Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 22:46   #1
Žena mi kaže da se iselim iz vlastite kuće !!!!

--------------------------------------------------------------------------------

U braku sam 9 godina
imamo 2 djece
moj otac je dao 10000 eura mojoj djeci da stavim na banku da imaju za fakultet
moj žena me nagovorila da taj novac dignemo i kupimo vikendicu blicu njene mame, jer ona tamo želi vrt
to smo i uradili
vikendica glasi na nju, koji sam ja idiot
njena sestra nije sređena
kupili smo joj stan, plaćamo kradit
stan glasi na nas
, srećom
živimo u kući mojih roditelja
kuća glasi na mog oca koji je još živ, 85 god.
jednog dana kad on umre kuća će glasiti na nas
dakle pola će biti automatski njeno.
svađamo se
puna nam je kuća, imamo često goste
ja pizdim
nemam mira
žena mi kaže: ODSELI SE!!!
rasmišljam o rastavi.
nikada se zapravo nisam želi crkveno vjenčati i imati papira ali sam to učinio zbog običaja i roditelja...
molim savjet
Želio bih napraviti bračni ugovor
jer vidite da sam budala
dobrica, naivac...
želim ugovor o uređenju imovinskopravnih odnosa na budućoj imovini
dakle kući u kojoj sam se ja rodio i u kojoj živim
da ona nakom smrti mog oca pripadne meni
a ne njoj, niti polovica
postoji li mogućnost sklapanja takvog ugovora?
hehehe da da i postoji ona ga vjerojatno neće potpisati
dakle preostaje mi da kažem svom ocu dakle, da ga zamolim da napiše oporuku u kojoj kuću ostavlja samo meni a ne njoj, zar ne?

hvala
tonalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 22:54   #2
Pa ti stvarno jedan od rijetkih,,,zaista te se na sve može nagovorit,na sve pristaješ,,blago tvojoj ženi :-)
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 22:56   #3
Quote:
tonalitet kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------


vikendica glasi na nju, koji sam ja idiot
njena sestra nije sređena
kupili smo joj stan, plaćamo kradit
stan glasi na nas
, srećom
živimo u kući mojih roditelja
kuća glasi na mog oca koji je još živ, 85 god.
jednog dana kad on umre kuća će glasiti na nas
dakle pola će biti automatski njeno.
ako dođe do razvoda prvo se probajte dogovoriti (dogovori ćine čuda)

u svakom slučaju
vikendica ide na pola bez obzira na koga glasi (tebe ili nju) ak je kupljena u braku
stan od sestre se dijeli na pola ak je kupljen u braku

kuća od roditelja (u kojoj živite), najjednostavnije nek ti otac darivnim ugovorm pokloni tu kuću (darovni ugovori ne idu u bračnu stečevinu)
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:00   #4
kuca od roditelja kao nasljedstvo ne spada u bracnu stecevinu i ne dijeli se
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:02   #5
Imovina koju dobijes od roditelja u nasljedstvo ostaje samo tvoja.Djelite samo ono sto ste zajedno stekli.
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:06   #6
Quote:
tonalitet kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------

vikendica glasi na nju, koji sam ja idiot
njena sestra nije sređena
kupili smo joj stan, plaćamo kradit
stan glasi na nas


kuća glasi na mog oca koji je još živ, 85 god.
jednog dana kad on umre kuća će glasiti na nas
Vikendica je kupljena u braku, u slučaju rastave dijeli se na pola

Sestrin stan ste ti i supruga kupili za vrijeme braka i ako glasi na vas opet je pola pola. Ti i žena dijelite po pola.

Kuća tvog oca je njegova.
Ako napravi oporuku na bilo koga, kuća ide njemu...može i na susjeda ili na crkvu.
Ako ne napravi oporuku, kuća nakon njegove smrti dijeli se na svu njegovu djecu. Pripada samo tebi ako si jedinac i supruga od toga nema ništa.

U slučaju rastave, najbolje da odete zajedničkom odvjetniku koji će vam potanko objasniti sve oko podjele pa napravite sporazum.

Sve stečeno za vrijeme trajanja bračne zajednice dijeli se na pola, bez obzira na koga što glasi. Osim ako je dar. To se ne dijeli.

