Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 11:29   #6201
do sada nitko u hrvatskoj nije radio ovakvo nešto, ali riječ je o seriji o 4 ili 10 brodova, sigurno bi bilo zainteresiranih

i na kraju, što će nama takva zvijer?[/QUOTE]


Ajmo malo metaforike.

Kupila sam plastenike. Standardni gabarit ima točnu definiranu cijenu po m/2, i za svakog je kupca isti.
Ja sam tražila povišenje nosečih stupova za 70 cm, čeone strane polikarbonat i prozore u sljemenu, i proširenje vrata za 70 cm.
Dobila sam,ali za dosta veću cijenu.

Što mi je donjela ta 70 cm veća visina od standarda - ulazak traktora od 73 ks sa kabinom, ulazak rotobrane širine 280 cm, i povećanu kubikažu zraka u plasteniku koja automatski drži duže temperatutu zraka u kritičnom momentu iznad točke smrzavanja. To sa standardnim gabaritom ne bi bilo moguće.
Uz to, mogućnost upotrebe traktora veće jačine mi je u jednom kritičnom momentu pomogla da preoravanjem na dubinu 40 plus koji cm uništim patogene zbog kojih bih inače morala raditi solarizaciju ili kemmizaciju, ili čak i izmjestiti - preseliti na novu lokaciju plastenike.
Isto tako, da se nisam odlučila trkakor od 60 ks zamijeniti ovim od 73, dubinu brazde od 40 cm ne bih mogla sa njim odraditi.

Kužiš poantu - dugoročno ulaganje većeg novčanog iznosa omogućuje radnje koje će u budućnosti trebati odraditi. A možda ih treba već i sada.

Sada si to preslikaj na brodicu.[/QUOTE]
Očito more vidiš samo na slici.
Znaš,to ti je naš najvažniji resurs.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 16.07.2017., 11:36   #6202
A ti si očito fulao poantu.
U čem je problem?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 16.07.2017., 12:44   #6203
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Jesi ikad vidio valove od 4 metra dok jugo puse 90km/h? Da obican brzi brod...

Veca brzina osim jacih motora zahtijeva i drugaciji trup. Manja zahtijevana brzina omogucava izgradnju dubljeg V i stabilnijeg trupa. Netko je izracunao (a to sigurno nije onaj panj Butkovic) da je onaj trup i brzina od 35 cvorova ono sto treba za Jadran. Vrlo jednostavno.
treba mi kombi u koji stane par kubika robe, a treba mi i auto koji ide 250 na sat....

onda mogu kupiti kombi i auto, ili tražiti da specijalno za mene rade i kemijaju kombi koji ide 250

činjenica je da na svijetu nigdje ne koriste brze brodice za teško more ali hrvati po običaju pametuju i ostanu posrani
dk1 is offline  
Old 16.07.2017., 13:36   #6204
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post

činjenica je da na svijetu nigdje ne koriste brze brodice za teško more ali hrvati po običaju pametuju i ostanu posrani
pa jutros sam stavio link na americki SAR brod slicnih dimenzija koji ima brzinu od 43 cvora.
HoD is offline  
Old 16.07.2017., 13:54   #6205
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
pa jutros sam stavio link na americki SAR brod slicnih dimenzija koji ima brzinu od 43 cvora.
Evo zašto im treba tako brzia brodica

@Porezne inspektore u Sali doveo brod Obalne straže!?

Nedavno iskrcavanje poreznika u Salima, uzbudilo je tamošnje žitelje. Naime, državne službenike je na otok doveo Ophodni brod HRM-a 01 Novigrad,

http://www.zadarskilist.hr/clanci/27...-obalne-straze
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 16.07.2017., 16:02   #6206
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Evo zašto im treba tako brzia brodica

@Porezne inspektore u Sali doveo brod Obalne straže!?

Nedavno iskrcavanje poreznika u Salima, uzbudilo je tamošnje žitelje. Naime, državne službenike je na otok doveo Ophodni brod HRM-a 01 Novigrad,

http://www.zadarskilist.hr/clanci/27...-obalne-straze
I, u čemu je problem? Državna institucija je došla u državnom vlasništvu u nenajavljeni uviđaj.
Procijenili su vjerojatno da imaju razloga za to, vjerojatno da bi spriječili prikrivanje malverzacija i uništavanje dokaza.
Najboilje da su se najavili i dali deset dana fore za fingiranje dokumentacije.
Meni kao opg - u inspekcija ima pravo doći u nenajavljenu posjetu i tražiti na uvid svu dokumentaciju koju moram voditi, ima pravo bez moje prisutnosti pogledati sva skladišta i oranice i kulture na njima. Po zakonu.

