Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 13:11   #7401
Heheh nemam ja daisekai.
Ovo je daikin.
Ovdje kod mene daisekai kosta 1500 €
rovaccccc is offline  
Old 24.07.2017., 13:33   #7402
Edgar ti sumnjas u ono sto ja okacim , pa znas valjda odakle kacimo posatke , sa Euroventa i tamo tako pise sa Daisekai 10-ku




Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E super daisekai 8

Pdesignh kW 3,0
SCOP 5.20
Klasa A+++
Sezonska potrosnja 808kw
Modulacija ( 0.45 - 5.8 ) kw
na -7c daje 2.65kw sa COP 3.30
na -15c daje 2.30kw sa COP 2.50
na +7C daje 3.2kw sa COP 5.50

------------------------------------

I da , malo sam pogresio kod Mirai modela ali to je tek par % .. Umesto ovoga

Toshiba Mirai RAS-10BAV-E/RAS-10BKV-E

Pdesignh kW 2.40
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 839kw
Modulacija ( 0.7 - 3.9) kw
na -7c daje 2.12kw sa COP 2,60
na -15c daje 1.70kw sa COP 2,10
na +7C daje 3.20kw sa COP 3,76
---------------------------------

Ovo je tacan podatak sa Euroventa

Toshiba Mirai RAS-10BAV-E/RAS-10BKV-E

Pdesignh kW 2.40
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 840 kwh
Modulacija ( 0.7 - 3.9) kw
na -7c daje 2.12kw sa COP 2,40
na -15c daje 1.60kw sa COP 2,05
na +7C daje 3.20kw sa COP 3,81
---------------------------------

Tacnije nista sto bi menjalo situaciju , bar po Euroventu i njihovom testiranju . Znaci po njima Daisekai 10-ka je osetno slabija od ovoga sto ti pricas , a ko je u pravu bem li ga .. Sve sto si ti napisao nije po Euroventu ili sam ja corav

A po njima ni tvoja Suzumi nema 2.98 nego 2.77kw na -15c ..

Sorry ako sam malo pogresio kod Mirai ali je stvarno mizerna razlika ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje uređivanje nexteen : 24.07.2017. at 13:57.
nexteen is offline  
Old 24.07.2017., 14:01   #7403
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Radi se o bas strujnom kablu, i taj je produzen nekih 20tak cm..
Naravno da nije problem ako su nadodali strujnog kabela, ne vidim zašto bi bio, standardni kabeli podnose snagu od oko 3500W a klime "vuku" oko 1000 W.

Što se tiče dužine instalacije, obično rupa prema vanjskoj strani bude na skroz lijevom ili na skrozo desnom dijelu unutarnje jedinice. Instalateri obično provuku cijevi sa udaljenijeg kraja, pa u dužinu instalacije treba računati i samu dužinu unutarnje jedinice.

Posljedice prekratke instalacije koliko je itko uspio naći su bile jedino mogućnost da se čuju neki zvukovi a vjerujem da do tog može doći tek kad je klima na max opterećenju. To se kod hlađenja neće vjerojatno nikad dogoditi a kod grijanja vjerojatno tek kad temperature odu ispod -10 što je na moru rijetkost..
Nikomah is offline  
Old 24.07.2017., 14:24   #7404
Moze savjet oko klima?

Treba mi klima za vikendicu, grijanje imam na besplatna drva tak da to nije bitno, kucica je ispod 40 kvadrata, montazna, u zidovima i plafonu staklena vuna, dosta dobro izolirana. Al svejedno bude 28-29unutra sad kad je vani 36-37, a mora se kuhati sto jos dize temperaturu. Plus vlaga, to je mozda i veci problem.

Gore imam i WiFi zbog video nadzora i 7CH GSM relej zbog navodnjavanja i jos par stvari, pa me zanima bi li mogao s tim relejem napraviti da klimu mogu upaliti daljinski ili bi bas trebao neku s podrskom za WiFi i remote preko posebne aplikacije? To onda vjerojatno znacajno dize cijenu.

Lokacija je Karlovac, pa ako znate nekog tko ugradjuje tamo...

