Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 19:39   #41
[QUOTE Aberzeiah]škorpioni su za kur** ..... da moram živjet sama sa sobom,objesila bih se za prvo drvo.. nema normalnih škorpija.. a znate kaj nam ljudi najviše zamjeraju? prodornost i iskrenost.. al onu bezpoštednu iskrenost..[/QUOTE]

ma daj, skorpioni su feniksi. to se meni svidja, jer samo tako se u zivotu uspije prezivjet.

a to sto par rijecima znamo "srozati" osobu, he-he, omogucavamo joj da jaca svoj karakter.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:58   #42
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
ma daj, skorpioni su feniksi. to se meni svidja, jer samo tako se u zivotu uspije prezivjet.
I ja ih tako doživljavam.

Sa Škorpionima je lako - samo ih ne treba izneveriti.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 20:04   #43
pa nije dobro bilo koga iznevjeriti. to jednostavno nije fer.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 21:37   #44
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
pa nije dobro bilo koga iznevjeriti. to jednostavno nije fer.
Istina, ali izneveravanje Škorpiona može biti i opasno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 09:58   #45
je, ta ce licnost biti izbrisana iz nase agende. vise nece "postojati" za nas.

ja im se ne svijetim, ali ih totalno ignorisem.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:36   #46
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Istina, ali izneveravanje Škorpiona može biti i opasno.
Ja sam Škorpion i dušom i tijelom



Škorpion (lat. Scorpio) je jedan od 12 horoskopskih znakova. Osobe rođene od 24. listopada do 22. studenog su rođene u znaku škorpiona.
U hrvatskim horoskopima ga se naziva i štipavcem.

Vladar 8. kuće horoskopa
Vladajući planet - Mars, Pluton
Element - Voda
Godišnje doba: sredina jeseni
Boja - jarke, a stroge; tamnocrvena, crna, smeđa, boja trule višnje, crna, tamnozelena, srebrnosiva
Sretni brojevi - 2, 3, 9, 14, 15
Sretni dani - ponedjeljak, utorak i četvrtak
Povoljni mjeseci - siječanj-za početak novih aktivnosti, ožujak-za ljubavne poduhvate, svibanj-za putovanja, srpanj- za zabavu i godišnji odmor, rujan-za rješavanje obiteljskih problema.
Dragi kamen - Opal
Kovine - Olovo, željezo, crveno zlato
Cvijet - Pelargonija
Drvo - glog, bor, božikovina
Životinja - Kukci, kućne životinje
Zemlje i gradovi: tip naroda Židov, Alžir, Judeja, Sirija, Norveška, Katalonija, Valencija, Dover, Liverpool, Frankfurt, Mesina
Voli - Seks, borbe, rizik, tajne

Priroda osoba rodenih u znaku Škorpiona puna je proturječnosti, izvor je neugasive borbe strasti i osjećaja. Škorpion, simbol nepomičnosti, pod povoljnim utjecajem planete Marsa dobija posebne vrline koncentracije i pronicljivosti. Najizrazitija osobina Škorpiona je suzdržanost, koja čini osobe rođene u ovom znaku pomalo tajanstvenima. Ova osoba ne dopušta nikad da se prodre u njene najintimnije i najskrivenije sfere i uspješno krije od drugih svoje slabe točke. Ono što im u mnogim slučajevima daje prednost je duboka i snažna intuicija koja im omogućuje lako razlučivanje istine od laži i razdvajanje zla i dobra. Pokretljiva i dinamična, često je u sukobu sa samom sobom i sa drugima. Izuzetno je osjetljiva na simpatije i antipatije drugih tako da se može s istom lakoćom pokazati ljubaznom i susretljivom kao i hladnom i bezobzirnom.

Čvrste u svojim odlukama, istrajne u akciji, sposobne koncentrirati sve svoje snage u pravcu ideala koji žele postiči. Rođeni u znaku Škorpiona često su obdareni dubokim i profinjenim duhom, uvijek otvorenim za nove ideje, živom inteligencijom i vatrenom maštom koja ih čini neukrotivim borcima, hrabrim i dominantnim na svakom polju.

