Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2012., 12:35   #161
Policija ne daje takve podatke, tj. daje ih jedino sudu (za sud vrši i provjere adresa, utvrđivanje nasljednika, utvrđivanje posjednika...).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:33   #162
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru , a zna li tko slučajno može li se gdje saznat podatci o suvlasnicima ukoliko mi niko nemože pomoć da zna jesu živi ili mrtvi? na policiji možda?
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Policija ne daje takve podatke, tj. daje ih jedino sudu (za sud vrši i provjere adresa, utvrđivanje nasljednika, utvrđivanje posjednika...).
Podatke o adresama i nasljednicima mozes dobiti i izravno od policije ako u zahtjevu dokazes pravni interes.
Ja sam kao punomocnik dosta puta takve podatke trazio i dobivao od splitskog MUP-a.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:39   #163
Super ako se može. Takve stvari ne dolaze do nas.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:12   #164
Odvjetnik i racun za njegov rad

Imao sam neki problem sa nekretninom u Hrvatskoj ali zivim i radim u Njemackoj. Radi nekretnine mi je trebao odvjetnik koji je predstavljao nas 4 vlasnika nekretnine. Vrijednost predmeta je bio oko 15000€. Sad kad je predmet zavrsen, odvjetnik nam daje racun sa 11000€.

Predmet je dosta dugo trajao ali ne razumjem kako se taj racun sastavio. Odvjetnik kaze da je to za sve uracunato sto je bilo potrebno uraditi. Dobro, bili smo mozda 5 puta kod suda, pisao je par zahtjeva. Ali ipak mi je racun cudan.

Dali je ta cifra koju trebamo platiti normalna? Sud je potvrdio da suprotna strana mora to platiti.

Sad suprotna strana mora platiti meni taj racun koju ima moj odvjetnik zatjerati preko novog postupka. U moje pitanje koliko to ima da kosta ne moze tocno da mi kaze, niti dali ide preko tarifu.

Ima netko savjet da mi da, sta bi mogao najbolje da ucinim u ovoj situaciji?
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:18   #165
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Imao sam neki problem sa nekretninom u Hrvatskoj ali zivim i radim u Njemackoj. Radi nekretnine mi je trebao odvjetnik koji je predstavljao nas 4 vlasnika nekretnine. Vrijednost predmeta je bio oko 15000€. Sad kad je predmet zavrsen, odvjetnik nam daje racun sa 11000€.

Predmet je dosta dugo trajao ali ne razumjem kako se taj racun sastavio. Odvjetnik kaze da je to za sve uracunato sto je bilo potrebno uraditi. Dobro, bili smo mozda 5 puta kod suda, pisao je par zahtjeva. Ali ipak mi je racun cudan.

Dali je ta cifra koju trebamo platiti normalna? Sud je potvrdio da suprotna strana mora to platiti.

Sad suprotna strana mora platiti meni taj racun koju ima moj odvjetnik zatjerati preko novog postupka. U moje pitanje koliko to ima da kosta ne moze tocno da mi kaze, niti dali ide preko tarifu.

Ima netko savjet da mi da, sta bi mogao najbolje da ucinim u ovoj situaciji?
Obrati se odvjetničkoj komori.
Slično sam i ja pitanje bila postavila, ali nisam ovdje dobila odgovor.
Evo cjenik pa pogledaj malo: http://www.poslovniforum.hr/zakoni/od-tarife.asp

Meni se to čini puno i previše.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:19   #166
Postoji odvjetnička tarifa, po kojoj odvjetnici trebaju raditi. (ali, jako mali broj ih po njima radi). Tražite od svog odvjetnika uvid u spis, jer svaka rasprava koja se održava,i sve što vam je odvjetnik radio ne može koštati toliko. Nije mi baš taj iznos vašeg računa "normalan".
plavi cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:25   #167
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Obrati se odvjetničkoj komori.
Slično sam i ja pitanje bila postavila, ali nisam ovdje dobila odgovor.
Evo cjenik pa pogledaj malo: http://www.poslovniforum.hr/zakoni/od-tarife.asp

Meni se to čini puno i previše.
Mozda je ta cifra tako velika zato sto zastupa 4 osobe? Ne mogu reci dali bi bilo dovoljno da je u tom predmetu zastupao samo 1 osobu. Zato sto je problem bio za sve osobe isti.

