Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 00:37   #1
Kako smiriti njegovu bivšu?

Dvije godine nakon rastave upoznala sam čovjeka s kojim sam već dvije godine u vezi koja nas oboje potpuno ispunjava. Srodne smo duše, razumijemo se bez mnogo riječi, volimo se i planiramo zajednički život. On je razveden otprilike devet godina.
Oboje smo imali traumatičan brak.
I dok sam ja prekinula sve spone koje me vežu za bivšeg muža, osim naravno djece koja su sa mnom i koja su mi velika podrška, mog sadašnjeg partnera protiv njegove volje stalno prate sjene prošlosti.
Njegova bivša je jako kompleksna ličnost, dok su bili u braku stalno je pravila probleme. Po prirodi je agresivna, brza na jeziku, sklona vrijeđanju svih i svakoga. (Već je nekoliko puta bila na psihijatrijskom promatranju i stalno je pod nadzorom centra za socijalnu skrb.)
Prije devet godina je dakle jednostavno skupila djecu i otišla. Vjerojatno je mislila da će on dopuzati za njom i moliti je da se vrati ali on je osjetio veliko olakšanje kad je otišla. (Poznat mi je taj osjećaj jer sam se i ja tako osjećala kad je moj bivši otišao.)
Dugo mu je trebalo da izliječi traume koje mu je prouzročila, da dovede svoj život u red, a kad je upoznao mene sve je došlo na svoje.
Kad je saznala za nas dvoje, poslala mu je pismo u kojem prijeti samoubojstvom. Mene je vrijeđala kad god je stigla.
Smetalo joj je što su me njegova djeca i cijela njegova obitelj prihvatila.
Nekoliko je puta dolazila u kuću gdje on živi s roditeljima i pravila im scene.
Nedavno mu je poslala pismo u kojem piše da se promijenila, da se popravila i predlaže mu da se zajedno s djecom doseli natrag k njemu. Kaže... još ga voli, nikad ga nije prestala voljeti...želi da budu sretna obitelj... On može i dalje živjeti svoj život i biti sa mnom, njoj to ne smeta, rado bi mi bila prijateljica i popila sa mnom kavu....
Djeca su po njenim riječima oduševljena tom idejom.
Svaki dan ga zove i šalje poruke, moli ga da se što prije odluči.
On je već odlučio da to ne dolazi u obzir. Ona to očito ne prihvaća. Sad su mu i djeca počela govoriti da ih on ne voli jer ih ne želi primiti natrag. Ona potpuno manipulira djecom i obilazi cijelu njegovu širu obitelj i vrši pritisak na svih. Većina se slaže s njegovom odlukom da ne prihvati njen prijedlog ali ima i onih koji misle da bi je zbog djece trebao primiti natrag.
Njemu to nije ni na kraj pameti, ne želi ponovo proživljavati pakao kroz koji je prolazio u braku.
Planira je prijaviti zbog uznemiravanja i psihičkog nasilja te zatražiti zabranu pristupa.
Ja se držim po strani i ne želim utjecati na njegovu odluku ali on kaže da bi jednako odlučio i da nije sa mnom.
Iako je sve ove godine redovito plaćao alimentaciju, prije nekoliko godina zatražila je povećanje iste. Sud je nedavno presudio u njenu korist i banka mu je sjela na račun tako da mu mjesečno ostaje za preživiti nekih 1.000 kuna. Ona velikodušno predlaže da će mu vraćati sve što mu skinu s računa i daju njoj te da će uzdržavati i njega i njegove roditelje.
Ja vjerujem da on neće pokleknuti. Ovo je samo dodatno učvrstilo našu vezu. Samo, bojim se da ona neće stati na ovome. Odbio ju je a ranjena zvijer je najopasnija. Kako joj stati na kraj?
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:52   #2
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
čovjeka s kojim sam već dvije godine u vezi koja nas oboje potpuno ispunjava. Srodne smo duše, razumijemo se bez mnogo riječi, volimo se i planiramo zajednički život.
Nedavno mu je poslala pismo u kojem piše da se promijenila, da se popravila i predlaže mu da se zajedno s djecom doseli natrag k njemu. Kaže... još ga voli, nikad ga nije prestala voljeti...želi da budu sretna obitelj... On može i dalje živjeti svoj život i biti sa mnom, njoj to ne smeta, rado bi mi bila prijateljica i popila sa mnom kavu....Kako joj stati na kraj?
Zanimljivo mi je ovo boldano pogotovo ovo obojano, o čemu bi kao frendice pričale ako nemate ništa zajedničko osim njega, o tome kak je dobar u krevetu?
