Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 13:25   #21
Cure, mislim da bezveze trošite vrijeme na uvjeravanje bbc-a, jer on već godina govori isto.

Kad već toliko voli linkove, evo npr. vrlo popularne Timberland čizme, jedan klasičan model.
Puna cijena 155$, trenutno snižene na 139,99$ i na to još daju -20% tako da na kraju koštaju 111,99$ ili u kunama (po prodajnom tečaju HNB-a na današnji dan) 649,50kn.
Kolika je trenuta cijena istih kod nas? Khm... 1459kn.

Ali već znam koji će biti bbc-jev argument: "To je Amerika." i "Taj link ništa ne dokazuje."
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:10   #22
Inače, što se tiče ovoga o sniženjima u susjedim zemljama, u principu se slažem s bbc-jem i Allexis.
Početkom 12. mj. nekoliko sam dana proveo u Münchenu i nakon tjedan dana par dana u Beču pa sam tamo obilazio dućane.
Brandovi koji mene zanimaju (Hilfiger, Diesel, Replay, Scotch&Soda i sl.) imali su gotovo istu ponudu ondje kao i ovdje s tim da su i početne, RRP, cijene bile vrlo slične. U Münchenu sam bio oko 8.12. i sniženja su tek počinjala, ali ugl. 10-20%. Zanimljivo da je Scotch&Soda imao 40% popusta na cijelu aktualnu kolekciju. Za usporedbu, dućan u Beču 14.12. nije uopće imao sniženje, dok su npr. u Peek&Cloppenburgu njihove stvari bile snižene cca. 20%.

Inače, bilo mi je zanimljivo usporediti njihov i naš P&C. Tamo je, očekivano, puno bogatija ponuda brandova (npr. drže i Diesel, Replay, Scotch&Soda te razne razvikane marke) i dućani su zaista ogromni (na čak 5 katova ) tako da možeš lutati cijeli dan. Ipak, cijene brandova koje drži naš P&C iste su kao i ovdje, a i sniženje je potpuno isto. Npr. tamo sam sestri kupio Hilfiger Denim majicu kratkih rukava za 19,90 eura, a neki dan sam isti taj model vidio u P&C u WG-u sniženu na 149,90kn. Sebi sam kupio Scotch&Soda hoodie snižen na 59,90eura, a isti je kod nas u Scotch&Soda dućanu u Cvjetnom 479,99kn. Tako da su razlike zaista male.

E sad, druga je stvar što je u tim zemljama prosječna plaća 1500-2000 eura, a kod nas je 750 eura.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:13   #23
zara je u svim zemljama gdje je valuta euro skoro 30% jeftinija u startu, jer oni kod nas preračunavaju 1e=9,9kn, tj. nesto sto je vani 19eura, kod nas je startna cijena 199kn. Kod hm-a ispadne malo povoljnije jer oni računaju 1e=6,99kn.
casody is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:14   #24
I Tom Tailor isto ima vrlo zanimljiv tečaj euro-kuna.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:11   #25
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Cure, mislim da bezveze trošite vrijeme na uvjeravanje bbc-a, jer on već godina govori isto.

Kad već toliko voli linkove, evo npr. vrlo popularne Timberland čizme, jedan klasičan model.
Puna cijena 155$, trenutno snižene na 139,99$ i na to još daju -20% tako da na kraju koštaju 111,99$ ili u kunama (po prodajnom tečaju HNB-a na današnji dan) 649,50kn.
Kolika je trenuta cijena istih kod nas? Khm... 1459kn.

Ali već znam koji će biti bbc-jev argument: "To je Amerika." i "Taj link ništa ne dokazuje."
Mokry, mislim da sam ti već rekao da je mene vrlo lako uvjeriti argumentima, a ne praznim pričama. Link koji si nam dao važi samo za Ameriku. A i naknadni popust ima brojna ograničenja. Hadje, naruči robu s te stranice i neka ti ju dostave u Hr. Zašto ne šalju? Pa štite svoje europske distributere s ponešto drukčijim cijenama. Ne samo hrvatskog distributera. Dodaj i poštarinu...onako odokativno. Nakon toga plati carinu i porez, jer kao što znaš, na američkim stranicama porez za njihove gradjane nije istaknut na način kako ga Europljani plaćaju. Pa onda sve to zbroji.

