Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 17:54   #1
Umro je Slaven Letica

Sinoć nakon Dnevnika prebacim se na Mrežu želeći pogledati tko je gost, pa odlučiti gledati ili ne. Slaven Letica! Odlučih gledati. Neobičan i dinamičan, iskričave inteligencije, zanimljiv, s neobičnim tokom misli. Jednostavno, isplati se.
Pitanja. Odgovori. Mlako. Blijedo. Atonično. Slušam od početka do kraja. Završi emisija, a ja mislima ostajem u emisiji. Nije mi jasno. Prebirem.
Zaključim, nema što reći. Ni dobro ni loše.
Nema snage, rezigniran je!
Danas sam mislila vratiti knjige u knjižnicu, na putu navratih u knjižaru. Preletim po naslovima! Uvijek naletim na nešto zanimljivo! Moram izbjegavati knjižare, samo knjižnica.
Ljevičar Terry Eagleton - "O zlu".
Ništa od knjižnice danas. Žurim.
Čitam u tramvaju interesantno štivo! Zaokuplja me. Napredujem!
Evo misli na kojima sam se zaustavila! Letica nije samo rezigniran on je apatičan!
"Pusti uništeni krajolici kod Becketta izgledaju kao svijet koji vapi za svojim iskupljenjem. Ali iskupljenju predhodi grešnost i Beckettove islužene, izmoždene ljudske figure previše su ogrezle u apatiju i inerciju da bi bile čak i blago nemoralne. One ne mogu pronaći snage da se objese, a kamoli da zapale selo puno nevinih civila."
Ovo podebljano, mislim, ne odnosi se na Becketove situacije(koliko pamtim), nego na terorizam o kojem autor knjige razmišlja.
Trebam razriješiti, je li Letica možda bolestan i zato neraspoložen, ili zna više nego slutim.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 10.01.2013., 02:04   #2
Moje je mišljenje kako ga nisi procijenila ni kada je bio u naponu snage.
Tada je imao samo tempo i akcentuaciju, ali je pričao bedastoće. Žalosna stvarnost. Prošlost bez budućnosti. Ali je zaradio lijep novac!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx

A takvom karakteru sadašnjega hrvatskog društva upravo je Letica dao veliki obol - što kao savjetnik Predsjednika Republike s početka 90-ih, što kao narodni zastupnik u kasnijim godinama - pa će se neka buduća saborska rezolucija možda jednog dana osvrnuti i na to. Ovom prilikom možemo mu čestitati što se tako zdušno borio za ukidanje te besmislene Titove dogme, podlo smišljene protiv interesa upravo ovakvih tipova kao što je Letica. Samo u neobrazovanom društvu, naime, takvi tipovi mogu glumiti ozbiljne znanstvenike.

Apatija i depresija dolaze iz retrospekcije.
saugaro is offline  
Old 10.01.2013., 08:36   #3
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje kako ga nisi procijenila ni kada je bio u naponu snage.
Tada je imao samo tempo i akcentuaciju, ali je pričao bedastoće. Žalosna stvarnost. Prošlost bez budućnosti. Ali je zaradio lijep novac!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx

A takvom karakteru sadašnjega hrvatskog društva upravo je Letica dao veliki obol - što kao savjetnik Predsjednika Republike s početka 90-ih, što kao narodni zastupnik u kasnijim godinama - pa će se neka buduća saborska rezolucija možda jednog dana osvrnuti i na to. Ovom prilikom možemo mu čestitati što se tako zdušno borio za ukidanje te besmislene Titove dogme, podlo smišljene protiv interesa upravo ovakvih tipova kao što je Letica. Samo u neobrazovanom društvu, naime, takvi tipovi mogu glumiti ozbiljne znanstvenike.

Apatija i depresija dolaze iz retrospekcije.
Hrpa gluposti što u navedenom članku što u postu.

