Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 09:44   #321
OK hvala.
Ako nešto iskrsne pa javi tu.
Pozdrav.
medonjonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:31   #322
Update potrosnje. Motor 1.0

U Zagrebu mi je prosjek 7l.
Sada bio u Istri i prosjek mi je bio 6.2l (3 osobe u autu i prtljaga)

Klima upaljena cijelo vrijeme i na autoputu do karlovca 130-140 od Karlovca do Rijeke 120-130 sve na tempomatu.
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:47   #323
Nakon nekakvih 2 tjedna ja sam prošao cca 1100km,bio zg_zd starom cestom ovaj vikend,komp veli 5.4l,trebam napomenut da sam stvarno nježno pokušavao vozit, u prosjeku 70 do 100kmh.
Znam da to treba uzet sa rezervom al sam dosta zadovoljan.

Pitanje za vlasnike,jeste vi odrađivali onaj ne obavezni servis nakon mjesec/1000km?Pošto još ovaj vikend mislim se zaletit do obale pa ću natuć malo više,dal će mi radit probleme oko toga?

Jedina kritika za sad su upute za auto koje dolaze na valjda svim istočno europskim jezicima osim hrvatskom,srpskom ili engleskom,tj. na nekom da možeš razumjet.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:32   #324
Meni nisu radili problem kod toga "servisa", a imao sam 1400km.
Samo su mi napomenuli da se kod redovnih servisa mora doc prije kilometraze koja je tamo navedena jer se inace gubi garancija.

Do sada sam auto full tanko 8x i svaki puta bi razlika izmedju stvarne potrosnje (imam aplikaciju u kojoj pratim tankanja) i BC-a bila 0.7l
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:49   #325
Da li je netko imao iskustva sa suzuki servisom u Zadru?
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:08   #326
Pozdrav svima,
vidim da se pise o novom suzukiju scross,
ja vozim scross iz 2014-e 1.6l benz, allgrip sa CVT menjacem.
Da li jos neko ima takvog, da usporedim potrosnju, moja je prosecno 7.3l/100km.
Takodje da li imate neke informacije u vezi ovog CVT menjaca i kako ste zadovoljni?
Da li neko zna da li ovaj menjac(CVT) ide i u novi scross(1.4turbo)?
donchichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:58   #327
Quote:
donchichi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
vidim da se pise o novom suzukiju scross,
ja vozim scross iz 2014-e 1.6l benz, allgrip sa CVT menjacem.
Da li jos neko ima takvog, da usporedim potrosnju, moja je prosecno 7.3l/100km.
Takodje da li imate neke informacije u vezi ovog CVT menjaca i kako ste zadovoljni?
Da li neko zna da li ovaj menjac(CVT) ide i u novi scross(1.4turbo)?

top oprema? koliko si ga platio novog?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:32   #328
Nije bas top oprema, nema kozna sedista i panoramski krov.
Nov je bio oko 22000 eur, kupio sam ga od prvog vlasnika tako da nisam ja platio toliko.
I da, cena je u SRB tolika bila( znam da je ovo HR portal ali jedino mesto gde se uopste prica o ovom modelu suzukija ).

I da ponovim pitanja moja
Da li jos neko ima takvog, da usporedim potrosnju, moja je prosecno 7.3l/100km.
Takodje da li imate neke informacije u vezi ovog CVT menjaca i kako ste zadovoljni?
Da li neko zna da li ovaj menjac(CVT) ide i u novi scross(1.4turbo)?
donchichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:59   #329
Quote:
donchichi kaže: Pogledaj post
Da li neko zna da li ovaj menjac(CVT) ide i u novi scross(1.4turbo)?
Nema više u ponudi CVT mjenjaca za novi S-Cross, sada se ugrađuje moderan klasični HD mjenjac EAT6 (za benzince a u dizele DCT)
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:51   #330
vaša iskustva, najpovoljnija opcija sa zimskim gumama, uskoro stiže novi SX4 S-Cross
dal uzet samo zimske gume pa stalno stavljati u 11mj i skidat u 3mj (dal je to preporučljivo - i kolko košta izmjena za te gume)
dal uzet čelične + zimske gume bez TPMS ventila - dal se tako može vozit,dal šta svira u autu,dal se može isključit
ili moraju bit TPMS ventili
kako se auto ponaša ako bi ostale ljetne gume

verzija opreme GL+ , koji ima pripremu za navigaciju dal je neko kupovao kakvu SD karticu na ebay - dal to funkcionira
gdje nabavit poprečne krovne nosače jer ovi kod njih su 2600kn

