Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2004., 19:03   #1
Unhappy Beba u inkubatoru i problemi s disanjem

Meni jako draga osoba jucer je rodila sina. E sad, mali je dosao prerano cca...5 i po tjedana. bebac ima 2 kg i u pravilu je dobro razvijen ali...ima problema s disanjem i bori se za svaki dah. jeci kada dise, prikopcan je na sto razlicitih cjevcica i neki glupi pedijatar (na sv. duhu) rekao je da ce tek za 2 dana nastupiti najgore.
on je vec sad sav izvan sebe a tko zna sta ce biti nakon dva dana.
Iskustva, savjeti....
Majka mu je doktorica i sve gleda najcrnje moguce (kao i vecina doktora) pa bi mi puno znacilo da mi kazete koju pozitivnu da joj prenesem jer ona samo stoji kraj staklla, gleda u inkubator i place.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 21:13   #2
Prvo: pedijatar na Svetom Duhu nije glup. Pedijatar na Svetom Duhu je Neka se prijateljica samo drži dotičnog pedijatra, on je vrlo otvoren i direktan, i ne uljepšava stvari, ali je izvrstan liječnik.

Drugo: ako dijete ne bude samo moglo disati prikopčati će ga na respirator. Vjerojatno su mu pluća nerazvijena. Sigurno je već dobio lijek za pluća, i sigurno će mu uskoro biti bolje. Nerazvijena pluća najčešći su problem nedonoščeta, no ako dijete ne može disati samo disat će pomoću respiratora dok se pluća dovoljno ne razviju.

Treće: dijete rođeno pet i pol tjedana ranije jest nedonošče, ali nije puno prerano rođeno. Dve kile je odlična porođajna težina za nedonošče. (zašto je uopće u inkubatoru? Valjda zbog disanja)

Četvrto: ako dijete uđe u infekciju, što se moguće dogodilo kad pedijatar kaže da će kriza biti za dva dana, to će se liječiti antibioticima (i izliječiti)

Peto: Damn! Ako je prijateljica doktorica sve bi ovo trebala i sama znati.

Neka se prijateljica smiri što je moguće više. Neka snagu usmjeri na izdajanje mlijeka jer je to najvažnije što u ovom času može učiniti za svoju bebu. Ako je ideš posjetiti kupi joj neko ulje za masiranje prsa i Syntocinon spray koji će joj pomoći kod izdajanja (ali neka se konzultira sa glupim pedijatrom smije li ga koristiti ako izdaja za bebu). Ako nema izdajalicu neka je hitno nabavi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 21:21   #3
Bit ce sve ok, ja sam imala jos kilu manje i jos mjesec dana prije od toga rodjena (2,5 mjeseca) i bila spojena na milijun cjevcica jako dugo. Pa je sve ok. Vise manje

Drzimo fige bebi
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 22:21   #4
Moja rodica je prije 7 dana rodila blizanke, nisam sigurna jel 31. ili 34. tjedan trudnoće
Bebe imaju 1600 grama i za sada su odlično (kuc kuc), prva dva dana je jedna bila kritično s disanjem ali sada je okej.
Nadam se da će i biti, kako s mojima tako i s tvojom.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:15   #5
ma nije pedijatar glup, samo kako je verica dobro rekla - ne uljepsava stvari.
ona je doktorica a to znaci da na sve gleda najcrnje a kada je njena beba u pitanju ( i to prva) uopce ne moze biti objektivna.
hvala za savjete. malo ste me smirili.
kupili smo pumpicu za izdajanje.
e da, beba ima 3 a ne 2kg. u bolnici ga zovu 'mali debeli nezreli'
hvala za savjete jos jednom
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:24   #6
Evo da se izrazim kao rečeni pedijatar: "Pa to dete je odlično!"

Mislim, tri kile je stvarno super. Problemi s disanjem će sigurno biti riješeni za koji dan - i onda će beba van iz inkubatora, pa će prijateljica moći i dojiti.

Normalno da joj nije lako - još kao doktorica zna za sve probleme koje nedonoščad može imati. Ali, zna sigurno i to da je postotak preživljavanja nedonoščadi nakon 28 tjedna zaista ogroman. A beba joj je u jako dobrim rukama.

