Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 07:54   #1
Honda civic poluosovina problem

na nedavnom pregledu kod majstora primjetili smo da se prednja desna poluosovina cudno ponasa. kada smo zavrtili rucno tockove, desna osovina se cudno ponasa te daje cudne zvukove na strani gdje ulazi u motor, kao da melje i drobi. te pomalo radi excentar dok se ljeva tako ne ponasa. u voznji se nista necuje i vozim bez problema, za sad Sto bi to moglo biti i kolika bi mogla biti cjena popravka.?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:01   #2
Sto je majstor rekao, o cemu se radi?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:20   #3
Nema pojma niti on prvi je pomislio da su zglobovi ali to hruskanje se ne cuje kod zglobova nego tamo gdje ulazi u masinu. mada su mi i zglobovi sumnjivi jer pomalo rade excentar pa se cini kao da cjela osovina par milimetara poskakuje pri okretu. ma to je bio samo letimican pregled za tehnicki. nije bio dugo na dizalici
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:55   #4
To je problem diferencijala dragi kolega, vjerojatno se sasuo jedan od onih ogromnih lagera na izlazu diffa. Rješavaj to čim prije jer će (ako već nije) špena i metalno trunje uništit kompletan mjenjač.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:49   #5
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je problem diferencijala dragi kolega, vjerojatno se sasuo jedan od onih ogromnih lagera na izlazu diffa. Rješavaj to čim prije jer će (ako već nije) špena i metalno trunje uništit kompletan mjenjač.
Imas li kakav link ili neku shemu koja pokazuje kako to izgleda? za motore sam totalni laik. auto je Civic 1.4 is 98.g. Kolika otprilike bi bila cjena toga i dali se to vise isplati popravljat ili mjenjat novo/polovno?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:00   #6
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Imas li kakav link ili neku shemu koja pokazuje kako to izgleda? za motore sam totalni laik. auto je Civic 1.4 is 98.g. Kolika otprilike bi bila cjena toga i dali se to vise isplati popravljat ili mjenjat novo/polovno?
Ovo je principska sema, nema tu neke velike razlike u izvedbama:

ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:15   #7
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Imas li kakav link ili neku shemu koja pokazuje kako to izgleda? za motore sam totalni laik. auto je Civic 1.4 is 98.g. Kolika otprilike bi bila cjena toga i dali se to vise isplati popravljat ili mjenjat novo/polovno?
Takvu getribu sam prodal za 200kn nedavno
raspitaj se malo pa ak imaš sreće naletiš na neku koja vozi pa ju odma probaš jel sve ok..preporučam kupovinu u SLO jer su u HR bezobrazno skupi dijelovi za civica...
Usput zamjeniš lamelu (oko 500kn set) pa si miran koji mjesec (ipak je to honda lol)

btw. ulje može 10W-40 pa središ motor i getribu s istim uljem i voziš se bezbrige al kak kod nas niko nikad nemjenja ulje u getribi događa se ovak ko tebi....

Kad sam kod ulja ak motor troši isto onda najbolje frknut auto jer su kod nas na cijeni pa dobiš dobru lovu i kupiš nekaj bolje/novije
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:44   #8
Evo ga- označen brojem 16 (ima ih dva, za svaku poluosovinu po jedan):



I rješavaj to čim prije. Možda si sretan pa nije lager no kad kažeš da osovina ide u excentar .... što bi drugo moglo bit?
Ležaj nije skup, parsto kuna, al treba sve redom raskopat da bise do njega došlo - TO je sranje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:37   #9
Ljudi sta da vam kazem hvala vam puno S obzirom da auto puno koristim potrebno mi je najbrze rjesenje da mi auto ne stoi dugo kod majstora, a to bi bilo zamjena te getribe ili kako se to vec zove. imali ko kakvu preporuku gdje se to sve moze nabavit slovenija mi nije bas blizu
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:41   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je problem diferencijala dragi kolega, vjerojatno se sasuo jedan od onih ogromnih lagera na izlazu diffa. Rješavaj to čim prije jer će (ako već nije) špena i metalno trunje uništit kompletan mjenjač.
Čudno da još ne zuji prilikom vožnje. Ali ako ima lufta par tjedana/mjeseci,dobio je diff po pičci sigurno. Najveće veselje u tom slučaju je kad poluosovina preskoči,pa onda satare sve u blizini. Sudeći po tim čudnim zvukovima pri okretanju,gdje je tu je. Da,ne pitaj me kako znam ovo

Ja bi na Werdasov način riješio,mjenjač sa setom i peri deri
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:33   #11
Da samo vidiš kako poluosovina pleše kod starog Smarta u ulazu u diferencijal kada klimaš rukom i to je kod njih normalno. Ali ako čuješ drobljenje prilikom okretanja onda nešto nije u redu.

