Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 00:22   #1021
Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
ja ne mogu ne napisati da mi se ne svida kako prikazuju njihove poljupce.. razocarana sam.. slatki su mi skupa, predivni jucer bili na onom sastanku, cak i danas ono kad joj je stavljao lancic oko vrata al oni tako sugavo pokazu poljubac da mi na kraju ostaje osjecaj : i to je to ?? cak mi se ni nije svidjelo kako se savas saginjao dok ju je ljubio- ispred jaseminine kuce ( nisam mogla ne primjetiti )
ne vjerujem, taman kad treba zaumirat oni odzumiraju.. i tako njihov prvi poljubac ( ako izuzmemo onaj dodir usana kod auta) je bio jedva primjetan
po tom pitanju sam razocarana, kad samo jednu scenu pogledam bihter & behlula to mi je neusporedivo.. tamo strast i kemija izbija kroz ekran a ovdje mi je mlaka voda..
zbilja se nadam da ce te poljupce i momente "strasti" ( kad dode na red ) pokazati kako treba

Ne nadaj se,izneveri svaka nada!!!-kaza pesnik.
p.s. izvinjavam se što sam kratila post
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:24   #1022
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Kod tog mi idiota najviše ide na živce način na koji ispaljuje one svoje verbalne bljuvotine, zvuči kao: krmrmn, havašsrdmn hajritidim krmnšm, hajirlosun krmn šzmnkr,ooo.
Šahvrana se sva razgnjecala od dragosti kad je objašnjavala tupavoj Čiček da će sve biti u redu, i nek Savašu ništa ne govori. Taman da joj Savaš i napravi bebača, kako bi objasnili trudnoću od cca 10-11 mjeseci? Pa ne nosi slonče! Tulava se opet pokupila, njoj da kažeš da ti skine mjesec, ta bi noćima po dvorištu rukama mlatarala.
Koji piš!


Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Ma ja bi njima sastrugala sa zidova u Vanu ono što se zalijepilo, pa ih svaki dan kompletno sve udrogsala da ne znaju za sebe i posložila ih u onaj dnevni, pa nek im cvrkuću tičice, bar ne bi sr*nja radili!
Eto, i sad ajde reci da ti i ja nismo najagresivnije na ovoj temi, a možda čak i na cijelom forumu. Ma, imaš ti pravo, i kod mene bi oni svi tanko kakili, sve bi ja njih poslala u vražju mater.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:27   #1023
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
iako bi i prevoditelji trebali biti pismeni, svaka bi kuća trebala imati i svog lektora. ali naravno, zašto bi plaćali još jednu osobu, pa to je samo hrvatski
mene užasno živcira kad napišu nešto "po zagrebački".
ne prevode iz rječnika i google translatea, namučili su se oni na svom studiju turkologije, ali su nepažljivi jednostavno ni vokabular ni konstrukcije nisu nešto jako teški, sve se svodi na nekoliko istih riječi i razgovora na kraju krajeva.
i nisu ni svi iz sms generacije nepismeni
i da, slažem se za ime i prezime
Mogu samo zamisliti koliko živcira prijevod onoga tko turski ipak zna. Od prikazivanja BBG uvijek su iste kritike na prijevod, do sada su se mogli usavršiti, ili naći bolje prevoditelje. Pa ne radi se o znanstvenim emisijama, meni je ovo 3. turska serija pa već prepoznajem neke fraze i sklopove rečenica. Nije problem samo krivog prijevoda nego i nelogičnog pa i nepismenog prijevoda. Ali vidim da i FTV ima problema sa time. Prvu sam epizodu propustila, pa sam ju nadoknadila na YT gdje je snimka sa FTV. fakat, tek sam onda skužila vašu zafrkanciju oko "krigle". Pa i mi smo naučile, barem ja jesam u Asi, da tekne znači brod, barka, a ne "krigla"!
BOLD: A o "stričekima" da i ne govorim, to me opako nervira!
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Savaš. ...........
Čiček. Meni je slabo kad vidim da ona radi onu facu pred plakanje. Onu ''iiiiiiiiiiiiiihuuuhuuu'' facu. Aaaaaaaa! Prestani više plakati, glupačo! U početku sam je pokušala shvatiti, ok, plače jer se s njom loptaju amo tamo. Strašno nešto. U redu. Udali je za Savaša, ona plače, shvaćam, nije to šala, udaju je redom za sve muške članove obitelji. Vjerovatno se prestravila da, ako Savaša koknu, ona ide Mustafi. U tom slučaju bi pobrala bostan i stvarno bi imala razloga za plakanje. E, ali, Savaš je ispao super tip. Huh, koje olakšanje. Ali ona ipak i dalje plače. Zašto? Zbog Šahbabe, zbog Nazan, zbog Sune, zbog Gadafija. Plače, plače. A onda se Šahbaba skulira, a Nazan joj postane prijateljica. Prestaje li ona plakati? Neeee. Sad plače s Nazan. U duetu! Aaaaa! Danas je bila ekstra iritantna. Otrči u sobu i tuli. Dođe Nazan i kaže ne brini, reći ćemo da si pala (vidi, vidi, mudrice). A ova blesača i dalje tuli. Zašto? Jer nije trudna sa Savašom! Buuuhuuuuhuuu!