Ljubitelj inteligentnih razgovora, Škorpion može u njima ispoljiti sve snage svog duha, svog borbenog i vatrenog karaktera. Ove osobe ne treba izazivati, jer onda lako postaju razjarene i nasilne. Kontradiktornosti se ne završavaju ovdje: ogromna snaga i energija ovih ličnosti doslovno eksplodira u trenutku akcije, ali Škorpion je efikasniji u obrani nego u napadu jer su, u osnovi, koliko god to krile; ove osobe prepune dobrote i dubokog poštovanja za druge ljude. Postoji još jedna strana skrivena u ovom proturječnom duhu: izrazito razvijen estetski osjećaj i ljubav za formu i detalje. Ono što Škorpion teško podnosi je da ga savjetuju i da mu proturječe: on želi bitku voditi sam, isključivo vlastitim snagama.

Osoba rođena u ovom znaku nikada se ne žali drugima: ona pati šuteći. U njenoj unutrašnjosti često se vode teške bitke o kojima nitko ništa ne zna. Škorpion voli svoju snagu, voli uvijek biti u pravu i iskazivati svoju superiornost. Svakako, ove ličnosti to često i zaslužuju jer i u najtežim trenutcima u životu znaju sačuvati hladnokrvnost i sigurnost u sebe. Ni malo im nije teško suočiti se sa naporima i sa suprostavljanjem drugih ljudi: znaju da sve mogu pobijediti i to im je samo novi stimulans za akciju.

Škorpion je uglavnom apsolutista. Ova strana njegovog karaktera najbolje se pokazuje u prijateljstvima. Osjecaji simpatije i antipatije radaju se kod ovih osoba iz nesvjesnog, odmah pri prvom susretu. Njima je teško održavati površne odnose. Osjećaji su im duboki pa su njihova prijateljstva prava prijateljstva. Nemaju ni moralnih ni društvenih predrasuda, i često održavaju odnose sa ličnostima vrlo posobenog karaktera ili aktivnosti. Rijetko pristaju na kompromise i uvijek teže ka isključivim pravima. Ali, njihovo prijateljstvo može se u svakom trenutku staviti na probu: Škorpion nikada neće iznevjeriti! Zaista je ugodno biti u društvu ovih osoba; njihova životna snaga djeluje brzo na sve koji se nalaze u njihovoj blizini tako da i samo njihovo postojanje ulijeva novu snagu drugima. Njihova neobična darežljivost goni ih da poklanjaju sve što mogu.

I dokazani smo ljubavnici of kors
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:42   #47
Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
škorpioni su za kur** ..... da moram živjet sama sa sobom,objesila bih se za prvo drvo.. nema normalnih škorpija.. a znate kaj nam ljudi najviše zamjeraju? prodornost i iskrenost.. al onu bezpoštednu iskrenost..
Iskrenost je vrlina a ne mana Naravno da se nekad u situaciji možeš prilagodit pa reći malo iskrivljenu istinu da ne povrijediš osobu do koje ti je stalo . Kontrola misli i osjećaja ... ako mi to nemožemo , nemože nitko
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 16:52   #48
Quote:
normall kaže:
no da smo najbolji ljubavnici to stoji

Quote:
Drakulj kaže:
Samo se zavaravaj dušo...
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
i meni ne lici da je on dobar ljubavnik...
hmmm...vas dvije imate sexualnih problema

jedna od naših osobina je da smo vrlo jako puno dobri psihoanalitičari
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 18:09   #49
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
hmmm...vas dvije imate sexualnih problema

jedna od naših osobina je da smo vrlo jako puno dobri psihoanalitičari
je, je, zato ti ja kazem da ti imas seksualnih problema.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:26   #50
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kako točno neki škorpion izgleda? Ja bih po izgledu skužila ako su baš neke karakteristike istaknute, ali prvenstveno skužim po nekim karakternim osobinama.
nos al ozbiljno, skoro sve škorpije imaju jak ili primjetan nos. promatrah to malo... ili je kukast, ili poveći, ili poprilično prćast, ili krumpirast... čim vidim nos pomislim škorpija
osim toga, oštre crte lica, netko je rekao prodoran pogled...
(enchi, mano te muva - tebi dodatno hladan izgled daje onaj kozji mjesec ali opet, možda kad se bolje pogleda oči...ima malo te topline...malo )
ženske škorpe - čini mi se da ma kako izgledale po društvenim standardima ( zgodno, nije zgodno, ), uvijek imaju jednu poveću dozu seksepila u sebi. ne onu vagastu lutkastu ljepotu, već baš seksepil.
muški mi ne leže toliko
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:28   #51
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
nos al ozbiljno, skoro sve škorpije imaju jak ili primjetan nos.
Bit će da sam ja onda u tom slučaju Vaga jer moj nos nije ni prćast, ni šiljat, ni krumpirast već... normalan?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:29   #52
o čem će škorpe nego o seksualnim problemima
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:31   #53
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Bit će da sam ja onda u tom slučaju Vaga jer moj nos nije ni prćast, ni šiljat, ni krumpirast već... normalan?
pa što si u podznaku vaga ili ti je sunce tamo ?