Treba skinuti getribu i otvoriti kućište getribe, nije neka teška filozofija i znanje, veći je posao i vrijeme skinuti getribu sa motora, a pritome moraš skidati noge amortizera da bi izvukao poluosovine i pomoćni most ako ga ima. Tako to bude kod prednje pogonaša.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:37   #12
imam getribu za 300kn, javi se u inbox
gumeni dedek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:39   #13
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Nema pojma niti on prvi je pomislio da su zglobovi ali to hruskanje se ne cuje kod zglobova nego tamo gdje ulazi u masinu. mada su mi i zglobovi sumnjivi jer pomalo rade excentar pa se cini kao da cjela osovina par milimetara poskakuje pri okretu. ma to je bio samo letimican pregled za tehnicki. nije bio dugo na dizalici


Daj to odvezi nekome ko ima zrno soli u glavi i mehanika mu nije špansko selo . Veliš desna poluosovina ti šlaga . Šlaga vam na dizalici di su kotači oblešeni do maksimuma a osovina ti se lomi u dva zgloba . Vanjskom klasičnom kinetičkom i nutarnjem onom glupavom križu sa kliznim pločama ili klasičnim u šalicama . ( zavisi koji je nutarnji jer su ugrađivali obe vrste osovina ) . Kak je na tvojoj hondi motor smjesten lijevo a mjenjač desnu u motornom prostoru tako ti je i ta poluosovina ( desna) kraća ). Zato vam i izgleda na dizalici da jako šlaga . Na Lijevoj koja je duža se to radi dužine izgubi . Kad staviš auto na kotače osovina dobije svoju ravninu . Bilo kaj da je u kurcu sa mjenjačem čuo bi i osjetio to u vožnji dobrano . Nikada se na tom mjenjaču ništa ne saspe do ležaja spojničke . A kad taj prozuji nemožeš ga fulat ( crkne kad je poddimenzionirano jednostruko govno ) ostatak mjenjača je školski primjer kaj mjenjač sve može istrpit .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 07:21   #14
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Daj to odvezi nekome ko ima zrno soli u glavi i mehanika mu nije špansko selo . Veliš desna poluosovina ti šlaga . Šlaga vam na dizalici di su kotači oblešeni do maksimuma a osovina ti se lomi u dva zgloba . Vanjskom klasičnom kinetičkom i nutarnjem onom glupavom križu sa kliznim pločama ili klasičnim u šalicama . ( zavisi koji je nutarnji jer su ugrađivali obe vrste osovina ) . Kak je na tvojoj hondi motor smjesten lijevo a mjenjač desnu u motornom prostoru tako ti je i ta poluosovina ( desna) kraća ). Zato vam i izgleda na dizalici da jako šlaga . Na Lijevoj koja je duža se to radi dužine izgubi . Kad staviš auto na kotače osovina dobije svoju ravninu . Bilo kaj da je u kurcu sa mjenjačem čuo bi i osjetio to u vožnji dobrano . Nikada se na tom mjenjaču ništa ne saspe do ležaja spojničke . A kad taj prozuji nemožeš ga fulat ( crkne kad je poddimenzionirano jednostruko govno ) ostatak mjenjača je školski primjer kaj mjenjač sve može istrpit .
Mjenjac mi dobro radi. mjenjam sa 2 prsta. ljeva osovina nedaje nikakve zvukove i cinise da je ok. te neide u excentar. vidi se razlika samo takva cak i laik moze vidit. Imali tko skicu cjelog sustava od masine do mjenjaca? nije da bih ja to mjenjao nego me cisto zanima gdje to ide i kak se skida. da znam sta kupujem.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:12   #15
Vampir on je rekao da ima LUFTA, plus da nekaj drobi. Ako ima tripoidni zglob unutra moze bit jedan od 3 mala lezaja unutra. Ili nezna opisat sto je aksialni a sto radialni luft.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:40   #16
CDRW odakle ti ona skica od getribe? imas li popis naziva pod onim brojevima sa skice?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:47   #17
Evo pa trazi:

https://www.hondapartsnow.com/genuin...5-pl0-008.html
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 06:33   #18
Bio kod majstora, nije htio nit pogledat, uvjerava me da to nije nista i da se ne sekiram jer "dok ti nepocne lupat u voznji" nemas se sta brinit dodje mi da sam to promjenim, kakav alat trebam ?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 07:53   #19
Honda civic poluosovina problem

Probaj sa ovim . Kvalitetan alat bit ćeš zadovoljan




Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:20   #20
gledam malo ove civice po oglasnicima , da ih se naći po 1500 eura 1999 godište , koliko je to uopće isplativa kupnja , kako je s dijelovima, kakav je 1.4 motor, koje su im mane opčenito?
dmx30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.