On izgleda racuna ovako: radim da resim jedan problem ali zato sto su 4 osobe obracun ce biti 4 puta.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:29   #168
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Mozda je ta cifra tako velika zato sto zastupa 4 osobe? Ne mogu reci dali bi bilo dovoljno da je u tom predmetu zastupao samo 1 osobu. Zato sto je problem bio za sve osobe isti.

On izgleda racuna ovako: radim da resim jedan problem ali zato sto su 4 osobe obracun ce biti 4 puta.
Ja ti se baš ne razumijem u to, ali cijene bi se trebale računati po vrijednosti spora (bar mislim tako)
Vrijednost moga spora je 25 000kn i odvjetnik mi je odgovor na tužbu naplatio 4500kn.
On je stvarno odličan, ali je skup.
Kažem ti, nazovi odvjetničku komoru i pitaj, ništa te ne košta.
Odvjetnica koja zastupa 2 stranke koje mene tuže je njima tužbu naplatila 3000kn.
Oni rade kako ih je volja i naplaćuju kako ih je volja.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:29   #169
Quote:
plavi cvijet kaže: Pogledaj post
Postoji odvjetnička tarifa, po kojoj odvjetnici trebaju raditi. (ali, jako mali broj ih po njima radi). Tražite od svog odvjetnika uvid u spis, jer svaka rasprava koja se održava,i sve što vam je odvjetnik radio ne može koštati toliko. Nije mi baš taj iznos vašeg računa "normalan".
To sam ga ja pitao sad radi novog postupka: kako ima biti obracun ... po tarifi ili da se dogovorimo za jedan fiksni iznos.

On meni kaze da mi nije moguce reci koliko ce biti iznos zato sto moze dosta da se dugovlaci predmet.

Iz tog razloga nisam dao punomoc za taj novi postupak.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:31   #170
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
To sam ga ja pitao sad radi novog postupka: kako ima biti obracun ... po tarifi ili da se dogovorimo za jedan fiksni iznos.

On meni kaze da mi nije moguce reci koliko ce biti iznos zato sto moze dosta da se dugovlaci predmet.

Iz tog razloga nisam dao punomoc za taj novi postupak.
Moj meni uvijek unaprijed najavi koliko će šta koštati.
Pri kupnji nekretnine, račun za njegov ugovor i popratne usluge knjiženja i ostalog je uzeo 1000e što mi se sad čini malo s obzirom na cijenu odgovora na tužbu.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:40   #171
Ja imam samo dati punomoc ako me zastupa po tarifi. Inace imam uzeti drugog odvjetnika.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:43   #172
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Ja imam samo dati punomoc ako me zastupa po tarifi. Inace imam uzeti drugog odvjetnika.
Reci mu tako pa ćeš vidjeti šta će ti reći.
Stvarno ne znam, probaj pitati drugog odvjetnika možda koliko bi koštalo.
Ja sam se bila obratila jednom odvjetniku koji je vodio jedan drugi moj spor pa se jaaako iznenadio cijenom koju mi je stavio.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:40   #173
Ako je sud naložio suprotnoj strani da mora platiti trošak u tom iznosu, onda ne vidim nikakav problem i sve je po zakonu i tarifi, jer u suprotnom sud nikako ne bi prihvatio taj trošak...
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:43   #174
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Ako je sud naložio suprotnoj strani da mora platiti trošak u tom iznosu, onda ne vidim nikakav problem i sve je po zakonu i tarifi, jer u suprotnom sud nikako ne bi prihvatio taj trošak...
Nisam baš shvatila da je to za sudske troškove, već samo račun za odvjetnika.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:41   #175
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Nisam baš shvatila da je to za sudske troškove, već samo račun za odvjetnika.
Nije za sudske troskove. Sud je sa presudom isto potvrdio trosak nasega odvjetnika, koje mora suprotna strana platiti.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:27   #176
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Nisam baš shvatila da je to za sudske troškove, već samo račun za odvjetnika.
To i nisu samo sudski troskovi, vec svi troskovi strane koje je uspjela u sporu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:05   #177
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
To i nisu samo sudski troskovi, vec svi troskovi strane koje je uspjela u sporu.
Pa ako je sve skupa onda je ok.
Samo ja sam njega razumijela da je to samo račun za odvjetnika.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:17   #178
I je racun za odvjetnika, ali i to je trosak koji placa suprotna strana.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:07   #179
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Imao sam neki problem sa nekretninom u Hrvatskoj ali zivim i radim u Njemackoj. Radi nekretnine mi je trebao odvjetnik koji je predstavljao nas 4 vlasnika nekretnine. Vrijednost predmeta je bio oko 15000€. Sad kad je predmet zavrsen, odvjetnik nam daje racun sa 11000€.

