Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 20:10   #1
KOJI ANTI MALWARE????

Pozdrav koji anti malware koristite i dali ga koristite u kombinaciji s nekim anti virusom....koji troše manje resursa

hvala
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:02   #2
Na win10 koristim stari Malwerbyte free i Malwerbyte anti exploit...otprilike pogledam 2-3 puta mjesečno...i kao antivirus Win. Defender. Skoro godina dana ništa nisam pokupio osim par PUP na starim usb stikovima.
Možda nema ništa jer ne koristim fakebook , torente i slična smeća.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:39   #3
ja sam prije imao aviru free ali su mi neki"kinezi"uletili u komp.pa sam rušio win i ponovo instalirao sad sam stavio bitdefender sad bih još i neki antimalware
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:00   #4
Surfam, skidam torente, koristim facebook, skidao sam i sve i svašta s interneta, kupujem preko interneta ali doduše plačam virmanima. Ne koristim nikakav antivirus, antimalware ili firewall. Imam windows 7 i ovaj njegov security essentials držim isključen. Slično je bilo i kad sam imao Windows XP. Tad sam koristio samo Zone Alarm firewall. U zadnjih 12-13 godina imao sam samo jedan problem sa nekim nametnikom i to je bio CoolWeb Search. To je bilo prije nekih, pa recimo 7 godina. Tada, niti jedan antivirus nije mogao ukloniti to čudo s računala, a probao sam nekoliko najpoznatijih brendova (kaspersky, norton, trend micro, itd...). Nakon desetak dana slanja fajlova i dopisivanja s AV kompanijama izgubio sam živce i reinstalirao Windowse. Tada je CoolWeb Search harao internetom i masu korisnika je imalo problema. Toliko o učinkovitosti tih antivirusa. Svi su oni bajni i divni, ali čini mi se da kad netko uloži truda u neki malware i ažurira ga redovito, tada nikakve koristi od antivirusa.

Mislim da je ovaj u windowsima ugrađen antivirus sasvim dovoljan za kućnu uporabu. Dodavanje antivirusa, zatim antispywarea pa firewalla, mislim da samo bezveze opterečuje računalo, a ne pruža veču sigurnost.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:16   #5
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
Pozdrav koji anti malware koristite i dali ga koristite u kombinaciji s nekim anti virusom....koji troše manje resursa

hvala
Malwarebytes je daleko najpopularniji za tu namjenu i još je i free..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:39   #6
Bok ljudi, ovak, imam par pitanja: frend mi je instalirao Malwarebytes Anti-malware program i imam ga već par mjeseci na laptopu, i to je ona free verzija, ali stalno mi nudi neku Premium verziju koja se plaća ali nudi više opcija. Ne namjeravam uzimati tu drugu opciju, ali me zanima ta free verzija - jel ona dovoljno dobra da samo nju imam? I jel štiti od svih virusa? Ne znam što to nudi ta naprednija verzija onda, veću zaštitu ili?

I da li trebam onda instalirati još neki program uz taj Malwarebytes radi bolje zaštite ili?
Ne kužim se u to inače, samo one osnovnije svari koje većina ljudi zna pa zato možda glupa pitanja
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:29   #7
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, ovak, imam par pitanja: frend mi je instalirao Malwarebytes Anti-malware program i imam ga već par mjeseci na laptopu, i to je ona free verzija, ali stalno mi nudi neku Premium verziju koja se plaća ali nudi više opcija. Ne namjeravam uzimati tu drugu opciju, ali me zanima ta free verzija - jel ona dovoljno dobra da samo nju imam? I jel štiti od svih virusa? Ne znam što to nudi ta naprednija verzija onda, veću zaštitu ili?

I da li trebam onda instalirati još neki program uz taj Malwarebytes radi bolje zaštite ili?
Ne kužim se u to inače, samo one osnovnije svari koje većina ljudi zna pa zato možda glupa pitanja
Mislis li na onaj malwarebytes premium? Nazalost on nije besplatan, malwarebytes te zeli presiiliti da ga pod svaku cijenu kupis, ja sam imao non stop free verziju godinama, a sada kada mi se napravio update, instalirao mi je premium koji je trial znaci ima ograničeni period (dana) koliko ga mozes koristit nakon toga kad istekne morati ces kupiti licencu. Inace on je jako dobar program i uz njega ne trebas dodatni antivirusni. Makar ako imas windows 10 on dodje sa besplatnim windows defenderom.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:23   #8
Molim pomoć za malwarebytes. Prije sam imao verziju 2 i sad je napravio upgrade to malwarebytes free, ali nikako ne mogu naopraviti update. stalno piše "update current". Pod version information piše:
malwarebytes version : 3.1.2.1733
component package version: 1.02.160
Update package version: 1.0.2251

I kad kliknem update, piše da nema novog update-a i opet su sve verzije kao one gore napisane.

Imam win XP i sa starom verzijom je sve radilo OK. Piše "you runing malwarebytes free".

Kako napraviti update? Sve što sam našao na netu nije pomoglo. Čak sam ga deinstalirao i onim programom za full deinstalaciju obrisao sve vezano uz malwareytes. Opet instalirao i opet ne mogu napraviti update.
Ako ništa drugo molim nekoga tko zna link za skinuti staru verziju malwarebyites free.

Može i savjet koji bi program mogao zamijeniti malwarebytes, iako sam bio zadovoljan njime.

Hvala!
fico007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:51   #9
Nije mi baš nešto jasno, napravio je update verziju programa sa 2 v na 3v (najnoviji) ali te muci jer ne mozes napraviti update virusnih definicija zar ne? pa pricekaj dok dodju najnovije definicije virusa, pa onda pokusaj napraviti update.. Bas imas moj post gore kako sam napisao da vise ne postoji free verzija malwarebytesa, imas trial te kada to zavrsi morati ces ga kupiti ili nabavit crack da ga aktiviras da bude full verzija.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:06   #10
Kao zamjenu za Malware preporucam Wise Disk Cleaner
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 21:28   #11
nešto si pomiješao, Disk cleaner nema veze sa malwareom (zloćudnim softerom, trojancima),
to je više alternativa Ccleaneru
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.