Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 17:12   #41
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post


Ozbiljno? A vidiš li razliku u namjeni trga?
Namjena svakog trga je manje više slična a britanski trg definitvno treba preuređenje
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:12   #42
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Slažem se s boldanim, ali ja ne vidim razliku između ovog i ovog
Nisam iz Zagreba, ali razliku vidim na prvi pogled...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:27   #43
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Namjena svakog trga je manje više slična a britanski trg definitvno treba preuređenje
Naravno da nije. Jelačićev trg je reprezentativan centralni gradski trg, sjecište puteva i mjesto na kojem se ljudi nalaze. Britanac je mali lokalni plac. Šator na Jelačiću smeta jer zauzima ogromnu površinu trga i oduzima je ljudima koji je inače koriste, a uz to, ugostiteljska namjena takvog tipa trga već je pokrivena obližnjim kavanama. Kod Britanca je stvar potpuno drugačija, objekt je, koliko god ti ta estetika bila seljava, gurnut uz sam rub trga i ne ometa normalno funkcioniranje placa nego ga nadopunjuje.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:31   #44
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zagreba, ali razliku vidim na prvi pogled...
Ja iskreno ne vidim, i jedno i drugo su montažne konstrukcije koje svojom kvadraturom zauzimaju i nagrđuju prostor, doslovce ista pašta samo drugo pakovanje, ako se mene pita.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:34   #45
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne vidim, i jedno i drugo su montažne konstrukcije koje svojom kvadraturom zauzimaju i nagrđuju prostor, doslovce ista pašta samo drugo pakovanje, ako se mene pita.
Ak ti ne vidis razliku izmedju toga da se digne satorcina na sred trga prakticki i omalene kucice koju jedva i zapazis na neprimjetnom trgu,onda svaka cast..

Pa ne mora sve biti jeftina urbanisticka konfekcija mjerena u milimetar..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:35   #46
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Naravno da nije. Jelačićev trg je reprezentativan centralni gradski trg, sjecište puteva i mjesto na kojem se ljudi nalaze. Britanac je mali lokalni plac. Šator na Jelačiću smeta jer zauzima ogromnu površinu trga i oduzima je ljudima koji je inače koriste, a uz to, ugostiteljska namjena takvog tipa trga već je pokrivena obližnjim kavanama. Kod Britanca je stvar potpuno drugačija, objekt je, koliko god ti ta estetika bila seljava, gurnut uz sam rub trga i ne ometa normalno funkcioniranje placa nego ga nadopunjuje.
Ovo što si napisala vrijedi manje više za svaki trg, ja ne vidim neku bitnu razliku, ok britanski trg jest manji, i na njemu nikada neće biti organizirane fešte, ali to ne znači da nema reperezentativnu funkciju.
Mora se shvatiti da estetika trećeg svijeta nema što tražiti tražiti u gradu jedne europske države.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:38   #47
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ak ti ne vidis razliku izmedju toga da se digne satorcina na sred trga prakticki i omalene kucice koju jedva i zapazis na neprimjetnom trgu,onda svaka cast..

Pa ne mora sve biti jeftina urbanisticka konfekcija mjerena u milimetar..
Istina ne mora, ali postoji masa praznih lokala tako da je potreba za "neurbanom konfekcijom" zapravo napuhana.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:42   #48
Na Britancu imas koncerte i fora je stimung..Ova kucica ne izgleda ko nakaradna cerga spustena usred trga bez veze..Na koncu,banalizirati sve sa tim da ima prostora mi nema smisla..Ono imas bazen,sta ces ici na more..Sad i ja zesce karikram,ali sve ima svoje
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:46   #49
S ciscenjem trgova u Zagreb bi trebalo poceti od Trga Stjepana Radica. Tamo ima svakakvog smeca i stetocina koje su se kroz godine nakotile.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:07   #50
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Na Britancu imas koncerte i fora je stimung..Ova kucica ne izgleda ko nakaradna cerga spustena usred trga bez veze..Na koncu,banalizirati sve sa tim da ima prostora mi nema smisla..Ono imas bazen,sta ces ici na more..Sad i ja zesce karikram,ali sve ima svoje
Meni bi bio veći gušt na Britancu vidjeti ultra modernu skulpturu ili instalaciju većih dimenzija sa par razbacanih klupa uokolo i par stabala

Ili da se zadrži umjetnički štih po uozoru na hyde park gdje svake godine netko drugi izgradi paviljon
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:12   #51
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
S ciscenjem trgova u Zagreb bi trebalo poceti od Trga Stjepana Radica. Tamo ima svakakvog smeca i stetocina koje su se kroz godine nakotile.
Ozbiljno govoreci. Mislim da bi prvo trebalo krenuti 10m od trga bana Jelacica a mozda i od samog trga.


Jeli itko ikada usao u ona dvorista u centru i vidio na sto to slici.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:15   #52
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ozbiljno govoreci. Mislim da bi prvo trebalo krenuti 10m od trga bana Jelacica a mozda i od samog trga.


Jeli itko ikada usao u ona dvorista u centru i vidio na sto to slici.

