Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2015., 14:33   #1
Hrvatski izvoz

Zivim i radim u Njemackoj. U ovih 12 mjeseci na njemackim policama nisam vidio ni jedan hrvatski proizvod. Izvozimo li mi ili samo uvozimo nekvalitetne proizvode,a Todoric and co trljaju ruke?



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:41   #2
izvezli smo tebe i vjerojatno šalješ pare nazad. Ili ćeš doći s njima nazad jednog dana.
U slučaju da zabrljaš pa ostaneš, šaljemo ih još po 10.000 svake godine za svaki slučaj.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:22   #3
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zivim i radim u Njemackoj. U ovih 12 mjeseci na njemackim policama nisam vidio ni jedan hrvatski proizvod. Izvozimo li mi ili samo uvozimo nekvalitetne proizvode,a Todoric and co trljaju ruke?
Jebiga kada ste nam vi iz njemacke unistili industriju. Sto bi sad htjeli??
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:35   #4
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zivim i radim u Njemackoj. U ovih 12 mjeseci na njemackim policama nisam vidio ni jedan hrvatski proizvod. Izvozimo li mi ili samo uvozimo nekvalitetne proizvode,a Todoric and co trljaju ruke?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako govoriš o prehrambenim proizvodima, onda moraš znati da samo iznimno prepoznatljivi strani proizvodi uspijevaju probiti se na police Lidla/Kauflanda ili Aldija.
Mi takvo nešto nemamo, tipa Merci ili Pasta Zara. Moraš imati brand.

Mislim da najviše šanse imaju riblje konzerve, to se dosta dobro izvozi ako govorimo o snažnim EU državama.
Nedavno su rekli i da je Spar dogovorio plasman nekih naših proizvoda po svojim EU marketima.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:35   #5
Hrvatska i izvoz? Pa sve je puno tereta za HR, a iz HR se može nabrojati.
__________________
Burn rubber, not your soul...
hacklordsniper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:38   #6
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zivim i radim u Njemackoj. U ovih 12 mjeseci na njemackim policama nisam vidio ni jedan hrvatski proizvod. Izvozimo li mi ili samo uvozimo nekvalitetne proizvode,a Todoric and co trljaju ruke?
Naravno da izvozimo.
Da je više Todorića u Hrvatskoj, svima bi nam bilo bolje...
Picopievec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 17:51   #7
Hrvatski izvoz

Quote:
Picopievec kaže: Pogledaj post
Naravno da izvozimo.

Da je više Todorića u Hrvatskoj, svima bi nam bilo bolje...

Njima svakako. Na net.hr je upravo objavljeno da je Ledo morao povuci svoj proizvod pile za gril jer je pronadjena Salmonela. Dok se trovanje hrvatskih gradjana nastavlja,todorici trljaju ruke,a na policama nj.trgovackih lanaca nema ni jednog HR proizvoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 17:53   #8
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ako govoriš o prehrambenim proizvodima, onda moraš znati da samo iznimno prepoznatljivi strani proizvodi uspijevaju probiti se na police Lidla/Kauflanda ili Aldija.

Mi takvo nešto nemamo, tipa Merci ili Pasta Zara. Moraš imati brand.



Mislim da najviše šanse imaju riblje konzerve, to se dosta dobro izvozi ako govorimo o snažnim EU državama.

Nedavno su rekli i da je Spar dogovorio plasman nekih naših proizvoda po svojim EU marketima.

U Kauflandu nisam nasao ni jedan nas proizvod. Koji to brend imaju recimo albanska vina,a nemaju nasa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 18:29   #9
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Kauflandu nisam nasao ni jedan nas proizvod. Koji to brend imaju recimo albanska vina,a nemaju nasa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
albanska vina očito nude bolje omjer cijene i kvalitete, kad vidim da kod nas u supermarketu litra vina košta od 3Eura pa nadalje odmah mi tlak skoči.
U centru Londona po onim malim privatnim trgovinicama sam ga manje plaćao.

A što ćeš, Hrvati ko Hrvati, narod koji ga očito voli dobivati...jbg..

OT
Hrvatski izvozni sektor je relativno čak i jak, ne proizvodimo toliko finalnih proizvoda, ali zato komponente dosta šibamo po EU pa i dalje, čak i uz ovaj lopovski tečaj EUR/HRK.
A najveća prednost HR izvoznog sektora je velika diverzificiranost.
Da imamo normalno vodstvo i normalnu monetarnu politiku svima bi nam bilo jako fino..ovako kurčina..
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 19:43   #10
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Kauflandu nisam nasao ni jedan nas proizvod. Koji to brend imaju recimo albanska vina,a nemaju nasa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vina sam htio spomenuti, ali mi se učinilo da previše "davim".

Naša vina inače imaju problema sa izvozom. Dugo vremena nismo imali ta industrijska vina, gdje boca košta 30-40 kuna. Pošto je puno tvornica propalo, tek je nedavno Todorić krenuo sa svojim, vidjet ćemo koliko će uspjeha imati.

Ali da slažem se u globalu, loši smo strašno sa izvozom.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 22:55   #11
U Rewe ima bronhi bonboni, podravka juhe, vegeta, dorina sa rizom i jos par stvari. Vina nisam nasao al nije da sam detaljno i trazio.

Poslano sa Sony Xperia Z3 Compact koristeci Tapatalk.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.