Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 14:11   #2941
Question Otpadanje dlake psa

Pozdrav svima ,

imam mješanku rotvajlerice staru 3 godine te je prema svemu sudeći ušla u pubertet ove godine.

Problem je sljedeći: ona cijelo vrijeme provodi na natkrivenoj terasi i, otkad su se pojavile ove visoke temperature, linja se neprestano cijelo vrijeme.

Inače ima veliku poddlaku, no toliko se linja da je već na nekim mjestima rijetka dlaka (još uvijek nije došlo do toga je gola koža, već rijetka dlaka). Češljamo ju svakodnevno i u jednoj rundi češljanja nakupimo vjerojatno 4-5 šaka dlake, ali prema izgledu, izgleda mi kao da je to poddlaka. Dok ju češljamo, izbliza se vidi mala prhut, ali koža je normalne boje.

Smatram da nije prigodno ići k veterinaru s njom zbog njezinog ponašanja - nije naučena na vožnju autom, a boji se veterinara zbog cijepljenja, pa bih probala riješiti problem nekim preparatom kao što je šampon, tablete, ulje i slično.

Prije par mjeseci smo joj kupili lososovo ulje, stanje se nešto poboljšalo nakon 2-3 tjedna, no tražim neko drugo rješenje, a da opet nije toliko skupo budući da terapiju treba održavati nekoliko tjedana/mjeseci (lososovo ulje za tjedan dana košta 55 kn, pojačana je doza zbog njezine kilaže). Njezine funkcije su normalne, jede normalno i sve. Postoji li kakav preparat za preporučit (poželjno ulje ili šampon)?

Bi li bilo ovo dobro: https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...sa-90-kap.aspx
https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...a-3-250ml.aspx
Puno vam hvala

Zadnje uređivanje m4j415 : 14.06.2017. at 14:25.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 19:22   #2942
Na temi o dlakama jedna je forumašica stavila link na šampon kod Zooplusa, mislim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 01:39   #2943
Pa što psu ne daš neku kvalitetniju hranu koja ima riblje ulje u sebi kao ovo
https://acana.com/our-foods/regionals/pacifica/?lang=hr
http://www.zoofast.hr/canidae-pure-s...-pg-18623.html
http://fish4dogs.hr/hrana-za-pse/

Čime uopće hraniš psa?

Dajem povremeno psu kad je na kuhanom ovo ulje http://www.grizzlypetproducts.com/grizzly-salmon-oil/
Kod veterinara 250 ml košta 89 kn.
Inače mi pas jede brikete sa norveškim lososom pa u njemu ima riblje ulje i spirulina i nekakve školjke.
Pas mi je bolestan (gušterača i štitnjača- sad pod kontrolom i zdrav) a kad stane pored iste pasmine ima duplo gušću i ljepšu dlaku. Nema gastritis i povraćanje kao od ranijih hrana.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:58   #2944
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa što psu ne daš neku kvalitetniju hranu koja ima riblje ulje u sebi kao ovo
https://acana.com/our-foods/regionals/pacifica/?lang=hr
http://www.zoofast.hr/canidae-pure-s...-pg-18623.html
http://fish4dogs.hr/hrana-za-pse/

Čime uopće hraniš psa?