.............
Emić, ja se ( kao i uvijek, uostalom) slažem sa tvojim opservacijama, ali mi je drago da i tebe Čiček gadno raspaljuje. Zašto? Jer katkad pomislim da ispadam bezosjećajna, cura fakat nema sreće u životu, ali za neke je stvari i sama kriva. Kako se izborila za školovanje, kako je Nazan očitala bukvicu, kako je danas staru oprala da se sve dimilo? Pa zašto onda dozvoljava da luda baba od svekrve toliko i na taj način manipulira njome? Neeeee, ona sad tuli jer bi ona htjela biti trudna! A daj, oladi! Napisala bi nešto drugo, ali onda bi stvarno mogla zatrudniti, sama sa sobom.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
[.........
-Sevgi je (meni) zasad ok lik (ima i mana i vrlina, ali nije negativac), a frckasta je nesposobni i umisljeni debil ... misli da je femme fatale ... ... a zapravo joj nista ne polazi za rukom. Ni na poslu ni na ljubavnom planu.
Vidiš, Sevgi meni izgleda kao netko tko ti želi i je prijatelj, ali onoliko koliko to njoj paše. I dosta često manipulira to svoje prijateljstvo sa Jasemin, za neke vlastite bitke. Ona je ponudila Jasemin partnerstvo, a onda rekla Bori da Jasemin želi biti partner. Cilj joj je "kazniti" i izgurati Boru, a Jasemin će biti kriva. I da, bojim se da bi njezino saznanje o malom Omeru mogla, ako joj ustreba, upotrijebiti.

Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Mmmmm,da,mljac,mljac-ako ovako nastavi neće ostati puno živih i prisebni pisateljica na ovoj temi .

Što se tiče zadnjeg komentara-strah me uopće ponedjeljka,kad se sjetim drugih serija iskasapljenih do kraja.Ko da ih ne daju za gledatelje,nego za...koga?

Cijeli post ti je za 5,super si
Masal . Mene samo čelična volja drži da ne odem na YT i odgledam seriju kako spada. Jer mi je ovog Novinog tretmana puna kapa, to već prerasta u bezobrazluk prema gledateljima.

Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Bilo mi ga je zao danas, stvarno ga sustize jedno njesra za drugim.. Kada je htio oprati majku, a ona ziva fontana, vidjelo mu se na licu da misli mogu li jedan dan predahnuti, a da me ne zaskoci nova nocna mora..
Iako mi Sevgi ne mirise na dobro, danas je postupila najbolje sto je mogla, kao sto si rekla, zagrljaj i podrska, biti ce vremena za razgovor..
Mene bi vise cudilo da se nije zaljubila.. Na stranu sto je on zgodan, da je bio neki ruzniji, ali joj posvecivao minimum paznje ona bi pala jer je to 100 % vise od onoga sto je navikla.............
Isolta, i tebi se tako čini? Sevgi igra igru.... 100 % sam uvjerena.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:37   #1024
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Koji piš!

Eto, i sad ajde reci da ti i ja nismo najagresivnije na ovoj temi, a možda čak i na cijelom forumu. Ma, imaš ti pravo, i kod mene bi oni svi tanko kakili, sve bi ja njih poslala u vražju mater.
Znaš što je najbolje od svega? Ja stvarno nisam agresivan tip. Ja sam verbalan tip, mogu gnojiti i lajati i vikati koliko hoćeš. Planem ali se brzo ugasim. Što kažu moje cure, katkad bi im bilo lakše da ih opalim nego da im gnojim.
Ali ovakve me situacije dovode do ludila.

I da priznajem, na Mustafi bi se sva moja neagresivnost istopila. Njega bi stvarno mlatila ko vola, da je moj. U stvari ne bi. Da je moj, ne bi takav ni bio.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:43   #1025
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
...
Emić, ja se ( kao i uvijek, uostalom) slažem sa tvojim opservacijama, ali mi je drago da i tebe Čiček gadno raspaljuje. Zašto? Jer katkad pomislim da ispadam bezosjećajna, cura fakat nema sreće u životu, ali za neke je stvari i sama kriva. Kako se izborila za školovanje, kako je Nazan očitala bukvicu, kako je danas staru oprala da se sve dimilo? Pa zašto onda dozvoljava da luda baba od svekrve toliko i na taj način manipulira njome? Neeeee, ona sad tuli jer bi ona htjela biti trudna! A daj, oladi! Napisala bi nešto drugo, ali onda bi stvarno mogla zatrudniti, sama sa sobom.
...
Vidiš, Sevgi meni izgleda kao netko tko ti želi i je prijatelj, ali onoliko koliko to njoj paše. I dosta često manipulira to svoje prijateljstvo sa Jasemin, za neke vlastite bitke. Ona je ponudila Jasemin partnerstvo, a onda rekla Bori da Jasemin želi biti partner. Cilj joj je "kazniti" i izgurati Boru, a Jasemin će biti kriva. I da, bojim se da bi njezino saznanje o malom Omeru mogla, ako joj ustreba, upotrijebiti. ...
Zasto mislite da se sama izborila za skolovanje, mozda je imala neciju pomoc?!

- Sevgi je otvoreno rekla Yasemin zasto ju zeli za partnericu, ispricala joj je o Bori. Yasemin se nije bunila, ako je vidjela da ju ova zeli iskoristiti, mogla je odbiti posao.
Tocno je da Sevgi zeli kazniti Boru, ali ona nije uradila nista na stetu Yasemin. Zapravo je napravila to da vise nema polovinu nego trecinu firme. Dio svoje imovine je dala Yasemin.

