Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ocijenite političko djelovanje Tihomira Oreškovića
odličan 21 15.56%
vrlo dobar 16 11.85%
dobar 12 8.89%
dovoljan 7 5.19%
nedovoljan 79 58.52%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 10:56   #121
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ja od samog početka govorim da je Timmy šupak, ali naivci ga brane.

Razmišljam o tome da rasprodam Timmijevu imovinu i dam sebi. Ima li još zainteresiranih da mi se pridruže?
Bas razmisljam, koliko znam Tim je imovinu napiso na zenu, moras se na nju preorijentirati.

Tim ima samo dvije domovine i dobru volju raditi za jednu a sje.. drugu.
Ali ima sat, kaze njegova imovinska kartica....
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 11:28   #122
Quote:
swap kaže: Pogledaj post
Bas razmisljam, koliko znam Tim je imovinu napiso na zenu, moras se na nju preorijentirati.

Tim ima samo dvije domovine i dobru volju raditi za jednu a sje.. drugu.
Ali ima sat, kaze njegova imovinska kartica....
Cinjenica je da Tim ima samo jednu domovinu. On i za sebe govori i izjasnjava se da je - kanadanin.

S Hrvatskom ima malo veze, osim sto mi je upalo premijersko mjesto spletom okolnosti. I tim vise ja jasno, o kakvoj se slucajnoj a rezultatima i nedostacima reformi neuspjesnoj vladi radi.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 12:05   #123
Quote:
swap kaže: Pogledaj post
Bas razmisljam, koliko znam Tim je imovinu napiso na zenu, moras se na nju preorijentirati.

Tim ima samo dvije domovine i dobru volju raditi za jednu a sje.. drugu.
Ali ima sat, kaze njegova imovinska kartica....
Svi veliki domoljubi sirotinja teska - sve prepisano na zenu, djecu, a oni bokci.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 12:43   #124
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Svi veliki domoljubi sirotinja teska - sve prepisano na zenu, djecu, a oni bokci.
Ima štednju od 15 milijuna na svom imenu. Žena ima oko 6 milijuna u nekretninama. Valjda je ok da nešto na sebe ima i žena?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 12:54   #125
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Žena ima oko 6 milijuna u nekretninama. Valjda je ok da nešto na sebe ima i žena?
Ne, to nije u skladu s reformama. Sve to treba prodati strancima, počevši od stana koji su nedavno kupili u Zagrebu. Stranac će bolje upravljati tim stanom nego Timmy i Sanja. Sram ih bilo da to nisu još napravili.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 12:56   #126
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ne, to nije u skladu s reformama. Sve to treba prodati strancima, počevši od stana koji su nedavno kupili u Zagrebu. Stranac će bolje upravljati tim stanom nego Timmy i Sanja. Sram ih bilo da to nisu još napravili.
Mislim da je to ipak stvar dogovora bračnih partnera.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:02   #127
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mislim da je to ipak stvar dogovora bračnih partnera.
Ja ipak mislim da će oni totalno razjebati taj stan ako im se ostavi u vlasništvo. A imaju i četiri mala uhljeba koja treba hraniti... to pod hitno treba racionalizirati.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:09   #128
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ako mislite da je proizvoljna (jer privatno vlasnistvo znaci tocno to) dodjela zivotno vaznih resursa bolje optimirana ako je u privatnim rukama, zasto eto ne biste meni recimo povjerili svoj dovod zraka. Za vrlo male pare ja cu vam vrlo rado optimirati njegovo koristenje.

Malo ce kostati cijeli taj sustav dovoda, odvoda, preciscavanja, kontrole kvalitete, skladistenja, upravljanja, rezervi i backup rjesenja, filtriranja, zamrzavanja i kompresije, ekspanzije, prijevoza, utovara i prekrcaja, terminali za dodavanja i oduzimanja raznih aroma, redukcije kisika i oksigenacija, odvlazivanja, ovlazivanja, grijanja, hladjenja, planova za krizne situacije...naravno, moguce su i razne druge malo egzoticnije kombinacije za one dubljeg dzepa!

A tek cijeli sustav prodaje, marketinga, PRa pa lobiranja..onda pravna služba, ljudski resursi koji briljiraju na odabiru kadra za upravljanje zrakom, pa onda tek strategije.

Jujujuj, koliki je to rast zaposlenosti a tek BDPa samo na racun toga da se zrak pocne tretirati kao najnormalniji resurs.

Znate, to je sve jako slozeno i košta. Teske su to i slozene stvari, malo to ljudi zapravo razumije, i oni su vrlo posveceni svome poslu.

Ali zato mozete biti sigurni da cete dobiti prvorazrednu i certificiranu uslugu, a ne neku trecerazrednu brljotinu koja vam se nasilno sama od sebe gura u nosnice a da je uopce niste trazili. Koji primitivni koncept, pa dajte, molim vas. Ipak smo mi napredovali od pećinskih ljudi.
možemo na ti preći ak nemaš niš protiv

Možda nisam bio do kraja jasan pa da probam objasnit moje stajalište.
Da ja bi stavio vodene resurse na tržište al bez infrastrukture koja i ovak vapi za modernizacijom. Nisam neki ekspert al koliko sam čitao puno se pitke vode i gubi od izvora do korisnika.
Tako da bi sve pare koji bi dobili od koncesija iskljuičivo ulagao u modernizaciju infrastrukture.
A veleprodaju i maloprodaju vode bi prepustio tržištu. Vjerujem da bi tim dobili bolju uslugu a i razbijanjem monopola i nižu cijenu.
Naravno uz sve to dobro posložit zakone kojima ćeš regulirat prekomjerno crpljenje vode.
I to je sva priča. Zašto ne bi bili najveći izvoznici pitke vode u Europi.
Zašto ne iskoristiti komperativnu prednost.
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 15:09   #129
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ja od samog početka govorim da je Timmy šupak, ali naivci ga brane.

