Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 13:58   #4421
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Kome onda trebaju izbori? Tvoja se želja ionako onda ostvaruje, jer HDZ ima svu vlast. Treba razjebat 130 mil kuna da bi se dobio sličan rezultat?
I nemoj samo palamudit, vidim da je u vrijeme partije sve cvalo, a sad eto propada. Samo te malo makroekonomski pokazatelji demantiraju...
Svi vi crveni, morate shvatiti da u ovim uvjetima novi izbori samo dodatno učvršćuju vlast HDZa. Teško se s tim miriti, znam, ali je tako...
narodu
da zajebava političare

isuse, opet je problem novci - za izbore?
pa super
bar bu netko u komisijama zaradio nešto novčića
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 06.05.2017., 14:12   #4422
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Kome onda trebaju izbori? Tvoja se želja ionako onda ostvaruje, jer HDZ ima svu vlast. Treba razjebat 130 mil kuna da bi se dobio sličan rezultat?
I nemoj samo palamudit, vidim da je u vrijeme partije sve cvalo, a sad eto propada. Samo te malo makroekonomski pokazatelji demantiraju...
Svi vi crveni, morate shvatiti da u ovim uvjetima novi izbori samo dodatno učvršćuju vlast HDZa. Teško se s tim miriti, znam, ali je tako...
Razjebali smo preko milijarde da nema izbora
I to je samo ono kaj znamo.

Izbori su za našu zemlju savršeni, kao i politička nestabilnost.
Naime, onda se ne može krast, dijeliti šakom i kapom, stvarati probleme da bi ih se "rješavalo", i izmišljati probleme gdje ih nema.

Za vrijeme tehničke vlade, nitko nije pizdio na ćirilične ploče, na nedostatak reforme školstva, nije bilo plinskih boca na cestama, šatora, bacanja s krovova, nije bilo novih poreza, nareza, izreza, nameta ove ili one vrste....bila je milina, mi radili, oni šutili, država išla naprijed.

Najprije x vlada sa punom političkom stabilnošću dozvoli Agrokoru da postane ovo kaj je, onda nas uvjeravaju da nam je neophodna politička stabilnost da nas spase.

Nabijem ih na kurac, izbori jednom godišnje, i nek ništa ne diraju, sve će ići ko podmazano. Ja bih davao i pola milijuna kuna godišnje da tako bude.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 06.05.2017., 14:12   #4423
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Molim te lijepo, ajde kolko je razlika između HDZa i SDPa trenutno? U tu računicu dodaj tradicionalnu nepovjerljivost HDZovih birača prema anketarima i kao posljedicu da HDZ u pravilu dobija nešto više od anketa, pa još umiješaj malo Dhondta. I na to uzmi u obzir da postoji mogućnost da se uruši Most, a znamo gdje je on i kome uzeo mandate.
Ne može se sa sigurnošću reći šbbkbb, ali složit ćeš se da ipak postoji realna mogućnost se dogodi što sam naveo. Čiji je onda Saucha heroj?
dakle na osnovi svoje ideje da ce se most raspasti. Ne znamo zasto..fantaziras o tome kako je saucha heroj sdp-a dok glasa ua hdz. No vratimo se u realnost. Razlika izmedju hdza i sdpa je 6%. Bila je 12?? Most ima 10%, a zivi zid 7%. Hasanbegovic izlazi iz hdz-a. A gigapop fantazira o raspadu mosta i tome kako bi u mjesec dana hdz narastao s 30 na 50%. Zapravo se valjda zajebava i gleda koliko daleko mora ici u lupetanju a da bi ga se jos uvijek iole ozbiljno shvacalo.
theremin1 is offline  
Old 06.05.2017., 14:12   #4424
Trošak izbora je manji nego je Hdz pokušao oštetiti proračun na koncesiji za Zlatni rat, što je jedan jedini natječaj. Koliko ih samo prođe ispod radara.
1XXL is offline  
Old 06.05.2017., 14:14   #4425
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
na nedostatak reforme školstva
To bi trebala biti dobra stvar?
Gost23 is offline  
Old 06.05.2017., 14:23   #4426
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
Trošak izbora je manji nego je Hdz pokušao oštetiti proračun na koncesiji za Zlatni rat, što je jedan jedini natječaj. Koliko ih samo prođe ispod radara.
Još koji mjesec i Agrokor će ih potopiti.To je jednostavno nemoguće spasiti a Rusi samo čekaju povoljni trenutak za inat Anemičnom i njegovoj "diplomaciji" o Krimu
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 06.05.2017., 14:26   #4427
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Ti se valjda sjecas anketa prije prošlih izbora? HDZ je stajao jako loše u anketama pa je svejedno pobjedio. Kod nas, najveci faktor za stranke je njihov predsjednik. Plenković je očigledno dominantan u odnosu na Bernardića i sve dok je tomu tako, SDP neće pobjediti.