S obz na ovaj uvod i njegov stav, ja se na tvome mjestu ne bi osvrtala na tu priču. On je taj brak prekinuo davno, s njom priča samo zbog djece, a njezine ideje odbacuje. Ako manipulira djecom ti tu ionako ništa ne možeš isto kao ni on. Bitno je da ne manipulira njime, a to ipak moraš prepustiti njemu. Bilo bi idealno kad bi on sve te njezine pokušaje izignorirao bez ikakvih rasprava jer upuštanjem u polemike, stalno je pod presingom emotivnih ucjena. Ti se ogradi od toga, nek on to riješi kako najbolje zna.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:39   #3
Ima li njegova bivša nekoga?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 17:12   #4
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ima li njegova bivša nekoga?
Nažalost, nema.
E da barem ima, pustila bi njega na miru. Ali očito je nitko neće.
Nesređena je skroz. Otkad su se rastali promijenila je četiri-pet podstanarskih adresa jer gdje god je stanovala, ubrzo bi stanari-susjedi počeli skupljati potpise (peticiju) da odseli.
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:20   #5
Zašto on ne zatraži djecu sudski?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 08:42   #6
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto on ne zatraži djecu sudski?
Tražio je ali činjenica je da su sud i centar uvijek na strani žene ma kakva ona bila. Znam da ima svakakvih muškaraca i da su u više slučajeva žene žrtve nasilja pa je to valjda zbog toga tako.
Ali što kad je muškarac oštećena strana?
Muškarac se nema kome obratiti.
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 06:56   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto on ne zatraži djecu sudski?
Ovo je pravo pitanje.
Nije mi jasno ako je čovjek rastavljen već 9 godina, a svo to vrijeme mu pravi probleme da ništa ne pokuša to riješiti. Kaže da je bila do sada par puta na psihijatrijskom liječenju!!!!!! Za Boga miloga pa tko je tada čuvao djecu? Zašto istog trena kad je ona završila na psihijatriji nije podnio zahtjev da se promjeni sudska odluka i djeca povjere na skrb njemu. Nakon ovoga šta je Pjenica iznjela ne vidim baš da je njemu pretjerano stalo do njegove djece
farmer joža is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:11   #8
Quote:
farmer joža kaže: Pogledaj post
Ovo je pravo pitanje.
Nije mi jasno ako je čovjek rastavljen već 9 godina, a svo to vrijeme mu pravi probleme da ništa ne pokuša to riješiti. Kaže da je bila do sada par puta na psihijatrijskom liječenju!!!!!! Za Boga miloga pa tko je tada čuvao djecu? Zašto istog trena kad je ona završila na psihijatriji nije podnio zahtjev da se promjeni sudska odluka i djeca povjere na skrb njemu. Nakon ovoga šta je Pjenica iznjela ne vidim baš da je njemu pretjerano stalo do njegove djece
Upravo suprotno, on jako voli svoju djecu i nekoliko je puta predlagao centru da mu ih povjere na skrb ali centar se oglušio.
(Mislim da ona ima neku jako dobru vezu u tim institucijama jer iako logika govori jedno, iako se ponaša tako kako se ponaša, sud i centar uvijek presude u njenu korist. Dolazila je k njoj neka nadzornica iz centra i žena je sama tražila da je skinu s tog slučaja jer nije više mogla s njom.
Na sudu je jednom prilikom rečeno da je udarila bivšu svekrvu, što je točno. Na to je sutkinja rekla "Pa sigurno je imala razloga što ju je udarila!" I što onda reći na sve to? Nešto tu jako smrdi.)
Djeca su kod njega gotovo svaki vikend i cijelo ljeto. Sad su već dovoljno veliki da sami dođu kad god požele a ne samo kad je sud odredio. Ranije ih ona nije puštala ocu čak ni u terminima koje je sud odredio, a kad bi on došao po njih, nekoliko puta je zvala policiju ili bi mu priređivala scene koje je on nakon toga nastojao izbjegavati zbog djece.
Ja sam mu rekla da je premiran i da bi trebao malo više pokazati zube pa bi ga manje gnjavila i maltretirala.
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:14   #9
Quote:
farmer joža kaže: Pogledaj post
Ovo je pravo pitanje.
Nije mi jasno ako je čovjek rastavljen već 9 godina, a svo to vrijeme mu pravi probleme da ništa ne pokuša to riješiti. Kaže da je bila do sada par puta na psihijatrijskom liječenju!!!!!! Za Boga miloga pa tko je tada čuvao djecu?
I da, djecu su tada čuvali njezini roditelji... pa je mlađi pobjegao k njemu i onda je on imao probleme jer su ga skoro tužili da je oteo vlastito dijete.
Ona je luda, ali nisu ni njeni puno bolji.