Ne bi htio dati neke velike novce, ak se moze proci do 4000-4500 s ugradnjom, super. Ako je skuplje, rado bi si pomogao ratama
lukarak is offline  
Old 24.07.2017., 15:08   #7405
http://ferlez.hr/daikin-klima-uredjaji/ftx-km

Za hladjenje jeftini daikin ja sam nedavno ugradio 35 icu i radi samo tako.Tiho necujno skroz lagano radi.Nije skup.Moze da radi jako niskom snagom.Potrosnja nije vrijedna spomena.A wifi dodatak kosta 180 kn.

Vanjsku jedinicu stavis u hladovinu ako ces samo se hladit time.Da ne bude bas na udaru sunca.
rovaccccc is offline  
Old 24.07.2017., 15:10   #7406
Next
podaci su manje više u redu za Mirai i ta mala razlika je vjerojatno ovisno da li je gledao za r410 ili r32

Za daisekai ne štima.
Rovac je onu tablicu izvukao iz toshibinog data booka, imam ja takvu i vidio si šta tamo piše.
a odakle podatke eurovent, neznam, jal prepisuju ili testiraju pa dobe te podatke.

Suzumi RAS 16 ima RATED NOMINAL Capactiy na -15 2,73 KW, daisekai 10 mislim 1,8.
Ali je zato MAX Capacity Suzumija 16 2,98KW a istog tog daisekaija čak 3,00 KW, vidi onu tablicu, u euroventu piše samo nominalni kapacitet

i po tome je daisekai jači od suzumija iako mu je rated capacity kudikamo manji ali može povući više od suzumija ako treba, i to je ono što rovac stalno govori, on ionako stalno gleda ono što piše u koloni max capacity

i to sve zato jer daisekai 10 od nominalnih 3,2 u grijanju može modulirati čak do 5,8 (+80%) a moj sauzumi ras16 od nominalnih 5,5 kw svega do 6,9 (+25%), to naravno zbog toga jer je kompresor kudikamo bolji nego u suzumija. ipak je top model a ne middle range, pa iz njega mogu izvući više



rovac
težina bakra teško da će se mijenjati. ali kompresori će se sigurno mijenjati čim r32 postane standard, time će se mijenjati kilaža i dok će biti dva plina na tržištu biti će teško donositi procijenu na temelju kilaže.

inače sve vanjske jedinice i unutarnje suzumi su identičnih dimenzija u milimetar. razlikuju se jedino u težini i to ne bogzna šta, dakle moj ras10 i ras16 imaju apsolutno u mm iste dimenzije, jedino je unutarnja ras16 1 kg teža a vanjska, neznam više, 1-2-3 kg teža, ali ne nešto značajno, iako je twin rotary kompresor na ras16 a na ras 10 single.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 24.07.2017., 16:55   #7407
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna jedna stvar u ovom postu.

U prvom dijelu opisujete svoju superiornu masinu,koja je proizvedena prije mozda 20 godina,koja je bila skupa,znaci imali ste tada love to je jasno.

Ta masina je mozda tada bila superiorna,medjutim danas je to jako los i neucinkovit uredjaj,zbog samog principa rada,a i puno je glasniji od danasnjih,zato ste ga valjda i zamijenili.

Uglavnom u to vrijeme japanski proizvodjaci klima su svoje klime proizvodili u japanu (made in japan) tada je kvalitet bio na jos visem nivou...........ali je i cijena bila paprena.Dok danas ti isti japanski proizvodjaci svoje klime proizvode u tajlandu maleziji kini itd da bi uspjeli nesto pristedit bar na radnoj snazi da bi mogli drzat korak sa najezdom jeftinih klima.

Ono sto mene buni u vasem postu je sledece :

Ako znate sta je kvalitet.......zasto ste danas kupili najjeftiniju i najslabiju klimu iz toshibe(jeftino smece kako vi to nazvaste gore).........ocekivao sam ako vec znate sta je kvalitet zasto niste kupili neku danas superiornu masinu............jos uvijek ima masina koje su made in japan npr Daikin ururu sarara ili Fujitsu nocria x itd ...........kostaju nekih 2000-2500 €

Vidim da ste znali sta je kvalitet..........ali danas ste vec poput nas obicnih smrtnika........sta se promijenilo
Odgovor je jednostavan, i s ovim postom bih zakljucila svoju epopeju o staroj superiornoj Toshibi kojom sam energicno smarala forum do sada

Staru T. nisam kupila ja ( ne bih mogla ni sanjati), nego moj pokojni otac, koji je- kao inzenjer- cijenio i razumio kvalitetne stvari. I bila je tada paprena cijena.

