Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2004., 23:32   #1
Crna lista

Ima li netko popis proizvoda koji su testirani na životinjama?
Ako ima.. možete li napisati?

Čula sam da su proizvodi od P&G svi testirani na životinjama.
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 00:49   #2
Evo, ovako:

Bic Corporation Braun (Gillette Company)

Chesebrough-Ponds (Faberg, Cutex, Vaseline)

Colgate-Palmolive Co. (Palmolive, Ajax, Fab, Speed Stick, Mennen, Hills Pet Nutrition,Mennen, SoftSoap)

Elizabeth Arden (Unilever)

Gillette Co. (Liquid Paper, Flair, Braun, Duracell, Oral-B, Parker Pens)

Helene Curtis Industries (Finesse, Unilever, Suave)

Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena)

Krka

Lek

Lever Bros. (Unilever)

L'Oréal

Mennen Co. (Colgate-Palmolive)

Neva (Rosal)

Olay Co./Oil of Olay (Procter & Gamble)

Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine)

Pliva

Procter & Gamble Co. (Ariel, Head & Shoulders,Pantene Pro-V, Secret deodorant, Cover Girl make up, Max Factor make up, Crest, Tide prašak, Bold, Camay, Cheer, Comet, Ivory, Spic & Span, Sure, Zest, Dash, Lenor, Meister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Vidal Sassoon Wash & Go, Pantene, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff,Credo, Clearasil, Camay, Blend-a-med, Blendax Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub,Medinait,Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, HugoBoss , Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Pringles chips)

Reckitt Benckiser (Coty, Lysol, Mop & Glo, Resolve, Spray 'N Wash, Woolite)

S.C. Johnson (Drano, Fantastik, Glade, Pledge, Shout, Windex, Ziploc)

Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent)

Schering-Plough (Coppertone)

Schick (Warner-Lambert)

SmithKline Beecham

SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)

Unilever (Lever Bros., Calvin Klein, Elizabeth Arden, Helene Curtis, Diversey, Suave)

To sam ti copy/pejstala s harda, a mislim da sam sejvala sa stranice Prijatelja životinja.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 00:55   #3
Brijem da ti je korisnije imati bijelu listu...
I, da, to ti je sve sa stranice Prijatelja životinja (sad sam otišla provjeriti), tamo imaš i link na peta-ine liste i dosta toga o testiranju na životinjama. Klikneš na moj link pa odeš na vivisekciju.

Hrvatska bijela lista

Popis tvrtki koje se mogu naći na hrvatskom tržištu a ne testiraju svoje proizvode na životinjama:
Amway

Annyer

Aromatica

Artsana SPA (Chicco; finalni proizvodi nisu testirani, ali kupuju sastojke koji su testirani na životinjama)

Avon

Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie, Atrix, Labello)

Bourjois

Chanel

Christian Dior

Clarins

Clinique Laboratories

Collistar

Decleor

DM (proizvodi koje on proizvodi)

Dr. Hauschka Skin Care

Erdal-Rex (Frosch)

Estée Lauder (Clinique, Origins)

Fairness (Genera)

Freeman Cosmetics Corp.

Golden

Henkel (još uvijek nisu objavili potpunu i trajnu zabranu testiranja na životinjama)

Kappus

L'angelica

Lander

Lush

Maybelline, Inc.

Milla (Issa, Rea, Naily, Lee)

Neutro Roberts

Olival

Oriflame

Paglieri (Felce Azzurra)

Revlon (Almay, Jean Naté)

Selectiva (Aquolina)

Sinclair & Valentine

The Wella Corporation (Sebastian)

United Color of Benetton

Urtekram

Virgin Village

Yves Roches
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 10:20   #4
koliko je to pouzdano?

Mislim ono - spreman sam dići ruke od jedinog šampona protiv peruti koji mi djeluje - Head & Shoulders za tamo neku niveu, ali samo ako Beiersdorf doista ne muči životinje.
Ako jedni i drugi muče - onda ću radije prati kosu s onim koji djeluje.
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 15:30   #5
prijatelji životinja, najbolje je da se dobrovoljno javite u kojekakve laboratorije kao pokusni elementi proizvodnog ciklusa a umjesto raznih miševa, štakora itd. sve drugo vam je licemjerno.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 01:26   #6
Quote:
Friedhelm kaže:
koliko je to pouzdano?

