Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 00:52   #81
Hmm, sarkazam?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:53   #82
Lyanna, očito sam propustila ali...koliko imaš godina?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:07   #83
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Hmm, sarkazam?
Naravno. Birokrati su svugdje glupi, ali teško da su baš toliko glupi da očekuju da upišeš, i platiš, godinu studija, i onda je provedeš u Poljskoj ili Italiji ili Francuskoj umjesto studirajući.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:19   #84
Hoćeš biti odrasla, a nije ti vrijeme. Zrelost je prepoznati pravi trenutak za takve poteze.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:37   #85
Mislite vi stvarno da je za psihičko zdravlje i sazrijevanje dobro ostati još koju godinu u stanu u kojem vladaju poremećeni obiteljski odnosi? Meni se čini da je to situacija u koju staviš normalnog čovjeka koji nije šampion stabilnosti pa par godina kasnije imaš sjebano i pogubljeno biće.

Ni bebe ne prohodavaju tako da pričekaju da spontano steknu vještinu hodanja sjedeći na podu, nego probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, i tako hrpu puta. Da netko razmišlja o upisivanju tečaja francuskoj nitko ne bi rekao "ne znaš ni osnove francuskoj, šta ćeš na tečaju". Ne znam šta bi ovo bilo drugačije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:59   #86
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislite vi stvarno da je za psihičko zdravlje i sazrijevanje dobro ostati još koju godinu u stanu u kojem vladaju poremećeni obiteljski odnosi? Meni se čini da je to situacija u koju staviš normalnog čovjeka koji nije šampion stabilnosti pa par godina kasnije imaš sjebano i pogubljeno biće.

Ni bebe ne prohodavaju tako da pričekaju da spontano steknu vještinu hodanja sjedeći na podu, nego probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, i tako hrpu puta. Da netko razmišlja o upisivanju tečaja francuskoj nitko ne bi rekao "ne znaš ni osnove francuskoj, šta ćeš na tečaju". Ne znam šta bi ovo bilo drugačije.
Je, ali se zapitas imas li vrijeme, energiju, volju, sredstva,... Imas li temelj za upustiti se u to. Bar ja. Jednom FOF, uvijek FOF

Nacin na koji Lijana postavlja pitanja i kako odgovara meni zvoni na alarm.

Pero je dobro primjetila - 7. je mjesec, Lijana je bez posla u Zadru. A jebemu.
Nadam se da je to zato sto nije mogla traziti.

Apsolutno se slazem s tobom da se treba maknuti. Pitanje je samo kako, a da ne potone jos dublje.
Ono s duzim projektima volontiranja je super super ideja
Ako procijeni da je to za nju.
(Usput kad vec seciram(o), i sama si primjetila odgovore na te linkove koje si dala - volontiranje i host. Jebiga, ja se ulovila da interpretiram i projiciram.)
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 11:40   #87
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislite vi stvarno da je za psihičko zdravlje i sazrijevanje dobro ostati još koju godinu u stanu u kojem vladaju poremećeni obiteljski odnosi? Meni se čini da je to situacija u koju staviš normalnog čovjeka koji nije šampion stabilnosti pa par godina kasnije imaš sjebano i pogubljeno biće.

Ni bebe ne prohodavaju tako da pričekaju da spontano steknu vještinu hodanja sjedeći na podu, nego probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, probaju, padnu, i tako hrpu puta. Da netko razmišlja o upisivanju tečaja francuskoj nitko ne bi rekao "ne znaš ni osnove francuskoj, šta ćeš na tečaju". Ne znam šta bi ovo bilo drugačije.
Ako govorimo o bebi koja se ustaje dok ne porohoda, onda bi ostajanje u toj obitelji moglo biti ustajanje, a odlazak prohodavanje.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:28   #88
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Naravno. Birokrati su svugdje glupi, ali teško da su baš toliko glupi da očekuju da upišeš, i platiš, godinu studija, i onda je provedeš u Poljskoj ili Italiji ili Francuskoj umjesto studirajući.
Hmm, odgovara mi, želim, imam volje.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:38   #89
Fino. U međuvremenu se možeš javiti i ovima http://www.vczd.org/ i vidjeti ima li čega zanimljivog ti lokalno, ako si trenutno nezaposlena i po cijele dane doma maknut ćeš se iz kuće i vjerojatno osjećati bolje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:43   #90
Koliko dobrih savjeta si dobila... od volontiranja vani (WorkAway, WWOOF) do posla vani (au pair) preko traženja bilokakvog sezonskog posla (u Zadru pa da ne možeš u sezoni uštedjeti makar 10k kn?) i traženja cimera, do završetka faksa (iako bih ti savjetovala da odustaneš jer ti vjerojatno nema kruha od toga, a naročito ako 3 godine daješ 1. godinu baciti još 5 godina ti se stvarno ne isplati)...

