Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 13:57   #4921
Quote:
luckasta88 kaže: Pogledaj post
Da, kontaktirala sam APN i oni nemaju više stanovu u NJ
a stvarno ne znam kako to funkcionira s gradom ZG, da li možemo u nekom trenu ako ćemo moći baš kupiti stan koji nam je iznajmljen?
Da li je netko to već pokušao s njima dogovoriti?
I koliko izađe najam za stan od otprilike 80 m2 i kolike budu režije?

režije su ti onoliko koliko potrošiš,osim što za razliku kod APN,a ne plaćaš pričuvu kod ovih gradskih stanova,znači u APN,u bi plaćala za stan od 80m2 nekih 250 kuna dodatno ali u ovom slučaju ne plaćaš jer grad plaća pričuvu,smeće na ovu kvadraturu plaćaš oko 90 kuna a plin i struju i vodu plaćaš onoliko koliko i potrošiš - mislim da kao što sam dole u prethodnom postu napisao neće puno ostati stanova male kvadrature,računaj za sl natejčaj da će stanovi biti preko 100 m2 a u ovom slučaju stan od 100 m2 po novom obračunu bi plaćala 228 eura mjesečno
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:06   #4922
Quote:
luckasta88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.
Evo dragi i ja razmišljamo u selidbi u Novi Jelkovec i sad imamo puno pitanja i nedoumica.
Pročešljala sam ovaj forum,ali vas molim za odgovore na slijedeća konkretna pitanja:
1. Da li postoji razlika između prijave za najam stana direktno preko Gradskog ureda za imovinsko pravne poslove ili preko APN-a?
2. Da li prijavom za najam preko grada Zagreba stječemo pravo da nakon 5 godina uđemo u otkup stana?
3. Da li postoji kakva razlika u bodovanju ako smo izvanbračna zajednica ili ako smo bračni par?
4. Da li postoji uvjet koliko dugo moramo biti podstanari ako se kao takvi prijavljujemo na natječaj i da li netko provjerava da li stvarno živimo na adresi koju smo naveli u prijavi?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

što se tiče adrese nitko ti to ne provjerava,ne bitno koliko si postanar,bitno je da si postanar od jučer i da nemaš ništa na sebi onda dobijaš 40 bodova,nažalost na listi ima ljudi koji zapravo imaju smještaj i imaju nekretninu na sebi i opet su na listi,što se tiče bodovanja imaš ovdje na stranicama koliko se za što dobija bodova,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 09:34   #4923
eto nakon nazvanja svih mogućih od apn-a do holdinga saznala sam da više uopće nema slobodnih stanova u novom jelkovcu za kupnju
mogli bi pokušati ići na natječaj za najam,ali to nam je previše neizvjesno jer ne znamo kolko je stanove uopće ostalo i da li ćemo proći..
a i u tom slučaju smo opet podstanari jer nam nitko ne želi dati informaciju da li će u kojem trenu biti moguće kupiti navedene stanove od grada.. :/
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:31   #4924
Quote:
Reformator kaže: Pogledaj post
Zagalamio sam i nakon 5 minuta ista stvar... da izadem i da im svakom opalim po šamar?
nazoves policiju pa ce policija porazgovarat sa starcima i stvar rjesena
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:18   #4925
SESVETE - Uriniranje uz ulaz u garažu u sesvetskoj ulici Huberta Pettane u nedjelju navečer teških ozljeda slezena i prijeloma rebara stajalo je 61-godišnjeg Ismeta J. Njega je, zapravo, pretukao uzrujani stanar zgrade Dragan D.(36) ispred čije je stambene zgrade Ismet se odlučio pomokriti.

