Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:21   #1061
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Želim kupiti kuću, i buđet mi je oko 120k €.
Ako zanemarimo lokaciju, što se više isplati:
-kupiti ruševinu i raditi sve ispočetka (npr ruševina od 20k €)
-kupiti kuću za potpunu adaptaciju
-kupiti useljivu kuću ali je treba urediti
-ili kupiti tip-top kuću?

Tj, moje pitanje bi moglo biti i koliko košta adaptacija kuće ako je npr gnjila starina ili ako je ruševina na kojoj su vanjski zidovi samo?
Mislim da lokacija igra najveću ulogu tako da bez toga je jako teško odgovoriti...Budući da prodaješ stan u Rijeci, pretpostavljam da bi tamo negdje u blizini i imao kuću, a budući da su ti sve ove opcije otvorene isto tako pretpostavljam da nemaš teren tako da mislim da ti je za teren + solidnu kuću, solidne kvadrature (da nije neka sirotinjska od 50 m2) 120.000 € u bližoj okolici Rijeke premalo love jer ja raspolažem istim iznosom (rastegao bi se možda i na 150 nekako) i ipak je odluka pala na kupnju stana jer mi to nije dovoljno love za kupiti normalan teren i izgraditi kvalitetnu kuću - čak ni sa partnerima...

ali opet to je samo moje mišljenje, a ako netko žarko želi bilo kakvu kuću i nema neke posebne zahtjeve možda se i može nešto iskombinirati

u svakom slučaju, kupnja ruševine ti je najskuplja opcija jer ništa osim zemljišta ne možeš iskoristiti i rušenje i otkopavanje svega toga poprilično košta
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:21   #1062
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Želim kupiti kuću, i buđet mi je oko 120k €.
Ako zanemarimo lokaciju, što se više isplati:
-kupiti ruševinu i raditi sve ispočetka (npr ruševina od 20k €)
-kupiti kuću za potpunu adaptaciju
-kupiti useljivu kuću ali je treba urediti
-ili kupiti tip-top kuću?

Tj, moje pitanje bi moglo biti i koliko košta adaptacija kuće ako je npr gnjila starina ili ako je ruševina na kojoj su vanjski zidovi samo?
Kuća koja je gnjila starina je za rušenje, jer se obično ne isplati ništa sanirati. Dakle kupuješ teren na kojem imaš nešto više ulaganja da ga dovedeš u stanje za građenje. I onda gradiš novu kuću po cijeni nove kuće.

Kupiti ruševinu ili staru kuću pa obnavljati - treba vidjeti što sve treba napraviti da bi se ta obnovila. Ima svakavih starina - na nekim su zidovi odlični, ali treba skinuti staru žbuku i ponovo ožbukati. A ima onih gdje se zidovi jedva drže na životu.

Da bi mogao dobro procijeniti veličinu ulaganja kod ruševina ili kuća za potpunu adaptaciju morat ćeš naći konkretnu kuću, dobro je pogledati i staviti na papir što sve treba napraviti i koliko bi to koštalo.

Ako nisi siguran da ćeš to znati sam možeš uvijek uzeti nekog projektanta (inženjera građevina ili arhitekta) da ti to pogleda i napravi troškovnik.
Možeš tražiti i nekog izvođača da ti pogleda i kaže što i koliko, ali ja nisam pobornik tog pristupa - ima ovdje na forumu preko nekoliko priča o izvođačima koji kažu jednu cijenu, a onda tijekom izvođenja počnu dolaziti svako malo s nekim dodatnim radovima koje još treba napraviti pa se cijena uvećava i uvećava.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:36   #1063
Evo mojih iskustava s temom; radilo se o kompletnoj adaptaciji stana u Zagrebu, dakle demontaže i odvoz, rušenje zidova, zidarski, soboslikarski, ličilački i montažerski radovi, pvc stolarija, pločice, laminat, radijatori, kupaonska oprema, protuprovalna vrata, klima itd.
Htjeli smo da jedna tvrtka odradi sve poslove i izbor je pao na Adaptko d.o.o. G. Lukić je odradio sve vezano uz projekt pa tako i izbor i kontrolu podizvođača, komunikaciju sa suvlasnicima, upraviteljima, Toplanom, Elektrom itd. Nama je ostalo samo da izaberemo materijal za ugradnju.
Na naše zadovoljstvo, radovi po troškovniku su uz korektnu cijenu kvalitetno odrađeni za dva mjeseca kako je i ugovoreno.:klap:
greenwich79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:40   #1064
može li pls info koliko je EUR/m2 stana to ispalo? pripremam se na sličan poduhvat...
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:54   #1065
Oko 250, s time da je trecina otpala na pvc stolariju.
greenwich79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:20   #1066
Mislim da je sve ispod 300€ iluzorno za očekivati za adaptaciju.
A i ovo mi jako sumnjivo zvuči - ako je 1/3 otišla na pvc, znači da vas je cca 160€ koštala adaptacija bez stolarije po m2.
Neka se jave i drugi ako misle drukčije, no ja iskreno sumnjam u tu cifru.

Plus to što imaš tri posta mi također ne ulijeva povjerenje
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 09:17   #1067
Koliko naivan mozes biti da upadnes sa ovakvim postom i ocekujes da ce ljudi povjerovati?

Adaptko je firma osnovana lani za sve i svasta https://www.fininfo.hr/Poduzece/Preg...etaljno/649213
Jasno da se pokusava reklamirati ali ono daj nas nemoj. Lijepo, korektno i vrijedno radi pa ce se glas prosiriti...


Na forumu to ide tako da pratis teme i dajes savjete nigdje ne spominjuci ime svoje firme. Tek kad iz upisa ljudi primjete da mozda o tome nesto znas i da im mozes pomoci, kontaktirat ce te sami priv.porukom.