Sada, ponovno u Hrvatskoj nakon dugo godina, ja sam apsolutno poput svih nas ostalih - nemam bas kunica na bacanje, zato sam kupila ono sto sam mogla, tzv. ulazni model ( ipak naucih ponesto od svih vas). Znam da nije savrsena, ali je najbolje sto ja mogu. Zasad, a treba mi aircon...

Inzistiram da moja starica nije smece kao sto UffUff tvrdi ( pretjerah u reakciji) jer se time borim protiv potrosacke mitomanije gdje se vise nista ne popravlja, a samo da bi se male potrosace natjeralo na permanentnu potrosnju i konzumaciju ( esencija kapitalistickog potrosackog drustva). Vidim da nas je ovdje totalno zarazila, uz raznorazne isprike ( ekolosko zagadjenje i ostale mantre)...te uredjaje programirane da crknu odmah nakon isteka garancije...
E, stara T nije takva, solidno je to cudoviste...

Da su mi je htjeli popraviti ovdje gdje sam trenutno ( mislim da je novonastala buka vanjske jedinice posljedica mehanickog uzroka), jos bi ona bila na mome zidu. Ali, nisu, nije to dovoljno para ( ne padam na stari plin i slicne gluparije, to su samo izlike za pljacku potrosaca, sjetite se zabranjenih zarulja u EU i ostalih imbecilstina).

Ovako, otisla je negdje drugo gdje uvjeti za isplatljivu i pristojnu montazu i popravak jos postoje. Nadam se da ce netko u njoj uzivati jos dugo godina.

I ovo je moj finalni post o toj temi, mada vas sve rado citam i smatram da sam podosta od vas svih i naucila, unatoc svojoj ociglednoj 'tvrdoglavosti'.

Hvala.

NB: Valjda necu biti prva koja ce jos karton fasovati i na tehnickom forumu, to bi mi bio rekordu mojoj dosadasnjoj forumskoj prisutnosti...

Edit: Doma smo imali Gorenje perilicu 30tak godina staru- prala je i otkuhavala svaki dan... Blender imam 35 godina star, AEG - koristim stalno... Itd.Itd...

Zamislite kakva je 'prijetnja' tih starih kvalitetnih masina za prodavace koji su indoktrinirali potrosace u histericno vristanje: ' Samo novo kupuj non stop, i kupuj, kupuj'...Shop till you drop logika ( primjer: mobiteli ).

Dosta od mene....

Zadnje uređivanje agnaby14 : 24.07.2017. at 17:14.
agnaby14 is offline  
Old 24.07.2017., 18:23   #7408
agnaby14 neka je sretno sa Mirai i da te dugo služi, nego kad dođe sezona grijanja posjeti nas ovdje na forumu i reci dali si zadovoljna u grijanju sa Mirai.
Cijena za Mirai je odlična a po specifikaciji bi trebala biti dobra modulacija je super i za daleko skuplje Japanske modele pa nam samo prenesi utiske kad dođe sezona grijanja.

Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Edgar mene podsjeca na advokata.
Nije bitno dal je u pravu,bitno je pronaci neku rijec ili izraz,izvuc iz konteksta nesto,i o toj jednoj rijeci raspravljat bezze trkeljat.....sta je cilj pobijedit ili nesto trece.

Sta ti znaci tezina klima kao jedina mjera.
Sama tezina ne znaci nista.

Svjedoci smo ovdje kad je batman kupio toshibu suzumi da je mislio da ima dvoredi izmjenjivac jer je puno teza od mirai.Na kraju se ispostavilo da i ne znamo zasto je toliko teza.

