Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 20:41   #1
Dnevnici HTV-a i Nova Tv i pokolj u međunarodnim vodama

HTV, Tončica Čeljuska - 0 sekundi, Nova Tv - 20-ak sekundi.

O čemu govorim - o izraelskom napadu na humanitarni konvoj u kojemu je život izgubilo više od deset ljudi. Je li to bitna vijest? Pa recimo - New York Timesu, Timesu i Guardianu je to uvjerljivo vijest dana.

Kako objasniti ignor od strane Dnevnika HTV-a? Ne vjerujem u zavjeru, bit će da se radi o jednoj vrsti autistične gluposti. Jebiga - nas se to ne tiče.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:42   #2
Moram priznati da je i mene to začudilo. Nisam uspjela uhvatit cijeli Dnevnik HTV-a, ali mi se isto čini da su spomenuli to, sjećam se da sam vidjela one snimke mobitelom (ili sam gledala neki drugi program).
Ispada da nije tako bitno jer su tamo okolo svako malo-neka s*anja, a kao nije u našem susjedstvu
Po meni je to itekako vijest dana (prije ostavke njemačkog predsjednika), tim više što je Izrael u visokom stanju pripravnosti i još je Turska tu.
Nekolicina drugih medija u Hrvatskoj je OK popratilo to, posebice radijske postaje, ali me za televizije čudi, pogotovo ako je istina da HTV to nije uopće uvalio u Dnevnik (što nekako i ne vjerujem)

Edit: ma znam da sam dobro vidjela: središnji Dnevnik HTV je imao o tome prilog u trajanju 2 minute i 23 sekunde, a kasnije večeras su imali i javljanje Branke Slavice iz Washingtona o svemu tome.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 31.05.2010. at 23:50. Reason: dodatak
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 01:30   #3
Nisam palila tv prije izlaska iz kuće, pa nisam imala pojma šta se dogodilo, ali uvijek pogledam ttxt, pa tako i kad sam se vratila. Nakon što sam pročitala vijest o tome na HTV-u, a zatim pogledala vijesti RTL-a, zaprepastila me svojevrsna nonšalancija u pogledu izvještavanja, potpuno neprimjerena jednom takvom događaju. Ono, mislim da je uočeni morski pas kod Opatije dobio veću minutažu, bez karikiranja. Nevjerojatno. Drago mi je da nisam jedina zaprepaštena.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 01:52   #4
Sve je to dno dna. Vedrana Rudan je dobila automatski otkaz kada je spomenula Židove na Novoj. Vlasnik im je Židov ili je to netko utjecajan iz vrha CMEa. Glavno da se reklamiraju kao objektivni i neovisni- stoka sitnog zuba.
A ni ostale dvije kuće nisu ništa bolje. Da ne duljim, iako je ovo dobra tema- mjesto joj je na politici.
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 04:09   #5
Quote:
đevenica kaže: Pogledaj post
A ni ostale dvije kuće nisu ništa bolje. Da ne duljim, iako je ovo dobra tema- mjesto joj je na politici.
Ovo je i meni palo na pamet, ali možda je pametnije ovo iščuđavanje upražnjavat na pdf-u na kojem postoji ipak manja šansa da ga se ne zaspama nemuštim politiziranjem koje bi vjerojatno bilo začinjeno antisemitizmom (uzevši u obzir sa su bad guys Izraelci), mada sam taj sukob i zločin i nisu tema, koliko medijska neodgovornost i sljepilo. Ovo je samo simptom, ne bolest.

For what is worth, Talijani su u svojim noćnim vijestima ovome slučaju dali primat, čitavih 10-12 minuta, uz reakcije "običnog" plebsa, svjetskih državnika, i kratki pretres tiska na datu temu. U Vijestima, čak ne ni Dnevniku, ili nekoj informativnoj emisiji opširnije forme. Al dobro, dijelimo more. Vidit će oni kad im ajkula upliva u teritorijalne vode, pa će porazmislit o prioritetima.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:19   #6
Ja mislim da je ovoj temi baš mjesto ovdje jer je riječ o traljavom praćenju, zatvaranjem očiju ili uopće ne praćenju jednog ozbiljnog svjetskog događaja.
Tema su dakle mediji kojima ovo nije prvi put da neki važan svjetski događaj (a i domaći) prenose tek tako da ga prenesu.
Nasilje i sukobi eskaliraju i cijeli svijet se zgrožava nad ovim što se dogodilo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:35   #7
Teško je argumentirano raspravljati o ovoj temi tu bez političke dimenzije.
Što da kažem, osim da dotične osobe na televizijama ne rade svoj posao kako spada?!
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:38   #8
na Dnevniku u 19.30 je bio izvještaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:40   #9
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
na Dnevniku u 19.30 je bio izvještaj.
Da, koliko je trajao? Ako sam ga uspio propustiti šaltajući između Dnevnika na Novoj i HTV-ovog znači da je tretiran kao uzgredna vijest. A to nije izvještaj.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:49   #10
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Da, koliko je trajao? Ako sam ga uspio propustiti šaltajući između Dnevnika na Novoj i HTV-ovog znači da je tretiran kao uzgredna vijest. A to nije izvještaj.
Pa 2 minute i 23 sekunde.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:09   #11
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
a kasnije večeras su imali i javljanje Branke Slavice iz Washingtona o svemu tome.
dok je pak drugima smetalo detaljno javljanje o zdravstvenoj reformi koja nema veze s nama
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.