Zadnje uređivanje Nica : 31.05.2013. at 07:45. Reason: Q
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 13:11   #10
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
Ja sam mu rekla da je premiran i da bi trebao malo više pokazati zube pa bi ga manje gnjavila i maltretirala.
Imam jednog takvog kraj sebe....nažalost ako je takav, takav će i ostati....živce u džep draga i budi mu potpora...to je sve što možeš učiniti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:18   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto on ne zatraži djecu sudski?
mozda bi pitanje trebalo biti zasto u 9 godina nije pokrenuo parnicu I zatrazio djecu sudski?...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 09:51   #12
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
mozda bi pitanje trebalo biti zasto u 9 godina nije pokrenuo parnicu I zatrazio djecu sudski?...
Obraćao se on i centru i sudu ali uzalud.
Uostalom, kojem sudu?
Onom istom koji je dijete dodijelio majci koja je prije 2 godine ostavila muža i to isto dijete- koje je tada imalo nepune 3 godine - te otišla živjeti kod ljubavnika? (Slučaj iz kruga moje šire obitelji)
Naš je sud u mnogim slučajevima nepravedan prema muškarcima, očevima.
Bivša žena mog partnera ima dobru plaću (oko 6.000,00 kuna), od prvog dana dobiva redovito alimentaciju 1.500,00 kuna, ima DD ali to joj nije bilo dosta nego je zatražila prije 5-6 godina povećanje alimentacije na 2.000,00 kuna. Sud je nedavno presudio u njenu korist i sad čovjeku koji ima plaću 3.000,00 kuna, koji je davao pola tog iznosa za alimentaciju oduzimaju dodatnih 300, 400 kuna mjesečno i što mu ostaje za živit? A mora platiti zaostatke unazad tih 5-6 godina otkad je ta vještica pokrenula postupak (oko 40.000,00 kuna). Zapravo je to sad ovrha.
Po meni je sud tu jako nepravedno postupio.
Mene u toj situaciji još nešto muči a ne znam kako to saznati.
Kad se nas dvoje vjenčamo - a planiramo to - da li se može dogoditi da banka sjedne i na moj račun zbog te ovrhe koja se provodi nad njim?
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 21:02   #13
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
. Po prirodi je agresivna, brza na jeziku, sklona vrijeđanju svih i svakoga. (Već je nekoliko puta bila na psihijatrijskom promatranju i stalno je pod nadzorom centra za socijalnu skrb.)
Prije devet godina je dakle jednostavno skupila djecu i otišla. Vjerojatno je mislila da će on dopuzati za njom i moliti je da se vrati ali on je osjetio veliko olakšanje kad je otišla. (Poznat mi je taj osjećaj jer sam se i ja tako osjećala kad je moj bivši otišao.)
Dugo mu je trebalo da izliječi traume koje mu je prouzročila, da dovede svoj život u red, a kad je upoznao mene sve je došlo na svoje.

Planira je prijaviti zbog uznemiravanja i psihičkog nasilja te zatražiti zabranu pristupa.
Ja se držim po strani i ne želim utjecati na njegovu odluku ali on kaže da bi jednako odlučio i da nije sa mnom.
Iako je sve ove godine redovito plaćao alimentaciju, prije nekoliko godina zatražila je povećanje iste. Sud je nedavno presudio u njenu korist i banka mu je sjela na račun tako da mu mjesečno ostaje za preživiti nekih 1.000 kuna. Ona velikodušno predlaže da će mu vraćati sve što mu skinu s računa i daju njoj te da će uzdržavati i njega i njegove roditelje.
Ja vjerujem da on neće pokleknuti. Ovo je samo dodatno učvrstilo našu vezu. Samo, bojim se da ona neće stati na ovome. Odbio ju je a ranjena zvijer je najopasnija. Kako joj stati na kraj?
Ak je bivsa tak luda, cudno da je dobila djecu. Iz iskustva, bivsih zena se lako rijese bivsi muzevi, osim ako se iz nekih razloga bas njih ne zele drzati. Moj bivsi je isto svojoj curi prodavao fore, a svaki jebeni put je on mene zvao , pisao mailove, sms-ove i sta sve ne.
Da je bio uhvacen valjda bi rekao da ja njemu ne dam mira.