Evo ja ti još savjetujem odlazak na CCUSA da zaradiš koji dolar ako ti veleposlanstvo da vizu. To ti je najbolji način da se na 3-4 mjeseca makneš iz Hrvatske, samo ništa do nagodinu: http://www.ccusa.hr/PROGRAMI/Work-Experience-USA

Ako bar riješiš prvu godinu bit će ti to dogodine lakše dobiti. Možeš računati vratiti se s par tisuća dolara i dobrim iskustvom, nakon toga odeš dalje...

Zadnje uređivanje TulipCake : 19.07.2017. at 23:53.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:42   #91
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nemam stalni posao, imam 4000 kuna, nekoliko dana radnog iskustva, nemam završen faks. Ideas?
Nađeš nekog frajera koji će te napumpat i uselite na kat iznad u kući njegovih staraca.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:17   #92
I onda otvoris temu na svekrvama.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:48   #93
Iskocilo mi na Fb: https://www.facebook.com/marko.matij...55563539049297

Ne znam lika, imamo zajednicke prijatelje.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:35   #94
Kako se odseliti od roditelja, hm, meni je uspjelo.
Uvijek sam bila jedna od onih klinaca koji cijelu srednju viču "Odselit ću se čim navršim 18!!", ali meni je to i pošlo za rukom, odselila sam se 2 mjeseca nakon što sam napunila 18
Prvotni plan sa 17 je bio da se čim napunim 18, dečko i ja uselimo u neki iznajmljeni stan ili u stan njegovog oca ako se gospodin otac odseli. Oboje bi radili part time i skucali 3 hiljade mjesečno za režije i malo kruha i vode, bar si svoj na svom.
Nažalost pukla ljubav s dečecom i ja ostala bez tog plana, ali mi je uletio još bolji. Par mjeseci nakon sam upoznala novog dečeca, živio je u Ljubljani i bilo nam je skupo putovati da se viđamo pa je najlogičnije bilo useliti se. On se doselio k meni u Zagreb i živjeli smo 3 mjeseca u mojoj sobi u mom roditeljskom domu D: D:
u međuvremenu sam ja napunila 18, već dugo gledala stanove i keep an eye out za neki pogodak i uletilo je, našli smo minijaturni stančić u centru Zg za smiješno male pare (600 kuna najam, 400 režije), plaćali sve po pola, ja imala stalni posao, on part time, mjesečni dohodak nam je ukupno bio oko 4-5 tisuća kuna, puno smo trošili na restorane i šopinge i pizdarije, uglavnom nam je bilo ok.
Sad smo se prije par mjeseci preselili u malo veći stan, malo dalje, ali cijenovno je sve ostalo isto više manje (500 kuna po osobi pokrije stanovanje). Živimo malo slabije sad jer nam se ne radi full time, pa lovimo fuš i nekaj honorarno se dela, manje love ali ostane vremena za zajebanciju (sve je lako kad si mlad i nemaš obaveza jebiga)
Imamo i mačku (we are family tn tn)
I tako mi živimo već godinu dana samostalno i super nam je, nismo gladni i nije nam hladno, i s roditeljima se vidimo na ručku i čujemo telefonom i nema veće sreće.
Tako sam se ja odselila od roditelja

Moral of the story: Nađi si nekog frenda, frendicu, dečka, curu, cimera, nekoga s kim ćeš živjet i dijelit sve troškove jer je puno lakše sve u dvoje. I raspituj se kod svih kog znaš i piknut ćeš nekog dobrog stanodavca koji iznajmljuje za male pare i drži se toga.
Štedi na pizdarijama, ne kupuj odjeću, cipele ili mobitele, troši na hranu i fino jedi (osjeti se razlika).
Vodi vlastito kućanstvo, budi odgovorna, kupuj na akcijama, prati prihod i rashod, pazi da ti ništa ne fali i nemoj se bojat pitat druge za pomoć (obitelj, prijatelje). Puno ljudi ti je spremno pomoć.
Nauči kuhat bar osnovno ako ne znaš, goes a long way.
Budi dobar sa susjedima.

sad ću prestat zvocat eto
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 01:40   #95
ajme di i kak nadjete tak jeftine stanove?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:04   #96
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ajme di i kak nadjete tak jeftine stanove?
Ima dosta ljudi kojima se u principu ne da baviti time, i nije im to primarni izvor zarade, pa iznajme jeftinije nekome dugoročno.
Moj sadašnji stanodavac nam iznajmljuje stan od 27 kvadrata za 750 kuna i još nam svašta zna popravit, eto nije šupak i svjestan je da ljudi nemaju novaca na bacanje i da ne mora najam bit tako skup.
Mamina frendica godinama iznajmljuje stan na bukovcu od 40 kvadrata za 800 kuna.
Ima normalnih ljudi koji ne dižu cijene u nebesa, samo treba naletiti, ovakvi se rijetko kad oglašavaju po internetu zato sam i rekla da se radije raspitate kod poznanika, veća je šansa.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.