Pogledaj malo povijest,

Sanader protiv Milanovica (Sanader)
Milanovic protiv Kosor (Milanovic)
Milanovic protiv Karamarka (izjednaceno)
Milanovic protiv Plenkovic (Plenkovic)
Plenkovic protiv Bernardic (?)

Jedino Milanovic protiv Karamarka je diskutabilno, po broju mandata su podjednaki, ali bi rekao kako je Milanovic puno bolji od Karamarka. Milanovicev problem je što se istrošio u zadnje 4 godine, i što je išao igrati na kartu desničarenja što mu se obilo o glavu. U svakom drugom slučaju je pobjedio talentiraniji političar.

Misliti kako ce ovo jako naškoditi HDZ-u je wishful thinking. Stanje se nije promjenilo samo što sada HDZ drži u rukama sve uzde pa će biti ili heroj ili luzer.
Ne znam o kakvim uzdama govoriš. Govorimo o tome kome je pomogao Saucha. HDZ-u. I o tome kome je prema anketama, uspoređujemo u ovom slučaju anketu s anketom!, naštetilo, a kome pomoglo. HDZ-u naštetilo, SDP-u pomoglo, MOST-u pomoglo, Pernaru pomoglo. Drugi su prema anketama, ispod 5%, regionalne ne računajući, jer je za njih nacionalna anketa irelevantna.
theremin1 is offline  
Old 06.05.2017., 14:26   #4428
Quote:
Gost23 kaže: Pogledaj post
To bi trebala biti dobra stvar?
Ne, al ne podnosim ni SDPove političke skupove i nabijanja poena na stvari za koju su imali 4 godine i mogli su je obaviti.

Podnijet ću i nereformiranje školstva neko vrijeme, samo nek nas puste da radimo u miru.

Tipa, jedno 4 godine, da se izvučemo iz govana, pa možemo ponovo o ustašama, partizanima, školstvu, čirilici i ostalom.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 06.05.2017., 14:40   #4429
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Ne, al ne podnosim ni SDPove političke skupove i nabijanja poena na stvari za koju su imali 4 godine i mogli su je obaviti.

Podnijet ću i nereformiranje školstva neko vrijeme, samo nek nas puste da radimo u miru.

Tipa, jedno 4 godine, da se izvučemo iz govana, pa možemo ponovo o ustašama, partizanima, školstvu, čirilici i ostalom.
Nisi ti ništa drukčiji od onih po kojima pljuješ ako ti je to bio sdp-ov politički skup i ukoliko ti je reforma školstva jednako nebitna kao ostalo navedeno.
Gost23 is offline  
Old 06.05.2017., 14:52   #4430
Quote:
Gost23 kaže: Pogledaj post
Nisi ti ništa drukčiji od onih po kojima pljuješ ako ti je to bio sdp-ov politički skup i ukoliko ti je reforma školstva jednako nebitna kao ostalo navedeno.
Možda i nisam, al me stvarno trenutno ne jebe reforma školstva ko kak me jebe ekonomija.