Mislim ono - spreman sam dići ruke od jedinog šampona protiv peruti koji mi djeluje - Head & Shoulders za tamo neku niveu, ali samo ako Beiersdorf doista ne muči životinje.
Ako jedni i drugi muče - onda ću radije prati kosu s onim koji djeluje.
Pa gle, ja sam to skinula sa stranice Pž, mislim da oni rade te liste na temelju PETA-inih lista, ali uključe samo proizvode prisutne kod nas.
Pretpostavljam da bi Crna lista trebala biti poprilično sigurna jer sumnjam da bi dotične kompanije šutile da se njihovo ime tamo objavi, a to nije istina.
Probaj to provjeriti prije no što se odrekneš nečega što ti je uistinu korisno.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 01:34   #7
Quote:
fakin kaže:
prijatelji životinja, najbolje je da se dobrovoljno javite u kojekakve laboratorije kao pokusni elementi proizvodnog ciklusa a umjesto raznih miševa, štakora itd. sve drugo vam je licemjerno.
S kim ti pričaš? Ako imaš nešto za reći Prijateljima životinja, lijepo prošeći do njihove stranice pa im reci.
Testiranje na životinjama nije potrebno, pogotovo za kozmetičke gluposti.
I ne sjećam se da sam vidjela ijedan tvoj afirmativan post. U čemu je tvoj problem?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 15:47   #8
.nekaj smo nervozni
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:11   #9
Nervira me kad netko ismijava ljude koji rade nešto.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:46   #10
nije ismijavanje nego prijedlog. eksploataciju životinja jednostavno ne možemo izbjeći. čak i veliki prijatelji životinja itekako uživaju neke plodove civilizacije nastale i kao posljedica upravo eksploatacije životinja. to ih i ne smeta i o tome ne razmišljaju jer im to ipak koristi, šminka, kreme, kožna obleka.....
ja sam barem iskren.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 11:29   #11
na lijekove sam i zaboravio. mislim da i največi prijatelj životinja se ne bi libio koristiti lijek koji je bio testiran na životinjama ako je njegov život u pitanju. ne bi ni pitao kako je lijek nastao. kao što ni ne pitaju.licemjerstvo, niš drugo. bez ljutnje gospodo no tako je.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 00:01   #12
Koga ste sve sad iznapadali ne znam kog da branim
Prijatelje životinja, ljubitelje životinja općenito, sebe, koga?

Ajmo prvo o PŽ. Fakin, da te sad ne citiram, da si otišao na njihovu stranicu, vidio bi da su protiv svega što si naveo - koža, kremice, bla bla. Protiv svega što uključuje eksploataciju životinja. Tako da predbacuješ bezveze.

Testiranje lijekova na životinjama isto baš nije zlatni metak, ali to je definitivno područje za koje se ne smatram dovoljno kompetentnom.

Eh, dragi moji, ja bi najrađe da imam popis tvrtki i proizvoda koji nisu životinjskog porijekla, koji nemaju životinjsko porijeklo, tvrtke koje ne iskorištavaju svoje radnike, koje ne onečišćuju okoliš i kojima upravljaju ljudi koji su dragi i pošteni

S obzirom da je to (zasad) nemoguće, mogu napraviti ono što je u okviru mojih sadašnjih mogućnosti, ili mogu slegnuti ramenima i nazivati ljude licemjernima jer se trude promijeniti nešto a uvijek postoji nešto što nisu napravili. "Ja nisam napravio ništa, ali sam bolji od onih koji su napravili nešto jer postoji još nešto što nisu pa su oni licemjerni, a ja nisam." Yeah, sure.

Ja sam izabrala, vi birajte kako vam drago.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:16   #13
Meni se ne sviđa što se životinje koristi i za testiranje kozmetike.
Što je neki zeko skrivio čovječanstvu da se na njemu mora testirati šminka.
Testiranje za lijekove već i razumijem, jer se tu radi o životima ( i ljudi i životinja).

Jednom smo u školi na etici pričali o tome, pa je izašla ideja da bi sve trebalo testirati na zatvorenicima (umjesto smrtne kazne i sl.), pa nek plate svoj dug društvu i nek skinu jedan dio tereta sa životinjskih leđa.
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:20   #14
Dečki i Potala

Testiranje lijekova je nešto sasvim drugačije - a usporedba s baxterovim dijalizatorima promašena. Tu se radilo o KVARU a ne o koncepcijskoj pogrešci. Jer životinje o kojima ja govorim crkavaju u strahovitim mukama kako bi tebe i mene malo manje pekle oči dok se tuširamo.
A mogu uzeti aparate, izmjeriti pH očiju i pH šampona - i napraviti neke tablice ili računalne modele, ali sipati koncentrate zečevima na uši i oči je 1) jeftinije, 2) jednostavnije.