A što se to u jugi nije plaćalo, a danas se plaća kad je u pitanju osnovna i srednja škola?
kajzen is offline  
Old 10.01.2013., 14:06   #4
buduci da nema te emisije na zahtjev

Kako je nestao novac(Shit runs downhill, money goes up)

Quote:
Danas sam mislila vratiti knjige u knjižnicu, na putu navratih u knjižaru. Preletim po naslovima! Uvijek naletim na nešto zanimljivo! Moram izbjegavati knjižare, samo knjižnica.
to izbjegavanje mnogim gradjanima jako dobro ide
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Old 10.01.2013., 18:13   #5
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
buduci da nema te emisije na zahtjev

Kako je nestao novac(Shit runs downhill, money goes up)


to izbjegavanje mnogim gradjanima jako dobro ide
Moram ti reći, nisam se prevarila. Nosim knjigu sa sobom, i dok čekam ili u tramvaju lijepo čitam. Baš je zanimljiva!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 10.01.2013., 22:45   #6
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje kako ga nisi procijenila ni kada je bio u naponu snage.
Tada je imao samo tempo i akcentuaciju, ali je pričao bedastoće. Žalosna stvarnost. Prošlost bez budućnosti. Ali je zaradio lijep novac!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx

A takvom karakteru sadašnjega hrvatskog društva upravo je Letica dao veliki obol - što kao savjetnik Predsjednika Republike s početka 90-ih, što kao narodni zastupnik u kasnijim godinama - pa će se neka buduća saborska rezolucija možda jednog dana osvrnuti i na to. Ovom prilikom možemo mu čestitati što se tako zdušno borio za ukidanje te besmislene Titove dogme, podlo smišljene protiv interesa upravo ovakvih tipova kao što je Letica. Samo u neobrazovanom društvu, naime, takvi tipovi mogu glumiti ozbiljne znanstvenike.