Za razliku od tebe (čini mi se, sorry ako sam u krivu), imam dijete u školi, koje sasvim fino napreduje. Ono kaj tam sjebu, ispravljam ja. Nisam bespomoćan. I dajem si truda oko djeteta.

Oko ekonomije sam bespomoćan.

Reforma kakva je zamišljena mi je jako prihvatljiva, i rado bih da ju je netko i proveo. Ali ne bi rado da netko sad sere o njoj, a 4 godine je potrošio pričajući pričice kako je i njemu cijev u kupaoni pukla, pa zna kako je to kad ti rijeka poplavi sve, a za reformu ga je bolio kurac.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 06.05.2017., 15:11   #4431
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Možda i nisam, al me stvarno trenutno ne jebe reforma školstva ko kak me jebe ekonomija.

Za razliku od tebe (čini mi se, sorry ako sam u krivu), imam dijete u školi, koje sasvim fino napreduje. Ono kaj tam sjebu, ispravljam ja. Nisam bespomoćan. I dajem si truda oko djeteta.

Oko ekonomije sam bespomoćan.

Reforma kakva je zamišljena mi je jako prihvatljiva, i rado bih da ju je netko i proveo. Ali ne bi rado da netko sad sere o njoj, a 4 godine je potrošio pričajući pričice kako je i njemu cijev u kupaoni pukla, pa zna kako je to kad ti rijeka poplavi sve, a za reformu ga je bolio kurac.
Evo ti podrške ekonomiji pa si upitaj ADZ,kako,zašto?

@TRGOVINA
POKUŠALI SMO IZRAČUNATI STVARNU CIJENU GLASNOVIĆEVE PODRŠKE PLENKOVIĆU Može li premijer ispuniti obećanja koja bi koštala milijarde
Ako bi se i njima omogućila prosječna mirovina u iznosu od 5.102,84 kune, na godišnjoj bi razini bila potrebna dodatna izdvajanja u iznosu od još 499,118.986 kuna. A tu onda dolazimo na 1,5 milijardi kuna godišnje.

Kada bi se tome dodala prava na invalidninu, stambeno zbrinjavanje, pravo na zdravstveno osiguranje, pravo na besplatne udžbenike, pravo na pokop uz vojne počasti i brojna druga prava, tada bi cifra bila znatno veća.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 06.05.2017., 15:16   #4432
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Evo ti podrške ekonomiji pa si upitaj ADZ,kako,zašto?

@TRGOVINA
POKUŠALI SMO IZRAČUNATI STVARNU CIJENU GLASNOVIĆEVE PODRŠKE PLENKOVIĆU Može li premijer ispuniti obećanja koja bi koštala milijarde
Ako bi se i njima omogućila prosječna mirovina u iznosu od 5.102,84 kune, na godišnjoj bi razini bila potrebna dodatna izdvajanja u iznosu od još 499,118.986 kuna. A tu onda dolazimo na 1,5 milijardi kuna godišnje.