-Pi*ka ti materina, tu si našao pišati?! - izvikivao je uzrujani Dragan nakon čega je Ismeta udario šakom. Sve se to odvijalo pred Ismetovom suprugom od koje se na minutu odvojio ne bi li se 'olakšao' na neprimjeren način. Od siline udarca Draganove šake, Ismet je pao na pod gdje ga je dalje nastavio nekontrolirano cipelariti. Nesvakidašnji obračun odvijao se u neposrednoj blizini kafića 'XL', a pretučenog 61-godišnjaka u KB Dubrava odvezla je supruga. O slučaju je u dva ujutro doznala policija koja je zasukala rukave i pronašla počinitelja protiv kojeg je podnesena kaznena prijava zbog nanošenja teških tjelesnih ozljeda.

Sve najbolje Draganu D., ako trebaš pomoć javi se privatnom porukom
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:57   #4926
Samo u Sesvetama netko može biti toliko malouman da čestita i nudi pomoć debilu koji je pretukao čovjeka radi pišanja po zgradi. OK, to je neodgojeno i neprimjereno, ali da zaslužuje prijelom rebara i nagnječenje slezene, to može misliti samo teški debil
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:28   #4927
tko uopće ima pravo da na nekog digne ruku,u ovom slučaju zbog pišanja,prvo da kažem da neopravdavam da se posebno stariji čovjek koji treba biti uzor nama mlađima ovako ponaša što piša po zgradama ali možda je čovjek bolestan ili nije mogao izdržati pa je bio prisiljen da obavi nuždu,ali dizati na nekog ruku je ništa drugo nego "sila" svi vi koji ste u jelkovcu ili bilo gdje di stanujete u zgradama i naseljima treba da znate a većina zna da je naselje "javno" a ne ovog ili onog,ako je dotični gospodin htio privatnost onda je trebao sebi graditi kuću ili kupiti kuću a ne da na ulici provodi teror zbog toga što se čovjek popišao,u zagrebu bi svatko svakog trebao bar 100 puta namlatiti u životu zbog nečega i istog ovog dragana je vjerojatno netko trebao namlatiti ali po njegovom razmišljanju i njegovim kriterijama,neki dan onaj si je pop dao pravo ošamariti dijete ovaj jučer prebio čovjeka zbog pišanja,pa kud ide ova "stoka" od naroda,normala čovjek će se suzdržati ali zna se desiti i nromalnom da reagira u revoltu ali ovo je stvrano previše da se narod ovako ponaša,mislim da se sve riješava šakama,.
zagrepčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:45   #4928
Quote:
luckasta88 kaže: Pogledaj post
eto nakon nazvanja svih mogućih od apn-a do holdinga saznala sam da više uopće nema slobodnih stanova u novom jelkovcu za kupnju
mogli bi pokušati ići na natječaj za najam,ali to nam je previše neizvjesno jer ne znamo kolko je stanove uopće ostalo i da li ćemo proći..
a i u tom slučaju smo opet podstanari jer nam nitko ne želi dati informaciju da li će u kojem trenu biti moguće kupiti navedene stanove od grada.. :/



u svakom slučaju bolje ti je sačekaj APN ako ga bude a najavili su da će biti sigurno,jer ovaj natječaj za ove bandićeve stanove je čista muljaža,svijet se žali da su ih zbog gluposti odbijali,samo ću ti reći da su mene odbili zbog 40 kuna manje primanja,uzimaju narodu novce za ovjeru dokumenata a na kraju te odbiju,proguraju 30 stanova po pravilniku a one ostale preko veze,dovoljno je samo pogledati listu,ljudi su zatražili stanove koji nisu u ponudi odnosno jednosobne i jednoipolsobne što znači da je u startu zahtjev neosnovan jer takovih stanova nema ali oni su na spisku,druga stvar je ta što je navedeno u natječaju da određen broj članova obitelji moraš imati za određenu kvadraturu stana da bi dobio taj i taj stan međutim na listi vidimo da su samci zatražili trosobne stanove i da su ih dobili što po pravilniku se nije smjelo dogoditi,treća stvar je ta da oni koji imaju riješen stambeni status se nalaze na listi a tamo strogo piše onaj tko ima riješen stambeni status nema pravo predaje zahtjeva,četvrta stvar je da samo zagrepčani imaju pravo predati zahtjev međutim vidimo ljude na listi koji uopće nisu iz zagreba - znači očekujem uskok uskoro i poništavanje ovog natječaja,čast onim koji zadovoljavaju uvjete ali na listi su mnogi koji ne bi smjeli biti,.