Ne valja ako ne rade kontrole, ne valja ako ih rade.
Uvijek će netko od svakog postupanja naprviti senzaciju.
Po takvima se ne smije privesti izgrednik jer se (još) nije priveo netko tko je ukrao milijune.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 16.07.2017., 16:37   #6207
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
I, u čemu je problem? .
Problem je u tvojoj tikvi.To je bio vojni brod a vojni brodovi tome ne služe.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 16.07.2017., 17:07   #6208
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Po takvima se ne smije privesti izgrednik jer se (još) nije priveo netko tko je ukrao milijune.
Ti tu zaista ne vidis nikakav problem?
Podobni maznjavaju milijarde a ne milijune, a nekom jadniku zatvaraju obrt od kojeg zivi obitelj zbog 10kn. Normalno ne?
newone is offline  
Old 16.07.2017., 17:10   #6209
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Problem je u tvojoj tikvi.To je bio vojni brod a vojni brodovi tome ne služe.
Ne služe.
Ali ne znači da ne mogu i ne smiju služiti ako okolnosti traže ili dopuštaju.
A odkuda znaš okolnosti pod kojima je stavljen u upotrebu u tom trenutku baš za prijevoz poreznika?
Možda im je bilo usput, možda je bio trenutno jedini slobodan, možda se namjerno tako napravilo da informacija o dolasku ne procuri.....vlasnik svoju imovinu može koristiti kako želi, ako je to svrsishodno. A vlasnik je RH, i poreznici su zaposlenici RH.
Po tvojoj logici vojni helikopter se ne bi smio koristiti u zdravstvenom sustavu za prijevoz hitnih slučajeva, a koristi se uvijek kada zatreba. I dobro je što se koristi kada zatreba.

EDIT:

P.S.
Tikvi veliš.....ih, ebote, moju glavu nazvati tikvom....da mi je samo vidiš....jedna zgodna, fajn glavica sa lijepom kosicom i facom za okrenuti se za njom......hehe.....
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI

Zadnje uređivanje JOHABI : 16.07.2017. at 17:26.
JOHABI is offline  
Old 16.07.2017., 17:23   #6210
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ti tu zaista ne vidis nikakav problem?
Podobni maznjavaju milijarde a ne milijune, a nekom jadniku zatvaraju obrt od kojeg zivi obitelj zbog 10kn. Normalno ne?

Ti tu zbilja vidiš problem?
Treba sve prepustiti stihijskom poslovanju, ne sankcionirati ništa jer......... ?
Priča od deset kuna jako ružno zvuči, no, pametnome je jasno šta znači - ili može značiti - višak ili manjak od deset kuna u kasi koja radi po programu i bilježi svaki novčani ulaz i izlaz. Malverzaciju i utaju pdv - a i poreza. A to je kažnjivo.
Inače, zatvaranja zbog deset kuna više nema, euforija poreznih inspektora je zaustavljena već odavno.
To su bile represivne mjere prvih dana uvođenja fiskalki, i po meni opravdane, jer da se išlo blago ljudima ne bi sjelo da ili moraju raditi po zakonu ili se moraju izvještiti u varanju toliko da ih ne ulove.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 16.07.2017., 18:17   #6211
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ti tu zbilja vidiš problem?
Ako to treba pojasnjavati onda bolje da pocnemo od temelja i pravila ponasanja u civiliziranom drustvu
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Treba sve prepustiti stihijskom poslovanju, ne sankcionirati ništa jer......... ?
Sad pak izvrces da nitko ziv vise ne zna kako. Oces kaznjavati prekrsitelje ili neces?
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Priča od deset kuna jako ružno zvuči, no, pametnome je jasno šta znači - ili može značiti - višak ili manjak od deset kuna u kasi koja radi po programu i bilježi svaki novčani ulaz i izlaz. Malverzaciju i utaju pdv - a i poreza.
Nisi shvatila poantu. Pojednostavimo jednim retorickim pitanjem. Ako jednom covjeku zatvoris obrt i ugrozis egzistenciju obitelji zbog 10kn, kako bi kaznila drugog koj je pronevjerio milijarde?
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
A to je kažnjivo.
Ma nemoj Mozes li se sjetiti jos nekih postupaka koji su kaznjivi?
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Inače, zatvaranja zbog deset kuna više nema, euforija poreznih inspektora je zaustavljena već odavno.
Je je, sad u vrijeme izbora. Pricekaj jos koj mjesec da se konsolidiraju.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To su bile represivne mjere prvih dana uvođenja fiskalki, i po meni opravdane, jer da se išlo blago ljudima ne bi sjelo da ili moraju raditi po zakonu ili se moraju izvještiti u varanju toliko da ih ne ulove.
Ah da, treba naucit sitnozube da se placa porez, kako bi tajkuni inace financirali dvorce i jahte?
newone is offline  
Old 16.07.2017., 19:05   #6212
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
***
Ajmo malo metaforike.

