Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 15:33   #101
pa optuzi ga za zlostavljanje djeteta. No sada niti ne moras nikuda otici posto ti je dijete maloljetno i majka si. Zakon je uvijek na strani majke.
Griješnica is offline  
Old 16.09.2013., 15:53   #102
Neki ljudi zaista ne zaslužuju imati ženu.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Old 17.09.2013., 19:22   #103
Quote:
margarita39 kaže: Pogledaj post
bojim se, da, mislim si budem se navikla pokoravati njegovim željama, ali kad se sjetim što mi je ućinio, što mi je pred djetetom ućinio, dođe mi da se ubijem. I da nemam to dijete, vjerojatno bih se već otrovala. Žalosno je to, živim a ne dišem, mnogi me optužuju, kao di mi je bila pamet ranije
Jadna sam i glupa i svaki dan se pogledam u ogledalo i pitam se gdje je tome kraj? Je li smrt izlaz ako mi banka ne odobri kredit. Jamce mogu naći, čak sam i jedan stan relativno jeftin našla koji bi založila pod hipoteku ali teško da se može očekivati pozitivan ishod kraj svih dugova koje imam. Bojim se samo da moja glupost i neodlučnost, moj strah neće prouzročiti još veću tragediju. Život je samo jedan, ja sam pola svog života potrošila već, imam 40 godina a očito premalo pameti...
Čitam ovo i muka mi je.... Jao ženo!!!!.... s jedne strane vrišti mi se kad vidim da misliš da je oduzeti si život rješenje situacije. Istina, svoju bi riješila, a što je s djetetom? S druge strane te potpuno razumijem. I ja sam jednom bila očajna. Poznat mi taj osjećaj.
Sad, najvjerojatnije ovo što ću napisati zvučat će ti glupo, no možda ipak shvatiš - DUŠEVNI MIR NEMA CIJENE. Ti ćeš ako odeš samo s jednom vrećicom ostati bez kuće, truda koji si uložila u nju (to mi je jako poznato), ostati ćeš bez materijalnog, ali ćeš imati mir. Imati ćeš dijete koje te voli uz sebe. Dijete koje koliko kužim iz tvojih postova nije više toliko malo da ne razumije situaciju. Svojim činom odlaska dala bih tom djetetu poruku da se njegova mama brine za sebe i za njega. Ako ne možeš pričati s drugima popričaj si s djetetom. Vidi kako ti to dijete doživljava.
Razumijem kad kažeš da nemaš podršku obitelji i da bi te tvoja okolina gledala s podsmijehom. Ima puno takvih..... no gle čuda !!!! Ti ne žive u tvojim cipelama. Što te briga za njih. Danas kad takve sretnem na ulici samo još ponosnije hodam. Briga te za ljude koji su ti spremni izaći u susret, pomoći ti, biti ti podrška, kao i ti njima ( nadam se). Nakon svoje vlastite situacije sam se osvjedočila da vrijedi ona - kad nešto odlučiš i poduzmeš prvi korak, i nebo će se urotiti da to i dobiješ. Odseli se... u susjedno selo, petnaest metara od stare kuće, ali digni sidro. Promijeni okolinu, ako treba i prijatelje. Na težak se način saznaje tko su ti prijatelji. Sad imaš priliku saznati.
Trebaš imati na umu da u nevolji puno puta možeš računati na pomoć totalnih neznanaca. Neki od tih su mi danas najbolji prijatelji.
Ne boj se razočaranja. To je sastavni dio života, a zapravo pogledaj malo bolje - da li te uopće može još što razočarati? Gdje povlačiš granicu? Kada će ti biti previše?
Ne boj se tražiti pomoć - očito je da ti treba.
Ne znam gdje živiš... no ako možeš postoji nešto što se zove Obiteljski centar. Imaju tamo i pravnika i psihološku potporu i pomoć. Ako ništa drugo mogu poslužiti kao izvor informacija - što i kako. Možda bi bilo pametno da odeš tamo i popričaš s nekim, možda da odeš i s djetetom. Ako ti tako želiš može biti i anonimno.
Iskreno se nadam da sam ovime imalo pomogla, a ne odmogla.
Ima svakakvih priča i sudbina. Moja je bila tužna i otužna, a završila je s osmjehom.
Želim ti samo sreću
Plava Gruda is offline  
Old 10.10.2013., 06:12   #104
Ako je prava ljubav onda ona ostaje ne promjenjena,sve ostalo nije ljubav. Dogodi se navika, slaganje karaktera, fizicka privlacnost, pa prodje vrijeme, pa idemo na brak, pa na dijete, pa na kraju RASPAD SISTEMA. To je truli sistem koji nema i nikada nije imao TEMELJA. Dakle, ako je prava ljubav onda se bori skupa sa njim, ako nije dijete je jebalo ježa,a vi ste krivci.
__________________
Honesty is the first chapter in the book of wisdom.
Azure is offline  
Old 12.10.2013., 10:58   #105
Quote:
Azure kaže: Pogledaj post
Ako je prava ljubav onda ona ostaje ne promjenjena,sve ostalo nije ljubav. Dogodi se navika, slaganje karaktera, fizicka privlacnost, pa prodje vrijeme, pa idemo na brak, pa na dijete, pa na kraju RASPAD SISTEMA. To je truli sistem koji nema i nikada nije imao TEMELJA. Dakle, ako je prava ljubav onda se bori skupa sa njim, ako nije dijete je jebalo ježa,a vi ste krivci.
Mnogi ne kuze osnovnu razliku pa sve ovo navedeno nazivaju ljubavlju.