Dajem povremeno psu kad je na kuhanom ovo ulje http://www.grizzlypetproducts.com/grizzly-salmon-oil/
Kod veterinara 250 ml košta 89 kn.
Inače mi pas jede brikete sa norveškim lososom pa u njemu ima riblje ulje i spirulina i nekakve školjke.
Pas mi je bolestan (gušterača i štitnjača- sad pod kontrolom i zdrav) a kad stane pored iste pasmine ima duplo gušću i ljepšu dlaku. Nema gastritis i povraćanje kao od ranijih hrana.
Jučer sam joj kupila suhu hranu za Sensitive koja je od tune/lososa te ima unutra jako puno omege, a pokraj sam joj kupila kapi vitamina B. Tako da sam time pokrila cijelo područje kože i dlake. Hrane i kapi ima dovoljno za mjesec i pol pa ću ponoviti terapiju nakon toga ako će biti pomaka s ovim. Budući da ima masnu dlaku i prhut, u planu mi je ovaj tjedan oprati ju sa običnim šamponom kad malo zatopli vani.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:12   #2945
Može pitanje ako netko zna:
Je li mogu samo prerezati pupkovinu tek rođenoj maci (staroj 2 dana)?
Strah me je da nešto krivo ne napravim, ima li kakvih savjeta oko toga?
Može li tako mačić iskrvariti ako se nešto krivo napravi?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:59   #2946
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
Može pitanje ako netko zna:
Je li mogu samo prerezati pupkovinu tek rođenoj maci (staroj 2 dana)?
Strah me je da nešto krivo ne napravim, ima li kakvih savjeta oko toga?
Može li tako mačić iskrvariti ako se nešto krivo napravi?
Ne, nikako, macama se to ne radi, s vremenom će se samo osušiti i otpasti
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:28   #2947
Bok, mojoj curki (kujici) se na jednoj cici ljusti koza, tj. oko nje..nista nije natececno i ne boli je, samo je suho. Mogu li to mazati s nekakvom masti ili otopinom? Trenutno mi njen vet nije dostupan pa da ovdje upitam...
zoomy66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:36   #2948
Trebam savjet.

Mačak star 16 godina, ima unazad mjesec i pol dana proljeve, u zadnje vrijeme i po nekoliko puta dnevno. Smršavio mi je sigurno 1 kg otkako ga to pati.

Dobivao je terapiju antibiotika i vitamine i još nešto za oporavak što se daje (ima b12, kalcij, aminokiseline i tak) te entero cronic prah. Malo mu se bilo smirilo u smislu da bi imao 2-3 kašaste stolice i evo unazad par dana mi po 5-6-7 puta ide na wc, čim pojede za sat-dva ode na wc i pokenja to.

Bio je danas kod veta i sva sreća pa ja nisam bila s njime jer bi se posvađala na pas mater. Skoro mu ništa nije napravio, jedva da mu je izvadio krv i to samo krvnu sliku, ureu, kreatinin i jetrene (iako sam ja htjela da mu se povadi sva biokemiju uključujući i šećer). Došao mu je povišen neki GPT (jel to GGT? jer čitam da je povišen ggt povezan sa pankreatitisom) i sniženi eozonifili.
Usput micek ima kod uha izgleda sporu, otpada mu glaka i peruta se i svrbi ga i ja mu stavljala 2 puta oronazol na par minuta, samo na taj dio.

Zaključak veta je: to njemu ne izgleda loše (a to što se širi sve dalje i što mu sve više dlake opada nema veze i još imam 2 mačke osim njega tak da divotica), da ne stavljam oronazol jer su mu garant jetreni od toga povišeni (da, nema veze s time što je kilu izgubio u mjesec dana, garant je od tog oronazola ), za proljev neka mu dajem i dalje taj prah (koji mu dajem već cca 2-3 tjedna uz probiorike i rižu i gatsro klopu) i nek ja njemu uvalim još jednu tabletu za parazite. I pošalje mi mačka kući bez ikakve terapije i pretraga.

Idem sutra ja s njime kod veterinara, u suprotnoj smjeni radi normalna veterinarka. Šta da tražim da mu se napravi i pregleda? Govanca sam skupljala i evo vraćeno mi je doma. Zaključak je bio da dam za parazite, nema potrebe analiza (a dala sam mu za parazite, neću mu davati ponovo dok se ne zna šta je pogotovo ne pratel koji pokriva sliste i trakavice).

