Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 16:01   #1
BMW E30 316i

Pozdrav ekipa,

Kupio sam nedavno e30 316i, 1990g, sa ugrađenim plinom. Sa autom je sve super jedino što je malo nemirno radio u leru na benzin. Odrađen je redovni servis te servis na plinskoj instalaciji, a usput sam promijenio i svječice i kablove svječica što je rješilo problem nemirnog rada.
Sve je bilo ok do jučer kada me prvi put iznevjerio. Upalim ga bez problema ali pod gasom čudno radi, 1. brzina i pun gas a ide 5kmh.. nakon 20ak metara se ugasio i neće više da upali. Vrti ali ne hvata. Zvao sam hak i gospoda kažu da mi ne baca struju na svječicama niti sa bobine. Pumpa goriva je ok. Odem i kupim bobinu, zamijenim i nema pomoći.

E sad, zašto sam otvorio temu ovdje. Zvao sam 10ak mehaničara i nitko hebeno ne želi doći i ne želi raditi. Ili su u gužvi, ili ne rade BMW ili im se neda. Zna li itko dobrog mehaničara za BMW u Zg? I mislim baš mehaničara, ne montera koji će reći da ne radi 20ak stvari u autu, uzet novo i staviti pa se nadati je nešto od toga bilo problem.
Imam još par sitnica koje bi htjeo sredit na autu, da bude tip top, pa tražim nekoga tko zna i želi raditi.
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:22   #2
1) skini svjećice, ako ne znaš sam procijeniti po njihovom izgledu što se događa, slikaj i stavi tu sliku.
2) isto se događa na plin i benzin?
3) probao zatvorit plin na boci, pa onda palit?
4) skini neku svjećicu ili uzmi drugu, spoji kabelom, prisloni na čisto mjesto na bloku. Netko nek zavergla. Vidi jel baca iskru. Ponovi na sva 4 kabela.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:29   #3
Svječice su nove, 2 mjeseca da je mjenjano. Probali smo sa kablom jedne svječice na bloku, ne baca iskru. Nakon toga smo uzeli kabel direktno sa bobine, prisloni bloku i nema iskre. Sad sam stavio drugu bobinu, kolega tvrdi da je 100% ispravna ali i dalje nema iskre.
HAKovci kada su bili su komentirali, ili bobina ili senzor radilice. Razumijem se donekle u mehaniku, ali ne toliko da mogu komentirati dal je taj senzor u pitanju.

Jedan od večih problema mi je što u Zg nema svoju garažu a sa time ni alat, tako da ne mogu skinut svječice. Ali kažem, nove su prije 2 mj stavljene.
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:32   #4
I da, jednako radi i na benzinu i plinu, tj ne radi.. Samo vrti ali ne hvata ništa. Auto mi stoji na ininom parkingu jer nemam onaj hebeni okasti vijak da ga doslepam do stana, ili mehaničara ako ga nađem.
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:40   #5
Mislim da su HAKovci na dobrom tragu sa senzorom radilice, osobito jer je i bobina nova. Za svaki slučaj možeš provjeriti spoj bobine na + i ECU i otpor same bobine, jel u OK rasponu.

Da ti sad ne prepisujem, pročitaj ovo...
http://www.e30zone.net/e30zonewiki/i...osition_Sensor
http://www.e30zone.net/e30zonewiki/index.php/Ignition
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:24   #6
Budem posudio multimetar pa provjerim, thnx na savjetu.

Ali i daljem tražim dobrog mehaničara/električara za BMW, pa ako netko ima iskustva neka podjeli s nama
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:29   #7
Nadji slepu za 200-300kn i odvuci ga kod majstora.
Okreci brojeve na njuskalu dok ne nadjes nekoga ko hoce slepat za tu cijenu.
Taj je auto star i svi bi ga majstori trebali znati popraviti, tako da s izborom majstora ne bi trebao biti problem.
Mozes cak i kod specijalista za bmw, bez obzira sto ti sad izgledaju skupi.
Nemoj ga za svaku sitnicu unaprijed pitati koliko kosta.
Normalno mu reci da si svorc, i da ti prije veceg zahvata kaze koliko kosta, jer si to mozda neces moci priustiti.