naravno, ne kažem uvijek - to bi se samo po sebi trebalo podrazumijevati - ali vrlo često. promatraj malo.

ako nema nekakvog rakića ili nekog drugog znaka da ublaži izgled, uglavnom su grube crte lica i...nos
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:35   #54
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa što si u podznaku vaga ili ti je sunce tamo ?

naravno, ne kažem uvijek - to bi se samo po sebi trebalo podrazumijevati - ali vrlo često. promatraj malo.

ako nema nekakvog rakića ili nekog drugog znaka da ublaži izgled, uglavnom su grube crte lica i...nos
U podznaku sam Vaga pa sam mislila na to da se kod mene u tom smislu ispoljava Vaga a ne Škorpion. A i kod dosta stvari je kod mene na glasu Vaga, ali polako to ispravljam i radim na "svom" Škorpionu.

Ma znam da nisi mislila uvijek, samo sam prokomentirala za sebe. Iako, moje lice ima malo izraženije crte lica tako da će biti to to, ali nosić mi je fin
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:11   #55
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
tebi dodatno hladan izgled daje onaj kozji mjesec
Ah, da, naš čuveni Mesec u Jarcu.

Quote:
ali opet, možda kad se bolje pogleda oči...ima malo te topline...malo
Zato ja to sve nadoknađujem vodolijskom druželjubivošću i pristupačnošću.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:15   #56
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
nos al ozbiljno, skoro sve škorpije imaju jak ili primjetan nos.
moram i ja primjetit da moj nos je primjetan jedino po tome sto je lijep nosic.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:16   #57
e da, Soulmax je zaboravio da naš znak može biti jako autodestruktivan.

puno je narkomana, alkoholičara, samoubojica rođeno pod tim znakom i da bi vam dokazao kako je u pravu skočiti će iz aviona s vama bez padobrana (tj. vi ćete misliti da Škorpion nema padobran)
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:18   #58
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
U podznaku sam Vaga pa sam mislila na to da se kod mene u tom smislu ispoljava Vaga a ne Škorpion. A i kod dosta stvari je kod mene na glasu Vaga, ali polako to ispravljam i radim na "svom" Škorpionu.
I ja sam zapazila da dosta potiskujem svog Škorpiona i u poslednje vreme polako počinjem da ga 'oslobađam'. Ta je energija mnogo jača, teža, zahtevnija, komplikovanija u odnosu na bezbrižnu vodolijsku energiju sa kojom je lako i sa kojom sam u 'dobrim odnosima'. Škorpiona sam sklona da potisnem ili naprosto prekrijem Vodolijom kada se pojavi, pa tako zapravo i ne koristim sve njegove resurse. Više ga srećem u nagoveštajima. A mislim da je šteta, jer Škorpion ima mnogo snage, mnogo dubine koju čovek može kreativno iskoristiti u sebi. No, mene škorpionska energija dosta plaši. Nisam sa njom baš 'na ti'. Ali radim na tome.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:22   #59
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
puno je narkomana, alkoholičara, samoubojica rođeno pod tim znakom
Ako te to teši - većina bolesnika po psihijatrijskim klinikama su Vodolije. Doduše i većina genija takođe.

(Konstatujem da na osnovu znaka i podznaka imam odlične predispozicije da se razvijem u alkoholičara/narkomana ludaka. )

Zadnje uređivanje normall : 22.06.2007. at 22:08.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:26   #60
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
e da, Soulmax je zaboravio da naš znak može biti jako autodestruktivan.

puno je narkomana, alkoholičara, samoubojica rođeno pod tim znakom i da bi vam dokazao kako je u pravu skočiti će iz aviona s vama bez padobrana (tj. vi ćete misliti da Škorpion nema padobran)
tvoj avatar bas lici na takvu licnost.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.