Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 16:01   #1
Exclamation Djeca nasljedila auto, skrbnik maloljetnika ne zeli potpisati prometnu.

Ja imam 21 godinu. Mama mi je umrla prije par mjeseci i mom bratu ( 16 godina) i meni je ostao pola pola njen auto prema ostavinskoj raspravi. Kad sam htjela odjaviti njenu prometnu i prijaviti sebe i brata kao nove vlasnike rekli su mi da skrbnik (bivsi muz,) mog brata treba samo potpisati da se slaze da prometna glasi na mene (jer sam punoljetna pa samo na mene i moze biti), ali udio vlasnistva naravno ostaje isti. On to nije htio potpisati jer sam ja odbila davno prije prodati taj auto i on se meni na taj nacin zeli osvetiti da nebih mogla voziti auto. Je li moguce da ja nekako ipak napravim prometnu i produzim registraciju bez njegove dozvole?
Blabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:37   #2
meni ti uopće nije jasno kako možete imati udjele u automobilu. pa samo je jedan vlasnik.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:15   #3
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
meni ti uopće nije jasno kako možete imati udjele u automobilu. pa samo je jedan vlasnik.
Pa po smrti majke sve nekretnine i pokretne nekretnine se dijele po pola na mene i brata. Kako smo kucu dobili pola pola tako i auto. Samo sto u prometnoj dozvoli moze pisati samo jedno od nas dvoje.
Blabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:31   #4
Pa vjerojatno bi bilo daleko najjednostavnije da se na ostavinskoj brat odrekao svog udjela u autu u tvoje ime.

Sada je vjerojatno opet prilično komplicirano da on kao maloljetnik tebi ide auto poklanjati darovnim ugovorom, jer će tu opet trebati skrbnikov potpis (pretpostavljam). Iako, možda on sa 16, kao stariji punoljetnik, i može sam potpisati darovni ugovor tebi da se riješite tog nepotrebnog podvojenog vlasništva nad jednim autom...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:25   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno bi bilo daleko najjednostavnije da se na ostavinskoj brat odrekao svog udjela u autu u tvoje ime.

Sada je vjerojatno opet prilično komplicirano da on kao maloljetnik tebi ide auto poklanjati darovnim ugovorom, jer će tu opet trebati skrbnikov potpis (pretpostavljam). Iako, možda on sa 16, kao stariji punoljetnik, i može sam potpisati darovni ugovor tebi da se riješite tog nepotrebnog podvojenog vlasništva nad jednim autom...
2

Nene nekontas ja upravo to izbjegavam jer onda ja njega tj. Oca moram isplatit polovinu auta a to je njemu u cilju da pokupi pare..realno ja sam student nemam lipe kamoli 15 milja kuna. Mene samp zanima mogu li ja nekako bez njegovog potpisa dobit prometnu. Mozda brat moze potpisat neznam..
Blabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 12:00   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno bi bilo daleko najjednostavnije da se na ostavinskoj brat odrekao svog udjela u autu u tvoje ime.
Brat je maloljetan, i ne može se odreći nasljedstva.
Ovo je veliki propust zakonodavca, jer nije predvidio što u takvom slučaju.

Centri za socijalnu skrb navodno štite interes maloljetne djece, ali zapravo često čine neizmjernu štetu. Ima i puno gorih slučajeva.

Sve je više slučajeva da maloljetna djeca zajedno sa neznatnom imovinom od pokojnog roditelja koji je godinama blokiran (300000 blokiranih, je li) naslijedi i velike dugove. Kao maloljetan ne može to odbiti, a skrbniku djece ne dozvoljava pravna služba CZSS da se odrekne nasljedstva, jer oni "štite interes djeteta" .

I tako to dijete sa punoljetnošću stekne ogromne dugove.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 12:33   #7
O isusati, nisam to znala. Zaboga
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 12:44   #8
Bagra kretenska... U vrijeme dionica HT-a oni su odlucivali kada treba prodati... Kao i kod podizanja znacajnijih iznosa s djecje stednje...


Copor orangutana donosi odluke o dobrobiti nase djece...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:52   #9
blabal, pravno nisi u pravu. ako se ne možeš dogovoriti sa skrbnikom drugog suvlasnika, on u svakom trenu može pokrenuti podjelu imovine, tj. tražiti da ti njega isplatiš, on tebe (ako želi) ili idete na prodaju i podjelu novca. to je za njega i tvojeg brata najpovoljnije rješenje, bolje nego da ti voziš auto koji je samo pola tvoj, a i bratu koji ne vozi imovina svakim danom gubi na vrijednosti.
prodajte, podijelite pare, uzmi si neki jeftin i budi sama svoj gazda.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:07   #10
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
blabal, pravno nisi u pravu. ako se ne možeš dogovoriti sa skrbnikom drugog suvlasnika, on u svakom trenu može pokrenuti podjelu imovine, tj. tražiti da ti njega isplatiš, on tebe (ako želi) ili idete na prodaju i podjelu novca. to je za njega i tvojeg brata najpovoljnije rješenje, bolje nego da ti voziš auto koji je samo pola tvoj, a i bratu koji ne vozi imovina svakim danom gubi na vrijednosti.
Prema pisanju blabal, samo ona i brat su suvlasnici auta, taj bivši muž (otac?) je skrbnik maloljetnog sina koji nije ništa naslijedio, ali si je ufitiljio da bi nešto trebao dobiti - ako sam dobro razumio taj dio.


Quote:
prodajte, podijelite pare, uzmi si neki jeftin i budi sama svoj gazda.
Ne može prodati, teba suglasnst - i staratelja i pravne službe Centra za socijalnu skrb.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.