Užasno sam bijesna, pljunula sam 200 i nešto kn za ništa, da saznam da mu je jetra u banani što sam znala i bez nalaza jer je jako puno izgubio na težini. Ne možeš mi mačka od 16 godina sa proljevčinom koja traje mjesec i nešto dana, ne reagira na terapiju poslati kući sa spikom ma nije to ništa. Pun mi je kurac ovakvih debila koji su na ne znam koju foru završili fakultete koje su završili.

edit: i da, mačak ne jede sam već neko vrijeme jer nema apetita. Ja ga hranim nekoliko puta dnevno. To isto nije zabrinjavajuće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:36   #2949
Opet ja,

A mozda mi je bolje mjesto na Plavoj sapi?
Tek danas sam otkrila sve o divnim ljudima tamo.
Iscitala Ficfirica i plakala kao kisna godina za Djurom, i malim macicem Bubijem, tek sada ja otkrivam da mimackoljupci ne moramo biti usamljeni u nasim nastojanjima da spasavamo male dlakavce.
Dosad uvijek sam djelovala sama.

Pitanje:
1) Imam 5 kucnih maca, dvije izlaze vani preko dana- sigurno je jer je sumica iznad naselja: odrasla sterilizirana i cijepljena maca koja si je umislila da je lav, i odrasli mackor, steriliziran takodje. Jedna sterilizirana ne zeli vani, kucna je micica, po svome odabiru.
2) dvije zadnje kucne macice nisu jos sterilizirane ( usvojeni u Septembru 16te s mjesec dana, znaci spremne su), ali cijepljene su.
Ne pustam ih van.

Brinem se i o jos desetak malih ulicarki, te jednom macoru koji nam je dosao odbacen ( s ogrlicom i svim,sad se srozao grozno- tretiram ga za nametnike i slicno, sav je izgreban jer se bori za teritorij).
On je izgleda otac novih macica ( troje).

Totalno su divlji te bjeze od mene brzinom svetlosti a dovela ih je mama koja meni vjeruje.

Problemi s okicama, imam Tobrex ali ne mogu ih uloviti da im ukapam.

Danas sam im uspjela uvaliti antibiotik ( Klavoxil), koji imam u kucnoj ljekarni ( tretman za jednu od kucnih maca s istim problemom od prije).

Kako da im pomognem?

Mada, vidjevsi slike problema s foruma, ovi mali dlakavci nisu jos kriticni ali su losi.
Okice su suzne, tamne ( potpuno bijeli macici), a jedan ima skroz zatvoreno oko.

Razmisljam da ih sutra na silu ulovim, ocistim, pa nek bude sto bude.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:59   #2950
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Opet ja,

A mozda mi je bolje mjesto na Plavoj sapi?
Tek danas sam otkrila sve o divnim ljudima tamo.
Iscitala Ficfirica i plakala kao kisna godina za Djurom, i malim macicem Bubijem, tek sada ja otkrivam da mimackoljupci ne moramo biti usamljeni u nasim nastojanjima da spasavamo male dlakavce.
Dosad uvijek sam djelovala sama.

Pitanje:
1) Imam 5 kucnih maca, dvije izlaze vani preko dana- sigurno je jer je sumica iznad naselja: odrasla sterilizirana i cijepljena maca koja si je umislila da je lav, i odrasli mackor, steriliziran takodje. Jedna sterilizirana ne zeli vani, kucna je micica, po svome odabiru.
2) dvije zadnje kucne macice nisu jos sterilizirane ( usvojeni u Septembru 16te s mjesec dana, znaci spremne su), ali cijepljene su.
Ne pustam ih van.

Brinem se i o jos desetak malih ulicarki, te jednom macoru koji nam je dosao odbacen ( s ogrlicom i svim,sad se srozao grozno- tretiram ga za nametnike i slicno, sav je izgreban jer se bori za teritorij).
On je izgleda otac novih macica ( troje).

Totalno su divlji te bjeze od mene brzinom svetlosti a dovela ih je mama koja meni vjeruje.

Problemi s okicama, imam Tobrex ali ne mogu ih uloviti da im ukapam.

Danas sam im uspjela uvaliti antibiotik ( Klavoxil), koji imam u kucnoj ljekarni ( tretman za jednu od kucnih maca s istim problemom od prije).

Kako da im pomognem?

Mada, vidjevsi slike problema s foruma, ovi mali dlakavci nisu jos kriticni ali su losi.
Okice su suzne, tamne ( potpuno bijeli macici), a jedan ima skroz zatvoreno oko.