Tak sam ja u studentskim danima popravljao rijedak auto cudnog kvara u ovlastenom servisu. Popravak je potrajao jer sam bio zadnji na listi cekanja, ali su ga popravili dobro i nije bilo skupo.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 07:32   #8
Quote:
Gwyllgi kaže: Pogledaj post
Ali i daljem tražim dobrog mehaničara/električara za BMW, pa ako netko ima iskustva neka podjeli s nama
Palada u Sesvetama, doktor.
Brain32 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:54   #9
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Nadji slepu za 200-300kn i odvuci ga kod majstora.
Okreci brojeve na njuskalu dok ne nadjes nekoga ko hoce slepat za tu cijenu.
Taj je auto star i svi bi ga majstori trebali znati popraviti, tako da s izborom majstora ne bi trebao biti problem.
Mozes cak i kod specijalista za bmw, bez obzira sto ti sad izgledaju skupi.
Nemoj ga za svaku sitnicu unaprijed pitati koliko kosta.
Normalno mu reci da si svorc, i da ti prije veceg zahvata kaze koliko kosta, jer si to mozda neces moci priustiti.
Na njuskalu ima 2-3 oglasa, ali odslepat cu ga sam, to je manji problem.
Veci je problem sto se svi majstori prave englezi i govore da im mogu dovest auto tamo negdje u 9. mj. Ili nitko nece radit stariji auto ili su lijeni jer ne vjerujem da su svi u tolikoj gužvi.. Samo jedan mehanicar, od njih 15ak koje sam zvao, je rekao da me moze primit sljedeci tjedan.

Promijenio sam bobinu, mjerac protoka zraka (njega sam svakako mislio mjenjati), novi senzor radilice, razvodna kapa skinuta i očišćena...... Nema nikakve promjene.
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:25   #10
Javi mi se na pm ako nisi riješio problem, zapadni dio ZG-a sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:34   #11
Quote:
ŠTEVA 071 kaže: Pogledaj post
Javi mi se na pm ako nisi riješio problem, zapadni dio ZG-a sam
Taj dan prije nego si postao sam ga odvezo kod Vidaka na Zapruđu.
U petak je auto upalio bez da se išta radilo na njemu ali je bacio antifriz unutra pod noge. Nabio je kompresiju i probio unutarnji mali killer.
Sad se motor rastavlja i nadam se da je samo brtva glave motora, da nije glava pukla negdje :S
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:03   #12
Nije sreca taj m40 nikako, pogotovo ne sa 300+ tisuca km. Em kablovi zajebavaju, em senzor radilice vjecno krepava, em glave pucaju, pa se nece vrtit kak spada, pa lose na leru radi... Uglavnom, najgori BMW motor valjda ikad. Imao sam m40b16 sa 120 000km i taj je bio ok, ali je opet anemican.

Da ne duljim, trazi M43 ili M42, ako je ovom glava otisla. Ja M40 slagao ne bi.

I vezano za temu, najbolji majstor ti je Palada u Sesvetama. On je sredio meni E30... Sretno.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:10   #13
Grehota toliko star auto silovati, njemu je dusa izvadnjenja......vrijednost mu raste dok spava...
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:47   #14
Treba uzivat u E30 dokle god ide. Ja proklinjem dan kad sam svog coupea prodao. Auto s karizmom ako se za ijedan auto to moze reci...
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:08   #15
Ja sam ih se dosta našerafio, i nikad nisam imao većeg problema od izlizane bregaste i loših hidropodizača, os kad je kumu klipnjača križ blok izašla ,ali taj je imao 300000 i vise km i to ganjanja, (1.8), glava nece ni jedna puknut ako ga ne siluješ na hladno, ako je ispravan termostat, visko i kiler, ver sam probleme imao sa recimo M 20 motorom, dok neki se kunu da je taj motor nepoderiv (2.0)


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:08   #16
Pozz ekipa, skroz sam zaboravio na ovaj post da se javim nazad.

Kocka je i dalje kod Vidaka u Zapruđu i nema mi pomoći sa tim majstorom. Tražim pod hitno nekoga tko se razumije u e30 da to složimo.

Uglavnom, glava nije pukla nego je otišla brtva glave. Odlučio sam auto ostaviti sebi pa smo krenuli sve složiti, polirat i poravnat glavu, sve moguće brtve na motoru, gumice ventila, brtve kartera, svjećice, kablove svjećica, rotor i razvodna kapa .......
Ugl, pun k dijelova ali i dalje nema pomoći.. Motor pali ali radi jako nemirno na benzin (na plin neće uopće, to mi tvrdi da je i ta elektronika ošla i o tome on ne zna ništa), povremeno puca nazad u granu. U leru ne moze raditi i gasi se, kao da cilindar/dva ne pali ali kada se zavrti radi relativno normalno (uz poneko pucanje u granu). Vidak je zvao i dečke iz tomića, motor je fazi i ima kompresu na sva 4 cilindra (11.5).
Vidak tvrdi da je struja pa je provjereno sve (bobina, kablovi, svjećice, senzor radilice) i ostalo je još promijeniti ECU i injektore. Ako će i to uopće pomoći.

Ako tko ima ideju/savjet, molio bih za pomoć! Ili makar preporuku majstora (koji me može ovih dana primiti, a ne za 3 mj :S)..
Gwyllgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:26   #17
Najgore je ići za nekim drugim popravljati,meni to smrdi na hidropodizače,jesi stavio nove ?
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.