I ja sam skeptičan prema tim listama, no vjerujem (iako nemam nikakvih racionalnih saznanja koji podupiru tu vjeru) da će se jednog dana moći napraviti kozmetika koja nije testirana na životinjama.

I nemojte brkati sve koji se protive bezrazložnom mučenju životinja sa ljubiteljima životinja i licemjerima.

Da bi se dobilo cjepivo (ili možda protuotrov, ne znam) protiv crne udovice (Pauk) valja nadrkati te arachnide da izgrizu nekog jadnog konja. I sada sam valjda ja licemjer, što kažem da je to "too-bad" i da ne bih dvojio sekunde da uzmem takav lijek?
Ne zamišljam se kao takav. Jer za takav serum NE POSTOJI drugačiji način dobivanja nego kroz patnju životinja, pa ta patnja baš i nije besmislena.
No sve te gadarije koje se rade životinjama kako bi žene manje "patile" prilikom farbanja kose ili stavljanja maskare, što niti je usporedivo s onim kada te ugrize smrtonosni pauk, a niti je tortura jedini način da se utvrdi je li koji spoj štetan za čovjeka.

Nota Bene - Životinje se koriste samo za urtvrđivanja kratkotrajnih o akutnih učinaka. Što mislite da P&G testira na zecu deset godina Old Spice prije nego što se proglasi da dugoročno korištenje nema trajnih posljedica? Ma ne. Vide da ako potrošiš kutiju u neko razumno vrijeme neće ti biti ništa i to je to. Kao da bi oni ŽELJELI znati da je njihov proizvod dugotrajno štetan? Pa njih ionako zanima samo BRZA zarada...
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:30   #15
Quote:
Arwen Evenstar kaže:
Jednom smo u školi na etici pričali o tome, pa je izašla ideja da bi sve trebalo testirati na zatvorenicima (umjesto smrtne kazne i sl.), pa nek plate svoj dug društvu i nek skinu jedan dio tereta sa životinjskih leđa.
U RH nema smrtne kazne, a niti u civiliziranom svijetu. Smrtnu kaznu imaju zemlje poput SAD-a, Kine, Kube, NR-Koreje, RUsije...

Protivno je svim odredbama međunarodnih dokumenata koje određuju ljudska prava je tjerati nekog da bez svojeg znanja i privole sudjeluje u medicinskim eksperimentima...
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 14:31   #16
meni je bilo taako grozno kad sam vidjela na teveju testiranje na zecovima..a ja takvog imam doma i neizmjerno sav vezana za njega..my little Vampyre Wabbit....
__________________
I am.....
dominatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 11:21   #17
Quote:
Friedhelm kaže:
U RH nema smrtne kazne, a niti u civiliziranom svijetu.

u RH nema nikakve kazne za nista, tako da ovo kaj je arwen predlozila i nije zapravo tolko losa ideja.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 11:39   #18
Re: Crna lista

Quote:
Arwen Evenstar kaže:
Ima li netko popis proizvoda koji su testirani na životinjama?
Ako ima.. možete li napisati?

Čula sam da su proizvodi od P&G svi testirani na životinjama.

A mene zanima koji su proizvodi testirani na nevinim biljkama. Ima li netko možda podatke o tome. Dosta je bilo ubijanja biljaka i životinja da bi ljudi jeli i odijevali se, šminkali...
__________________
Moderatorica placebo dokazuje teoriju o razvratu i dekadenciji na IMFu: "ne, nisam.. zapravo, često noću sanjam kako rambi guram jezik duboko u grlo... i kako se kupamo zajedno u toplesu.. ali, čudno, u tim snovima se nikad ne diramo... dobro, možda malo "
Uncle Fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:38   #19
Quote:
Arwen Evenstar kaže:
[B
Jednom smo u školi na etici pričali o tome, pa je izašla ideja da bi sve trebalo testirati na zatvorenicima (umjesto smrtne kazne i sl.), pa nek plate svoj dug društvu i nek skinu jedan dio tereta sa životinjskih leđa. [/B]
koji ste vi fashisti

samo nemoj da te sutra uhapse kaj si isla prek crvenog!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 15:31   #20
arwen možda to malo (više) pretjerano rekla....
ovo kaj se radi na životinjama je nekaj strašnog i imam već duže vrijeme bijelu listu pa se trudim donekle ravnati po njoj... al ak mi je već žal životinja, onda mi je žal i ljudi pa kakvi oni bili... ma svakak je to sve jedna ružna, prljava industrija koju svi ti silni sapuni i šamponi nemreju oprati od krivnje...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.