Tvoj decko je rastavljen devet godina, dvije si s njim, znaci sedam godina se nije uspio oporaviti od razvoda. Jel samo meni to cudno?

Meni se oni oboje cine malo cuk cuk. Tj. oboje su dosad podrzavali tu patologiju. Nju je on sad zainteresirao, jer kad nekome drugome postane privlacno ono sto je nekad bilo tvoje, onda te nesto malo upikne.

K tome ako je ona tako luda i problematicna, kako uspije zaraditi tako lijepu placu? A tvoj decko sav normalan i divan, kad poplati alimentaciju zivi od 1000 kuna? Meni nesto tu ne stima.

Inace 2000 kuna nije puno za podizati dvoje djece. Pises da placa podstanarstvo, hrana, odjeca, izleti, sve to kosta. I da je otac prije toga placao 1500 kuna. To nije neka lova. Probaj s 1500 kuna podici svoje djece.
Cak i da se nisu rastali kako je tvoj decko mislio s 3000 kuna podici tu djecu?
Ona ocito i takva munjena moze zaraditi duplo i sama se vecinski brinuti o toj djeci. A alimentaciju ne placa njoj kako si formulirala nego vlastitoj djeci.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 07:58   #14
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
Obraćao se on i centru i sudu ali uzalud.
Uostalom, kojem sudu?
Onom istom koji je dijete dodijelio majci koja je prije 2 godine ostavila muža i to isto dijete- koje je tada imalo nepune 3 godine - te otišla živjeti kod ljubavnika? (Slučaj iz kruga moje šire obitelji)
Naš je sud u mnogim slučajevima nepravedan prema muškarcima, očevima.
Bivša žena mog partnera ima dobru plaću (oko 6.000,00 kuna), od prvog dana dobiva redovito alimentaciju 1.500,00 kuna, ima DD ali to joj nije bilo dosta nego je zatražila prije 5-6 godina povećanje alimentacije na 2.000,00 kuna. Sud je nedavno presudio u njenu korist i sad čovjeku koji ima plaću 3.000,00 kuna, koji je davao pola tog iznosa za alimentaciju oduzimaju dodatnih 300, 400 kuna mjesečno i što mu ostaje za živit? A mora platiti zaostatke unazad tih 5-6 godina otkad je ta vještica pokrenula postupak (oko 40.000,00 kuna). Zapravo je to sad ovrha.
Po meni je sud tu jako nepravedno postupio.
Mene u toj situaciji još nešto muči a ne znam kako to saznati.
Kad se nas dvoje vjenčamo - a planiramo to - da li se može dogoditi da banka sjedne i na moj račun zbog te ovrhe koja se provodi nad njim?
ja nisam pitala je li se on obracao sudu/centru, sto god to znachilo.Vec, je li on zapoceo sudsku parnicu uz pomoc odvjetnika za promjenu skrbnishtva?

Ili jest ili nije.

Ona je.

Ti bi se trebala zamisliti nad situacijom izmedju njih dvoje i djece.

Da ona je sad vjestica i ovakva i onakva, ne branim je da se razumijemo, on ne placa/duguje uzdrzavanje djeci...ali situacije kao ove su vrlo indikativne za tvoj buduci zivot i kako ce se mozda tvoj buduci muz ponashati prema tebi i nekoj vashoj djeci.