Razmisljam da ih sutra na silu ulovim, ocistim, pa nek bude sto bude.
Nisu dosli, pa ih ne mogu uloviti da im ukapam okice.

A mislim i da mi je primjerenije za ove male dlakavce s ulice da se preselim na PShapu.

Thank you
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:30   #2951
Pozdrav,
ako netko ima slično sikustvo...
Pas šepa na prednju lijevu nogicu. Bio je na moru gdje je skakao po kamenju i stijenama i dan kad se vratio u zg, navečer sam primijetila da šepa. Na jastučiću te noge ima malu porezotinu, ali mi se čini da je već skroz zarasla, i nisam sigurna da je to razlog šeoanja (jedino ako tako izgleda zbog morske soli). Brine me da nije možda nešto istegnuo ili nešto slično.. Kad mu diram šapicu ne miče ju i ne čini se da ga boli..
Inače je vodeni pas, pa ima plivaće kožice između prstiju, koliko sam vidjela nije ni to ozlijedio, možda šapicu s gornje strane malo..
ako ga ne boli na dodir, mogu eliminirati neki prijelom?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:21   #2952
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
ako ga ne boli na dodir, mogu eliminirati neki prijelom?
Ne možeš ništa eliminirati bez veterinarskog pregleda.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:51   #2953
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne možeš ništa eliminirati bez veterinarskog pregleda.
znam da nemogu sigurno eliminirati osim ako ga ne vodim na rendgen..

mislila sam još pričekati malo prije veterinara i ne dizati paniku, s obzirom da vidim porezotinu i moguće da je od toga..

zanimalo me samo ako neko ima iskustvo slično
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:20   #2954
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
znam da nemogu sigurno eliminirati osim ako ga ne vodim na rendgen..

mislila sam još pričekati malo prije veterinara i ne dizati paniku, s obzirom da vidim porezotinu i moguće da je od toga..

zanimalo me samo ako neko ima iskustvo slično
Ovisi o psu i njegovoj granici tolerancije boli. Sitko je svojevremeno bila pošteno oderala jastučić na šapi pa uopće nije šepala, nego sam je još morala zadržavati da ne hopše dok to nije prošlo. S druge strane, kad su u pitanju bili lakatni zglob i podlakatna kost, vidljivo je šepala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:33   #2955
Krasno, mom malcu se na anusu pojavila mala ranica. Na 6 sati. Prije nego smo dosli na more bio je ciscenju analki i svejedno se malo struze po podu zato se nadam da je se malo izgrebao. Problem je sto sam na otoku, najblizi vet je u ZD, subota popodne je...ima tko prijedlog sto uciniti kako znati da je alarmant o stanje, kako izbjeci upalu? Iskreno se nadam da ce to nekako se smiriti...
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:57   #2956
Mojoj kujici se pojavili sitni pristici ispunjeni prozirnom tekucinom ili zutom kao gnojni nalaze se po trbuhu ispod pupka i sa strane na onom djelu gdje nema dlake vidim da to cesto lize
sta bi to moglo biti zna tko?
Strah me da nije alergija na piletinu jer joj nju kuham ili jede dehidrat puretina
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:30   #2957
pozdrav, što bi ovo moglo biti?vet rad tek u ponedjeljak.
ovako, prije par tjedana primjetili smo da su maci jastučići na šapama jako omekšali i kao ispucali i na prednjem je imala ranicu. normalno je jela i ponašala se uobičajeno, izgledalo je kao da se opekla možda negdje i prošlo je.i sad smo primjetili da joj se opet sve isto vratilo, i rana na istom jastučiću, omekšali su i ispucali. imala sam dosta mačaka a nikad s njima ovako nešto. što bi to bilo uopće?
monypony is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:32   #2958
Izlazili vam maca van kuće? Sve češće vidim upozorenja za opakline na šamama pasa, doslovice koža odpadne.
Može se desiti i od kemikalija.
Opekline nastaju od vrelog asfalta, pogotovo onih životinja koje neobazrivi vlasnici šetaju po vrelom suncu.
Na ono na što ne bi vi stali nemojte dozvoliti ni žiovtinjici.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 03:15   #2959
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Opet ja,

A mozda mi je bolje mjesto na Plavoj sapi?
Tek danas sam otkrila sve o divnim ljudima tamo.
Iscitala Ficfirica i plakala kao kisna godina za Djurom, i malim macicem Bubijem, tek sada ja otkrivam da mimackoljupci ne moramo biti usamljeni u nasim nastojanjima da spasavamo male dlakavce.
Dosad uvijek sam djelovala sama.