Ili idi sam odvjetniku pa nek ti objasni. Nisi ti ništa izgubio, niti ćeš. Seliti ne moraš nikamo, niti ona. Dogovorite se uz odvjetnika. Nemojte sami pretpostavljati i naklapati, bezveze si dižete tenzije.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:10   #7
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
ako dođe do razvoda prvo se probajte dogovoriti (dogovori ćine čuda)

u svakom slučaju
vikendica ide na pola bez obzira na koga glasi (tebe ili nju) ak je kupljena u braku
stan od sestre se dijeli na pola ak je kupljen u braku

kuća od roditelja (u kojoj živite), najjednostavnije nek ti otac darivnim ugovorm pokloni tu kuću (darovni ugovori ne idu u bračnu stečevinu)
Ja da sam mu otac, kuću bi darovao unucima, a ne svom odraslom djetetu koje ne zna upravljati svojim životom.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:18   #8
Hello Operator a kako bi ti upravljao?

hvala svima
tonalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:30   #9
A tonalitet, ti se još Hello Operateru obraćaš tonom kao da si napravio najbolje što si mogao

ovakav ishod situacije je totalno šupendarski i da nije žalosno bilo bi smješno, ja se iskreno nadam da će tvoj otac ostavit kuću djeci jer po tome kako ti upravljaš prepisat ćete ju na sestrinog brata rođaka njene kume. Šta uopće mislit o ženi koja rasipa novce za školovanje djece da bi ona imala jebeni vrt. Kraljica se stvarno se dobro udala.
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 08:41   #10
Vikendica ne ide automatski na pola, ako mozes dokazati da je kupljena novcem koji je poklonjen tebi; imam slican slucaj upravo sada ...

Inace, kako ste vi spremni osuditi zenu nakon njegova dva upisa i iznosenja vidjenja samo jedne strane, tuzno.
Bvlgari yasmin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 09:25   #11
Quote:
Bvlgari yasmin kaže: Pogledaj post
Vikendica ne ide automatski na pola, ako mozes dokazati da je kupljena novcem koji je poklonjen tebi; imam slican slucaj upravo sada ...

Inace, kako ste vi spremni osuditi zenu nakon njegova dva upisa i iznosenja vidjenja samo jedne strane, tuzno.
Oprosti žena koja diže novce sa dječijeg računa da bi kupili vikednicu bilo gdje i nije neko oličenje majke, tako da u tom slučaju je osuđujem.
To što je ona njega uspijela nagovoriti da njezinoj sestri kupi stan je samo njezino umijeće a njegova glupost i ako joj je to uspjelo treba joj čestita.

@tonalitet, sve što si nabrojao vikednica i stan spadaju u zajedničku imovinu, samo za vikednicu možeš dokazati da je kupljena novcem koji je tvoj otac dao tvojoj djeci, tako da nisam sigurna da li će onda ta vikendica pripasti tebi ili djeci.
Što se tiče kuće iz koje te ona tjera jedino tko te može istjerati iz te kuće je tvoj tata, dakle nemoj da te ucjenjuje time, istjeraj ti nju ako je već došlo do toga,ima stan i vikednicu u kojima može boraviti sa djecom.
Kuća može pripasti vama nakon očeve smrti jedino ako ste s njim sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju ili ako je otac napravio oporuku u kojoj ste jedini nasljednici ti i supruga, inače se poslje očeve smrti dijeli na njegove nasljednike (djecu) a ne supružnici nasljednika i djeca nasljednika.
Ni u kojem slučaju kuća ne može pripasti njoj ni u kojem djelu.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 06:17   #12
Tonalitet, što je tebi. Okreni ploču, imaj pravu kičmu i rewci joj da se ona iseli iz tvoje kuće.Oženio si rugobu od karaktera.Ako ne okreneš ploču pravo -muški- gotov si za cijeli život. Oženio si udava.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 11:00   #13
Quote:
tonalitet kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------

U braku sam 9 godina
imamo 2 djece
moj otac je dao 10000 eura mojoj djeci da stavim na banku da imaju za fakultet
moj žena me nagovorila da taj novac dignemo i kupimo vikendicu blicu njene mame, jer ona tamo želi vrt
to smo i uradili
vikendica glasi na nju, koji sam ja idiot
njena sestra nije sređena
kupili smo joj stan, plaćamo kradit
stan glasi na nas
, srećom
živimo u kući mojih roditelja
kuća glasi na mog oca koji je još živ, 85 god.
jednog dana kad on umre kuća će glasiti na nas
dakle pola će biti automatski njeno.
svađamo se
puna nam je kuća, imamo često goste
ja pizdim
nemam mira
žena mi kaže: ODSELI SE!!!
rasmišljam o rastavi.
nikada se zapravo nisam želi crkveno vjenčati i imati papira ali sam to učinio zbog običaja i roditelja...
molim savjet
Želio bih napraviti bračni ugovor
jer vidite da sam budala
dobrica, naivac...
želim ugovor o uređenju imovinskopravnih odnosa na budućoj imovini
dakle kući u kojoj sam se ja rodio i u kojoj živim
da ona nakom smrti mog oca pripadne meni
a ne njoj, niti polovica
postoji li mogućnost sklapanja takvog ugovora?
hehehe da da i postoji ona ga vjerojatno neće potpisati
dakle preostaje mi da kažem svom ocu dakle, da ga zamolim da napiše oporuku u kojoj kuću ostavlja samo meni a ne njoj, zar ne?