1000 kuna sam platio potrebnu dokumentaciju da bi me zbog sitnice odbili i opet mi vele predajte u sljedećem natječaju u kojem će me sigurno ponovno odbiti tako da uvijek nekomu uspiju prodati muda za bubrege ali meni više ne,jednom te zahebu i to je sasvim dovoljno,.
zagrepčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 19:58   #4929
Quote:
MIM kaže: Pogledaj post
SESVETE - Uriniranje uz ulaz u garažu u sesvetskoj ulici Huberta Pettane... Nesvakidašnji obračun odvijao se u neposrednoj blizini kafića 'XL',
XL nije ni blizu ove ulice

čini mi se da je Ismet bio kap koja je prelila Draganovu čašu, pa je platio za sve koji su prije urinirali ispred njegove zgrade
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 21:24   #4930
Quote:
zagrepčanin kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju bolje ti je sačekaj APN ako ga bude a najavili su da će biti sigurno,jer ovaj natječaj za ove bandićeve stanove je čista muljaža,svijet se žali da su ih zbog gluposti odbijali,samo ću ti reći da su mene odbili zbog 40 kuna manje primanja,uzimaju narodu novce za ovjeru dokumenata a na kraju te odbiju,proguraju 30 stanova po pravilniku a one ostale preko veze,dovoljno je samo pogledati listu,ljudi su zatražili stanove koji nisu u ponudi odnosno jednosobne i jednoipolsobne što znači da je u startu zahtjev neosnovan jer takovih stanova nema ali oni su na spisku,druga stvar je ta što je navedeno u natječaju da određen broj članova obitelji moraš imati za određenu kvadraturu stana da bi dobio taj i taj stan međutim na listi vidimo da su samci zatražili trosobne stanove i da su ih dobili što po pravilniku se nije smjelo dogoditi,treća stvar je ta da oni koji imaju riješen stambeni status se nalaze na listi a tamo strogo piše onaj tko ima riješen stambeni status nema pravo predaje zahtjeva,četvrta stvar je da samo zagrepčani imaju pravo predati zahtjev međutim vidimo ljude na listi koji uopće nisu iz zagreba - znači očekujem uskok uskoro i poništavanje ovog natječaja,čast onim koji zadovoljavaju uvjete ali na listi su mnogi koji ne bi smjeli biti,.

1000 kuna sam platio potrebnu dokumentaciju da bi me zbog sitnice odbili i opet mi vele predajte u sljedećem natječaju u kojem će me sigurno ponovno odbiti tako da uvijek nekomu uspiju prodati muda za bubrege ali meni više ne,jednom te zahebu i to je sasvim dovoljno,.
ako smijem pitati , koliko si ti imao bodova?
nas smo dvoje, bez djece i tražili bi trosobni stan. podstanari smo i dečko, koji će predati zahtjev, živi već 30 god u zagrebu.
misliš da imamo šanse?
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:55   #4931
Quote:
luckasta88 kaže: Pogledaj post
ako smijem pitati , koliko si ti imao bodova?
nas smo dvoje, bez djece i tražili bi trosobni stan. podstanari smo i dečko, koji će predati zahtjev, živi već 30 god u zagrebu.
misliš da imamo šanse?


