aktivnoscu djelovati na buduce generacije. Svijest prema prirodi, prema ekologiji prvenstveno se oblikuje u vlastitoj kuci.
Jako sam sretna kada mogu vec vidjeti svoju jednogodisnju necakinju kako svojim malim koracima odgega do kante za smece i baci papiric od cokolade. Ona jos nije svjesna znacenja tog cina, al je naucena na to kao na neku vrstu igre, isto kao kad baci na cestu ili travu neki otpadak i odmah cuje da se to "NE" radi. I ona, koja ne zna jos ni izgovoriti rijec "smece",zamisli se nad tim cinom i drugi put postupi drugacije.
__________________
U beskonačnosti različitih razmišljanja i svjetova, tek samo sam neznatna čestica; ali u samo svojim mislima - razumijem i posjedujem cijeli svijet.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 10:31   #31
A ja se pak jako volim sexati u prirodi
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 00:49   #32
ah... ima nas još... sva sreća...
Definitivno bi se trebale organizirati bar neke kvartovske grupe koje bi se skupljale bar jednom mjesečno i kupile smeće u svojem kvartu. Pa neka se smiju primitivci, ali će im valjda malo ući u glavu. Eto, počinje se malim stvarima. Problemi leže malo dublje od pukog kupljenja smeća po ulici No bar nešto, da i ono malo prirode što imamo u gradu lijepo izgleda.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 15:12   #33
Već vidim kako će neki od filmova sa futurističkom tematikom postati naša stvarnost...a tema će im biti golema prostranstva zatrovane zemlje...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:46   #34
definitivno najbolje otvaranje je zadovoljavanje primarnih bioloških potreba u prirodi; onda se sve otvori prema prirpdi..
__________________
uvijek negdje skrenem s puta :D
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 21:07   #35
Quote:
mr X kaže:
zagadjivaci koji prouzrokuju ekoloske katastrofe tipa trovanja rijeka i mora otpadnim vodama, za koje itekako znaju koliko su stetne, trebaju platiti zestoku kaznu, odstetu a ni kazna zatvora za odgovornu osobu nebi bila naodmet. slijedeci nadlezni ce dobro promisliti...

kad je vec tema uskrsnula od mrtvih, da i ja kazem koju...
bila sam na mjestu nesrece u Spanjolskoj 2 mjeseca nakon izlijevanja i cula pricu iz prve ruke. kapetan je bio u zatvoru, ali je pusten. vlasnik broda je...neka off-shore kompanija, mogu im staviti soli na rep. nafta s tog broda je bila nicija, tj. brod plovi, a vlasnik se cjenka. kad proda naftu, nafta ide najboljem ponudjacu.
dobrovoljci su pomagali ispocetka, kasnije je stvar preuzela vojska, jer oni imaju opremu i znaju sta napraviti s njom.
...to je trebalo vidjeti...crna obala, crne skoljke, vojnici u bijelim zastitnim odijelima koja ubrzo pocrne...mislim da se ni danas ne zna sigurno kakve su posljedice.
Jedino se mozemo nadati da se takve stvari nece cesto dogadjati...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.