I sto Ombia kaze, oni se natezu vec godinama....jedno ili boje ne izlaze iz patoloskog odnosa i nisu se emocionalno rastali.

ovo ti je stvarno dobronamjerno.razmisli jako dobro u sto se upustash.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 10:37   #15
Hvala na dobronamjernim savjetima, dobro sam razmislila u što se upuštam. U ove dvije godine sam ga dobro upoznala, možda neke riječi zvuče malo nespretno kad ih iznesem ovdje ali na njegovo ponašanje stvarno nemam zamjerki.
Mi smo oboje prešli četrdesete, ne planiramo imati djecu.
Kako podići djecu s 1.500,00 kuna, pitate?
A kako ih podići bez toga?
I ja sam podstanar, radim sezonski, bivšem je određeno 500 kuna mjesečno po djetetu i jedva je pristao na to (!) ali ako je on u ove 3 godine otkad smo sudski rastavljeni platio 5.000,00 kuna ukupno, to je uspjeh.
Ali snalazim se i uspjevam izaći na kraj.
Nije mi padalo na pamet podizati tužbu protiv bivšeg za neplaćanje alimentacije a kamoli povećanje jer ne želim završiti 2 metra ispod zemlje. Već sam jednom završila na hitnoj i ne, hvala, ne želim opet. Radije se borim sama a i djeca su sad već dovoljno odrasla da i sami mogu (sezonskim radom) pokriti svoje potrebe, zapravo olakšati meni.
Ali ne razmišljaju sve žene kao ja, neke žele iscijediti iz bivšeg muža posljednju lipu.
Moj sadašnji partner od prvog dana plaća tih 1.500,00 kuna za djecu, kupuje im patike, odjeću i knjige, kad god može, zadnju kunu potroši na njih.
Kad se prije nekoliko godina konzultirao s odvjetnikom o pokretanju tužbe, ovaj mu je sam sugerirao da nema smisla. Okolnosti su bile protiv njega. Djeca žive u gradu s majkom, ako bi živjeli s ocem morali bi putovati u grad u školu brodom jer im se majka posvađala sa svim djelatnicima škole u mjestu gdje živi otac i škola ih nije htjela primiti. Drugo, o djeci nema tko brinuti dok je on na poslu. Ne može se osloniti na majku koja živi u susjednoj kući jer ona skrbi o nepokretnom ocu. I da ne duljim, nakon razgovora s odvjetnikom (a usput je ispipavao kako djeca dišu i da li su spremni doći živjeti na otok) odustao je od pokretanja tužbe.
Ne valja osuđivati čovjeka prije nego se znaju sve okolnosti.
Priče da je patološki vezan za bivšu nemaju ni smisla ni temelja.
Sedam godina između rastave i upoznavanja mene nisu mu prošle u žaljenju za bivšom. Čovjek se posvetio poslu, pomagao roditeljima, imao nekoliko prolaznih veza...
Našli smo jedno u drugom ono što nismo imali u braku, oboje smo se riješili agresivnih partnera i sad uživamo jedno u drugom. Moja djeca znaju reći da su tek otkad poznaju njega uvidjeli što je očinska ljubav, prigrlio ih je kao da su njegova.
Njegovoj bivšoj smeta što smo sretni i želi to na bilo koji način pokvariti.
Ali neće joj uspjeti, ova situacija nas je samo još više zbližila i učvrstila našu vezu.
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 07:19   #16
Meni se i dalje čini da se on kod rastave držao "mlitav" budući da je ona takvih karakteristika kakve si navela. Prošlo je dugo godina da bi se sada odjednom nešto promjenilo. Trebalo se boriti od početka,a ne prepustiti sve "biti će kako bude" riješiti će se samo da ja nemam dodatnih obaveza. Kod rastave se ne gleda kako će "meni" biti nego kako djeci pružiti kompletnu skrb. Zašto tog trena nije pokušao sebi promjeniti posao? Zašto nije nekoga od rodbine potražio tko bi mu pričuvao djecu dok on radi? Na koji način je on tada na Centru i sudu prikazao da mu je stalo do djece? Zašto nije kod povećanja alimentacije pokazao račune da kupuje djeci odjeću, obuću itd. da dokaže da pridonosi njihovom uzdržavanju i van plaćanja alimentacije. Zašto nije prikazao svoju kompletnu matrijalnu situaciju da živi sa tobom da ti također imaš dijete i da povećanjem alimentacije mu se na neki način uskraćuje mogućnost da djeci kad su kod njega kupi tenisice itd. jer na taj način neće imati od kuda za platiti. Imam dosta toga no o tome možemo na pp.
farmer joža is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 20:25   #17
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
Nije mi padalo na pamet podizati tužbu protiv bivšeg za neplaćanje alimentacije a kamoli povećanje jer ne želim završiti 2 metra ispod zemlje. Već sam jednom završila na hitnoj i ne, hvala, ne želim opet. Radije se borim sama a i djeca su sad već dovoljno odrasla da i sami mogu (sezonskim radom) pokriti svoje potrebe, zapravo olakšati meni.
Ali ne razmišljaju sve žene kao ja, neke žele iscijediti iz bivšeg muža posljednju lipu.
Dakle, ne usudis se od bivseg zatraziti postenu alimentaciju jer je nasilnik koji bi te radi toga spremio "dva metra pod zemlju" a istovremeno uredno pljuckas po zenama koje se bore za istu pod devizom da te i takve gledaju da iz bivsih "iscijede zadnju lipu."