Ovo je toshiba suzumi :



Klima ima izmjenjivac samo u jednom redu.Odnosno 20 vodoravnih BAKARNIH cijevi kroz koje tece freon.Izmjenjivac je jedna od osnovnih dijelova jednog klima uredjaja.Sto je on veci siri duzi deblji to se vise toplote krade spolja (takoreci).

Zasto sam ja zadovoljan klimom koju sam platio oko 6000 kn ?
Ne zato sto ona ima tek onako skoro 50 kg.



Nego zato sto ima ogromnu vanjsku jedinicu,duzi siri duplo deblji izmjenjivac nego npr navedeni suzumi.....odnosno ima 64 vodoravne BAKARNE (duze) cijevi kroz koje tece freon kojeg ima 1,5 kg u sistemu.........i veci jaci kompresor.

Kako mislis da je mirai sveo kilazu na 21kg.
Bakar je bakar on je kvalitetan i ima svoju tezinu.
Mirai je smanjio izmjenjivac i ubacio manji kompresor i to je znaci ta nova tehnologija.
Evo da ubacim par slika od Daiseikai 10-tka kako izgleda vanjska jedinica.
Da napomenem da vanjska jedinica je ista za sva tri modela za 10-13-16 a tako i unutarnja jedinica samo su softwerski drugačije podešene vanjska 42 kg unutarnja 14 kg..


BatmanBg is offline  
Old 24.07.2017., 19:06   #7409
Agnaby, istina je da su prije stvari bile dugotrajnije i kvalitetnije. I skuplje.

Ali..

Ovo za žarulje je provala. Ne samo da stare žarulje troše sumamuto i zagađuju, nego i koštaju puno više u svom životnom vijeku od led-ica.
Ako je išta išlo niz dlaku potrošačima, to su žarulje.
davorradman is offline  
Old 24.07.2017., 19:30   #7410
zagađuju? misliš zagrijavaju atmosferu? a kad pukne štedna žarulja moraš zvat hazmat ekipu...

Quote:
Before Cleanup

Have people and pets leave the room.
Air out the room for 5-10 minutes by opening a window or door to the outdoor environment.
Shut off the central forced air heating/air-conditioning system, if you have one.
Collect materials needed to clean up broken bulb:
stiff paper or cardboard;
sticky tape;
damp paper towels or disposable wet wipes (for hard surfaces); and
a glass jar with a metal lid or a sealable plastic bag.

During Cleanup

DO NOT VACUUM. Vacuuming is not recommended unless broken glass remains after all other cleanup steps have been taken. Vacuuming could spread mercury-containing powder or mercury vapor.
Be thorough in collecting broken glass and visible powder. Scoop up glass fragments and powder using stiff paper or cardboard. Use sticky tape, such as duct tape, to pick up any remaining small glass fragments and powder. Place the used tape in the glass jar or plastic bag. See the detailed cleanup instructions for more information, and for differences in cleaning up hard surfaces versus carpeting or rugs.
Place cleanup materials in a sealable container.

After Cleanup

Promptly place all bulb debris and cleanup materials, including vacuum cleaner bags, outdoors in a trash container or protected area until materials can be disposed of. Avoid leaving any bulb fragments or cleanup materials indoors.
Next, check with your local government about disposal requirements in your area, because some localities require fluorescent bulbs (broken or unbroken) be taken to a local recycling center. If there is no such requirement in your area, you can dispose of the materials with your household trash.
If practical, continue to air out the room where the bulb was broken and leave the heating/air conditioning system shut off for several hours.
https://www.epa.gov/cfl/cleaning-broken-cfl
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 24.07.2017., 19:43   #7411
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
agnaby14 neka je sretno sa Mirai i da te dugo služi, nego kad dođe sezona grijanja posjeti nas ovdje na forumu i reci dali si zadovoljna u grijanju sa Mirai.
Cijena za Mirai je odlična a po specifikaciji bi trebala biti dobra modulacija je super i za daleko skuplje Japanske modele pa nam samo prenesi utiske kad dođe sezona grijanja.



