Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 23:42   #181
Daklem ovako... pitanje. Postoji li kakav dobra domaca ili strana stranica sa zmijama Hrvatske, opisi, slike, stanista, prehrana i slicno?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 02:28   #182
PM-aj me pa ću ti poslati neke linkove ovih dana. Al na neku baš ful dobru hrvatsku stranicu te vrste nisam naletjela (doduše, ni ne surfam često lately)... Znam dobre strane sajtove al sad nažalost nemam cajta da ti to linkam, pa me zato PMaj da me podsjetiš (imam i nekih svojih tekstića u nedostatku bolje solucije, ak ti treba)

al evo ti linkić od kojeg uvijek možeš početi www.hyla.hr
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:53   #183
Quote:
Inkvizitor kaže:
Inače kao što je rekla Kiki..zmija je meni oličenje zla..onako gmizava, ljepljiva, odvratna, još kad palaca onim svojim jezikom pa onda dva zuba..a kad proždire žrtvu..brrr

Za ove koji ih imaju kao ljubimce...to mogu samo pomaknuti ljudi sorry...gledao sam jednu emisiju " Napadi životinja" ili slično..di neki lik drži pitona ili neku drugu pogrdu..i fiksira ga u oči...kad ono odjednom zzzuuummm...sikne mu u facu, pola nosa mu otkinula..ovaj se trga..al ne može..jedva su ga pokrpali veliju..

Ili kad gledaš kad se okupe zimi ili kad već u onim svojim leglima na stotine njih isprepleteni..sikću, gmižu..da upadneš ondje..

Tak si ja zamišljam pakao..od kad sam to vidio..bolji sam čovjek


Zato... kad god sam u prilici ja to umlatim sa zadovoljstvom...
iako obozavam zivotinje, zmije ipak mrzim. uopce mi ne bi bilo zao da se istrijebe...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:57   #184
Quote:
Inkvizitor kaže:
Ne ne...Kiki nemoj me branit. Ja volim kad sam primitivac i zaostao.

Jebiga kad budem na tom stadiju da si pitona vješam oko vrata sprašit ću si metak u glavurdu..
ak je mogao pajdo Rojs, sto ne bi mogo i ti...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:59   #185
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
iako obozavam zivotinje, zmije ipak mrzim. uopce mi ne bi bilo zao da se istrijebe...
nekak mi bas ne pasu izjave zajedno.
ma najbolje da istrijebimo sve kaj nam ne pase...bolesno
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:03   #186
Quote:
zlo kaže:
nekak mi bas ne pasu izjave zajedno.
ma najbolje da istrijebimo sve kaj nam ne pase...bolesno
ok. ispravak. obozavam sisavce zato ih i ne jedem zmije su mi gadne, ljigave i mrzim ih. no s druge strane me fasciniraju isto kao i morski psi... no apsolutno mi ne bi bilo zao da i zmije i morski psi nestanu...da budu istrijebljeni... dapace, bilo bi mi drago mogla bih bez problema i straha uputiti se u branje sparoga i kupati na otvorenom moru
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:36   #187
i mene je strah morskih pasa pa nikada ne bi izjavila da bi mi bilo drago da ih se istrijebi.nekada mi se cini da je jedina zivotinja koju bi valjalo istrijebiti - covjek
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 16:49   #188
Quote:
El Tomo kaže:
Meni je ova zmija predivna (zelena boa):
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...&.dnm=5582.jpg
A i ovaj zlatni kraljevski piton (zivi samo u JI Aziji):
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...&.dnm=1e74.jpg

Inace, obje slike su snimljene u Tajlandu... Bangkok
Moracu te malo ispravit... iako je post prastar (al tek sad sam vidla , malo sam u zaostatku ).
Uglavnom, na prvoj fotki nije zelena boa, neko zeleni piton (Morelia viridis), a an drugoj nije kraljevski, nego burmanski piton.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:09   #189
izgleda da te nisu u tom zooloskom bas naucili
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:17   #190
Quote:
dora kaže:
Moracu te malo ispravit... iako je post prastar (al tek sad sam vidla , malo sam u zaostatku ).
Uglavnom, na prvoj fotki nije zelena boa, neko zeleni piton (Morelia viridis),
Da, te dvije zmije su vrlo slicne. No, ako pogledas ovu sliku, autor tvrdi da se radi o zelenoj boi:
http://www.fotocommunity.com/pc/pc/display/6277947

a to je isto sto i na mojoj slici. Dobro se sjecam kako je u zooloskom vrtu stajalo da se radi o zelenoj boi, ali kada pogledam neke druge slike, izgleda kako zelena boa ima poprecne pruge (a na mojoj slici te su pruge isprekidane), a zeleni piton upravo takve isprekidane pruge. Moze biti da su oni u zoou bili u krivu...