A ako zeli kazniti Boru, nece ga obavjestavati o tome. Ne moze mu reci 'Ja sam sredila da Yaso bude partner jer tebe zelim izvan igre.'
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR

Zadnje uređivanje monimalu : 03.09.2011. at 00:51.
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:47   #1026
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Znaš što je najbolje od svega? Ja stvarno nisam agresivan tip. Ja sam verbalan tip, mogu gnojiti i lajati i vikati koliko hoćeš. Planem ali se brzo ugasim. Što kažu moje cure, katkad bi im bilo lakše da ih opalim nego da im gnojim.
Ali ovakve me situacije dovode do ludila.
Eto, ja sam ista. Verbalna agresiva. Šta ja sve mogu izgovoriti, i kojom brzinom i kapacitetom, to je za knjigu rekorda. Ali to je sve teorija, u praksi je druga priča. Ne bih mogla nekoga izbubetati koliko god me živcirao, sve bi ostalo na deračini i pljuvačini.


Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
I da priznajem, na Mustafi bi se sva moja neagresivnost istopila. Njega bi stvarno mlatila ko vola, da je moj. U stvari ne bi. Da je moj, ne bi takav ni bio.
Večeras sam ja rekla istu stvar. Kad je Savaš počeo mlatiti po Mustafi, kažem ja ''Uf, da je moj sin...'' a onda se zaustavim i dodam ''Ne bi bio ovakav.'' Da, to je poanta priče o Mustafi. Pa to je i Savaš rekao Šahnur, da je Mustafa zahvaljujući njoj ovakav.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:51   #1027
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Zasto mislite da se sama izborila za skolovanje, mozda je imala neciju pomoc?!
A čiju pomoć? Jesi joj vidjela mamu danas? Ta se ne bi mogla izboriti ni za čašu vode, a kamo li za kćerino školovanje. Mislim da je Čiček jednostavno potupno namuljavala Ahmeta da joj dopusti školovanje. Pa i sam Ahmet je to rekao, nešto u stilu - dopustio sam joj da završi i srednju, pa ajde neka i upiše fakultet, ionako nitko od nas nije studirao, ali kad je bilo vrijeme za udaju to je bila gotova priča. I vjerujem da je tako i bilo.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:55   #1028
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Savaš.
Svaki put kad pomislim, e pa dosta je, predobar je, mora nešto biti i loše kod njega, a on bude još bolji. Uf.
Kako je dobar bio danas. Sve scene sa Jasemin su totalno slatke. Pa kako ju je zabrinuto zvao i kako je odahnuo kad se javila, kako je otišao u Bodrum kod nje. A ona sva nervoznjikava. Pa ono na kraju s ogrlicom, a joj. I onako napet kraj...
Pa kako je Savaš nalupao Mustafu, ma trebao je još i više. Dobro je rekao mami, ona ga je razmazila. I kako je šiznuo na Šahnur kad je skužio da je ona svima rastrubila kako je Čiček trudna. Joj, što ja volim kod njega to što se on ne da izmanipulirati. Eto, to mi je sjajno kod Savaša, to što nije mamin sin. On kuži da ona igra igrice i ne pada na njezine fore. Kako se derao na nju ''Neću! Neću! Neću! Neću!'' Rrrrrrr. A najbolje mi je bilo kad su došli ''gosti''. Savašu mrak na oči, još kad je skužio zašto su ''gosti'' došli. A onaj sajko Ahmet samo drobi svoje. A Savaš kuha u sebi ko čajnik. I genijalno je bilo kad mu je Šahnur rekla kako mora spavati u sobi sa Čiček, je li, zbog gostiju. A Savaš se lijepo spakirao i adio ekipa. Jebi se ti, aginice, i tvoje zakulisne igrice. Svaka čast, to mi je nešto predivno kod njega.
Šahnur. Koje je to nepodnošljivo stvorenje. Kako ona hoće manipulirati, kako se ne da, kako ima dvostruka mjerila, kako je podla i licemjerna. Od onog Mustafe je napravila maloljetnog terminatora, mali nema ama baš nikakve moralne osnove, ko da su ga odgajale čimpanze u prašumi. A Šahnur samo ide linijom manjeg otpora. Poslala ona njega u Van, nema veze što je nožem rasporio nekoga, nema veze što je (opet!) izbačen iz škole, nema veze što je mali moralno dno. Nek' ide on u Van, sve će biti u redu kad se Savaš smiri. I koja joj je to fora sa Čičekinom trudnoćom. Pa prije ili poslije će se vidjeti istina, nije to gripa. Kako je mogla tako hladokrvno izbaciti vijest o trudnoći, a zna da Savaš nema u primozgu ni da poljubi Čiček, a kamo li da spava s njom. Pa kako izvrdava na onoj večeri, koja je to kuja. Ono Čiček istrči, a ova izvali ''Pustite je. Mučnine.'' E, svašta. A kako samo hladno predlaže Savašu da osnuje harem. Nema veze, sine, možeš ti imati i sedamnaest žena i obitelj sa svakom. Ali bitno je da spavaš sa Čiček, a poslije ćemo sve srediti. Ludača.