lp
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:34   #331
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
vaša iskustva, najpovoljnija opcija sa zimskim gumama, uskoro stiže novi SX4 S-Cross
dal uzet samo zimske gume pa stalno stavljati u 11mj i skidat u 3mj (dal je to preporučljivo - i kolko košta izmjena za te gume)
dal uzet čelične + zimske gume bez TPMS ventila - dal se tako može vozit,dal šta svira u autu,dal se može isključit
ili moraju bit TPMS ventili
kako se auto ponaša ako bi ostale ljetne gume

verzija opreme GL+ , koji ima pripremu za navigaciju dal je neko kupovao kakvu SD karticu na ebay - dal to funkcionira
gdje nabavit poprečne krovne nosače jer ovi kod njih su 2600kn

lp
SD kartice sa ebay ponude funkcioniraju bez problema - plug&play, isprobano na GL+ opremi S-Cross.

Poprečne nosače nisam uzimao još ali planiram, realno thule poprečni nosači koji se montiraju na ove tvorničke uzdužne su duplo jeftiniji nego ovi koje oni nude, konkretna ponuda se može provjeriti online, recimo u biolabu.

Za zimske gume ne znam jer tek dolazi prva zima, tako da se nadam da će netko baciti svoje iskustvo (koje je vjerujem slično vitari) .
k7svn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:39   #332
SD karticu sa navigacijom ne bi uzimao jer su mape ak se dobro sjecam iz 2016.
Uskoro bi trebao doci update infotaimenta na Android auto u kojem onda mozes imati google maps koje su ziher bolje od mapa sa SD kartice
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:01   #333
samo kratko, iako smo rezervirali Ignisa, zbog novonastale situacije, točnije potreba, prebacili smo "rezervaciju" sa njega na SX-a....

Htio sam model 1.4, sa 140 KS, ali nakon testne vožnje trocilindraša ( i to nekih 50-ak km, relacija Split-Sinj, i nazat ) oduševio me, plus neke male pogodnosti, i uzeli smo model GL+ 1.0.
Za sada prezadovoljan....naravno daleko od toga da auto nema minusa, ali sve skupa kao što sam rekao, prezadovoljan sam.

Nešto mi šteka MirrorLink ( Samsung A5 2016 ), ali rješit ćemo i to valjda.

Ono što me najviše oduševljava je sam motor, koji se super pokazuje u gradskom prometu , u 10 dana napravili smo 500 kn čiste gradske vožnje, potrošnja je po kompu 7,5 lit.....
Trebao bih sljedeći tjedan put ZG-a, pa me baš zanima kako će pokazati na staroj cesti.....

pozz
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:44   #334
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
samo kratko, iako smo rezervirali Ignisa, zbog novonastale situacije, točnije potreba, prebacili smo "rezervaciju" sa njega na SX-a....

Htio sam model 1.4, sa 140 KS, ali nakon testne vožnje trocilindraša ( i to nekih 50-ak km, relacija Split-Sinj, i nazat ) oduševio me, plus neke male pogodnosti, i uzeli smo model GL+ 1.0.
Za sada prezadovoljan....naravno daleko od toga da auto nema minusa, ali sve skupa kao što sam rekao, prezadovoljan sam.

Nešto mi šteka MirrorLink ( Samsung A5 2016 ), ali rješit ćemo i to valjda.

Ono što me najviše oduševljava je sam motor, koji se super pokazuje u gradskom prometu , u 10 dana napravili smo 500 kn čiste gradske vožnje, potrošnja je po kompu 7,5 lit.....
Trebao bih sljedeći tjedan put ZG-a, pa me baš zanima kako će pokazati na staroj cesti.....