Cibonin prolaz,strava..Bas ima tih mjesta po gradu sto bi trebalo srediti
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:26   #53
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nije poanta u kamenu i izostanku zelenila, poanta je u PRIMJERENOSTI I UREDNOSTI, možeš li to shvatiti?

Ako je identitet Zagreba trg na kojemu u pokrpanom asfaltu iz dana u dan gnjile paprike, parajdazi i štz sve ne ona se bolje ubijte
Ne moze urednost biti glavni urbanisticki kriterij. Najurednije je prazno betonirano parkiraliste. Gradovi s druge strane moraju bujati zivotom inace su mrtvi i sterilni. A zivot nije uredna geometrijska pojava.

Ili gledaj to drugacije: vec spominjan obnovljen Kvaternikov trg prazan je, niti domacih niti turista niti pasa. Britanac s druge strane je do sada bio pun. Sta je bolje?
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:32   #54
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da sereš po drugima a da se vas pita gradile bi se barokne mahale i trgove bi krasili propeti konjanici i aleksandri prigorski, dajte izbijte si iz glave to usrano 19 stoljeće i uđite u 21.

Evo kako izgleda 21 stoljeće na trgu u Europi
Ovo je malo previše sterilno za moj ukus.

Naravno, nije dobro ni kad je trg prenakrcan svim i svačim... treba naći mjeru.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:41   #55
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ovo je malo previše sterilno za moj ukus.

Naravno, nije dobro ni kad je trg prenakrcan svim i svačim... treba naći mjeru.
Meni je ok za taj trg mislim da bi drveće itd bilo previše s obzirom na fasade i sve.

A zašto se o ovome raspravlja na politici?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:47   #56
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

Pa sad, istina je da nema, ali da je neka ljepota od trga, baš i nije. Za početak bi ga valjalo pošteno popločati.
Ma to stoji, ali to nije poanta, jer svi dobro znamo o čemu se tu radi, nismo naivni. Kada prolazim pored Kvatrića srce mi se para što je ta seljačina napravila od toga. Umjesto da ga sredi, uredi, da zadrži funkciju koju je imao ili sličnu i da na nešto liči, lik je tamo spičio beton i ploče i od funkcionalnog prostora napravio jedno veliko ništa, osim što je ekipa uzela provizije na poslovima.

O tome se ovdje radi.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:48   #57
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovo što si napisala vrijedi manje više za svaki trg, ja ne vidim neku bitnu razliku...
Baš nam ne ide. A vidiš li je između Trga bana Jelačića i Dolca?

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A zašto se o ovome raspravlja na politici?
A zašto ne? Misliš da (javni) prostor nije arena političkog odlučivanja? No dobro, tema je malo neuobičajena za root, selim je na Blisko Politici.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Umjesto da ga sredi, uredi, da zadrži funkciju koju je imao ili sličnu i da na nešto liči, lik je tamo spičio beton i ploče i od funkcionalnog prostora napravio jedno veliko ništa, osim što je ekipa uzela provizije na poslovima.
Ha čuj, to je išlo preko javnog natječaja, a seljenje tržnice je bilo odavno u planu, vjerojatno puno prije nego što je Miki uopće sanjao gradonačelničku karijeru.

Edit:
Quote:
Uređenje se Kvaternikova trga planira već dugo vremena. Čak je 1980. održan i prvi javni natječaj na kojemu je dodijeljena prva nagrada, ali nije poznato zašto se nije postupilo prema tada odabranom rješenju. Novi je natječaj raspisan 1997. godine, istodobno kad i natječaj za Britanski trg. Glavnu nagradu za uređenje Kvaternikova trga dobio je doc. Miroslav Geng, dipl. ing. arh., s Katedre za arhitektonsko projektiranje Arhitektonskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Izvor: časopis Građevinar [pdf]
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:51   #58
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Meni je ok za taj trg mislim da bi drveće itd bilo previše s obzirom na fasade i sve.

A zašto se o ovome raspravlja na politici?

Zato sto iza ovoga stoje politicari. I zato jerbpolitika ne bi trebala biti rasprava o ustasama i partizanima, nego o kvaliteti zivota gradana i o tome kako i gdje zivimo.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:51   #59
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Meni je ok za taj trg mislim da bi drveće itd bilo previše s obzirom na fasade i sve.

A zašto se o ovome raspravlja na politici?
Nemam pojma.

Baš sam proguglala stare fotke Britanskog trga. Tamo je uvijek bilo štandova - izgleda da je to nekakva tradicija koju Bandić sad želi prekinuti. Ako se zagrepčanima ne bude dopalo to kako Bandić preuredi trg, rješenje je jednostavno. Jednom kad on ode sa scene, opet sve vratiti u prijašnje stanje ko da Bandića nikad nije ni bilo.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:59   #60
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ovo je malo previše sterilno za moj ukus.

Naravno, nije dobro ni kad je trg prenakrcan svim i svačim... treba naći mjeru.
molim? pa to je dušu dalo za stavit šator. cirkuski. da mojimjeseci.na.engleskom uživaju.

http://www.vecernji.hr/tag/sator-na-trgu-124064
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.