Razmišljam o tome da rasprodam Timmijevu imovinu i dam sebi. Ima li još zainteresiranih da mi se pridruže?
I ja sam zainteresiran
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 23:06   #130
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pošta nije samo dostava pismovnih pošiljaka. To je i skup poštanskih ureda u svakom mjestu sa barem jednim službenikom na državnoj plaći, a to znači i prodajno mjesto za bilo što - na primjer platni promet...sve ono u šta se sada gura Todorić sa svojim kioscima. A gdje je paketna dostava gdje HP kroz državne subvencije uspješno uništava privatne paketne firme tipa DHL, CittyEx, In Time, (i oslobodila prostor Todoriću) A onda su tu tvrtke kćeri tipa HPP koje ne podliježu zakonu o javnoj nabavi....a šta je sa štampanjem maraka koje su također sredstvo plaćanja pored novčanica...ne znam jel još svaka ispostava HP istovremeno i podružnica HPB.
Nisi me shvatio. Sve je to meni jasno, a moje pitanje i dalje stoji.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 06:01   #131
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Inace, vec 2011. I 2013. Bilo rijec o "privatizaciji" vode pa su Crkva i sindikati se zestoko usprotivili.
A zakaj sad ti isti šute (pogotovo crkva)?

Omilila im se organizacija na vlasti pa šute iz altruizma?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 07:09   #132
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A zakaj sad ti isti šute (pogotovo crkva)?

Omilila im se organizacija na vlasti pa šute iz altruizma?
Tako se voli hrvatska;nikada kroz protekla stoljeća crkva u hrvata nije se borila protiv stranih osvajača ako su tamničari iste vjere kao navedena ili štite partikularne interese katoličke crkve;tako i danas crkvu nije briga za slobodu naroda i njegovu samostalnost ako ne ugrožava njene interese koji se očituju u besramnom zgrtanju bogatstva.
Daniel Ventolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 07:13   #133
Kao što bi rekao prosječni hrvatski građanin - prava sloboda se ne očituje u posjedu dobra koje omeđuje država hrvatska već u domoljubnom pjevanju jure i bobama i uzvikivanju starog iz opere poznatog klika ZDS.
Daniel Ventolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:13   #134
Odakle ikome ideja da ce neki manager neke firme biti uspjesan prmijer?
U firmama je lako, visak raadnika otpustis, biras koje ces radnike zaposliti, biras trziste itd.
Voditi drzavuu je nesto sasvim drugo. Ne mozes visak gradana otpustiti, ne mozes birati da se sad eto bas neces baviti npr. kulturom ili medijima ili sta ja znam cime. Ono, moras se baviti svim. Ne mozes birati gradane, imas one koje imas.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:35   #135
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Odakle ikome ideja da ce neki manager neke firme biti uspjesan prmijer?
U firmama je lako, visak raadnika otpustis, biras koje ces radnike zaposliti, biras trziste itd.
Voditi drzavuu je nesto sasvim drugo. Ne mozes visak gradana otpustiti, ne mozes birati da se sad eto bas neces baviti npr. kulturom ili medijima ili sta ja znam cime. Ono, moras se baviti svim. Ne mozes birati gradane, imas one koje imas.
Višak građana isporučiš Njemačkoj, Irskoj, Norveškoj, može i Kanadi, kultura Hrvatskoj ionako ne treba (vidjeti primjer knjige i nakladništva). Ne moraš se baviti ničim.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 07:22   #136
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Višak građana isporučiš Njemačkoj, Irskoj, Norveškoj, može i Kanadi, kultura Hrvatskoj ionako ne treba (vidjeti primjer knjige i nakladništva). Ne moraš se baviti ničim.
Višak radno sposobnih i najprosperitetnijih građana isporučiš njima, a ovdje ostaviš one kojima treba pomoć države za preživjeti...

Onako kako je Sanader prodao INU ili Šarinić privatizirao Učku - profitabilni dio prodaš strancima a gubitke ostaviš nama, tj, plaćaš strancu ako eventualno ima gubitak.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:34   #137
Premijera Oreškovića nekad je teško razumjeti:
Na primjedbu da pojedini koalicijski partneri nisu znali ništa o planu reformi, reče on ovako - "ne mislim, mislim, znali su, opet su tu koalicije upoznati. U početku su se oni našli, pa su definirali nekakve zajedničke cileve koji u principu rekli većina su u ovi riformi i to su dva potpredsjednika smo zajedno radili, smo se našli i tak da smo tu ja bi rekli povezani i svršimo zajedno"
novi list
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 06:14   #138
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ne, to nije u skladu s reformama. Sve to treba prodati strancima, počevši od stana koji su nedavno kupili u Zagrebu. Stranac će bolje upravljati tim stanom nego Timmy i Sanja. Sram ih bilo da to nisu još napravili.
U stvari skroz je u skladu sa reformama koje nisu domace vs strano (nitko domacima ne brani da kupe) vec drzavno vs privatno. A kako su stanovi privatno vlasnistvo....
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 01:11   #139
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Odakle ikome ideja da ce neki manager neke firme biti uspjesan prmijer?
Kad bih birao hoće li mi državom upravljati uspješan manager neke firme ili vječiti državni službenik, "s faksa na ministra" ekipa, rađe bih izabrao onog prvog.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 06:31   #140
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Kad bih birao hoće li mi državom upravljati uspješan manager neke firme ili vječiti državni službenik, "s faksa na ministra" ekipa, rađe bih izabrao onog prvog.
jasno , ali ipak bitno je o kakovoj se korporaciji radi
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.