a gle pokušaj,po mojoj računici sam imao oko 120 bodova,ako ti dečko ima do 35 godina starosti onda dobiješ 40 bodova + 40 bodova ako nemate riješeno stambeno pitanje + ako veliš da je već 30 godina u zagrebu onda računaj na još 45 bodova + 2boda na tebe i njega kao člana obitelji što znači već imate preko 127 bodova i još ako ima fakultet eto te u samom vrhu,ako ima više od 35 godina onda se bodovi dosta smanjuju ili ako živiš sa roditeljima isto tako,što se tiče primanja vas dvoje morate imati oko 3900 kuna minimalno svaki mjesec,znači bitno ti je da imaš svu potrebnu dokumentaciju i normalno najvažnija su primanja,ako imaš kunu manje odbit će te,ili ako ti fali neki dokument ili je taj dokument po njima nevažeći onda ti je sve badava,jednostavno traže ti dlaku u jajetu samo da te odbiju,ja sam se jako razočarao,u onom jebenom jugoslavenskom sistemu su dobivali stanove džabe a u ovom moraš imati vezu za jebenu najamninu koja i nije jeftina za današnje vrijeme,tako da mi se bljuva na ovaj smrdljivi kad ga tak moram nazvati neoliberalistički sustav,je...o ga onaj tko ga je izmislio i usvojio,.
zagrepčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 02:13   #4932
hvala na pomoći
nema faks završen, ali je mlađi od 35 godina i oboje imamo primanja oko 9000 kn.
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 07:50   #4933
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
XL nije ni blizu ove ulice

čini mi se da je Ismet bio kap koja je prelila Draganovu čašu, pa je platio za sve koji su prije urinirali ispred njegove zgrade
O kojoj zgradi je na kraju rijec? Svaka cast 'novinarima', vrhunski ubacena reklama za xl

Sent from my PMP5080CPRO using Tapatalk
kotva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 08:58   #4934
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Samo u Sesvetama netko može biti toliko malouman da čestita i nudi pomoć debilu koji je pretukao čovjeka radi pišanja po zgradi. OK, to je neodgojeno i neprimjereno, ali da zaslužuje prijelom rebara i nagnječenje slezene, to može misliti samo teški debil
Pretučeni je kriminalac , trenutno je na uvjetnoj slobodi zbog prethodno izvršenog kaznenog djela .
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:52   #4935
Nasilje nije rješenje... ali nije ni šutnja. Ima puno nekulturnog i devijatnog ponašanja koje se ne kažnjava i zbog toga nikad neće prestati.
Valjda je Izmet naučio svoju lekciju...
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:23   #4936
policija u sesvetama štiti kriminalce?
u pitanju korupcija ili više?,
a npr. prije dva mjeseca su jasno rekli da neće poduzeti nikakve aktivnosti protiv počinitelja u ovom slučaju, bez obzira na fizičku agresivnost, primjenu sile i prijetnje prema okolini:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4754

zbilja iznenađuje da kod najobičnije ulične tuče zbog pišanja s nekoliko polomljenih rebara odjednom ulažu svoje vrijeme i nalaze počinitelja
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 18:59   #4937
Quote:
zagrepčanin kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju bolje ti je sačekaj APN ako ga bude a najavili su da će biti sigurno,jer ovaj natječaj za ove bandićeve stanove je čista muljaža,svijet se žali da su ih zbog gluposti odbijali,samo ću ti reći da su mene odbili zbog 40 kuna manje primanja,uzimaju narodu novce za ovjeru dokumenata a na kraju te odbiju,proguraju 30 stanova po pravilniku a one ostale preko veze,dovoljno je samo pogledati listu,ljudi su zatražili stanove koji nisu u ponudi odnosno jednosobne i jednoipolsobne što znači da je u startu zahtjev neosnovan jer takovih stanova nema ali oni su na spisku,druga stvar je ta što je navedeno u natječaju da određen broj članova obitelji moraš imati za određenu kvadraturu stana da bi dobio taj i taj stan međutim na listi vidimo da su samci zatražili trosobne stanove i da su ih dobili što po pravilniku se nije smjelo dogoditi,treća stvar je ta da oni koji imaju riješen stambeni status se nalaze na listi a tamo strogo piše onaj tko ima riješen stambeni status nema pravo predaje zahtjeva,četvrta stvar je da samo zagrepčani imaju pravo predati zahtjev međutim vidimo ljude na listi koji uopće nisu iz zagreba - znači očekujem uskok uskoro i poništavanje ovog natječaja,čast onim koji zadovoljavaju uvjete ali na listi su mnogi koji ne bi smjeli biti,.

