Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2013., 12:32   #401
evo ako je tko voljan objasnit sto sljedi dalje bio bih mu zahvalan..

uhvacen u supermarketu pri kradi boce pica cijene 222kn,nakon sto mi je dosao xy i odveo me hodnicima u prostoriju gdje su nesto kao tipa kancelarije,boca je ispala i razbila se.
i sad napisao je neko izvjesce na svom papiru o tome i uzeo podatke ,pozvao policiju koja je takoder uzela podatke... i sada mislim da je taj xyon krivo naveo cijenu na tom papiru,pri tome je izvrsio neki mali pretres nad menom ..hm jel ovo dopusteno ili?

bilo je pitanje kako cemo nadoknadit stetu,sa moje strane je receno da se moze platit sutra ,no on je rekao da se nevjerujem ni ocu svom i na tome je sve ostalo...uz bahato ponasanje gospode koja je garant htjela da se jos neko sranje dogodi tu

sto se dalje moze ocekivati? nisam kaznjavan do sada ,iako to nemjenja situaciju

cuo san price kao do 400kn ti nemogu nista,pa1000,pa do 2000kn ...nemogu k
novitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 12:55   #402
Na policiji ćeš biti evidentiran kao počinitelj kaznenog djela "krađe" (male materijalne vrijednosti), a za to policija ne podnosi nikakve prijave (samo evidentira). S druge strane, trgovina te može tužiti radi naknade štete, a može pokrenuti i kazneni progon radi krađe (privatnom tužbom). Ovo prvo možda i hoće, a drugo vjerojatno neće. U svakom slučaju, ajvi se tamo nekome od šefova i riješi to.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:03   #403
u slucaju da me tuze zbog naknade stete...sto slijedi dalje ,i koja je vjerovatnost da tako postupe...
mislim neznan kakva je procedura tu i nakon kojeg vrimena se to radi...
novitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:07   #404
Jučer nam je iz auta ukraden uređaj (profi sokovnik) vrijednosti 2.400 kn, tek kupljen, još niti otvoren. Auto je bio na parkingu i zaključan, a kutija je bila prekrivena tkaninom, tako da se nije moglo ni naslutiti da je unutra nešto vrijedno. Bilo je još stvari, ali sve ostalo je na mjestu. Slučaj se dogodio u Zagrebu, a krađu smo primijetili tek kad smo se vratili doma (Dalmacija). Kome trebamo to prijaviti, možemo li preko lokalnog ureda?
Mislila sam pratiti oglasnike, pa javiti policiji ako mi nešto bude sumnjivo, ne znam što više od toga mogu.. ?
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:19   #405
Quote:
novitet kaže: Pogledaj post
u slucaju da me tuze zbog naknade stete...sto slijedi dalje ,i koja je vjerovatnost da tako postupe...
mislim neznan kakva je procedura tu i nakon kojeg vrimena se to radi...
Tu ti nemam pojma jer policija nema nikakve veze s tim dijelom. Međutim, ako se odluče na tužbu nisu na nikakvom gubitku, jer ćeš ti na kraju morati platiti sve troškove, tako da ti se ne isplati računati da ju neće pokrenuti.


Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
... Kome trebamo to prijaviti, možemo li preko lokalnog ureda?
Mislila sam pratiti oglasnike, pa javiti policiji ako mi nešto bude sumnjivo, ne znam što više od toga mogu.. ?
Možete prijaviti i u svojoj postaji (odlaskom i potpisivanjem prijave), a oni će to proslijediti gdje treba.

Policajci će ići provjeriti ima li video-nadzora i sl., a vi svakako pratite i javite postaji ako naletite na nešto takvo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:06   #406
Puno hvala na odgovoru!
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:08   #407
Nema na čemu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:33   #408
KRAĐA MOBITELA ZNAM KO JE ALI NE SMIJEM PRIJAVIT.