Apatija i depresija dolaze iz retrospekcije.
Lijep li je prilog bio večeras u Dnevniku o znanstvenicim društvenog usmjerenja. Spavaonica! Za Leticu bar znaš da postoji. Postoji i Puhovski! Puhovski, čini mi se, malo previše i učestalije postoji! Na HTV-u! Mreža se može usporediti s HTV-om?
O zaradama drugih ne razmišljam, to prepuštam zainteresiranijima.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 10.01.2013., 22:50   #7
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Lijep li je prilog bio večeras u Dnevniku o znanstvenicim društvenog usmjerenja. Spavaonica! Za Leticu bar znaš da postoji. Postoji i Puhovski! Puhovski, čini mi se, malo previše i učestalije postoji! Na HTV-u! Mreža se može usporediti s HTV-om?
O zaradama drugih ne razmišljam, to prepuštam zainteresiranijima.
Puhovski je godinama građanska mjera svih stvari u hr.
kajzen is offline  
Old 11.01.2013., 11:57   #8
Još nisam dokučio Letičine političke svjetonazore,što je manje važno,ali jesam određeno znanje koje posjeduje.
Dovoljno poznaje povijest,što cijenim,ali i još više i to da ima zdrave oči za vizije.Od njega se može puno čuti o budućnosti,prilično je hladne glave,razumije svijet i filozofski i socijalno.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 11.01.2013., 14:16   #9
Slučaj Letica, odnosno pune razmjere jedne intelektualne i moralne mizerije, jednom je zasvagda, u Feralu br. 803. od 3. veljače 2001., mjerodavno i iscrpno obradio Viktor Ivančić.
Mali izvadak:
"Na istoj bestidnoj matrici Slaven Letica izgradio je cijeli svoj javni opus u proteklom desetljeću, još od trenutka kada je imenovan Tuđmanovim savjetnikom za pitanja specijalnog rata: izvući obilježenima pikanterije iz biografija, nerijetko i iz liječničkih kartona, drsko ih preraditi i falsificirati, a zatim isporučiti gladnoj svjetini optužbu za veleizdaju i genetski predestiniranu mržnju prema hrvatskoj državi. Ostatak posla obavit će 'dirljivo prosvijećena' rulja." (...)
""Slavenu Letici darovao sam dosta novaca. Šifra je bila 'tvrdo kuhana jaja' za devize, a 'meko kuhana jaja' za dinare. Prodavao mi je stenograme i ostale državne tajne. Ponekad je to iznosilo, u ona doba, i po tisuću i pet stotina maraka. Ostale svjedoke ne želim spominjati."
Autor citata je Marinko Božić, izvor je Slobodni tjednik, a nadnevak 8. siječnja godine Gospodnje 1993."
Dominicus is offline  
Old 12.01.2013., 13:39   #10
Marinko Božić je za života znan kao notorni lažac..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 12.01.2013., 20:40   #11
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Marinko Božić je za života znan kao notorni lažac..
Aha. Za razliku od Letice.
Dominicus is offline  
Old 13.01.2013., 13:15   #12
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Sinoć nakon Dnevnika prebacim se na Mrežu želeći pogledati tko je gost, pa odlučiti gledati ili ne. Slaven Letica! Odlučih gledati. Neobičan i dinamičan, iskričave inteligencije, zanimljiv, s neobičnim tokom misli. Jednostavno, isplati se.
Pitanja. Odgovori. Mlako. Blijedo. Atonično. Slušam od početka do kraja. Završi emisija, a ja mislima ostajem u emisiji. Nije mi jasno. Prebirem.
Zaključim, nema što reći. Ni dobro ni loše.
Nema snage, rezigniran je!
Danas sam mislila vratiti knjige u knjižnicu, na putu navratih u knjižaru. Preletim po naslovima! Uvijek naletim na nešto zanimljivo! Moram izbjegavati knjižare, samo knjižnica.
Ljevičar Terry Eagleton - "O zlu".
Ništa od knjižnice danas. Žurim.
Čitam u tramvaju interesantno štivo! Zaokuplja me. Napredujem!
Evo misli na kojima sam se zaustavila! Letica nije samo rezigniran on je apatičan!
"Pusti uništeni krajolici kod Becketta izgledaju kao svijet koji vapi za svojim iskupljenjem. Ali iskupljenju predhodi grešnost i Beckettove islužene, izmoždene ljudske figure previše su ogrezle u apatiju i inerciju da bi bile čak i blago nemoralne. One ne mogu pronaći snage da se objese, a kamoli da zapale selo puno nevinih civila."
Ovo podebljano, mislim, ne odnosi se na Becketove situacije(koliko pamtim), nego na terorizam o kojem autor knjige razmišlja.
Trebam razriješiti, je li Letica možda bolestan i zato neraspoložen, ili zna više nego slutim.
Krivo je shvačen moj uvodni upis. Nisam imala namjeru istaknuti Leticu zbog njegovog znanstvenog rada, ili nečeg sličnog, nego zbog njegovog temperamenta. Očekivala dinamiku, rječitost, intrigantnost, uključenost, dobila sam vodicu. Na kraju upisa se pitam zna li on više, nego ja slutim. Idem dalje pa sebe pitam što bih ja rekla o vladajućoj garnituri. Sigurno bi se ponašala kao i Letica. Kad pogledaš (ne)rad, (ne)znanje a i (ne)zainteresiranost, imaš li uopće što reći. Ovi su, naime, toliko loši da ne znaš od kud bi počeo, i da li bi uopće počeo. Ima li ikakvog smisla nešto reći?

Jedan član foruma je dao dijagnozu!
Apatija i depresija dolaze iz retrospekcije.
Bojim se da nije apatija i depresija od pogleda u nazad, nego od pogleda u naprijed.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!

Zadnje uređivanje rama : 13.01.2013. at 13:16. Reason: n
rama is offline  
Old 13.01.2013., 17:16   #13
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Krivo je shvačen moj uvodni upis. Nisam imala namjeru istaknuti Leticu zbog njegovog znanstvenog rada, ili nečeg sličnog, nego zbog njegovog temperamenta. Očekivala dinamiku, rječitost, intrigantnost, uključenost, dobila sam vodicu. Na kraju upisa se pitam zna li on više, nego ja slutim. Idem dalje pa sebe pitam što bih ja rekla o vladajućoj garnituri. Sigurno bi se ponašala kao i Letica. Kad pogledaš (ne)rad, (ne)znanje a i (ne)zainteresiranost, imaš li uopće što reći. Ovi su, naime, toliko loši da ne znaš od kud bi počeo, i da li bi uopće počeo. Ima li ikakvog smisla nešto reći?

Jedan član foruma je dao dijagnozu!
Apatija i depresija dolaze iz retrospekcije.
Bojim se da nije apatija i depresija od pogleda u nazad, nego od pogleda u naprijed.
već ti je netko napisao da vodiš u slijepu ulicu

Lestica je poput lika iz romana

"U oba romana poveznica je naslovni lik Ostap Bender, dovitljivi prevarant u potrazi za bogatsvom i lagodnim životom bez rada."