1000 kuna sam platio potrebnu dokumentaciju da bi me zbog sitnice odbili i opet mi vele predajte u sljedećem natječaju u kojem će me sigurno ponovno odbiti tako da uvijek nekomu uspiju prodati muda za bubrege ali meni više ne,jednom te zahebu i to je sasvim dovoljno,.
Ti si onaj koji je danas bio na TV-u, jel' tako? Onaj koji se bunio da još uvijek nije dobio socijalni stan...
vafkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 22:06   #4938
Quote:
luckasta88 kaže: Pogledaj post
hvala na pomoći
nema faks završen, ali je mlađi od 35 godina i oboje imamo primanja oko 9000 kn.
nema na čemu
zagrepčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 22:16   #4939
Quote:
vafkach kaže: Pogledaj post
Ti si onaj koji je danas bio na TV-u, jel' tako? Onaj koji se bunio da još uvijek nije dobio socijalni stan...

ahahaha,kakvih sve čudaka na ovom forumu nema,kak ću ja sa 33 godine koji sam radno sposoban i sa plaćom od 5500 tisuća kuna dobiti socijalni stan koji TV koji kanal ili kaj već,mene su odbili zbog toga jer mi je obitelj tročlana a za tročlanu obitelj trebaju primanja 5725,80 kn ak te već ko babu tračaru sve interesira,jel ti sad jasno,ili da ti nacrtam,znači na ovom zadnjem natječaju javno najamnih stanova a ne socijalnih za "cigiće" i kojekakve "uhljebe" ali vidim da ti očigledno imaš socijalni stan čim imaš vremena gledati tv po cijeli dan - problem je što nisam bandićev rođo iz kamenjara pa su me zbog toga vjerojatno odbili,.
zagrepčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 22:53   #4940
Quote:
zagrepčanin kaže: Pogledaj post
ahahaha,kakvih sve čudaka na ovom forumu nema,kak ću ja sa 33 godine koji sam radno sposoban i sa plaćom od 5500 tisuća kuna dobiti socijalni stan

Što se toga tiče - ima ovdje u naselju poprilično takvih, još i voze kojekakva bijesne aute...

...koji TV koji kanal ili kaj već,mene su odbili zbog toga jer mi je obitelj tročlana a za tročlanu obitelj trebaju primanja 5725,80 kn...

Ako te to muči, postoji mogućnost da će na slijedećem natječaju sniziti potreban cenzus (informacija iz Poglavarstva) jer ne uspijevaju iznajmiti sve stanove za javni najam (ljudi u ovim vremenima jednostavno nemaju toliko visoka primanja).

ak te već ko babu tračaru sve interesira,jel ti sad jasno,ili da ti nacrtam,znači na ovom zadnjem natječaju javno najamnih stanova a ne socijalnih za "cigiće" i kojekakve "uhljebe" ali vidim da ti očigledno imaš socijalni stan čim imaš vremena gledati tv po cijeli dan - problem je što nisam bandićev rođo iz kamenjara pa su me zbog toga vjerojatno odbili,.
Što se tiče ovoga dijela - očito da si i ti tolika babetina - tip je koristio doslovno istu argumentaciju i izraze kao u tvom postu. A što se tiče tvog zaključka - ne, nisam u socijalnom stanu, jako puno plaćam ovaj (a s obzirom na to koga nam sve u susjedstvo)dragi gradonačelnik doseljava po svom "diskrecijskom pravu". Jedino imam sreće što nam barem u ulaz nije uspio naseliti svoje drage prijatelje...
vafkach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.