hvala
Bračna stečevina! Sve što je kupljeno za vrijeme trajanja bračne zajedice je zajedničko vlasništvo bez obzira tko je upisan na vl. listu tako da je pola vikendice tvoje, pola njeno. Drugo, ostavinska masa ne ulazi u bračnu stečevinu tako da kada tvoj otac umre ti si zakonski nasljenik (sa svojom braćom ako imaš) i to žena ne može dirat. Zapravo ne kužim post jer pola vixe je tvoje bez obzira tko je upisan, tvoj otac=tvoje nasljedstvo tako da čemu kukanje)
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Mutti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 16:42   #14
Quote:
tonalitet kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------

U braku sam 9 godina
....
postoji li mogućnost sklapanja takvog ugovora?
hehehe da da i postoji ona ga vjerojatno neće potpisati
dakle preostaje mi da kažem svom ocu dakle, da ga zamolim da napiše oporuku u kojoj kuću ostavlja samo meni a ne njoj, zar ne?

hvala
Mati mila iliti mašala...vidim oko sebe da ima dosta ovakvih, kuhanih špageta, od muževa.

Meni izgleda da ona uz sekičinu pomoć , kao Lezilebovićke na tuđoj imovini d.o.o.... žele tebe izluditi da se odseliš.
Zato kaj već sada razmišljaš kao da ti nisu sve ovce na broju.
Kuću svoga oca..svoje nasljedstvo ti bi dal toj oštrokondži drskoj i bahatoj ?
I njenoj familiji. Da useli neki njen švaler ?
Daj pokaži zube i promijeni malo situaciju doma.
Ako si do sada bio bedak ne moraš to biti cijeli život.
Nek ona seli...to nije njena kuća, ne ti.

Je čuj, ak' si bedast iseli iz svoje kuće (svoga oca ) pa daj joj prepiši vikendicu koju si kupio svojim novcem i stan koji bi se razvodom dijelio..sve , sve..koja divna, prekrokrasna osoba itd.

Ženska ti se gadno uzoholila kada te na sve načine pokušava istjerati iz tvoje kuće.
Kakvi vražji ugovori..kaj je tebi ?

To je kuća tvoga oca, čak nije ni tvoja, pa kaj si ona umišlja da je to njeno zato kaj si ti slab i povodljiv ?
Fino pozovi oca da ti pismeno daruje kuću, prošetaj odvjetniku da vidiš kak ta kuća može glasiti na tebe a inače ako ti je to nasljedstvo...žena pravno , kak znam, nema pravo nasljedstva u tvom nasljedstvu ?
Kak dopuštaš uopće da djeca čuju da te tretira ne kao dobricu nego kao budalu i papka ?
Samo ti opisujem kak te tretira.

Kako se ona usuđuje tebe tjerati iz kuće tvoga oca ? Pa kaj si mazohist...kaj je to njena stečevina..ili tvoga tate ?
Malo previše ona gleda američke serije.

Reci joj da ćete se razvesti a kak ti ne posjeduješ kuću nego tvoj otac oboje ćete iz kuće van a onda podijeliti vikendicu i taj stan na pola jer se bračna stečevina dijeli na pola.
Umjesto do birtije prošetaj do odvjetnika...i kaj se daš maltretirati od bahate glupače ?
I od kada to snahe odlučuju hoće ili neće sin živjeti u svekrovoj kući ?
Kaj učiš djecu ...da pognu pred ohološću i bezobrazlukom glavu ?


