Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 18:04   #21
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Da ja javim svim onim našim ljudima koji su se odselili silom prilika na najrazličitije strane svijeta ili čete vi?
Da su katastrofa, sjeme zla i tako to?
Naši ljudi su velikom većinom kulturni i vrlo brzo se uklope u društvo i zapadni sustav vrijednosti jer su i sami takvi.

Kladim se kada bi živio pored neke obitelji iz pustinjsko-arapsko-azijsko ili afričkog backgrounda u istoj zgradi, na istom katu da ne bi izdržao ni tjedan dana.

Duisburg, Germany

https://www.youtube.com/watch?v=_f6SXeQKIys
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 04:45   #22
Multikultralizam u Kanadi je zapravo kultura segregacije. Jedino sto nitko nikoga ne smije dirati.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:04   #23
Dobro nas ... zaobišli!

Quote:
veselabuba kaže: Pogledaj post
Generirani problemi ne nestaju zbog razlike u kulturi, barem ne oni o kojima se prica, nisti su specifikum neke odredjene kulture na zemlji.
Odličan nigerijski putopis Nebojše Spajića objavljen na portalu b92.net-a (obavezno pročitati sva četiri nastavka).
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:33   #24
Ante, sidi u auto i malo se provozaj po zaledju i BiH. Mani se citanja
__________________
Pred vama je da blagotvornom jarmu razuma potčinite nepoznata bića koja naseljavaju druge planete – i koja su možda još u divljem stanju slobode. Ako ona ne shvate da im mi nosimo matematički besprijekornu sreću, naša je obaveza da ih primoramo da budu sretni. Ali prije oružja – probati ćemo rijeć
veselabuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:42   #25
Quote:
veselabuba kaže: Pogledaj post
Ante, sidi u auto i malo se provozaj po zaledju i BiH. Mani se citanja
sto ima tamo za vidjeti?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:54   #26
Kako su Hrvati zabrinuti za genetsku čistoću zapada, kao da su nam braća
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:27   #27
Đe si na 'rani, đe na spavanju ....

Quote:
veselabuba kaže: Pogledaj post
Ante, sidi u auto i malo se provozaj po zaledju i BiH. Mani se citanja
Kako to misliš da siđem u auto? Valjda da uđem u auto ... no, nema veze! Što se tiče zaleđa, tamo je Grobinština i otkako je Kolinda otišla i nema baš nešto zanimljivog' da se vidi!
Glede BiH .... što da idem tamo kad' su oni došli ovdje!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:29   #28
Vidi ove liberale, ja kao Hrvat iz Hercegovine sam nepoželjan ali zato multikulti barbari neka dolaze sa svih strana.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:45   #29
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
Vidi ove liberale, ja kao Hrvat iz Hercegovine sam nepoželjan ali zato multikulti barbari neka dolaze sa svih strana.
Doze, nisam siguran dal' to daješ odgovor na moj post ili ... Ako da, onda mi molim te odgovori gdje sam ja to rekao da si nepoželjan!
I još nešto ... liberal svakako nisam! :klap:
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:35   #30
Razmisljam, da li onda preispitati i dolazak iz susjedne republike, ipak je to druga kultura jelte?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:50   #31
Može li netko dati točnu definiciju multikulturalizma?

Sudeći prema nekim ranijim raspravama na forumu, ispada da je jedini kriterij multikulturalizma što tamnija boja kože.

Znali jedan bjeloputi Kinez, Albanac musliman ili Židov ne pridonose multikulturalizmu jer nisu dovoljno crni.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:18   #32
Imao sam priliku raditi u Njemačkoj i Libiji sa ljudima sa više kontinenata , različite boje kože i vjerskih uvjerenja .

Pod okupacijom Hrvatske od strane Carske Austrije u Slavoniju su naseljeni ljudi iz više država Europe , bijelci rimokatoličke i grkokatoličke vjere .

U ekonomski zaostalu Hrvatsku nije realno da će se u velikoj mjeri doseljavati ljudi sa afričkog kontinenta , nisu svi crnci u Africi !
Ne vidim ni razvoj posebnih naselja od strane stranaca ,kao što su djelomično sagradili Romi u Hrvatskoj !

Afrikancima su uglavnom cilj države njihovih kolonizatora gdje imaju rodbinu , znatan dio ih govori francuski , engleski itd .

Imao sam priliku upoznati više ljudi sa drugih kontinenata koji su u Hrvatskoj našli posao , oženili se , kao i svećenike iz Afrike i Europe na službi u Hrvatskoj !

Imam jedini kriterij , poštujem ljude neovisno o boji kože , vjere i matične države !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:32   #33
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
Vidi ove liberale, ja kao Hrvat iz Hercegovine sam nepoželjan ali zato multikulti barbari neka dolaze sa svih strana.
Dobro je primijetio jednom Nino Raspudić; Ako ne vole Hrvata iz Hercegovine, kako će onda prihvatit Marokanca ili Kineza?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:36   #34
Na jednoj facebook grupi smo raspravljali o Japanu i tome kako nemaju problema sa muslimanima zbog svoje stroge imigracijske politike.

