Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 22:47   #2541
ajd ljudi j avite se ako itko nade gljiva,ja sam luda za njima zivim kod papuka tamo zna biti al nesta ih nema ovih godina,znam da sam jednom 5 kila donijela doma,tata kupio,ma sve ih obozavam,i zutice i bukovace,i crne trube u rizotu a nemam gdje kupiti, shi take su takoder jako ukusne,bio je jedno vrijeme onaj ledo mix gljiva ali nije islo 23 kn 400 grama,sad nigdje nema gljiva,eventualno u kauflandu sampinjoni,jablanovace,shitake,bukovace,al je jako skupo...
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:42   #2542
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
ajd ljudi j avite se ako itko nade gljiva,ja sam luda za njima zivim kod papuka tamo zna biti al nesta ih nema ovih godina,znam da sam jednom 5 kila donijela doma,tata kupio,ma sve ih obozavam,i zutice i bukovace,i crne trube u rizotu a nemam gdje kupiti, shi take su takoder jako ukusne,bio je jedno vrijeme onaj ledo mix gljiva ali nije islo 23 kn 400 grama,sad nigdje nema gljiva,eventualno u kauflandu sampinjoni,jablanovace,shitake,bukovace,al je jako skupo...
Bit ću vrlo sretan izvijestiti te o ulovu, ali kod mene u Vukomeričkim goricama je katastrofalna suša, ako ne bude neke jako dobre kišurine, bojim se da ću ti se javiti tek u osmom mjesecu kad uberem koju grmaču, a eventualno i sunčanicu.

Klimatska situacija se pogoršava iz godine u godinu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 07:33   #2543
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Bit ću vrlo sretan izvijestiti te o ulovu, ali kod mene u Vukomeričkim goricama je katastrofalna suša, ako ne bude neke jako dobre kišurine, bojim se da ću ti se javiti tek u osmom mjesecu kad uberem koju grmaču, a eventualno i sunčanicu.

Klimatska situacija se pogoršava iz godine u godinu.
pa da,znam da su nam susjedi znali prije po pun auto dovesti iz sume,a sad nista,a obozavam ih,vrganje...jedino ima tih glupih sampinjona a njih bas ne volim...jel znas mozda zasto se gljive ne mogu uzgojiti umjetno? osim tih par vrsti...
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:37   #2544
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
pa da,znam da su nam susjedi znali prije po pun auto dovesti iz sume,a sad nista,a obozavam ih,vrganje...jedino ima tih glupih sampinjona a njih bas ne volim...jel znas mozda zasto se gljive ne mogu uzgojiti umjetno? osim tih par vrsti...
Znam da s vrganjima nije išlo jer su simbionti, znači povezani su s hrastovima, bukvama, borovima itd. Ne možeš ih samo posijati ko šampinjone.

A kad smo već kod šampinjona, probaj ako budeš u prilici divlje, one kaj rastu po livadama i vinogradima, to je skroz druga priča od dućanskih.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:39   #2545
Ja sam danas bio u sumi i nema traga vrganjima. Ima nesto mladih gljiva, ali osim vrganja, lisicarki i suncanica ne berem druge, tak da ostala prazna vrecica.
Eh gdje su vremena od prije 10 do 15 god kad se znalo brat u vrecice i nosit u bunker u auto.
Sad ako se nadje 10-ak vrganja i to dok rastu.

Bilo je kise u proslu nedjelju, 30 do 40 litara, tako da je tlo vlazno.
Dal netko zna koliko treba vrganju da naraste poslije kise?
Nesto sam cuo 3 dana, pa od drugih tjedan dana...
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 03:24   #2546
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bio u sumi i nema traga vrganjima. Ima nesto mladih gljiva, ali osim vrganja, lisicarki i suncanica ne berem druge, tak da ostala prazna vrecica.
Eh gdje su vremena od prije 10 do 15 god kad se znalo brat u vrecice i nosit u bunker u auto.
Sad ako se nadje 10-ak vrganja i to dok rastu.

Bilo je kise u proslu nedjelju, 30 do 40 litara, tako da je tlo vlazno.
Dal netko zna koliko treba vrganju da naraste poslije kise?
Nesto sam cuo 3 dana, pa od drugih tjedan dana...
A di si bio, prika? Šteta kaj ne kužiš koje su gljive narasle - ali svejedno, to je dobar znak.
Što se tiče vrganja, treći dan već možeš krenuti u patrolu. Ne znači da ćeš išta ubrati, ali ako ideš svaki dan, jednog bi dana mogao biti vrlo ugodno iznenađen.