]1.Objasni tati situaciju (ako znaš da se ne bu zbrbljal snehici svetici inače ne) napravite, tata i ti, ugovor za doživotno uzdržavanje i ...žena ti more puvat za kuću ! To dragi Bog ne raskine a kamoli ona.Šuti o tom ugovoru.
2.Tada se rastani od nje i zatraži polovicu od stana i te vikse i....budi uporan i čvrst.Može njoj stana li tebi viksa...inače sve po pola pa nek se prodaje.
4.Odjavi njenu sestru iz toga stana, prošetaj do Petrinjske i raspitaj se ...
3.Traži starateljstvo nad djecom ako ona u kuću non stop dovodi goste, švalere..koga već.Ti imaš kuću.


Ovo ti govorim iz osobnog iskustva...pohlepna i ohola familija bi ,ponekad, komad suhog kruha otela dobrom i nezaštićenom čovjeku, iz usta, ako može !

Prvo uzgoji kičmu. Sretno !

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.08.2013. at 17:21.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 22:33   #15
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Daj pokaži zube i promijeni malo situaciju doma.
Ako si do sada bio bedak ne moraš to biti cijeli život.
Kakve zube? Zašto je bedak?

Ljudi stekli određene nekretnine u tijeku braka i iste će se dijeliti na pola. Sasvim je nebitno tko je u kojoj živio... nečija sestra ili je nekretnina stajala prazna.
Novac za dječje školovanje nije potraćen nego je uložen u nekretninu.
O njegovoj očevini odlučit će njegov otac. Žene nema u toj priči.

Kad odluče dijeliti, otići će odvjetniku koji će im objasniti kako stvari stoje. On ništa nije izgubio i nema potrebe za keženjem zuba.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:00   #16
Super ti je post.
Dobio si informacije.
I? Šta ćeš sad???
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 14:44   #17
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Kakve zube? Zašto je bedak?

Ljudi stekli određene nekretnine u tijeku braka i iste će se dijeliti na pola. Sasvim je nebitno tko je u kojoj živio... nečija sestra ili je nekretnina stajala prazna.
Novac za dječje školovanje nije potraćen nego je uložen u nekretninu.
O njegovoj očevini odlučit će njegov otac. Žene nema u toj priči.

Kad odluče dijeliti, otići će odvjetniku koji će im objasniti kako stvari stoje. On ništa nije izgubio i nema potrebe za keženjem zuba.
a u cijeloj priči bi manje trebalo gledat što je čije a više na to da se djeca zbrinu. baš i nije neko rješenje da ju pospremi u stan od 30 kvadrata s djecom koja su do sada živjela u kući, pretpostavljam u svojoj sobi. al ok...valjda su novci i očevina važniji od djece.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 15:04   #18
Pa dobro, mogu djeca ostat i s njim.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 11:53   #19
Quote:
tonalitet kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------

U braku sam 9 godina
imamo 2 djece
moj otac je dao 10000 eura mojoj djeci da stavim na banku da imaju za fakultet
moj žena me nagovorila da taj novac dignemo i kupimo vikendicu blicu njene mame, jer ona tamo želi vrt
to smo i uradili
vikendica glasi na nju, koji sam ja idiot
njena sestra nije sređena
kupili smo joj stan, plaćamo kradit
stan glasi na nas
, srećom
živimo u kući mojih roditelja
kuća glasi na mog oca koji je još živ, 85 god.
jednog dana kad on umre kuća će glasiti na nas
dakle pola će biti automatski njeno.
svađamo se
puna nam je kuća, imamo često goste
ja pizdim
nemam mira
žena mi kaže: ODSELI SE!!!
rasmišljam o rastavi.
nikada se zapravo nisam želi crkveno vjenčati i imati papira ali sam to učinio zbog običaja i roditelja...
molim savjet
Želio bih napraviti bračni ugovor
jer vidite da sam budala
dobrica, naivac...
želim ugovor o uređenju imovinskopravnih odnosa na budućoj imovini
dakle kući u kojoj sam se ja rodio i u kojoj živim
da ona nakom smrti mog oca pripadne meni
a ne njoj, niti polovica
postoji li mogućnost sklapanja takvog ugovora?
hehehe da da i postoji ona ga vjerojatno neće potpisati
dakle preostaje mi da kažem svom ocu dakle, da ga zamolim da napiše oporuku u kojoj kuću ostavlja samo meni a ne njoj, zar ne?

hvala
pa neka ti pokloni otac kucu i bok.
ne bi bila bracna stecevina.

sto se vikendice tice koju ste zajedno kupili u braku, to vam spada u bracnu stecevinu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 12:58   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa dobro, mogu djeca ostat i s njim.
koja mama bi pristala ostavit djecu..a i malo koji tata bi preuzeo brigu o dvoje djece na sebe. osim ako nije zbog ocuvanja ocevine
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.