Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 12:56   #1
dijete traži prekid uzdržavanja-pomoć molim!!!

Poštovani, može li mi netko pokazati kako se piše tužbeni zahtjev za prestanak obveze uzdržavanja. Naime, diplomirala sam prije godinu dana i sada sam nezaposlena, ali prestala je obveza mog oca za plaćanje mog uzdržavanja pa bih to htjela i formalizirat, kako bi izbjegla eventualne neugodnosti, a nemam novaca za platiti odvjetnika.
Hvala unaprijed
feniom is offline  
Old 29.05.2013., 13:16   #2
Quote:
feniom kaže: Pogledaj post
Poštovani, može li mi netko pokazati kako se piše tužbeni zahtjev za prestanak obveze uzdržavanja. Naime, diplomirala sam prije godinu dana i sada sam nezaposlena, ali prestala je obveza mog oca za plaćanje mog uzdržavanja pa bih to htjela i formalizirat, kako bi izbjegla eventualne neugodnosti, a nemam novaca za platiti odvjetnika.
Hvala unaprijed
Njegova obaveza uzdržavanja prestaje po sili zakona godinu dana nakon prestanka tvog redovitog školovanja pa nema potrebe za nekom "formalizacijom". Ne razumijem o kakvim se eventualnim neugodnostima radi jel se ti možda bojiš da će ti on nastaviti plaćati uzdržavanje a da to nije dužan činiti ili...? Ukoliko smatraš da on nije svjestan toga da nešto nije dužan činiti, možeš ga o tome obavijestiti pismeno u preporučenoj pošiljci, pa ako i dalje nastavi s plaćanjem- ili shvatiti taj novac kao njegov dar tebi kao njegovom djetetu, ili ga jednostavno ne trošiti /vratiti.
-honey- is offline  
Old 29.05.2013., 14:43   #3
Možeš pitati na pdf-u Pravo (Radno, socijalno i obiteljsko pravo).

Nema potrebe za posebnom temom pored druge na kojoj si već pitala.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.