Želim puno sreće mami i malom debelom dječačiću
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:52   #7
hvala. zaista si pomogla
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 12:12   #8
Kak je danas beba?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 14:06   #9
Eh da. Beba je losije. Uopce se ne mice. Jakot esko dise i nasli su mu neku sjenu na mozgu. U bolnci kazu da vec dugo nisu imali tako tezak slucaj.
Nista nam vise ne govore, niti njegovoj mami. Cijelo jutro provela sam trazeci nekog poznatog u sv.duhu ali nasla sam samo vinogradsku,rebro, petrovu, dubravu (uglavnom sve ostalo).
Neznam, ne vuce na dobro
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:32   #10
Napisala sam ti PP a sad malo i tu. To da se beba ne miče i da jako teško diše vjerojatno je njena subjetivna procjena koju je donijela u onih pet minuta dok je stajala kraj inkubatora. Užasno je gledati svoje dijete tako bespomoćno, ali neka svakako razgovara sa liječnicima i neka sluša njih u vezi stanja djeteta. To da joj nitko ništa ne govori - postoji vrijeme za informacije, a dežurni pedijatar ide u vizitu svaki dan, pa će joj izreferirati o djetetovom stanju. Želim im puno sreće.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:38   #11
Mala bebica bit ce sve u redu snazna su ta mala bica.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:57   #12
Stvarno se nadam da će sve biti u redu! I, mislim da je Verica sve fino objasnila.

Btw. Verice, nešto sam rjeđe na forumu, pa ne znam u kojoj si ti fazi??? Nadam se da si/ste dobro?!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 21:40   #13
eh da. malo prije sam uspjela saznat dijagnozu. beba je imala intraamnijsku infekciju i ARDS (ajme uzas!!!!!!). sad su neki nalazi dobri ali doktori jos ne znaju kako ce se stvari odvijat. grozno za tako malu bebu.
navodno se infekcija mogla sprijeciti da je bila obavljena amniocentoza (jel se tako kaze ono kad iglom punktiraju trbuh)
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 22:25   #14
Quote:
debelakrava kaže:
intraamnijsku infekciju i ARDS
pls što je ovo?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 22:39   #15
Dijagnoze su stvarno loše, ali nipošto ne treba gubiti nadu. Eto, već su neki nalazi bolji. Nikako ne očekivati od doktora da će reći da će biti dobro - oni to neće reći dok ne budu posve sigurni.

Mama neka pokuša ne razbijati glavu time što bi bilo kad bi bilo i da li se situacija kako mogla spriječiti. Mami treba pružiti svaku moguću pomoć i podršku. Postporođajna depresija kod ovako naprasno prekinute trudnoće može biti vrlo gadna. Najbolje bi bilo kada bi netko drugi preuzeo na sebe kontakte s doktorima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 23:58   #16
skinut je s antibiotika. dakle, valjda vise nema infekciju.
ARDS je nesto dosta grozno, opasno i smrtonosto, ali igrom slucaja - dosta cesto kod nedonoscadi. to je akutni poremecaj respiratornog sustava.
nas je sve strah. mama se zivcira ali se trudi ostati pribrana koliko moze (uopce ne mogu zamisliti koliko joj je tesko). veceras smo bili i kod tate. on je isto sav lose. gleda u kinderbet i suti. ma uzas.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 02:15   #17
ufffff tesko mi ovo i citat..prosla sam slicno ali s jos ranijim porodom...beba rodjena od 6 mjeseci...15 dana krize,antibiotika,pripreme krvi za mjenjanje ali srecom zadnji cas nije trebalo...imaositnih posljedica,kukovi i tako...
sad je to mladic od 19 godina potpuno zdrav mladi covjek
oseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 09:26   #18
Mislimo na malu bebicu-bit će sve u redu, sigurno.
Teško mi je uopće i zamislit kako je roditeljima
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:52   #19
beba malo bolje dise danas iako je jos pod kisikom. e ali je dobio zuticu
valjda je to neizbjezno tu u nasim bolnicama ili???
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:58   #20
eh da, i jos mama nema mlijeka i rekli su joj da ce mlijeko doci kad se prestane brinuti. Onak, strasno....
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.