Prava usporedba cijena za Hr. su jedino europske cijene i kvalificirani linkovi, a jedan ću ti upravo poslati.
Dakle, koliko te iste čizme koštaju u Engleskoj? Preračunaj pa nam javi.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:44   #26
ja sam u budimpešti platila čak 20 kn skuplje torbu nego što je bila u hrvatskoj ili kopru
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:32   #27
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Mokry, mislim da sam ti već rekao da je mene vrlo lako uvjeriti argumentima, a ne praznim pričama.
Zanimljivo kako se to u ovih šest (6) godina koliko smo obojica na Forumu još nije dogodilo.



Nego, još nešto čega sam se sad sjetio (istina, nema baš veze s modom) je kako su cijene npr. u McD i KFC-u skuplje nego ovdje. Npr. veliki BigMac menu je 5,99 eura dok je kod nas sada 29,5kn.
Opet, s druge strane, cijene brojnih stvari u npr. Mülleru su jeftinije nego u našem Mülleru. Uglavnom sam kupovao slatkiše i parfeme, ali mi je npr. za oko bila zapela cijena Ariel praška od 9kg za 6,90eura jer kod nas toliko košta onaj od 1,5kg i Lenor omekšivača koji su ovdje 19,90kn, a tamo 1,90 eura.

Zadnje uređivanje mokry : 09.01.2013. at 17:40.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 18:13   #28
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako se to u ovih šest (6) godina koliko smo obojica na Forumu još nije dogodilo.
..
Dakle, preračunao si cijenu Timberland čizama u Engleskoj s gornjeg linka i poslao ovdje, vidim. Pa onda usporedio s cijenom kod nas, što bi bilo korektno i bilo bi u skladu s naslovom teme koju si postavio. Ili ti se više ne da toliko baviti matematikom?

Nije poanta tko je u pravu ili ovakav neozbiljan straw man argument koji si upravo poslao već je riječ o snažnim malogradjanskim predrasudama kako se vani uz rasprodaje kupcima dijeli ptičje mlijeko. Ima, naravno, mnogo naših firmi koje imaju čudne kalkulacije (npr. zastupnici Clarks obuće) i donekle mogu razumjeti njihove argumente. Ima ih i vani, ali, takve firme postaju sve rjedje i rjedje.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:16   #29
meni se ipak čini da ova tema nije otvorena da se tebe u bilo što uvjerava...jednostavno neka ljudi na konkretnim stvarima stave ovdje info što su kupili vani,a koliko bi to ovdje koštalo, tko gdje kupuje njegov izbor, moj je ipak da će to biti vani, jer na konkretnim kupnjama, uvidjeh da ću vani jeftinije proći....mislim malo ću biti off, ali meni je nevjerojanta činjenica da obićna vegeta, vani jeftinija nego kod nas, a naš proizvod... osim gore spomenutog mullera, i dm npr. u njemačkoj jeftiniji, nego ovdje, kika je skuplja u hrvatskoj nego u austriji...eto ovdje konkretno možeš i na webu vidjeti razliku u cijenu, a gdje je metro u austriji koji je jeftinij nego ovdje (dobivam oba kataloga pa sam u toku)...itd itd, sorry sad sam totalno skrenula sa teme..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:17   #30
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Dakle, preračunao si cijenu Timberland čizama u Engleskoj s gornjeg linka i poslao ovdje, vidim. Pa onda usporedio s cijenom kod nas, što bi bilo korektno i bilo bi u skladu s naslovom teme koju si postavio.
Budem, čim mi ti navedeš "kvalificirani" link/članak/štogod u kojem će pisati kolika je nabavna cijena tih čizama, a koju plaćaju naši distributeri.


Također, molim te, prestani čitati selektivno i secirati dijelove koji ti odgovaraju. Gore sam lijepo napisao da se slažem s tvojim tvrdnjama.


Ako imaš kakav prijedlog za naslov - slušam. Ovo mi je prvo palo na pamet.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:36   #31
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Link koji si nam dao važi samo za Ameriku.
Da, vrijedi samo za Ameriku. U tome i je poanta ove teme, vani ( druge države) su veća sniženja nego kod nas.