Meni se od ovoga dize kosa na glavi. Bilo bi ti pametnije da se zgrazas na cinjenicu da drzava nije kadra tvog bivseg utjerati u red nego li kritizirati zene koje se, eto, drznu zatraziti novac od bivseg. Jos bolje, mogla bi i pokusati apsorbirati cinjenicu da alimentacija pripada djeci i da je to njihovo pravo, te da se u biti te zene o kojima pricas prvenstveno bore za vlastitu djecu. To sto ti isto ne mozes napraviti jer nasilnicima drzava ne staje na kraj je skroz drugi par rukava.

Inace, potpisujem ombiu. I dodala bih da mi je strasno neobicno da je sud uspio dodijeliti bivsoj dvije trecine place tvoga decka. Valjda je to prvi covjek u Hrvatskoj koji toliko placa, jer je realitet taj da rastavljeni ocevi obicno snose fer dio financijskih troskova oko svoje djece samo onda kada oni to pozele.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 22:52   #18
Quote:
morskapjena66 kaže: Pogledaj post
Dvije godine nakon rastave upoznala sam čovjeka s kojim sam već dvije godine u vezi koja nas oboje potpuno ispunjava.

Ja vjerujem da on neće pokleknuti. Ovo je samo dodatno učvrstilo našu vezu. Samo, bojim se da ona neće stati na ovome. Odbio ju je a ranjena zvijer je najopasnija. Kako joj stati na kraj?
Ne zelim da citiram cijeli post... ti joj neces niti mozes stati u kraj. Moze on, ali pitanje je zeli li on to? Uvijek me zacudi kako to bivse zene tako polude i bez razloga I povoda maltretiraju bivse muzeve i njihove nove zene?
Neki povod ste joj morali dati, neko od vas dvoje?
Zasto se toliko bojis, ako vec kazes da je vasa veza cvrsta?
Mora da se on malo necka, nije siguran u sve to, a ti tu nesigurnost osjetis.. pa si se nasla gdje jesi.. u totalnoj panici I strahu od nje.
Boriti se mozes samo svojom ljubavlju I totalnom ignoracijom te zene.. samo time, sve drugo ce te kostati jako puno. I ono sto ja vidim je da ti zelis totalnu kontrolu nad tim covjekom.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 00:30   #19
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ne zelim da citiram cijeli post... ti joj neces niti mozes stati u kraj. Moze on, ali pitanje je zeli li on to? Uvijek me zacudi kako to bivse zene tako polude i bez razloga I povoda maltretiraju bivse muzeve i njihove nove zene?
Neki povod ste joj morali dati, neko od vas dvoje?
Zasto se toliko bojis, ako vec kazes da je vasa veza cvrsta?
Mora da se on malo necka, nije siguran u sve to, a ti tu nesigurnost osjetis.. pa si se nasla gdje jesi.. u totalnoj panici I strahu od nje.
Boriti se mozes samo svojom ljubavlju I totalnom ignoracijom te zene.. samo time, sve drugo ce te kostati jako puno. I ono sto ja vidim je da ti zelis totalnu kontrolu nad tim covjekom.
ovo je bas ruzno.
znaci da kad nasilnik, muski ili zenski, maltretira nekog - sigurno ima i razlog.
e pa to nije istina.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 23:54   #20
Nismo joj dali povoda, njoj je dovoljan povod taj da smo zajedno.
Njezino opsjedanje i maltretiranje završilo je prijavom policiji i zabranom pristupa pa se smirila.
Ne spadam u osobe koje žele nekog kontrolirati. Bila sam u braku ona koju se kontroliralo i ne želim nikome tako nešto.
Nakon svega što se događalo zadnjih mjesec dana, naša veza je još čvršća i na jesen planiramo vjenčanje.
morskapjena66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.