Kada bi se tome dodala prava na invalidninu, stambeno zbrinjavanje, pravo na zdravstveno osiguranje, pravo na besplatne udžbenike, pravo na pokop uz vojne počasti i brojna druga prava, tada bi cifra bila znatno veća.
Nemam ti ja veze s HDZom.
A ovo, srećom, nema šanse da se plati.
Baš čitam kak je domoljub Plenky odbio i vlastitom ministru pun kurac iz novog zakona o našim braniteljima
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 06.05.2017., 15:23   #4433
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Nemam ti ja veze s HDZom.
A ovo, srećom, nema šanse da se plati.
Baš čitam kak je domoljub Plenky odbio i vlastitom ministru pun kurac iz novog zakona o našim braniteljima
Onda pardon.Ja kada god ima vlast HDZ mislim da su RH okupirali Turci iz Otomanskog carstva.Samo čekam kako će me opeljušiti.Skrivam lovu ali uvijek se dosjete kako do nje.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 06.05.2017., 15:30   #4434
Ma Glasnović je nasjeo. Neće mu Plenković ništa ispoštovati. Ništa ni od njega, ni od Esih, ni od Hasanbegovića. Jedini principijelan desničar na sceni sada je Miro Bulj. Doduše, zanima me što će biti ako se o Dalićki bude glasovalo. Hoće li opet moći kupiti Plenković ljude?
Kojiro Izawa is offline  
Old 06.05.2017., 15:34   #4435
Jeli ova prica onda gotova? Jeli mozemo zakljuciti da je Mostov puch pred lokalne izbore barem na drzavnoj razini zavrsio debaklom?
Ostaje da vidimo kako ce sve utjecati na postotke prilikom lokalnih izbora...i naravno dali ce ovakva vlada imati dovoljno stabilnosti.



Ruku na srce ovo se ionako moralo prije ili kasnije dogoditi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 06.05.2017., 15:35   #4436
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Tvoju moralnost nitko nije niti postavio pod pitanje kolko ja znam.
A sad, ajmo ponovno, ispočetka, što je konkretno na onom papiru koji je potpisao Plenković, konkretno za sebe osobno isposlovao general Glasnović?

To mi nek netko objasni. I usput, što je nemoralno u tome da se bori za interese dijaspore, ako je to njegova izborna jedinica. Jel nemoralno da se živi zid bori za prava blokiranih i ovršenih, ljudi oštećenih u kreditima chf?

Jel nemoralno da se Pupi bori za interese Srba?
Ovdje su pojedinci do perverzije is silovali logiku samo zato što vam se ne sviđaju nečiji stavovi.

Oćete malo o Sauchi? On je zapravo danas heroj partije, trebali bi mu bistu postaviti. Zašto? Zato jer ak sad padne vlada i ode se na izbore, HDZ može samo gore, prema 70+ mandata a partija dole, dakle kome Saucha radi uslugu?
Tip je rekao da nece u kolo sa SDSS-om i slicnima...

Nije proslo par dana i fino uskocio u isti tal...

Toliko o logici,casti i moralu...

Ajde,sad se barem skuplje prodao nego kad je "moralno" uzimao dvije mirovine...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 06.05.2017., 15:45   #4437
Ako je cijena podrske jednog zastupnika milijardu i pol, koja je onda cijena gubitka 15 zastupnika da bi se spasio vojnik Maric?
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 06.05.2017., 15:48   #4438
Netko je pitao kome trebaju novi izbori? Pa svima trebaju novi izbori kako bi dobili Vladu sastavljenu od volje naroda. Onaj tko je dao glas HDZ-u dali je dao glas i za Pupovca? Sauchu? Nije? E pa oni su sada medju njima.
Prvo su iznevjerili svoje birace, a potom i sve ostale jer imamo Vladu na osnovu pojedinacnih sitnih interesa. To je nekakva GMO Vlada iz saborskog laboratorija.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 06.05.2017., 15:53   #4439
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Ma Glasnović je nasjeo. Neće mu Plenković ništa ispoštovati. Ništa ni od njega, ni od Esih, ni od Hasanbegovića. Jedini principijelan desničar na sceni sada je Miro Bulj. Doduše, zanima me što će biti ako se o Dalićki bude glasovalo. Hoće li opet moći kupiti Plenković ljude?
Tko je ono stavio na Facebook cjenik političke trgovine?

Evo guglao sam "facebook" "cjenik" "politika" "trgovina" al ne mogu doći do tog podatka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 06.05.2017., 15:55   #4440
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ako je cijena podrske jednog zastupnika milijardu i pol, koja je onda cijena gubitka 15 zastupnika da bi se spasio vojnik Maric?
Pa to je barem jednostavno. 22,5 mird kuna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.