Zašto u Americi mogu toliko sniziti, čak više od pola naše maloprodajne cijene? Zašto se u Americi može toliko povoljno kupiti komad obuće/odjeće a kod nas ne.

Tražiš dokaz, evidentira ti se i onda kažeš "ali to vrijedi samo u Americi". No shit, Sherlock.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:42   #32
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Da, vrijedi samo za Ameriku. U tome i je poanta ove teme, vani ( druge države) su veća sniženja nego kod nas.

Zašto u Americi mogu toliko sniziti, čak više od pola naše maloprodajne cijene? Zašto se u Americi može toliko povoljno kupiti komad obuće/odjeće a kod nas ne.

Tražiš dokaz, evidentira ti se i onda kažeš "ali to vrijedi samo u Americi". No shit, Sherlock.
Amen.

Tko je pričao o naručivanju? Cure su pisale upravo o kupnji izvan Hrvatske, gdje su iste stvari kupile po nižoj cijeni.

Plus, argument "nabavi link" je smiješan, jer da, baš apsolutno svaka stranica ima apsolutno svaki item naveden i jako ažurno mijenja cijene, posebice na sniženju. Link je doista nepobitan dokaz. A i ono, potreban je dokaz takvog tipa jer ljudi lažu da su bili tamo i tamo i kupili to i to.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:46   #33
evo jednog primjera

na našem situ pumina ženska majica, kreće se od 150 kn nadalje i to na sniženju koje je nekih 30 - 40% (znači startna cijena cca. 200 kn)...

evo i dokaznog linka
http://www.tradexco.hr/webshop/pretr...r=asc&offset=0

slična majica ista marka u dućanu sport direct (lanac dućana u Londonu) košta na sniženju 6 funti (cca 54 kn), a startna joj cijena 108 kn
http://www.sportsdirect.com/puma-qtt...-ladies-654139

ovo je samo jedan primjer u moru njih...

Zadnje uređivanje ivana) : 09.01.2013. at 19:52.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:49   #34
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Budem, čim mi ti navedeš "kvalificirani" link/članak/štogod u kojem će pisati kolika je nabavna cijena tih čizama, a koju plaćaju naši distributeri.
Mokry, hajde uozbilji se malo. I kakve to veze uopće ima? Nabavne cijene robe su poslovna tajna i sve web stranice imaju zatvorene dijelove stranica rezerviranih samo za distributere. Čak i da odeš na specijalizirani sajam ne bi te pustili unutra ako ne dokažeš da si unutar te branše. Na nekim sajmovima moraš pokazati fakture koje dokazuju da si kupac. Nabavna cijena ovisi i o količini naručene robe, ali i o tome da li se roba naručuje unaprijed ili se naručuje sa skladišta.

Ali evo, mogu ti reći da Timberland ima vrlo veliku razliku u cijeni svugdje u Europi i da je u nabavi dosta jeftiniji od Panama Jack čizama.