Nikada, ali baš nikada nisam čuo ništa dobro o njemu ili da je dobro rekao, osim one teze o glupim savjetnicima Tuđman Franje dok je i on sam bio. Duhovito i istinito.
a i ovo ti pokazuje forcu Letice -

http://www.jutarnji.hr/pedofil-koji-...vijest/311797/

Ako si mislila na kritiku ove Vlade, od nje je gora jedino oporba - poznato ti je?

Nema budućnosti bez prošlosti .
Letica je dobro unovčio svoje bivstvovanje i na teniskim terenima i na stranicama žutog, crvenog i crnog tiska.
Za konačni krah bi g. Slaven Letici mogli pokloniti ogledalo sa natpisom Snowgirl is the bitch. Ili možda i balon helija da mu intonacija bude u skladu sa mislima.
saugaro is offline  
Old 13.01.2013., 17:17   #14
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Aha. Za razliku od Letice.
U potpunosti si u pravu
saugaro is offline  
Old 13.01.2013., 21:21   #15
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
U potpunosti si u pravu
Niste li, ti i Dominicus, skloni pretjerivanju?
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 13.01.2013., 21:52   #16
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Niste li, ti i Dominicus, skloni pretjerivanju?
Za sebe mogu odgovoriti da jesam, ali ne i sada.
Možeš li navesti štogod uspješno od g. Letice?
Ili čime te je osvojio g. Letica?
U obleci Jelačića i bijelim konjem?
saugaro is offline  
Old 13.01.2013., 22:44   #17
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Još nisam dokučio Letičine političke svjetonazore,što je manje važno,ali jesam određeno znanje koje posjeduje.
Dovoljno poznaje povijest,što cijenim,ali i još više i to da ima zdrave oči za vizije.Od njega se može puno čuti o budućnosti,prilično je hladne glave,razumije svijet i filozofski i socijalno.
Letičin politički nazor je vjetrenjača. Prvo je bio marksist, komunist i jugoslaven, zatim bio sa Tuđmanom, onda postao pravaš magistra Đapića itd.
Alfa157 is offline  
Old 14.01.2013., 01:19   #18
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Za sebe mogu odgovoriti da jesam, ali ne i sada.
Možeš li navesti štogod uspješno od g. Letice?
Ili čime te je osvojio g. Letica?
U obleci Jelačića i bijelim konjem?
Proguglaj pojam "heroj recesije" i udruga Prasak

Inace jos uvijek negdje imam kalendar kojeg je dijelio za vrijeme predsjednicke kampanje - on, Tudman i kardinal Kuharic
AndrejX is offline  
Old 14.01.2013., 01:30   #19
he he

http://www.nanbudo-pescenica.hr/wp-c.../Untit7led.jpg

slikica je prevelika pa se mora kliknuti

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...pe-mesica.html

A ovdje pojašnjenje da nisu baš prijatelji ali dr. Letica voli biti straga.
saugaro is offline  
Old 14.01.2013., 02:30   #20
Hehe

A ono kad se nekad davno kod Stankovica hvalio kako je za vrijeme rata dobio Uzi kojeg jos uvijek cuva doma, a kad se digla graja da doma ima nelegalno oruzje onda se poceo glupirati - bas kao i s ovim herojima, nikad on nema pojma kad ga se ulovi s prsticima u pekmezu

Inace za njega je vrlo karakteristicno da ce svugdje i uvijek iskoristiti priliku da spomene ime nekoga kome se u tom trenu uvlaci u aspuh - npr."Otvoreno" o ratu u Libiji i on ce sasvim slucajno u pola monologa spomenuti da je eto bas jucer o toj temi razmisljao u restoranu "kod svojih prijatelja, ugledne obitelji xxxyxx". Pravi zivuci Enes iz stranke

Sto je najgore sjecam ga se iz devedesetih kad je imao sasvim solidne dijaloge ali ga ocito opralo to sto glupa raja nikad nije shvatila njegovu velicinu i sto su ga zaobisle funkcije na koje je pucao, nesto poput Cicka.

Zadnje uređivanje AndrejX : 14.01.2013. at 02:38.
AndrejX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.