Evo da ubacim par slika od Daiseikai 10-tka kako izgleda vanjska jedinica.
Da napomenem da vanjska jedinica je ista za sva tri modela za 10-13-16 a tako i unutarnja jedinica samo su softwerski drugačije podešene vanjska 42 kg unutarnja 14 kg..


Daisekai 10 ka velika skoro kao daikin 50 ka
Samo 4 reda manje,ukupno 8 cijevi.

Kud ce bolji pokazatelj sta je top model.
Velika klima samo nazvana desetkom
rovaccccc is offline  
Old 24.07.2017., 19:48   #7412
BatmanBg

Mislim da nisu iste masine 10-13-16, Daiseikai 8.Mislim da model 10 , ima kompresor iz predhodne generacije 6.5 a modeli 13-16 imaju drugaciji kompresor( mislim da je iz serije daiseikai 5) -- nemam vremena da pretrazujem podatke.
Ima nekih razlika, pa proveri.
1973zoran is offline  
Old 24.07.2017., 19:53   #7413
Bravo zoran

desetka kompresor DA111A1T-21F
13ka i 16ka kompr DA150A1T-21F
rovaccccc is offline  
Old 24.07.2017., 20:40   #7414
Sta pise na Mirai i Suzumi kompresor GMCC ili TOSHIBA?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
marjank2 is offline  
Old 24.07.2017., 21:10   #7415
Ovo je Mirai

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...VM-16030-2.PDF

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...e-27-04-16.PDF

Ovo je suzumi +

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...6182224_GB.pdf
1973zoran is offline  
Old 24.07.2017., 21:32   #7416
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
zagađuju? misliš zagrijavaju atmosferu? a kad pukne štedna žarulja moraš zvat hazmat ekipu...


https://www.epa.gov/cfl/cleaning-broken-cfl
Zagađuju u smislu da troše i do 10x više struje.
Tko još kupuje štedne, to je davno prevaziđeno, a nije nikada pravo ni zaživilo
davorradman is offline  
Old 24.07.2017., 21:32   #7417
Ovde su samo oznake, mislio sam neko ko je otvorio vanjsku☺

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
marjank2 is offline  
Old 24.07.2017., 21:39   #7418
Quote:
marjank2 kaže: Pogledaj post
Ovde su samo oznake, mislio sam neko ko je otvorio vanjsku☺

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ja sam otvarao na Daiseikai i Suzumi Plus ali naljepnica je sa unutarnje strane i nemože se vidjeti na oba modela koje sam naveo.
BatmanBg is offline  
Old 24.07.2017., 21:41   #7419
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Agnaby, istina je da su prije stvari bile dugotrajnije i kvalitetnije. I skuplje.

Ali..

Ovo za žarulje je provala. Ne samo da stare žarulje troše sumamuto i zagađuju, nego i koštaju puno više u svom životnom vijeku od led-ica.
Ako je išta išlo niz dlaku potrošačima, to su žarulje
.
Laz za potrosace, usput pokojni mi je otac inzenjer objasnio da postoji 'vjecna zarulja', negdje u ladici ( zarulja koja bi mogla goriti zauvijek- ali nije bas podesna i zgodna za ekonomsko ludilo potrosnje)'

Godina moja 2001va u Kairu, temperature oko 50 celsiusa oko 10 dana ( lazi u lokalnim medijima), ja imam laptop Toshibu nasadjenu na blueice blokovima da ju hladi..., uz klimu)

Cijeli otok na Nilu, Zamalek gdje zivim, bruji kao kosnica jer klime rade kao lude, nitko se ne buni, kao ovdje..Cijeli otok vibrira danima ( nema seljacina koje bi vam dosle lupati nogama u vrata, kao sto su meni ovdje jer su smrdljivci koji misle da imaju nekakvo pravo a zive kao pastiri i idioti uz vjecno otvorena vrata i propuh- primitivni do beskraja).
Vidite, to je razlika...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 24.07.2017. at 22:01.
agnaby14 is offline  
Old 24.07.2017., 21:47   #7420
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Cijeli otok Zamalek bruji kao kosnica jer klime rade kao lude, nitko se ne buni, kao ovdje..
Pa mora da bruji kad koriste stare ne efikasne prevazidjene klime
rovaccccc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.