Ovo je preocito i kontraefekt

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 11:06   #1068
znakovito , sve moje 4 primjedbe moderator obriše i imamo ponavljnje gradiva:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=685166&page=7
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:16   #1069
Ne znam je li ova tema otvorena za laike ili građevince, ali post kojim je otvorena 2004 glasi: "Jel' ima netko za preporučiti poduzeće koje se bavi adaptacijom stana. Kompletno sve, instalacije-voda, plin, struja (uvođenje centralnog), prozori, vrata, rušenje zidova, parketi, keramika...sve! Po oglasniku ih ima hrpa ali ipak bi išao preko neke provjerene pa ako netko zna...Ima li netko ideju u grubo koliko to može iznositi po m2?Najviša i najniža cijena, okvirno naravno."
Ove dvije informacije su me, kao i svakog, zanimale kad sam ulazio u priču s adaptacijom, ali na 50 stranica postova nisam našao generalno prihvaćen zaključak, pa sam opisao SVOJE iskustvo u odnosu na oba pitanja.
Zanimljivo je da na negativne osvrte - a ima ih dosta u ovoj temi - nitko ne reagira, a na pozitivne se diže na zadnje noge bez ikakvog uvida u detalje, osim da je netko zadovoljan s nekakvim radovima neke firme koju je bože sačuvaj odlučio i pohvaliti . Osim toga, ispada da je 15000 eur kikiriki, i to u situaciji gdje možeš kupiti kuću u Slavoniji za slične novce, a ne dovesti jedan stančić u stanje prihvatljivo za stanovanje.
Gore su moja iskustva i stojim iza napisanog. Što se mene tiče, spomenuta firma je meni posao odradila, kako gospodin kaže, lijepo, korektno i vrijedno, a građevinske struke nisam pa se oko građevine ne namjeravam svađati s građevincima.
greenwich79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:48   #1070
Čekaj. Hoćeš reći da ti je sa opremom sve (s v e) doslo 250 e/m2?

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:56   #1071
Mene košta više, a dosta toga sam odradio sam
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:49   #1072
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve ispod 300€ iluzorno za očekivati za adaptaciju.
A i ovo mi jako sumnjivo zvuči - ako je 1/3 otišla na pvc, znači da vas je cca 160€ koštala adaptacija bez stolarije po m2.
Neka se jave i drugi ako misle drukčije, no ja iskreno sumnjam u tu cifru.

Plus to što imaš tri posta mi također ne ulijeva povjerenje


Mislim ja gledam da ne mogu doći ispod 500€ za adaptaciju stana...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:22   #1073
E ljudi moji,koliko s.... ovdje čovjek pročita i samoreklame i svega i svačega samo ne ono što treba.Ako želite naprimjer urediti svoj stančić od 60-70 m2 da izgleda ok onda računajte okvirno cijenu od otprilike 30 000 eura+daljnje uređenje tipa namještaj ,kuhinja itd...
Pretpostavka je da imate svoj stan i želite obnoviti sve,a to znači rušenje pojedinih zidova,demontaža sanitarije,unutarnje i vanjske stolarije,skidanje žbuke,odvoz šute i svog otpada pa keramičarski,elektroinstalaterski radovi,zidarski radovi,itd itd pa računajte sami-firme moraju nešto zaraditi pa plus pdv i tako dalje...uglavnom to dosta ispadne i čovjek se baš iznenadi.Eto to je moje mišljenje,a o izvođačima neću jer ne bih htio nikoga reklamirati ili...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:26   #1074
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ako su podovi ulegnuti, najprije to trebaš riješiti (naravno, nakon rušenja svega što misliš rušiti).
a pravo stanje poda i konstrukcije ćeš znati kad skineš parket i daščanu oblogu (slijepi pod).

nakon što središ pod idu novi prgradni zidovi, instalacije, nova vanjska stolarija, knauf ili žbukanje, nova glazura ili podna podloga, pločice, bojanje zidova, onda postava parketa i na kraju montaža unutarnje stolarije i elektro opreme.

da napomenem, statičar i arhitek sa ISKUSTVOM U STAROGRADNJI,mala će biti pomoć od "štrebera" koji samo štancaju novogradnje.
koji su to? imaš neki prijedlog? znaš li cijene?
__________________
BTB
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:33   #1075
Smile

Planiram kupiti bakreni lim i postaviti ga na zid u kuhinji izmedju elemenata, umjesto plocica.
Ima li tko iskustva u postavljanju?
Na koji nacin se stavlja/lijepi? da li ga je potrebno i s necim premazati?
Primjer ovdje : http://elledecorationcouk.wp.cdnds.n...WEB-copper.jpg
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:11   #1076
Moguće je ali treba voditi računa o kvaliteti bakra https://www.pinterest.com/pin/481533...50748/?lp=true
činjenica je da je bakreni lim sam po sebi lijep, a zašto bojati ?

Zadnje uređivanje kanjar : 04.08.2017. at 19:05.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 19:10   #1077
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Moguće je ali treba voditi računa o kvaliteti bakra https://www.pinterest.com/pin/481533...50748/?lp=true
činjenica je da je bakreni lim sam po sebi lijep, a zašto bojati ?
Nisam mislila na promjenu boje ili slicno nego eventualno nekakav zastitni sloj
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 20:00   #1078
pršpricaj bezbojnim poliuretanskim lakom, ali pročitaj upute proizvođača što se tiče prednamaza
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 06:37   #1079
Bakar bi trebalo svakako zastititi. Ne mogu preporuciti s cim, ali poznavajuci bakar znam da treba.

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:36   #1080
bakreni lonci se plakiraju sa cinom, jer bez zaštite su otrovni, analogno se odnosi i na ploče od lima
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.