Čiček. Meni je slabo kad vidim da ona radi onu facu pred plakanje. Onu ''iiiiiiiiiiiiiihuuuhuuu'' facu. Aaaaaaaa! Prestani više plakati, glupačo! U početku sam je pokušala shvatiti, ok, plače jer se s njom loptaju amo tamo. Strašno nešto. U redu. Udali je za Savaša, ona plače, shvaćam, nije to šala, udaju je redom za sve muške članove obitelji. Vjerovatno se prestravila da, ako Savaša koknu, ona ide Mustafi. U tom slučaju bi pobrala bostan i stvarno bi imala razloga za plakanje. E, ali, Savaš je ispao super tip. Huh, koje olakšanje. Ali ona ipak i dalje plače. Zašto? Zbog Šahbabe, zbog Nazan, zbog Sune, zbog Gadafija. Plače, plače. A onda se Šahbaba skulira, a Nazan joj postane prijateljica. Prestaje li ona plakati? Neeee. Sad plače s Nazan. U duetu! Aaaaa! Danas je bila ekstra iritantna. Otrči u sobu i tuli. Dođe Nazan i kaže ne brini, reći ćemo da si pala (vidi, vidi, mudrice). A ova blesača i dalje tuli. Zašto? Jer nije trudna sa Savašom! Buuuhuuuuhuuu!

Ahmet Moron. Nemam riječi. Stvarno. Speechless.

Nazan i Bora. Jao, meni nije dobro. Nazan je jadna, friško puštena s lanca, sad joj svaki šljam, ali doslovno svaki, djeluje kao prilika života. Bora, ej. Pa njega ne bi štapom taknula. Zapravo bi, zatukla bi ga nekom štapinom usput. Bljuv. A najgori je kad se onako šatro zamišljeno zaceri, večera mi se sabila u grlo. A Nazan jadna total opčinjena. Ko da ju je George Clooney osobno pozvao na kavu. Sva se topi, a Bora isijava neku posebnu vrstu kretenizma.

Sevgi. Eto, saznala je. A dobro, neka joj je rekla. Iako mi Sevgi baš i ne miriši nešto dobro, opet ne doživljavam je kao zlu osobu. Mislim da ona ipak pokušava ostvariti iskreno prijateljstvo sa Jasemin.

Nadja. Ozbiljno. Mene hvata depra čim je ona u kadru. Ima nešto teško u vezi nje, ne znam što, ne mogu odrediti. Ali osjećam da je teško i mračno, i to me ukomira u sekundi.

Pala. Kako mi je bilo smiješno kad je rekao Sevgi svoje puno ime. Jel' netko zapamtio? Ja nisam. Ne znam, on mi je sve simpatičniji. Točno se vidi da se lomi između Šahnur i Savaša. Šahnur mu je ipak sestra, a i on je naviknuo da je ona alfa mužjak u njihovom odnosu. A Savaš mu je drag, skužio je da ide pravim putem i da zna što radi, da se ne boji preuzeti kormilo i to ga vuče prema njemu. Ali teško će on prekinuti te čarobne spone sa Šahnur. Ona je predominantna, a on je prepodložan utjecaju. Pogotovo njezinom. Vidjet ćemo.

@ema_kali
evo šta reći ? naj prije sam htijela nešto pisati i opisivati, ali kad sam pročitala tvoj post , mislim da ne treba , sve je u njemu...
ja sam samo "meni neke napetije detalje" boldirala ,
sve što si napisala slažem se a posebno si me ugodno iznenadila sa opisom Savaša i Yasemin!!
Savaš je iz epizode u epizodu bolji...
Muart se uz Nurgul opustio to je očigledno....Nurgul je prejaka glumica i Murat uz nju samo može dobiti na kvaliteti...
oni su mi čista desetka!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:02   #1029
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
A čiju pomoć? Jesi joj vidjela mamu danas? Ta se ne bi mogla izboriti ni za čašu vode, a kamo li za kćerino školovanje. Mislim da je Čiček jednostavno potupno namuljavala Ahmeta da joj dopusti školovanje. Pa i sam Ahmet je to rekao, nešto u stilu - dopustio sam joj da završi i srednju, pa ajde neka i upiše fakultet, ionako nitko od nas nije studirao, ali kad je bilo vrijeme za udaju to je bila gotova priča. I vjerujem da je tako i bilo.
Mislim da nisi u pravu, mislim da ga nije muljala.

Mislim da je Cicek ranije spomenula to oko skolovanja kad je razgovarala s Palom, ali nismo tome pridavali paznju ... provjerit cu tu scenu pa cu pisati dr. put. Sad to ne mogu jer bi bio spojler.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR

Zadnje uređivanje monimalu : 03.09.2011. at 01:07.
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:08   #1030
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi u pravu, mislim da ga nije muljala.

Mislim da je Cicek ranije spomenula to oko skolovanja kad je razgovarala s Palom, ali nismo tome pridavali paznju ... provjerit cu tu scenu pa cu pisati dr. put. Sad to ne mogu jer bio spojler.
Čiček se počela školovati još kod oca, naravno, uz njegov blagoslov. Nakon "udaje" su joj svi zabranili, osim Savaša koji na to blagonaklono gleda. Kad ju je Šahbaba zatvorila u kuću, nije li ( doduše ma glup način) pokušavala reći Savašu da joj brane školovanje? Nije li ta njezina želja da se školuje, a ne pokoravanje i ocu i svekrvi bila bunt, a na kraju i pobjeda? Doduše, sa Savašovom pomoći.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:12   #1031
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
Samo mislim da nema smisla smatrat da se jezik ko turski može bolje prevest samo uz pomoć rječnika i bez ikakvog znanja
Dapace, smatram da je turski dosta tezak jezik, i muku mucim s njim iako mi stvarno idu strani jezici.. Mislim da su samo svi htjeli naglasiti da mi kao totalni pocetnici u turskom vidimo te velike greske, a i da ne prevode citave recenice. Hvala na ponudi, mislim da cemo trebati tvoju pomoc
Ne bi mi bilo ni toliko krivo da ne znam da prate sto mi pisemo jos od BG kao prve turske serije. Redovito svi opletu po prijevodu, ali ocito ih nije briga. Tako da nase zalopojke sluze samo kao ispusni ventil