Ona ista ekipa koja se busa u svoja tolerantna i humanistička prsa podržava takav ne-multikulti Japan, dok u isto vrijeme traži otvorenost granica evropskih država.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:43   #35
EU je građena na principima multikulturalnosti. Ubrzo će i hrvatska postati multikulturalna,stotine tisuća imigranata godišnje stiže u EU,a možda i miljuni na crno. Čim gospodarstvo izađe iz recesije,Hrvatska će biti preplavljena Afrikancima i Azijatima.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:50   #36
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Na jednoj facebook grupi smo raspravljali o Japanu i tome kako nemaju problema sa muslimanima zbog svoje stroge imigracijske politike.

Ona ista ekipa koja se busa u svoja tolerantna i humanistička prsa podržava takav ne-multikulti Japan, dok u isto vrijeme traži otvorenost granica evropskih država.
Pogrešno je miješati kesnofobiju, rasizam i slično sa problemima koje donosi multikulti danas u EU recimo.
Svi, ali svi...i tolerantni i netolerantni imaju problem kad im se život počinje mijenjati i mijenjaju stavove.
Ljudi zapadnog kulturnog kruga (ili bilo kojeg drugog) nemaju veći problem uglavnom jedni s drugima. Miješanje kultura toleriraju dok im je okruženje po njihovim pravilima. Sve izvan toga postaje problem.
To se teško može opisati običnom netrpeljivošću, licemjerstvom i slično. To je malo veći problem.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:55   #37
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Na jednoj facebook grupi smo raspravljali o Japanu i tome kako nemaju problema sa muslimanima zbog svoje stroge imigracijske politike.

Ona ista ekipa koja se busa u svoja tolerantna i humanistička prsa podržava takav ne-multikulti Japan, dok u isto vrijeme traži otvorenost granica evropskih država.
da li se ta tolerantna i humanisticka "kokosja" prsa sjecaju predizbornog spota HNS-a (inace stranka slovi kao zagovornik sloboda, ljudskih prava, etc. ), u kojem se ismijava i etiketira rasisticki jedna regija, tj, tzv. Rvati-najnoviji izraz kojim se u narodu sluzi glasacko tijelo tzv. naprednih liberala. Rvati ili Nigger, ili Jude, meni je ta etiketica ista. Pitanje jos glasi, da li tzv. Rvati treba da nose (po misljenju "liberala" na lijevom ramenu (juznjaci-npr. L-lopov, a ovi sa sjevera Slovo G, kao-glup)?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:57   #38
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
EU je građena na principima multikulturalnosti. Ubrzo će i hrvatska postati multikulturalna,stotine tisuća imigranata godišnje stiže u EU,a možda i miljuni na crno. Čim gospodarstvo izađe iz recesije,Hrvatska će biti preplavljena Afrikancima i Azijatima.
Multikulti eksperiment je na izdisaju, a u Hrvatskoj ga neće niti biti.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:23   #39
Quote:
Petar Pan II kaže: Pogledaj post
da li se ta tolerantna i humanisticka "kokosja" prsa sjecaju predizbornog spota HNS-a (inace stranka slovi kao zagovornik sloboda, ljudskih prava, etc. ), u kojem se ismijava i etiketira rasisticki jedna regija, tj, tzv. Rvati-najnoviji izraz kojim se u narodu sluzi glasacko tijelo tzv. naprednih liberala. Rvati ili Nigger, ili Jude, meni je ta etiketica ista. Pitanje jos glasi, da li tzv. Rvati treba da nose (po misljenju "liberala" na lijevom ramenu (juznjaci-npr. L-lopov, a ovi sa sjevera Slovo G, kao-glup)?
To su oni koji vole koristiti izraz ''ognjištari''.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:30   #40
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pogrešno je miješati kesnofobiju, rasizam i slično sa problemima koje donosi multikulti danas u EU recimo.
Svi, ali svi...i tolerantni i netolerantni imaju problem kad im se život počinje mijenjati i mijenjaju stavove.
Ljudi zapadnog kulturnog kruga (ili bilo kojeg drugog) nemaju veći problem uglavnom jedni s drugima. Miješanje kultura toleriraju dok im je okruženje po njihovim pravilima. Sve izvan toga postaje problem.
To se teško može opisati običnom netrpeljivošću, licemjerstvom i slično. To je malo veći problem.
U pravu si Gilda, samo objasni to onima iz raznoraznih udruga za ljudska prava.
Sjećam se jednog članka iz Guardiana povodom Olimpijade u Londonu 2012, gdje se autor zgražao nad ponosom i euforijom Britanaca što ga je podsjetilo na Berlin 1936.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.