Zdravo, ja sam iz Tuzle i imam velik problem, ukraden mi je mobitel u toku ove sedmice, tj. otuđen, bio sam sa jednom osobom napolju i ta osoba je prišla izmislila nekakvu priču i uzela mi mobitel, veoma je dugo priča, faktički sam bio prisiljen predati mobitel, imam svjedoka, znam ko je osoba, ime i prezime, bio je vec u zatvoru radi ovoga, ali ne smijem prijavit, osoba je mnogo jaca od mene i u kriminalnim je vodama, ako prijavim i dodje do njega bog zna sta mi je u stanju uraditi, ali u drugu ruku me strah da se ovo nece ponoviti, dobijem mob novi i on opet ovo uradi cim vidi da moze bez problema od mene oduzeti mobitel, tako ce dan sutra uzet i ovaj novi mob koji dobijem, i bog zna sta dalje moci ici, sad sam u totalnoj dilemi sta da radim, zelim da se zaustavi na ovome, ukrao mi mobitel i kraj price da se vise nista ne desi slicno s njim, ne znam sta da radim, stvarno me strah ako ga prijavim policiji i privedu ga i sl, sta ce bit kad izadje, a ne mora ni izac ima svog drustva koji je u stanju uradit svasta...molim pomozite!!!!
zivot mi je katastrofa trenutno, u porodici jos gore stanje, maloljetnik sam, rod sam slagao da sam izgubio taj telefon, molim vas pomagajte...
NarutoTuzla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 17:56   #409
kupi olupinu od mobitela koju neće htjet ukrast
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:58   #410
jesi barem odjavio karticu?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:19   #411
Policiji ne trebas nista prijavljivat, jel od njih nema nikakve koristi , nauci da na ulici vlada zakon da svatko sam pere svoje prljavo rublje.
Ili si kupi neku ciglu od mobitela ako si papak pa se bojis suprotstaviti nekom kokosaru koji krade mobitele maloljetnicima, ili plati nekome da objasni toj jajari sto ce mu se dogoditi ako ti nastavi krast mobitele...
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:28   #412
kad kažeš maloljetan koliko točno imaš godina, 16,17, 14, 12...? velika je razlika spadaš li zkaonski u kategoriju djeteta ili tinejđera..
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:18   #413
Sumnja na covjeka koji me pokrao

Evo ovako, prije pola godine sam okradena...prijavila sam kradu na policiju i naravno nista od toga...
U meduvremenu imam sumnju na jednog covjeka-jer mi je jednu od pokradenih stvari pokusao vrlo jeftino prodati.
Zanima me ako odem sad na policiju da li ce oni uopce otici kod tog covjeka, da li ce provjeriti tu stvar da li je njegova ili moja?
Da li ce on znati tko ga je prijavio ?
Jer ukoliko sam u krivu ne bi zeljela imati problema ali sigurna sam poprilicno...
Ima koji policajac ovdje?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:34   #414
A jooj kako nezgodno...
možda da malo bolje pojasniš šta je to, kako bi mogli uopće provjerit;
tipa ako je nakit - sumnjam jer je skoro pa nedokazivo...
zašto je tebi išao prodati, zaboravio da je od tebe ukrao?
Na koji način si pokradena, provala ili? Sorri na svim pitnajima...
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:41   #415
Jednostavno je provjeriti jer nije rijec o nakitu nego dijelu motora-automobila...
Pokradeno je tako da mi je provaljeno..

Ono sto me zanima da li ce oni bar pokusati provjeriti dal je to moje, ako nista oduzeti na dan -za prepoznavanje?
Te da li ce on znati tko ga je prijavio?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:51   #416
dužni su provjerit, to svakako...
a dal će reć tko je prijavio ovisi o njima; neće ako prijaviš anonimno
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:53   #417
Imaju me u kompjuteru kad sam prijavila kradu o znaci sad dolazim sa sumnjom na jednu osobu..
Mislim da cu otici pa ko ga sljivi,..
Ako nije bit ce mi zao jer eto sam pogrijesila ali ako je kriv trebao bi platiti za taj uzasan dan koji mi je odnio 5g zivota...mjeseci nakon toga neprospavane noci,..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:58   #418
Provalili su mi u kuću i ukrali laptop između ostalog. Sa ogromnom količinom meni dragocjenih fotki, ilustracija i kojekakvih dokumenata. Nakon tjedan dana netko mi se pokušao ulogirati na mail i google mi je to javio, kao i IP adresu i približnu lokaciju. Poslije sam još čačkala i našla u zadnjim aktivnostima još par IP adresa s kojih se netko pokušavao ulogirati na moj gmail. Pokušavam to javiti policiji, ali već par dana ne mogu dobiti čovjeka koji na tome radi. Ne znam koliko su te informacije važne, ali me stvarno ljuti ta totalna nezainteresiranost, da ja sad nemam kome to ni reći, pa da sam vidi je li to važno ili ne ili da proslijedi u nekakvu informatičku službu ili štojaznam.

Da li netko zna, ima li ikakve koristi od tih IP adresa i da li naša policija uopće nešto po tome traži? I da li ikad nađu laptope? Očajna sam.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 23:13   #419
Policija može zatražiti točnu lokaciju Ip adrese od internet providera tj davatelja usluga određene ip adrese te je operater dužan surađivati sad je sve stvar koliko policija ima volje.
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 10:13   #420
Hvala, uspjela sam to proslijediti policiji pa ćemo vidjet, izgledalo je da jesu zainteresirani. Al sam našla na Googleovom forumu da te IP-adrese baš i ne pomažu u pronalaženju laptopa. Tak da ne znam, nadam se da ipak nešto znače.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.