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
A Savaš se lijepo spakirao i adio ekipa. Jebi se ti, aginice, i tvoje zakulisne igrice. Svaka čast, to mi je nešto predivno kod njega.
Koje je to nepodnošljivo stvorenje. Kako ona hoće manipulirati, kako se ne da, kako ima dvostruka mjerila, kako je podla i licemjerna. Od onog Mustafe je napravila maloljetnog terminatora, mali nema ama baš nikakve moralne osnove, ko da su ga odgajale čimpanze u prašumi.
Joj da joj je stvarno rekao takvo nesto mislim da bi se Sahnurica slozila na pod koliko je duga i siroka (a to nije bas puno pa se ne bi teze ozljedila, kraca putanja)
Slazem se za nju, osim u jednoj stvari..ne cini mi se podla. Ona sve ovo cini zato sto misli da zna najbolje, ne birajuci sredstva u onome sto ona smatra da mora napraviti zbog zastite obitelji, ugleda i casti. Ne nuzno tim redom Ne cini mi se da je nesto napravila iz ciste zelje da nekome napakosti. Druga je stvar sto su njezina moralna nacela poprilicno fleksibilna..

Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu ne napisati da mi se ne svida kako prikazuju njihove poljupce.. razocarana sam..
Vecerasnji poljubac mi je jedini gdje ja nisam vidjela kemiju, ali ne zbog M i N, nego mislim da je Kudret pogrijesio. Savas stoji skoro metar udaljen od Yaso, 'povlaceci' je za glavu da bi je mogao poljubiti. Znam da je to napravljeno u sklopu stavljanja ogrlice, ali moglo se napraviti puno bolje..

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
..jer bi trebao shvacati da je djevojka mlada i neiskusna i da je u onoj kuci pod strasnim pritiskom - da se i njoj moze desiti dan kad ima manje snage za tu borbu, dan kad joj se ne da odgovarati na svaku ... jer prvenstveno misli kako da svoju straznjicu izvuce iz problema.
Jer zaboravlja da bi u ovom trenutku njegovi kamioni prevozili 900 kg droge po Turskoj da mu nije bilo Cicek. Toliko o zahvalnosti! Njoj ocitava lekcije o karakteru, a s dr. strane laze sve u 16!
Sve to stoji, ali zar Savas nema pravo da povremeno pukne? Nazalost ovaj put je Cicek naletjela na minu.. Izgleda da svi imaju pravo na los dan, ukljucujuci i Yaso osim Savasa.. Zar izvlacenjem svoje straznjice iz problema ne bi automatski izvukao i njenu pozadinu? Njegov spas znaci i njezin, to ide jedno s drugim.. Mislim da se ne moze usporedjivati njegova situacija s Yaso i njeno ne spominjanje vijesti o trudnoci. On je tek na pocetku sa Y i znamo sto bi bilo da je rekao citavu istinu, a Cicek i on su imali neki nacelni dogovor da ce se podrzati, svatko u okvirima svojih mogucnosti, u ovoj nemogucoj situaciji u kojoj su se nasli protiv svoje volje. Kao da se on zeli izvuci iz svega samo zbog sebe, ali njoj se zbog svoje zaljubljenosti u Savasa vise ne zuri razvesti..

Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Vidiš, Sevgi meni izgleda kao netko tko ti želi i je prijatelj, ali onoliko koliko to njoj paše. Sevgi igra igru.... 100 % sam uvjerena.
Sevgi igra igru, ali ne mislim da je zla, samo je 'manjkava' u nekim karakternim osobinama. Tesko mi je da ne odem u spoilere

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Zasto mislite da se sama izborila za skolovanje, mozda je imala neciju pomoc?
Mislim da je jedinu pomoc imala od Fidan. Sjecas se onog razgovora s Palom u autu, kako je jedino Fidan inzistirala na njenom skolovanju, a majka zvana Ameba (za njeno dobro bolje da je takva, zamisli biti pametna i bez izlaza) je uspjela nagovoriti Morona..
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:13   #1032
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
@ema_kali
evo šta reći ? naj prije sam htijela nešto pisati i opisivati, ali kad sam pročitala tvoj post , mislim da ne treba , sve je u njemu...
ja sam samo "meni neke napetije detalje" boldirala ,
sve što si napisala slažem se a posebno si me ugodno iznenadila sa opisom Savaša i Yasemin!!
Teuta

Baš mi je drago da ti je moj post poslužio. Mogla bih ja još puno pisati o odnosu Savaša i Jasemin, ali bojim se da bih otišla u spojlere, pa se onda odlučim za malo kraću varijantu. Bit će vremena za detaljnije analize.


Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Čiček se počela školovati još kod oca, naravno, uz njegov blagoslov. Nakon "udaje" su joj svi zabranili, osim Savaša koji na to blagonaklono gleda. Kad ju je Šahbaba zatvorila u kuću, nije li ( doduše ma glup način) pokušavala reći Savašu da joj brane školovanje? Nije li ta njezina želja da se školuje, a ne pokoravanje i ocu i svekrvi bila bunt, a na kraju i pobjeda? Doduše, sa Savašovom pomoći.
Eto, koliko znam tako je bilo. I sigurna sam da je Ahmet rekao kako je on dopustio Čiček da se školuje, ali da je to odlučio prekinuti kada se morala udati za Kemala.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:24   #1033
[QUOTE=monimalu;35577643]

Jer zaboravlja da bi u ovom trenutku njegovi kamioni prevozili 900 kg droge po Turskoj da mu nije bilo Cicek. Toliko o zahvalnosti!Njoj ocitava lekcije o karakteru, a s dr. strane laze sve u 16!

Njoj ne laže....vrlo je otvoren, jasan i konkretan od početka...ni slučajno nije ne zahvalan za to što je učinila i prijavila oca, a to je i najmanje što je mogla da uradi za nekoga ko je gleda kao biće, a ne kao nogu od stolice ili stvar koja može da posluži za lične koristi, kao Šahbaba ili mili joj babo. Za nekog ko joj je ispunio jedinu želju, da se školuje...to je sama izjavila i ko je odbranio da ne dobije metak. EEEEE sad ima još želja i licemerno je što je sad pokušala da se malo i ona okoristi pričom o bebi slušajući savete Šahbabe...Ne znam kakvo je školovanje u Turskoj, ali neko ko je na poslednoj godini fakulteta mora imati bar 23-24 godine, pa i nije tako mlada, na stranu što je i budući akademski gradjanin.
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:28   #1034
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
....
Sve to stoji, ali zar Savas nema pravo da povremeno pukne? Nazalost ovaj put je Cicek naletjela na minu.. Izgleda da svi imaju pravo na los dan, ukljucujuci i Yaso osim Savasa.. Zar izvlacenjem svoje straznjice iz problema ne bi automatski izvukao i njenu pozadinu? Njegov spas znaci i njezin, to ide jedno s drugim.. Mislim da se ne moze usporedjivati njegova situacija s Yaso i njeno ne spominjanje vijesti o trudnoci. On je tek na pocetku sa Y i znamo sto bi bilo da je rekao citavu istinu, a Cicek i on su imali neki nacelni dogovor da ce se podrzati, svatko u okvirima svojih mogucnosti, u ovoj nemogucoj situaciji u kojoj su se nasli protiv svoje volje. Kao da se on zeli izvuci iz svega samo zbog sebe, ali njoj se zbog svoje zaljubljenosti u Savasa vise ne zuri razvesti..
...
Mislim da je jedinu pomoc imala od Fidan. Sjecas se onog razgovora s Palom u autu, kako je jedino Fidan inzistirala na njenom skolovanju, a majka zvana Ameba (za njeno dobro bolje da je takva, zamisli biti pametna i bez izlaza) je uspjela nagovoriti Morona..
Isolta najprije ti se velikodusno zahvaljujem, vec sam bila krenula u potragu za tom scenom ... a trebalo bi mi vremena da ju nadjem.

- Da Fidan, Cicek je rekla da joj je Fidan, Palina zena pomogla da upise skolu i fax i da joj je zbog toga bas zahvalna. Rekla je nesto u stilu da je Fidan ubijedila Morana da joj dopusti skolovanje.

- Upravo to! Apsolutno! To i jest ono sto sam htjela reci: 'Zar Cicek (kao i Savas) nema pravo na jednu pogresku?'
I ona je od krvi i mesa i pritom zaljubljena u njega. Ona jos uvijek ne zna da on ima zenu sa strane, znaci mogla je sebi dopustiti luksuz da se ponada bar na trenutak da nesto moze imati s njim. Jedanput je pogrijesila i on ju je odmah sprasio, a samo dan ranije ga je spasila. Zato mislim da je bio bezosjecajan.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:46   #1035
@Zoro ... 'Njoj ne laže!' - to i nije neka isprika - ne laze njoj nego nekome drugom. Licemjerno je da Savas drzi Cicek lekciju na tu temu.

Ona je uradila samo jedanput ono sto ono radi vec neko vrijeme, konstantno sa Yasemin - presucuje. Shvacam zasto je ljut, mora joj vjerovati slijepo ako zele da se izvuku iz svega, ali mogao je biti obzirniji.

Neosporno je da joj Savas pomaze, to je uzajamno, ali u onom istresanju je bio bezosjecajan ... mogao joj je sve to reci na normalniji nacin.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:57   #1036
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Dapace, smatram da je turski dosta tezak jezik, i muku mucim s njim iako mi stvarno idu strani jezici.. Mislim da su samo svi htjeli naglasiti da mi kao totalni pocetnici u turskom vidimo te velike greske, a i da ne prevode citave recenice. Hvala na ponudi, mislim da cemo trebati tvoju pomoc

Ne bi mi bilo ni toliko krivo da ne znam da prate sto mi pisemo jos od BG kao prve turske serije. Redovito svi opletu po prijevodu, ali ocito ih nije briga. Tako da nase zalopojke sluze samo kao ispusni ventil
ja ne bi rekla da je toliko težak koliko različit od ovih indoeuropskih... a gdje učiš?
šta se tiče rečenica, nekad koriste toliko praznih fraza koje ništa ne znače i to stvarno jest nemoguće ili nepotrebno prevoditi...

ma da, prate? a kako znate?

