Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 20:17   #41
evo ponovo podizem ovu temu. u prvom postu ,od prije dvije godine,sam se "zalila" da mi se djetetu od pet i po godina klima prvi zubic, a danas primjetim da mi se i mladjoj curici klima donja jedinica. a ima samo 4,5 godine e to mi se pa stvarno cini previse rano. inace ima prelijepe zubice, posve zdravi....bili na kontroli prije 6 mjeseci. eto mame da znate, moze i tako rano beba moja
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:36   #42
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
evo ponovo podizem ovu temu. u prvom postu ,od prije dvije godine,sam se "zalila" da mi se djetetu od pet i po godina klima prvi zubic, a danas primjetim da mi se i mladjoj curici klima donja jedinica. a ima samo 4,5 godine e to mi se pa stvarno cini previse rano. inace ima prelijepe zubice, posve zdravi....bili na kontroli prije 6 mjeseci. eto mame da znate, moze i tako rano beba moja
Moj malac ima 4 g. i 8 mjeseci i počela mu se klimati gornja jedinica. Meni se to čini dosta rano ali sam malo proguglala i vidim da je "normalno" između 4 i 7 godine.
Lora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:46   #43
Mojoj maloj su prvi mlječni ispali nešto prije 5. godine.Prvo su ispale donje jedinice i odmah su nicale trajne. Isto sam bila zabrinuta, pitala i zubaricu, rekla je da je moguće. Sad će 8 godina i ima jedinice i dvojke i gore i dolje trajne (naravno i šestice) i ispale su dolje trojke. Obje.

Meni se to i dalje čini rano, no tko sam ja da se svađam s njezinim zubima kad trebaju ispasti
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:51   #44
nije rano. mojem je sa 5 i sitno izbio prvi trajni (prije mjesec dana, možda malo više). jučer sam vidjela da i druga jedinica samo što nije izbila. no problem su mliječni koji nikako da se rasklimaju. žao mi ga je mučiti sa injekcijama. vidim da i zubarica odugovlači koliko može.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:21   #45
Mom su izbile sve trajne šestice u posljednje dvije godine (ima sedam i pol), ispale su mu donje dvojke i odmah krenule trajne, kod gornjih su čak trajni izbijali dok se mliječni klimali i zubarica je čekala da se to samo odradi, i trajalo je bogme neko vrijeme, uz stalno klimanje i mrdanje, evo sad druga gornja jedinica stoji ukoso, ispod nje izbija trajni.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:39   #46
mojem su šetice izbile prošle godine. mene ne čudi to rano izbijanje zubi. prvi mliječni mu je izbio sa nenavršenih 4 mjeseca.
sad bu imao dva reda ko morski pas.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:15   #47
Imamo problem trajna jedinica izbija iza mliječne, a mliječna se jako slabo klima.... i kaj da radim sada? Cijela sam pol pol rasklimavati i prčkati lagano po mliječnoj dok ju ne izvadimo ili ne dirati ništa?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:18   #48
rasklimat će se , ispasti, a trajni bu se pomaknuo na svoje mjesto. bez brige, i mi smo to prošli.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:26   #49
Ajme, tenkjuuu!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:30   #50
možete rasklimavati mliječni, ali u konačnici nikakve veze tak da je svejedno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:46   #51
Evo, moja sa 9 i pol je izgubila i zadnji mlječni zub (gornju trojku).
Bili smo čak i zabrinuti kad je rekla da joj se klima zub jer smo "zapamtili" da je promijenila sve zube pa sam se uspaničarila da se ne klima trajni.

Njoj su svi prvo ispali pa rasli novi, nekim trajnima je trebalo poprilično dugo da niknu nakon što je mliječni ispao. Nisam uopće razmišljala da bi mogli nicati trajni,a da se mliječni još drže jer sam čitala kad dolaze trajni zubi tope korjenčić mliječnih pa ovi ispadaju.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:28   #52
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možete rasklimavati mliječni, ali u konačnici nikakve veze tak da je svejedno.
Ne bi se slozila. Meni su isto izbile trajne jedinice a da se mlijecne uopce nisu klimale - pa su mi ih vadili kod zubara. Klinki su isto izbile trajne jedinice iza mlijecnih i zubarica je rekla da ih treba rasklimavati i probati izvaditi sama jer se trajni pomicu naprijed dok rastu ako ima mjesta - a dok ne ispadnu mlijecni nemaju gdje bit nego u drugom redu. Njoj je srecom relativno brzo uspjelo rasklimati i izvaditi jedinice samoj tako da su se trajni pomakli naprijed na pravo mjesto.

Inace, moja ce sad 9 ima trajne gornje jedinice i donje jedinice i dvojke. Ostali joj jos nisu ispali. Mamino dijete (ja sam srednju upisala jos s dvije mlijecne petice )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:31   #53
Kak sam pricala da mu izbija trajni a mlijecni se skoro pa ni ne klima stara me podsjetila kak je bilo sinu od njene frendice (ja totalno zaboravila, bili smo djeca) - niknuli mu i narasli trajni 1, 2 i 3, a mlijecni ostali cvrsto u celjusti. Imao je zube u dva reda... Valjda su rasli na totalno drugim lokacijama pa trajni nisu dirali korijen mlijecnima. Sijecam se da je na kraju morao vaditi mlijecne i da su imali ogroooman korijen. Nosio je aparatic zbog toga. Ajd, nama se bar malo klima pa ce se rasklimati valjda...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:34   #54
Moje mlijecne jedinice su isto imale veliki korijen kad su ih iscupali (veci nego je sam zub koji je bio vani). No velim, meni se uopce nisu klimale.
Ostali mlijecni zubi su mi srecom normalno ispali
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:47   #55
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ne bi se slozila. Meni su isto izbile trajne jedinice a da se mlijecne uopce nisu klimale - pa su mi ih vadili kod zubara.
wellisia je napisala da se malo klimaju, pa sam se na to referirala jer je tako bilo i kod mojeg. ionak ne znam na koju foru bi se mogao rasklimavati čvrsto držeči zub.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.