Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 11:50   #181
Doji dijete bez straha. Vjerojatno ćeš se skršit od umora. Ako temp. ode preko 40 ili osjetiš neke komplikacije s disanjem ili slično ideš odmah na hitnu u zaraznu da te tamo skrpaju. Bitno je da si pod nadzorom liječnika i u kontaktu s njim. Nadam se da imaš logistiku i baka servis doma koji može uletjeti ako ti zagusti. Nemoj misliti na najgore. Najgore najčešće prođu ljudi s lošim imunitetom koji su inače skloni svakakvim infekcijama. Komplikacije su sigurno moguće, al može te pogodit i cigla u glavu vani na kućom pragu, pa se ne opterećuješ previše s tim, zar ne? Dilaj sa situacijom kako se bude razvijala i prestani guglat!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:42   #182
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako temp. ode preko 40 ili osjetiš neke komplikacije s disanjem ili slično ideš odmah na hitnu u zaraznu da te tamo skrpaju.
Moj je savjet da ode na Zaraznu unutar prva 24 sata od pojave osipa da se razmotri primjena aciklovira u cilju skraćivanja trajanja osipa i broja promjena na koži jer vodene kozice u odraslih osoba mogu imati teži tijek.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 01:07   #183
Buduci da sam dobio v. kozice sa 28 godina malo ih teze podnosim. Koliko dugo traje svrab? I koliko dugo traju otprilike, da li se moze umanjiti svrab?
nikoolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:49   #184
Quote:
nikoolla kaže: Pogledaj post
Buduci da sam dobio v. kozice sa 28 godina malo ih teze podnosim. Koliko dugo traje svrab? I koliko dugo traju otprilike, da li se moze umanjiti svrab?
ibuprofen će ti pomoći (neofen npr). Inače kupke u hipermanganu odlično pomažu i ubrzavaju isušivanje i zacjeljivanje krasta. Kroz tjedan dana, ukoliko se stvari ne zakompliciraju, bi ti se trebalo stanje počet smirivati i ne bi trebali više novi plikovi izbijati.

E da, sjećam se (imala sam 13 g) da je meni pomagalo tuširanje gotovo vrućom vodom, ono na pragu tolerancije boli. To mi je umanjivalo svrabež. Frendica je fenom puhala na mjesta koja je naviše svrbe i to isto do praga tolerancije na bol. Ne znam je li to bilo pametno, meni je pomoglo i nisam imala nikakve posljedice u vidu opeklina/zaostalih ožiljaka...Svojedobno sam naišla na članak jednog liječnika koji sugerira da se plikovi od dishidroze koji isto svrbe tako tretiraju. Pitaj dr. možeš li tako olakšati patnju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 16:52   #185
Dobila sam v.kozice sa 44 godine. I nimalo ugodno. Svrbi me
dvirici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:03   #186
Je li netko ima nekakav savjet?
dvirici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:30   #187
Nemoj se češkati.

A jel imaš još kakve tegobe osim toga? Kažu da je gore dobiti u odrasloj dobi, ja ih nisam imala pa sve čekam kad će me opaliti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:18   #188
Ja ih dobio u 20-toj.
Samo što nisam iskočio iz vlastite kože. Bilo ih je svuda - tisuće. Sreća nisu se pojavile na usnama i u ustima.
Prokleto te iscrpi, a savjeti -nemoj se češati. Huh. Nema šanse, znao sam da će ostati ožiljci, ali sam si morao dati oduška

Mene je hebala i jako visoka temperatura prvih par dana.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:16   #189
Jel se samo meni dogodilo to da i nakon godinu dana od preboljenih varicela ostanu tockice po tijelu i rukama? Mazala san kremama za obnavljanje koze i opet nista..
pcnppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:37   #190
ajde da i ja pitam
posto sam nacuo da ima i cjepivo protiv kozica, naravno ja ih nisam dobio još
pa me zanima se to godišnje cijepi s time
ili samo jednom u zivotu ?

i dali uopce ima efekt ?
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:36   #191
Postoji cjepivo, ne cijepi se godišnje već se cijepiš 2 puta (ako si stariji od 12 godina i nisi prebolio kozice) i to u razmaku od 2-3 mjeseca i to je to. Cjepivo sam plaćaš, nisam sigurna i ne znam jel cijena pretjerana al ja sam čula da je cifra oko 1000 kn (ako netko ima provjeren info neka me ispravi, meni je ovo bolesno skupo za cjepivo ).

I da, nije garancija da nećeš pokupiti, ovisi koliko antitijela razviješ (imaš ljudi koji unatoč tomu što su jednom pobrali kozice opet poberu jer prvi puta nisu dovoljno antitijela razvili, ali obično 2. puta budepuno blaži oblik pa bi tako trebalo biti ako si cijepljen i pobereš)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:41   #192
zadnje što sam ja čula prije godinu dana, bilo je 800 kn. svaka doza po 400.
u svakom slučaju, skupo. ali ja razmišljam da se cijepim.
jedino me strah da, kakav mi je imunitet, još se ne razbolim od cjepiva!
jel netko čuo za takve slučajeve?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:47   #193
Jel svi plaćaju ili postoje skupine koje su oslobođene? Mislim da je za klince besplatno, al nisam sigurna.