Pitanje:
1) Imam 5 kucnih maca, dvije izlaze vani preko dana- sigurno je jer je sumica iznad naselja: odrasla sterilizirana i cijepljena maca koja si je umislila da je lav, i odrasli mackor, steriliziran takodje. Jedna sterilizirana ne zeli vani, kucna je micica, po svome odabiru.
2) dvije zadnje kucne macice nisu jos sterilizirane ( usvojeni u Septembru 16te s mjesec dana, znaci spremne su), ali cijepljene su.
Ne pustam ih van.

Brinem se i o jos desetak malih ulicarki, te jednom macoru koji nam je dosao odbacen ( s ogrlicom i svim,sad se srozao grozno- tretiram ga za nametnike i slicno, sav je izgreban jer se bori za teritorij).
On je izgleda otac novih macica ( troje).

Totalno su divlji te bjeze od mene brzinom svetlosti a dovela ih je mama koja meni vjeruje.

Problemi s okicama, imam Tobrex ali ne mogu ih uloviti da im ukapam.

Danas sam im uspjela uvaliti antibiotik ( Klavoxil), koji imam u kucnoj ljekarni ( tretman za jednu od kucnih maca s istim problemom od prije).

Kako da im pomognem?

Mada, vidjevsi slike problema s foruma, ovi mali dlakavci nisu jos kriticni ali su losi.
Okice su suzne, tamne ( potpuno bijeli macici), a jedan ima skroz zatvoreno oko.

Razmisljam da ih sutra na silu ulovim, ocistim, pa nek bude sto bude.
Isprika na citiranju same sebe.
Evo, i rezultat...

Agresivno smo ih hranili u suradnji sa susjedom koja takodje voli mace, ali nisam uspjela dati im antibiotok do kraja jer su totalno divlje.

Ali - nakon nekog vremena vidim da su se te slijepljene okice totalno rascistile ( doduse sad izgledaju tamne, modre), nema vise iscjedaka oko ociju i nema vise napola sklopljenih okica. Mali macici izgledaju dobro.

Pomalo su se i pripitomile, pa ih mogu 'zgrabiti' bez histerije s njihove strane.

Susjeda nam je donijela Tobrex iz Trebinja, sutra otvaram, jer ih sad vec mogu uzeti u ruke i dati im par kapi.

Ali, izgledaju dobro, a male su totalno bijele plavooke micice ( oko mjesec i pol). Ima ih oko 5.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:13   #2960
Poz. Imam macka koji je star godinu i tri mjeseca.
Nije nikad bio kod veterinara i samo je jednom bio prehladjen. Djeluje i ponasa se potpuno normalno. Jede, igra se, spava, luta, mazi se, ganja mace.
Ima samo jedan problem. Trzanje kad legne da spava.
Kome sam god rekla kazu sanja nesto pa se trza ali ovo mi djeluje previse.
Desava se od kad legne pa prvih pola sata. Nekad se trzne dva a nekad deset puta. To bude tako jako da odskoci, glavu trzne u vis a onda i citavo tijelo pa ga odnese na stranu. Kad lezi na meni padne s mene, kad lezi na betonu cesto lupi glavom od beton. Onda jednom mjaukne, ustane i gleda oko sebe sirom otvorenih ociju jedno pet sekundi pa legne i nastavi spavati do sljedeceg trzaja.
Je li to normalno ili je neka bolest u pitanju. S obzirom da jako puno hoda i istrazuje moze li biti da je nesto vezano za mišiće jer se to desava samo u prvih pola sata a poslije spava normalno satima i satima.
Zloguka ptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.