Ne pratim, kao ti, tržište praškova i omekšivača, ali znam da su Konzumovi manageri davno uočili i napisali kako DM i Muller imaju na našem tržištu zapravo monopol na tu vrstu proizvoda i da je ukupna godišnja vrijednost prodaje kod nas nekih 100 milijuna Eura. To ih je nagnalo da osnuju Kozmo i probaju im uzeti dio tog kolača. Ali, nije to lako i dobar dio tog monopola njemačkih firmi je ovdje ostao - što se prelijeva na povećane cijene našim potrošačima.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:52   #35
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Mokry, hajde uozbilji se malo. I kakve to veze uopće ima?
Aha, dakle kad se od tebe traži da nešto dokažeš onda sam ja neozbiljan i to što tražim nema nikakve veze s temom. Stvarno zanimljiv način rasprave...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:57   #36
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Inače, što se tiče ovoga o sniženjima u susjedim zemljama, u principu se slažem s bbc-jem i Allexis.
Početkom 12. mj. nekoliko sam dana proveo u Münchenu i nakon tjedan dana par dana u Beču pa sam tamo obilazio dućane.
Brandovi koji mene zanimaju (Hilfiger, Diesel, Replay, Scotch&Soda i sl.) imali su gotovo istu ponudu ondje kao i ovdje s tim da su i početne, RRP, cijene bile vrlo slične. U Münchenu sam bio oko 8.12. i sniženja su tek počinjala, ali ugl. 10-20%. Zanimljivo da je Scotch&Soda imao 40% popusta na cijelu aktualnu kolekciju. Za usporedbu, dućan u Beču 14.12. nije uopće imao sniženje, dok su npr. u Peek&Cloppenburgu njihove stvari bile snižene cca. 20%.
...
U potpunosti se slažem s Mokrym. Sredinom 7. mjeseca su već bila velika sniženja u Njemačkoj (ali u to vrijeme budu i kod nas), dok je u 9. mjesecu znatno manji dio bio snižen. Neke stvari sam platila puno manje nego kod nas (npr. Ralph Lauren blue label kolekciju), no većinu toga sam mogla po istim cijenama kupiti i u Hrvatskoj (najviše sam gledala Hilfiger, Ralph Lauren, Zaru i parfumerije). 379kn sam Hilfiger pulover platila u P&C, isti taj sam vidjela 5 dana prije u Njemačkoj - bio je 50€.
No, u njihovom Mülleru je doista sve bilo jeftinije nego kod nas. Ja sam gledala isključivo high-end kozmetiku i parfeme; parfemi su bili i do 200kn jeftiniji (konkretno znam za Chanel), ruževi su isto bili barem 50ak kn jeftiniji, kreme za lice po 40ak € one koje su u Hrvatskoj cca 450kn.

Ne slažem se da se kod nas ne mogu kupiti stvari po super cijenama, i da ne postoje velika sniženja. Ovo ljeto sam u Zagrebu ulovila Hugo Boss traperice za 400kn (bile su 1400), torbu u Zari za 79 (bila je 379), haljina u Mangu 70% itd...

Jedino što bih još dodala za sniženja vani, koja su strašno različita od hrvatskih: to su sniženja po outletima. Njihovi outleti stvarno imaju 70-80% sniženja; za razliku od naših - gdje je odjeća ponekad manje snižena nego u gradu na regularnoj rasprodaji. Npr. cipele Ralph Lauren, koje su kod nas ovo ljeto na zadnjem sniženju koštale 850kn, su u Njemačkoj bile u outletu 2 tjedna nakon što je ta kolekcija došla u naše trgovine i koštale su 49€.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:20   #37
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Aha, dakle kad se od tebe traži da nešto dokažeš onda sam ja neozbiljan i to što tražim nema nikakve veze s temom. Stvarno zanimljiv način rasprave...

Što da dokažem? Kakve su tvorničke cijene? Zašto te to zanima?
Pa dobio si link s maloprodajnom cijenom Timberlanda na britanskom tržištu i ista je kao kod nas. Potpuno ista. Kakav bi ti dokaz pružila nabavna cijena? Ne boj se, naš trgovac prolazi u nabavi skuplje od britanskog distributera.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:20   #38
naš trgovac i kad prođe bolje, nama krajnjim smrtnicima plasira tu cijenu uvećanu za xyz posto.....najdraži su mi oni dućani koji prije sniženja dignu cijenu, pa ti onda plasiraju popust....
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:15   #39
ja sam danas u H&M-u vidjela haljinu od 249kn koju je moja frendica kupila prije tjedan dana u Njemačkoj za 15 eura , nije rekla-kazala vidjela sam račun

isto tako sam prošlo ljeto,negdje u lipnju, u Njemačkoj kupila Zara traperice na sniženju za 30 eura kojih je još do nedavno bilo po našim dućanima po 399kn...možda ih ima još po toj cijeni,one crne i bijele sa zakovicama dolje
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 11:33   #40
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
No, u njihovom Mülleru je doista sve bilo jeftinije nego kod nas. Ja sam gledala isključivo high-end kozmetiku i parfeme; parfemi su bili i do 200kn jeftiniji (konkretno znam za Chanel), ruževi su isto bili barem 50ak kn jeftiniji, kreme za lice po 40ak € one koje su u Hrvatskoj cca 450kn.

Nek me netko ispravi ako griješim ali nas Müller ne drzi Chanel parfeme.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.