pozz


Donio si dobru odluku za kupnju crossa i vidjet ces, biti ces svaki dan sve više zadovoljan.
Ja ga vozim 10 mjeseci (1.4), prosao sam 13000 km i imam samo rijeci hvale. Mislim da je to trenutno najbolja kupnja s obzirom ulozeno dobiveno.
MirrorLink ne radi na androidu, uglavnom, i treba cekati nadogradnju.
Ja imam originalnu navigaciju i do sada me nije nijednom iznevjerila, dovede pred vrata, a cesto je koristim i po Hr, i vani (Italija, Austria, Madjarska).
A da..ima minusa....ali ima ih svaki auto pa necemo traziti dlaku u jaju.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:31   #335
Je li jedan od minusa i to što nema puhalice klime za zadnja sjedala?
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:41   #336
Quote:
brušel kaže: Pogledaj post
Donio si dobru odluku za kupnju crossa i vidjet ces, biti ces svaki dan sve više zadovoljan.
Ja ga vozim 10 mjeseci (1.4), prosao sam 13000 km i imam samo rijeci hvale. Mislim da je to trenutno najbolja kupnja s obzirom ulozeno dobiveno.
MirrorLink ne radi na androidu, uglavnom, i treba cekati nadogradnju.
Ja imam originalnu navigaciju i do sada me nije nijednom iznevjerila, dovede pred vrata, a cesto je koristim i po Hr, i vani (Italija, Austria, Madjarska).
A da..ima minusa....ali ima ih svaki auto pa necemo traziti dlaku u jaju.
Ma kad sam napisao da ima minusa, nisam tija da ispadne , svaki cigo svoga konja hvali
Ja inače preferiram vožnju na motoru/skuteru, ali moram priznat da mi se ovaj SX4 lagano uvuka pod kožu.

Imam doma staru ragu, 307-icu SW HDI, koji je napravija svoje ( 300 000 km ), i dvi godine staru Kiu Ceed, te često vozim ( bolje rečeno vozio sam, jer sad ću to raditi puno manje ) očev Hyundai Tucson star 11 godina, u top stanju....ali za vožnju po Splitu mi daleko najviše paše ovaj SX Cross...nadam se da će tako i ostati.


e da, i audio sistem glede kvalitete zvuka, ugodno iznenađenje.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:56   #337
Quote:
ngk kaže: Pogledaj post
Je li jedan od minusa i to što nema puhalice klime za zadnja sjedala?
Srednji paket ima otvore za klimu za straznju stranu, nalaze se ispod vozacevog i suvozacevog sica.
Da se moglo to rijesit bolje se moglo al bolje ista nego nista.

Ostali minusi:
- nema automatsko zatvaranje svih prozora nego samo vozacevo
- tipka za upravljanje BCom
- auto sklapanje retrovizora
- nemres na kljucu zatvorit/otvorit sve prozore
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:26   #338
Pozdrav,
Vec dva puta smo provozali Scrossa, cim nam se poklope financije stize beba (: Naime, zivimo u Zagrebu, tocnije Jarun. U pocetku smo razmisljali izmedu Opel Mokke 1.6cdti koja je jos uvijek opcija, ona nam potpuno odgovara i nudi se za istu cijenu kao i novi Scross, no ipak ima 50k km na satu (sta vi mislite?). Planiramo uzeti 1.4 Boosterjet Gl+. Na testnom vozilu postrosnja se dakle, u Zagrebu, kretala izmedu 7 i 7.1 litara. Nekako sam u jednu ruku skeptican jer mi ta potrosnja zvuci fantasticno za taj motor, a s druge strane na forumu pisu oko 8, 8 i pol. Bio bi jako zahvala n kad bi mi vozaci 1.4 motora rekli potrosnju i tip voznje u gradskim vrevama. Inace, kako vam je sjeo auto, udobnost, ovjes, lezeci policajci, led svjetla, jel ista skripi i drnducka? Inace smo pretezno u gradu, par puta godisnje do karlovca, mora, slovenije i okolice Zagreba i Siska.
Lp
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:41   #339
I mene bi zanimala konkretna potrošnja 1.4 2WD verzije. Sutra idem do salona isprobati S-crossa, nažalost imaju samo 1.0 verziju, a bacio sam oko na 1.4. Nisam neki agresivni vozač, ali volio bih imati rezervu snage ako zatreba. Mada, mislim da će mi nakon Focusa 1.6 100 KS ovo biti avion. Može li se očekivati uskoro, obzirom da je zima blizu, da će bit kakve zimske gume uključene u cijenu? Ne bi bilo loše...
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:04   #340
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
I mene bi zanimala konkretna potrošnja 1.4 2WD verzije. Sutra idem do salona isprobati S-crossa, nažalost imaju samo 1.0 verziju, a bacio sam oko na 1.4. Nisam neki agresivni vozač, ali volio bih imati rezervu snage ako zatreba. Mada, mislim da će mi nakon Focusa 1.6 100 KS ovo biti avion. Može li se očekivati uskoro, obzirom da je zima blizu, da će bit kakve zimske gume uključene u cijenu? Ne bi bilo loše...
Suzuki je zadnje 2 godine uvijek preko zime imao tu neku akciju felge + zimske gume. Mislim da bi trebalo i ove.

A cuj 1.0 ili 1.4 razlika je svega 10000 kuna a ipak je motor znatno jaci. Ako imas - zasto ne?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.