Ja bi se isto cijepila ali kontam da mi ne bi dali jer sam na kortićima (kao ono snižava se imunitet, cjepivo koliko sa skontala sadrži oslabljeni virus pa da ne bi bilo veselo). Opet s druge strane bit će veselo i zabavno ako poberem regularnim putem kozice, mislim da mi ne gine bolnica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 22:19   #194
nemam pojma je li itko oslobođen.
ja se izvučem svake godine od kozica, ali kako će mi se uskoro jako povećati interakcija s ljudima, bojim se da ove neću.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 22:50   #195
Ermmmm... Da. Ni ja ih još zasad nisam dobila.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 16:02   #196
pa koja to glupost !
400 kn po pikici pfff

radje cu se zaraziti i trpiti 10 dana to sranje onda
ajme odvratne li drzave
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 09:46   #197
Svako cjepivo košta 500 kn (koju kunu manje) i maloj djeci je dovoljno jedno cjepivo za cijeli život..odrasli moraju primiti 2 cjepiva...Ja sam djecu cijepila jer ih ja nikad nisam prebolila (izvadiš uzorak krvi i pošalješ na analizu u Fran Mihaljevu,)...mislila sam se i ja cijepiti al mi se učinilo skupo pa sam odustala...sad mi je žao što nisam, jer sam ih dobila u 35 godini ovo je ludilo, osim što te svaki dio tijela boli (kao da imaš gripu), što te sve užasno češe nema mjesta na tijelu di se više mogu pojavit pa su počele jedna preko druge ....a u kosi da ne pričam, dođe mi da se igram frizera pa da je ošišam .... Zato nek vam ne bude žao potrošit 1000 kn na cjepivo,ja da mogu vratit vrijeme ja bi se cijepila vjerujte mi isplati se, jer ćete svakako toliko potrošit na razne preparate da brže prođe, pa nešto da ne ostanu ožiljci, pa kasnije za regeneraciju kože lica jer će bit užasno puno crvenih fleka, pa preparati za imunitet koje ćete morati trošiti narednih 2-3 mjeseca da ne zaradite štagod gore od kozica - sve skupa cifra nekih 1000 kn...a vaši živci onih 15-20 dana-NEPROCJENJIVO!!!
faith777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:12   #198
pozdrav
imam 21 godinu i kozice su na meni vec 6 dana..prosao sam relativno dobro, imao sam 3 dana prije izbijanja osipa temperaturu glavobolju i opcu tjelesnu slabost, ali evo zadnjih 4-5 dana sve odlicno prolazi, istina imam ih milijun po sebi (lice, trbih i ledja te tjeme su skroz prekriveni) ali ne svrbe me uopce i koristim samo tekuci puder jer mi je receno da ce se tako prije osusiti.. e sad zanima me 2 stvari:
1) smijem li se tusirati i smijem li tokom tusiranja koristiti sampone (imam kozica koje nisu jos pukle, ali ima i onih cije kraste su vec otpale)
2) posto nemam nekih vecih poslijedica kada bih mogao poceti izlaziti van tj. obavljati redovne poslove (ima li ikakvih poslijedica ako budem na suncu i sl, dok jos po meni ima tu i tamo pokoja kozica?)

hvala na odgovoru )
libje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 08:54   #199
Kupati se možeš slobodno, al ne smiješ koristiti nikakve gelove za tuširanje niti šampone...preporučeno je , a to sam i ja radila od prvog dana svaki dan, napraviti kupku s kalijevim permanganatom (ima kupiti u ljekarnama) i u tome se kupati nekih 15-20 minuta...nakon kupanja ne se brisati ručnikom nego lagano tapkati ručnikom po tijelu...
Vanka se ne preporuča dok sve ne otpadnu-ne zbog sunca ili zraka, već zato da se ne inficiraju jer to su ipak otvorene rane podložne infekcijama, a imunitet ti je sad nikakav tako da možeš lako pokupit bilo što... Strpljen-spašen !!!
faith777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:29   #200
Kozice u 36-oj

Dragi moji, vodim rat sa suprugom, ne da mi da se kupam.Dobio sam prve simptome u srijedu poslijepodne, temperatura 38,5 i slabost. Maleckoj ostalo jos 4-5 krastica i dijete nismo kupali 15 dana. Doktori tako rekli a meni se ne igra sa djetetom, sa sobom vec mogu. Supruga ih je srecom imala kao dijete pa devera oko nas. Dakle cetvrtal i petak ih je veliki broj izasao, celo, lice, par po kosi, iza usiju i ramena te 50-ak po stomaku i sporadicno tu i tamo. Naravno i na jeziku i ustima. Dobio sam dva preparata, jedan je onaj famozni krec, jedan je neki rastvor sa nistatinom za afte i sve sto je u ustima. U Bosni koga god sam pitao kazu NE SE KUPATI. Ja opet citam ovaj forum i jos par drugih koje smatram ok i svi kazu slobodno se tusiraj pa i 2 puta dnevno. Djeca nemaju razvijene znojne zlijezde pa se ne znoje, ali odrasli naravno da da i evo treci dan da se nisam tusirao ( ludnica ). Mislim i onaj krec sto imam po licu, imam osjecaj kao da sam gipsana figura, jer cim se namazem pa malo sasusim, kad se nasmijem sve spada sa mene. Inace za sada imam temp do 37,7 i nakon paracetamola je sve ok. Izeli smo i onaj pruriced koji je maleckoj pomogao pravo ali meni se pojacao svrab nakon njega. Kazu da je higijena najbitnija i kazu nemoj ni pod zivu glavu pod vodu. Svrbe istina je i manje vise onaj krec mi to umiri ali sinoc nisam ipak spavao vise od 2-3 sata upravo zbog nesnosnog osjecaja trljanja od mrvice gipsa. Pitanje je dakle sa obzirom da mi je sada 3 dan kada se mogu istusirati, da li i ja da hipermangan koristim ili moze i obicna voda.

Jos su mi rekli i da uzmem royal jelly ampule od 1500 ml i naravno jesam. Dobio sam odmah uputnicu za infektivnu kliniku ako sta podje po zlu.

Hvala ljudi

Zadnje uređivanje dejson : 13.06.2015. at 09:02.
dejson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.