Predmet je dosta dugo trajao ali ne razumjem kako se taj racun sastavio. Odvjetnik kaze da je to za sve uracunato sto je bilo potrebno uraditi. Dobro, bili smo mozda 5 puta kod suda, pisao je par zahtjeva. Ali ipak mi je racun cudan.

Dali je ta cifra koju trebamo platiti normalna? Sud je potvrdio da suprotna strana mora to platiti.

Sad suprotna strana mora platiti meni taj racun koju ima moj odvjetnik zatjerati preko novog postupka. U moje pitanje koliko to ima da kosta ne moze tocno da mi kaze, niti dali ide preko tarifu.

Ima netko savjet da mi da, sta bi mogao najbolje da ucinim u ovoj situaciji?
Sa tolikim VPS-om, po tarifi bi svaki pristup na ročište i obrazloženi podnesak bi iznosio po 2500kn+PDV.
Odvjetnik koji zastupa vise stranaka u postupku nema pravo naplatiti toliki iznos za svaku stranku, vec se naknada povisuje za 10% za svaku zastupanu stranku poslije prve (do maksimalnog povisenja od 50%).

Dakle, ako je zastupao vas 4, ima pravo na 3250kn+PDV po radnji.
Po nekakvoj jednostavnoj racunici, ako vam je ispostavio krajnji racun za 11000 eura, to bi znacilo da je obavio 20 radnji. Nisam upucen u kompliciranost i trajanje spora pa da procijenim koliko je to opravdano.

Odvjetnik bi racun morao specificirati, dakle tocno navesti sto je napatio i koliko, a vi kao stranka to imate pravo zahtijevati od njega.

Ukoliko se drukcije niste dogovorili, primjenjuje se tarifa.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 17:57   #180
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Sa tolikim VPS-om, po tarifi bi svaki pristup na ročište i obrazloženi podnesak bi iznosio po 2500kn+PDV.
Odvjetnik koji zastupa vise stranaka u postupku nema pravo naplatiti toliki iznos za svaku stranku, vec se naknada povisuje za 10% za svaku zastupanu stranku poslije prve (do maksimalnog povisenja od 50%).

Dakle, ako je zastupao vas 4, ima pravo na 3250kn+PDV po radnji.
Po nekakvoj jednostavnoj racunici, ako vam je ispostavio krajnji racun za 11000 eura, to bi znacilo da je obavio 20 radnji. Nisam upucen u kompliciranost i trajanje spora pa da procijenim koliko je to opravdano.

Odvjetnik bi racun morao specificirati, dakle tocno navesti sto je napatio i koliko, a vi kao stranka to imate pravo zahtijevati od njega.

Ukoliko se drukcije niste dogovorili, primjenjuje se tarifa.
Ja imam pitati ponovo za ta specificirani racun. Vec sam pitao ali nisam nista dobio.

Dogovor nije bio vec mi je samo pokazao jednom u pocetku predmeta kad je bio krenuo neku cifru koliki bi bio racun - za dodasnjih i buduci rad. Tada je bio negdje oko 4000€ pa sam mislio dobro, ako je to za sve, onda je u redu. Kasnije su ispale te 11000€ od kojima sam tek saznao kad sam dobio presudu.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.