Quote:
a an drugoj nije kraljevski, nego burmanski piton.
Radi se o albino pitonu, i iako je tesko razluciti jednog od drugog, mislim kako se doista radi o burmanskom pitonu (ne sjecam se vise sto je pisalo u zoou).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:27   #191
Talking

Quote:
El Tomo kaže:
Da, te dvije zmije su vrlo slicne. No, ako pogledas ovu sliku, autor tvrdi da se radi o zelenoj boi:
http://www.fotocommunity.com/pc/pc/display/6277947

a to je isto sto i na mojoj slici. Dobro se sjecam kako je u zooloskom vrtu stajalo da se radi o zelenoj boi, ali kada pogledam neke druge slike, izgleda kako zelena boa ima poprecne pruge (a na mojoj slici te su pruge isprekidane), a zeleni piton upravo takve isprekidane pruge. Moze biti da su oni u zoou bili u krivu...
Ovo na ovoj slici ti je Corallus canius, meni jedina ruzna zmija Kak se na nasem jeziku zove, nemam pojma (al neka boa je). A ona na tvojoj slici meni zgleda ko Morelia... ona mi je fakat ljepa... e a kaj je pruga/tocki zelenka tice... imas ih s raznim tockama/crtama. Neki imaju bas ovak bijele tocke, neki pak imaju plavu prugu, neki imaju neke zute tocke... zavisi s kojeg su podrucja


Quote:
Radi se o albino pitonu, i iako je tesko razluciti jednog od drugog, mislim kako se doista radi o burmanskom pitonu (ne sjecam se vise sto je pisalo u zoou).
Uvijek gledaj glavu. Osim toga, regius (Kraljevski) je malicki, do metar i pol, burmanac je mrcina do 6 metara
Kad se malo naviknes na njihove 'face', onak, postanu ti totalno razliciti Ko meni.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:31   #192
ovo je Corallus caninus zelena boa

ovo je Morelia viridis zeleni piton
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:43   #193
Quote:
dora kaže:
Uvijek gledaj glavu. Osim toga, regius (Kraljevski) je malicki, do metar i pol, burmanac je mrcina do 6 metara
Onda je definitivno burmanski piton, jer je taj bio poprilicna mrcina... Kustos zooloskog kaze kako je ta zmija unikatni albino primjerak te vrste u svijetu roden u zatocenistvu...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:45   #194
Quote:
El Tomo kaže:
Onda je definitivno burmanski piton, jer je taj bio poprilicna mrcina... Kustos zooloskog kaze kako je ta zmija unikatni albino primjerak te vrste u svijetu roden u zatocenistvu...
Ma daj, lago te... albino burmica imas za kupit po 200-300 dolara danas

Samo primjer cijene i ponude: Cjenik
Najzalosnije je to da ih ljudi kupuju bas zato kaj su jeftini, a poslje ne znaju kaj ce s njima jer postanu ogromni, a ovi kreteni kaj su ih kupili se cudom cude da kak je tak posto velik, pa ih ona sibnu negdje u prirodu...
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:53   #195
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Isusa ti, kakav ti je to avatar?????
Uzas.




Ti mora da se salis? Nisam luda da ih idem gledat i dirkat....pa da me ugrizu i plaze po meni onak krvozderno osvetnicki. Mislim...vidjela sam ja njih u zoo prije...i bojala sam se kako ce se stakla razbit i one ce proplazit po meni.
Ja ne bi to u ruke...ne, hvala.
Mislim..znam da je mozda neracionalno...i to sam skuzila kad me vecina ljudi pocela blijedo gleat kad sam im mrtva hladna rekla da bi ja raidje da me pojede morski pas nego da me ugrize zmija...al jebiga. Morski pas te ugrize...i sta ja znam...riba je to...i ono...mozda umres mozda ne...al ako te zmija ugrize...ahahaha...ma ja bi umrla od srcanog udara i prije nego sto me ona ugrize, a kamoli tek kad me ugrize. Mislim da su to teske muke.
Jebes mi sve, al me niko nece uvjerit drugacije.
I jos...kako bi se ja to rijesila fobije kad bi stavila zmiju u (imisusovo, bozemesacuvaj i svi sveci) RUKE???
Pa ta kad bi pocela plazit i grist i palucat jezikom...ja bi UMRLA na licu mjesta.
I stavrno? Cemu sluze zmije? I nemoj mi rec da jedu stakore...to mogu i macke. Dakle..ne sluze nicemu. osim da prestravljuju ljude.
Mislim...ne bi ja njih ubila...osim u samoobrani...ali....trebalo bi ih negdje zatvorit.
U neki...rezervat za zmije ili nesto.
Dobro...OK OK..znam da to nije realno i to...al eto..da se mene pita, ja bi tako napravila.
ti si glupa pizda !!!!!!!!!!!!!! u kakvoj samoobrani zmije ne napadaju ljude pa se ljudi brane od njih nego se zmije brane od glupih ljudi kao šta si ti!!!!!!!! da ti bar poskok uđe u gaće i ugrize te za pizdu !!!!!!!!!!
robi500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:01   #196
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ne ne...Kiki nemoj me branit. Ja volim kad sam primitivac i zaostao.

Jebiga kad budem na tom stadiju da si pitona vješam oko vrata sprašit ću si metak u glavurdu..

Dotada ću zatući svaku zmiju koju stignem..pa kom obojci kom opanci.

ne volim zmije i da sam u mogućnosti istrijebio bi svaku, od one najmanje do najveće..

pod rizikom da priroda zbog toga trpi..

Ako je to cijena ja je rado prihvaćam..
takve ljude kao šta si ti poslao bi na smrtnu kaznu tako da te bacim golog u rupu punu crnih mambi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to bi napravio sa svima koji na bilo koji način svjesno štete prirodi!!!!!!!!!
robi500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.