Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2023., 06:02   #1
Action kamere?

Novi sam u ovome; naime trebam jednu kameru za teze dinamicne (action) uvjete, pa da pitam; koja bi niskobudzetna kamera bila dobra za teze dnevne i nocne uvjete gdje bi pritom bilo dobro i da zvuk nije los? Od stabilizacije se takoder ocekuje dosta jer bi je trebao montirati na sebe.

Navodno je GoPro boss u tome, ali problem ne samo da je cijena te kamere vec vise teski uvjeti u kojima se moze razbiti, izgubiti ili biti ukradena pa.. ima tko ideju s kojom zapoceti?
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 07:06   #2
Insta 360?

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 08:09   #3
Hvala ali.. hmmmm mislilo se na low budget kameru, Insta360 dode blizu soma eura zar ne, a oprema jos vise. No kako nema bas odgovora, izgleda da trazim previse za malo.

Ali ak se ne nade rjesenje, mislim da cu morat probat nesto smislit s kamkorderima.
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 15:44   #4
Oko 500€...
https://store.insta360.com/product/g...oliday_sale_lp

Zavisno o kitu... Top slika.. vidim dosta vloggera na motorima šta ih koriste..

Ispod toga ne znam da ćeš se baš usrećiti s kvalitetom..

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 22:54   #5
Ok trenutno sam s alija narucio nekoliko kamera pa cemo vidit kaj mogu, u meduvremenu cu probat s kamkorderima premda je teren preopasan za davanje koncentracije kameri. Npr ima i ona Apeman87 to bi mi bilo ok, i set drzaca je bogat ali navodno su stabilizacija i zvuk koma

Ak ne bude polucilo rezultate, Insta jbg ce bit worth to think about..
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 23:11   #6
Quote:
ExHandsome kaže: Pogledaj post
Ok trenutno sam s alija narucio nekoliko kamera pa cemo vidit kaj mogu, u meduvremenu cu probat s kamkorderima premda je teren preopasan za davanje koncentracije kameri. Npr ima i ona Apeman87 to bi mi bilo ok, i set drzaca je bogat ali navodno su stabilizacija i zvuk koma



Ak ne bude polucilo rezultate, Insta jbg ce bit worth to think about..
Ajd baci dojmove... Možda i par videa... Vjerojatno ima ljudi kojima će biti zanimljivo u budućnosti..

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 09:45   #7
Naručiti više low-end kamera koje vjerojatno neće biti dobre, dakle potencijalno bačen novac, umjesto da se preusmjeri ta lova u nešto provjereno. A kaže se da je 500€ skupo.
Uzeo sam ja za probu bio neku Rexso ili sl, niti mjesec dana nije radila a i dok je radila, bila je muka s njom....4K je bio samo marketinški trik ...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 22:54   #8
Daaa racunao sam na to ali kao sto napisah teren je slozen za uporabu skupljih kamera, a kako onuda cirkuliraju i nedobrodosle osobe (npr intruderi po noci) trebat ce koju i sakriti. CCTV se nemre montirat zbog manjka napajanja. Videi bi trebali biti "cool":d

4k mi i ne treba bas, znam da je malo koja 4k, ali jbg dok ne probam koju cam mogu se fukat , treba mi malo bolja fotka, daj Boze zvuk i to je to. Idealno i na 0 luxa.

Nije neka lova zgruvana oko 100e za 4 cam-uredaja ukljucujuci i gps tracker.
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 23:22   #9
Imam više godina ovu i odlična je. Sjcam SJ7 Star

Ovo više nije zadnji model, ali imaj na umu.
Ima i stabilizator, ali ako želiš full profy sliku kupit' ćeš i gimbal. Jednako važi i za zvuk, trebat' će ti mikrofon, ali može proć' i bez.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 07:47   #10
Quote:
Mobil kaže: Pogledaj post
Imam više godina ovu i odlična je. Sjcam SJ7 Star
Ovo više nije zadnji model, ali imaj na umu.
Ima i stabilizator, ali ako želiš full profy sliku kupit' ćeš i gimbal. Jednako važi i za zvuk, trebat' će ti mikrofon, ali može proć' i bez.
Ne stigoh ti se prije od srca zahvalit za ovaj upis Mobil, thx man
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 11:13   #11
Quote:
ExHandsome kaže: Pogledaj post
Ne stigoh ti se prije od srca zahvalit za ovaj upis Mobil, thx man
Hvala tebi Handsome, podrška, a evo ti i konkretna ilustracija onoga što sam pisao, samo ovo je i s mikrofonom i gimbalom, može to bit' skroz dobro. Jedan stari video:
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2024., 08:13   #12
Alo Zgodni, kakvi su utisci?

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.