I to da nakon rodjenja djeteta brak ode u k.. je postalo pod normalno. Najlakse je reci "pa tak je svima" i bok.
Trik je da rodjenjem djeteta ne prestanete usmjeravati paznju i na partnera. Neke samim porodom postaju i ostaju iskljucivo majke, dok se sve druge uloge gube. Sto je tragedija, i tu dolazi do udaljavanja. Ne treba izgubiti nijedan dio sebe, nego ih nadogradjivati i spajati u nesto vise i bolje svaki put.

Necete biti losa majka, ako paralelno s imanjem bebe volite i cijenite svog muza i uzivate u braku. Dapace, bit cete samo bolja.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Old 13.10.2013., 23:46   #106
Čitajući ovu temu (te druge ovoj slične),shvaćam koliko sam sretna, a i pametna.. Sve je to lijepo u početku, ljubav, brak dječica...Ali ono na što čovjek prvo mora misliti je - na sebe. I ne, ne pametujem. Često sam bila osuđivana ( i dan danas) da sam hladna,nepovjerljiva,sebična i da nemam kako se ono kaže - prave ženske odlike.. Nedugo nakon što sam se zaposlila uzela sam stan na kredit.. I nije mi žao. U sretnoj sam vezi, ali taj korak sam odlučila napraviti sama.Nebi mi nikada palo napamet ulagati novac u nešto što nije moje,osim toga, osoba koja me stvarno voli nebi to niti dopustila.
Muškarci su jednostavno nestabilna investicija (i ne,to neće djeca promijeniti, čast iznimkama), to je nažalost tako. Zato žene-pamet u glavu.
honeychild is offline  
Old 14.10.2013., 00:03   #107
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Nedugo nakon što sam se zaposlila uzela sam stan na kredit.. I nije mi žao. U sretnoj sam vezi, ali taj korak sam odlučila napraviti sama.Nebi mi nikada palo napamet ulagati novac u nešto što nije moje,osim toga, osoba koja me stvarno voli nebi to niti dopustila.
Palo tebi na pamet ili ne: ako se udaš, udio kredita otplaćenog u braku čini dio stana bračnom stečevinom.

Kad će ljudi shvatiti da stan čiji kredit otplaćuju nije kupljeni stan?
Lord Byron is offline  
Old 14.10.2013., 00:09   #108
Palo tebi na pamet ili ne - AKO se udam, a kad ovakve stvari čitam, vidim da nema potrebe

A i da se udam, bez brige, zaštitila sam se

A i ne družim se baš s muškarcima poput tebe ,kojima očajno treba moja stečevina,naslijeđe ili kredit

Samo sam čekala komentar, neš ti, pametnog rvackog muškarca
honeychild is offline  
Received Infraction
Old 14.10.2013., 09:50   #109
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Palo tebi na pamet ili ne - AKO se udam, a kad ovakve stvari čitam, vidim da nema potrebe

A i da se udam, bez brige, zaštitila sam se

A i ne družim se baš s muškarcima poput tebe ,kojima očajno treba moja stečevina,naslijeđe ili kredit

Samo sam čekala komentar, neš ti, pametnog rvackog muškarca
trebala bi mu zahvaliti za informaciju koju ti je dao
sanjita is online now  
Old 14.10.2013., 10:27   #110
Ne trebam ja nikome zahvaljivati, jer ja to već znam.. Zato sam i kredit uzela preko roditelja, ja njima vraćam kroz trajni nalog..No ovo nije tema za to. Samo sam htjela reći da je za ženu u Hrvatskoj najbolje da se sama osamostali koliko i ako može, jer pravni sustav uopće ne štiti žene..Žao mi je žena koje prolaze sve ovo jer su vjerovale , voljele i ukalupile se.
i žao mi je žena kao ti Sanjita koje povlađuju muškarcima, kao ti u postu iznad, a da nemaju potpunu informaciju.
honeychild is offline  
Old 14.10.2013., 21:26   #111
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Zato sam i kredit uzela preko roditelja, ja njima vraćam kroz trajni nalog.
Ti ćeš, dakle, i u braku nastaviti plaćati roditeljima rate "njihova" kredita?

Jasno ti je da je to zapravo potkradanje supruga od prvog dana braka - onoga istog supruga s kojim ulaziš u zajednicu "u dobru i zlu", temeljenu na ljubavi i međusobnu poštovanju?
Lord Byron is offline  
Old 14.10.2013., 22:27   #112
Neznam zasto cijelo vrijeme spominjes imaginarnog supruga? Nitko se nemora udati, a ja se uopce nemam namjeru, ne vjerujem u brak i zapravo mi je jako dobro u zivotu. Zajednica "u dobru i zlu" ne postoji, jer cim dode do zla gotovo svi podviju rep i zbrisu glavom bez obzira,inace nebi bilo ove teme
honeychild is offline  
Old 14.10.2013., 23:05   #113
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Nitko se nemora udati, a ja se uopce nemam namjeru, ne vjerujem u brak i zapravo mi je jako dobro u zivotu.
Ako se uopće ne namjeravaš udati. cijeli cirkus s "osiguravanjem", lažnim kreditom i roditeljima radiš zbog...?
Lord Byron is offline  
Old 14.10.2013., 23:13   #114
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Čitajući ovu temu (te druge ovoj slične),shvaćam koliko sam sretna, a i pametna..
Lijepo, ali tvoji postovi koji su k tome i neugodne intonacije prema sugovornicima, nemaju ama baš nikakve veze s ovim topicom, stoga ja ključam, a ne preporučam nastavak ovoga na susjednima.
ex anais is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.