Fala kurcu na udarcu, kod mene u Vukomeričkim kiša piči skoro cijeli dan i noć, nešto će valjda narast...

Ma imam suhih vrganja ko u priči, ali lov je uzbudniiva, kad ja i moje pakleno pseto od 10 kg naletimo na plijen -e, to je neprocjenjivo...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:43   #2547
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A di si bio, prika? Šteta kaj ne kužiš koje su gljive narasle - ali svejedno, to je dobar znak.
Što se tiče vrganja, treći dan već možeš krenuti u patrolu. Ne znači da ćeš išta ubrati, ali ako ideš svaki dan, jednog bi dana mogao biti vrlo ugodno iznenađen.

Fala kurcu na udarcu, kod mene u Vukomeričkim kiša piči skoro cijeli dan i noć, nešto će valjda narast...

Ma imam suhih vrganja ko u priči, ali lov je uzbudniiva, kad ja i moje pakleno pseto od 10 kg naletimo na plijen -e, to je neprocjenjivo...
Nedaleko Koprivnice, brdovit kraj.
Samo sta je na dosta mjesta gdje sam brao bila rusevina, pa sad trazim i neka nova mjesta. Bas jucer pronasao jedno fino novo mjesto za gljive.

Istina i meni je to neprocjenjivo kad ugledam vrganja i jos k tome da je mlad, svrsim na njega
Fakat odlican osjecaj, jebes ispijanje pive i ostalog u kaficima, suma je lijek za sve.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:26   #2548
Bila sam danas u sumi. Ne mogu vjerovati da je suma nakon ovolike kolicine kise koja je napadala zadnjih dana suha ko barut
Gljiva nema, cak ni ludari...
Lokacija: podnozje vukomerickih gorica
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:41   #2549
Ako ih nebude u iducih dva do tri dana, nebi trebalo ni dalje jer ponovno dolazi vrucina, a kisu ne javljaju, tako da ce se cekati jesen izgleda.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:49   #2550
ja sam dobila prekjucer dva osrednja,ispekla ih i pojela,nisu imali klasicni okus vrganja
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:50   #2551
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
ja sam dobila prekjucer dva osrednja,ispekla ih i pojela,nisu imali klasicni okus vrganja
Jesi li ti uopće svjesna kaj si poklopala?

Napiši ak si preživjela...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:25   #2552
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:27   #2553
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
Sori ak sam te uvredil, al nikad nisam probal vrganj koji nema okus po vrganju.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:29   #2554
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sori ak sam te uvredil, al nikad nisam probal vrganj koji nema okus po vrganju.
nisi me uvrijedio samo nemogu vjerovati da mislis da sam naslijepo uzela od nekoga neprovjerenu gljivu, bili su bijeli oba vrganja,nekakve oker boje,i okus mi je vukao jako na brasno u koje sam ih uvaljala,peteljka je bila slatka...
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:36   #2555
Ja sam danas bio u sumi i ponovno nista od vrganja, doduse nasao tri divlja, al zato ima podosta drugih gljiva.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:40   #2556
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bio u sumi i ponovno nista od vrganja, doduse nasao tri divlja, al zato ima podosta drugih gljiva.
zbilja, kojih? odakle si?
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:30   #2557
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
nisi me uvrijedio samo nemogu vjerovati da mislis da sam naslijepo uzela od nekoga neprovjerenu gljivu, bili su bijeli oba vrganja,nekakve oker boje,i okus mi je vukao jako na brasno u koje sam ih uvaljala,peteljka je bila slatka...
A gdje su bili bijeli, a gdje oker? Želiš li reći da su im cjevčice bile bijele?

Mislim, čudno mi je. Doduše, ja ih nikad ne valjam u brašno.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:05   #2558
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A gdje su bili bijeli, a gdje oker? Želiš li reći da su im cjevčice bile bijele?

Mislim, čudno mi je. Doduše, ja ih nikad ne valjam u brašno.
evo slike
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:49   #2559
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
zbilja, kojih? odakle si?
Neznam tocno koje, ona golubaca, tako ju mi zovemo i neke bijele, onda zute nalik lisicarkama, samo sta su otrovne.
Inace lokacija blizu Koprivnice.
Sutra idem ponovno, ali na jedno drugo mjesto.
Ako bude sta javim
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:55   #2560
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
evo slike
Nažalost, ne mogu odgonetnuti o kakvom vrganju ili vrganjevki se radi.
Probaj drugi put fotkat tak da jednu gljivu okreneš naopačke, da joj se vide cjevčice.

Al dobro, ak nisu baš ukusne, nisu ni otrovne.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.