Zadnje uređivanje LittleStar : 03.09.2011. at 02:03.
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 08:47   #1037


teuta.luburic kaže:

Muart se uz Nurgul opustio to je očigledno....Nurgul je prejaka glumica i Murat uz nju samo može dobiti na kvaliteti...
oni su mi čista desetka!


Zaista kako čovek na OVO da odreaguje sem .
***************

Čiček Moran Baldar-dva puta udata a ničija žena, je učinila neverovatnu stvar.Skupila hrabrosti,pozvala policiju... i rešila bede Savaša Baldara koji je btw zauzet rešavanjem svojih teških ljubavnih jada.Logično.Neobično je što je izdala oca...Spasila je Savaša Baldara iz Vana...Privremeno.Ne možeš spasiti onog ko ne želi da se spasi.Bilo bi lepo kada bi scenarista šapnuo Čiček da i zahvalnost ima granicu.

Ali to nije važno...čini se da su bile aktuelne neke kućne papuče .

Savaš Baldar iz Vana,the kum,pokazuje sve više pukotina.Osim što nije oprezan dokazuje da je sklon velikim rečima ali ne i delima.Lažljivac je.Taj moderni,školovani europejac je otišao iz Vana ali Van iz njega očito nije.Pokazuje sklonost dvostrukim pravilima:jedna za njega - druga za ostatak the family. I stvarno zašto mu Čiček nije zavarila šamarčinu?
Šteta...
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:22   #1038
Djevojke sve ste vec napisale,pa bi svaki komentar bio suvisan.

Ja cu samo reci, da me je Yasina i Savaseva ljubav ocarala,a kroz svaku epizodu taj osjecaj je sve veci i veci.
Teuta slazem se, Nurgul je sjajna glumica, a Murat ....
__________________
Ako si uspijesan u necemu ili ce te kopirati ili ce ti zavidjeti ili ce te mrziti.Popila jednu prije puta, za hrabrost nek se nađe, pa umjesto u Antakiju u prvi jarak zađe.-Ko razumije shvatiće.
MuraTuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:47   #1039
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
II epizoda- kad Savaš posjećuje svoga prijatelja Dzema u Bodrumu i kad Leyli ispada voće iz vrećice i Savaš joj pomaže kupiti i odveze ju doma...
Hvala na pomoći!! Već sam mislila da sam tu scenu sanjala..
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Nazalost, meni je Savas u toj sceni bio bas bezosjecajan! Nekako sam dobila utisak da se vise nije imao na kome istresti zbog svih problema pa se docepao Cicekice. K'o da mu je ona kriva sto je Sismis-mama rasirila vijest o trudnoci.
Moni, on je ispalio na Čič i bio bezosjećajan, imaš pravo, ali mislim da je dobrim dijelom to i namjerno tako odigrao jel svjestan je da je mala pala na njega i njegov šarm i želi ju malo otkinut od sebe..Ne želi da njena zaljubljenost uzme maha i da još i zbog toga bude žalosna.. zato je pravi AgA
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Kiša. KIŠA!!!! A joj, koji je to deja' vu bio! Oni koji su gledali Asi znaju dobro o čemu pričam..
Zezi post opet piš piševa, ali ovo sam morala izdvojiti jel znam o čemu pričaš
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
Zašto bezosećajanon je jedini koji joj drži stranu od prvog dana i ona sad ne nalazi za shodno da ga sačeka kao za lekcije iz engleskog i lepo mu kaže šta je kvarni mozak Šahannem smislio, nego ćuti...to je njega iznenadilo i povredilo...yazik...zar joj ne reče "Od kada ti radiš ono što moja mama kaže?"
potpis!!
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Savaš.
Svaki put kad pomislim, e pa dosta je, predobar je, mora nešto biti i loše kod njega, a on bude još bolji. Uf.Kako je dobar bio danas. Sve scene sa Jasemin su totalno slatke. Pa kako ju je zabrinuto zvao i kako je odahnuo kad se javila, kako je otišao u Bodrum kod nje. A ona sva nervoznjikava. Pa ono na kraju s ogrlicom, a joj. I onako napet kraj...
Emi, post odličan, prvi bold potpis kao kuća, ali s drugim boldom se još ne mogu skroz složiti, sad ća me TL i ostala ekipa potjerati s foruma pa ja , ali nisu mi njih dvoje još neku kemiju ostvarili, možda to je neki prosjek, ali nakon Asi gdje su kriteriji opako porasli, jednostavno nije to to..
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Bilo mi ga je zao danas, stvarno ga sustize jedno njesra za drugim.. Kada je htio oprati majku, a ona ziva fontana, vidjelo mu se na licu da misli mogu li jedan dan predahnuti, a da me ne zaskoci nova nocna mora..Iako mi Sevgi ne mirise na dobro, danas je postupila najbolje sto je mogla, kao sto si rekla, zagrljaj i podrska, biti ce vremena za razgovor..
Mene bi vise cudilo da se nije zaljubila.. Na stranu sto je on zgodan, da je bio neki ruzniji, ali joj posvecivao minimum paznje ona bi pala jer je to 100 % vise od onoga sto je navikla..


Da baš tako, samo ga salijeću loše vijesti, ni malo predaha..
A Sevgi je i meni nekako mutna, ne znam, kao je joj frendica, ali nema one neke blagosti u njenom pogledu, kao da stalno smišlja neku zavjeru.
Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
ja ne mogu ne napisati da mi se ne svida kako prikazuju njihove poljupce.. razocarana sam..slatki su mi skupa, predivni jucer bili na onom sastanku, cak i danas ono kad joj je stavljao lancic oko vrata al oni tako sugavo pokazu poljubac da mi na kraju ostaje osjecaj : i to je to ?? cak mi se ni nije svidjelo kako se savas saginjao dok ju je ljubio- ispred jaseminine kuce ( nisam mogla ne primjetiti )
ne vjerujem, taman kad treba zaumirat oni odzumiraju.. i tako njihov prvi poljubac ( ako izuzmemo onaj dodir usana kod auta) je bio jedva primjetan
po tom pitanju sam razocarana, kad samo jednu scenu pogledam bihter & behlula to mi je neusporedivo.. tamo strast i kemija izbija kroz ekran a ovdje mi je mlaka voda..
zbilja se nadam da ce te poljupce i momente "strasti" ( kad dode na red ) pokazati kako treba
savas mi je kompletan covjek! zbilja je caroban! njegov glasic je tako seksia opet s druge strane kad se zdere onako snazno i pokaze da je on gazda mi je wow... bori se za svoju ljubav, to mi se jako svida, ima muda a opet je dovoljno njezan sto se ljubavi i odnosa prema yasemin tice... presladak je dok se smije..
Slažem se sa svime, mene isto ljuti to bježanje kamere, pa nisu zarazni.. mogli su nam malo više pokazati.. i nema mi još kemije među njima, nakon njihovih poljubaca ne osjećam leptiriće.. on da, super je, ali zajedno nekako ne!!
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Jer zaboravlja da bi u ovom trenutku njegovi kamioni prevozili 900 kg droge po Turskoj da mu nije bilo Cicek. Toliko o zahvalnosti! Njoj ocitava lekcije o karakteru, a s dr. strane laze sve u 16!

On je toga itekako svjestan i zahvalan joj na tome, jel stvarno nije bilo izlaza ili a ili b, a ona je napavila c, ali opet, nepromišljeno jel čista je sreća da su ovi pomislii na krticu u obitelji, a ne na njega.
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
Njoj ne laže....vrlo je otvoren, jasan i konkretan od početka...ni slučajno nije ne zahvalan za to što je učinila i prijavila oca, a to je i najmanje što je mogla da uradi za nekoga ko je gleda kao biće, a ne kao nogu od stolice ili stvar koja može da posluži za lične koristi, kao Šahbaba ili mili joj babo. Za nekog ko joj je ispunio jedinu želju, da se školuje...to je sama izjavila i ko je odbranio da ne dobije metak. EEEEE sad ima još želja i licemerno je što je sad pokušala da se malo i ona okoristi pričom o bebi slušajući savete Šahbabe...Ne znam kakvo je školovanje u Turskoj, ali neko ko je na poslednoj godini fakulteta mora imati bar 23-24 godine, pa i nije tako mlada, na stranu što je i budući akademski gradjanin

Slažem se apsolutno!!
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Vecerasnji poljubac mi je jedini gdje ja nisam vidjela kemiju, ali ne zbog M i N, nego mislim da je Kudret pogrijesio. Savas stoji skoro metar udaljen od Yaso, 'povlaceci' je za glavu da bi je mogao poljubiti. Znam da je to napravljeno u sklopu stavljanja ogrlice, ali moglo se napraviti puno bolje..



Sve to stoji, ali zar Savas nema pravo da povremeno pukne? Nazalost ovaj put je Cicek naletjela na minu.. Izgleda da svi imaju pravo na los dan, ukljucujuci i Yaso osim Savasa.. ..
Poljubac, da o tome sam pisala, nema kemije, a za ovo boldano se skroz slažem, pa fakat se dobro drži za sve nedaće koje su ga snašle, a vjerujem da bi on volio uzeti Yas pod ruku i u neku kolibicu se zatvorit, jeb sve pare ovod svijeta za malo mira..

Zadnje uređivanje ejisa : 03.09.2011. at 09:58.
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:20   #1040
Jako se trudim ne analizirati previše ozbiljno ovakve serije, jer one nisu ni napravljene zato da bi ih se ozbiljno analiziralo, ali moram spomenuti laganje koje je očito leitmotif turskih serija.

Stvarno ne mogu vjerovati da se ovoliko može lagati u svim smjerovima i da se zapleti priča zasnivaju na tome.

Zar ne bismo trebali imati barem jednu karakternu osobu koja ne laže? Ne mora istinu ispisivati na transparentima, ali ne mora ni lagati.

I onda se u ime nekih ljubavi i sl. prelazi preko silnih laži i svi zadovoljni.

Ako odrasli ovoliko lažu, kako im onda djeca mogu izrastati u kvalitetne ljude? Ovo je samo bezveze postavljeno pitanje, ja samu sebe pitam zašto barem glavni pozitivci ne bi nelagali, a da opet bude zapleta?

I još nešto vezano za kemiju i poljupce glavnih glumaca. E, pa meni nje nema.
Te kemije je bilo između Asi i Demira, ali ovdje je nema, na žalost. Kada se pogleda način na koji se ljube u stajaćem stavu vidi se da se uopće ne približavaju cijelim tijelom jedno drugome, nego samo glavama ( i to nije samo scena na kiši). Savaš još dobro odglumi šapat, spušteni pogled, uzdah, ali Yasemin, jok.
Ljubavne scene bi trebale proizvesti leptiriće, a ove kod njih ja mogu gledati i iz kuhinje dok perem čaše. Ništa specijalno, osim muzike koja se trudi pojačati dojam, ali....
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.