Kupila sam plastenike. Standardni gabarit ima točnu definiranu cijenu po m/2, i za svakog je kupca isti.
Ja sam tražila povišenje nosečih stupova za 70 cm, *****
off na temu ali bode mi oči, nemrem si pomoći
nisu noseči
drugo - č i ć a prvo kaj mi bode oči je - nisu noseći nego nosivi (noseće su - žene )
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.

Zadnje uređivanje twistdrum : 16.07.2017. at 20:09.
twistdrum is offline  
Old 16.07.2017., 19:07   #6213
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
****Nisi shvatila poantu. Pojednostavimo jednim retorickim pitanjem. Ako jednom covjeku zatvoris obrt i ugrozis egzistenciju obitelji zbog 10kn, kako bi kaznila drugog koj je pronevjerio milijarde? ***
kao i ona inspektorica kaj je prije par godina na plažu vodila specijalce zbog par kuna ali nismo nigdje čitali da je to radila na stalim lopovlucima
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 16.07.2017., 19:16   #6214
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
kao i ona inspektorica kaj je prije par godina na plažu vodila specijalce zbog par kuna ali nismo nigdje čitali da je to radila na stalim lopovlucima
da nije bilo napada na inspektore,ne bi bilo ni zastite istih...
jeben je to posao...
loviti sardelice dok ne priznaju da su morski psi...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 16.07.2017., 21:35   #6215
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
pa jutros sam stavio link na americki SAR brod slicnih dimenzija koji ima brzinu od 43 cvora.
ono nije SAR brod, ono je brod za redovite zadatke i ako treba SAR po mirnom moru....
za loše uvjete imaju specijalizirane brodove kojima je brzina u drugom planu a stabilnost u prvom
dk1 is offline  
Old 16.07.2017., 21:44   #6216
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne služe.
Po tvojoj logici vojni helikopter se ne bi smio koristiti u zdravstvenom sustavu za prijevoz hitnih slučajeva, a koristi se uvijek kada zatreba. I dobro je što se koristi kada zatreba.

EDIT:

P.S.
Tikvi veliš.....ih, ebote, moju glavu nazvati tikvom....da mi je samo vidiš....jedna zgodna, fajn glavica sa lijepom kosicom i facom za okrenuti se za njom......hehe.....
Opet imaš problem.
Izjednačuješ hitne medicinske slučajeve sa poreznicima koji se šuljaju kao indijanci nebi li ulovili nekog sitnog obrtnika za par kuna..

@Male se poduzetnike „ispitiva", a Agrokorovim milijunima se gleda kroz prste, rekao nam je jedan Saljanin koji s obale gledao iskrcavanje, kako kaže, "svježih trupa"
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 16.07.2017., 22:45   #6217
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Opet imaš problem.
Izjednačuješ hitne medicinske slučajeve sa poreznicima koji se šuljaju kao indijanci nebi li ulovili nekog sitnog obrtnika za par kuna..

@Male se poduzetnike „ispitiva", a Agrokorovim milijunima se gleda kroz prste, rekao nam je jedan Saljanin koji s obale gledao iskrcavanje, kako kaže, "svježih trupa"
I po njemu bi sad trebalo svima gledati kroz prste i pustiti sve da gradu i varaju. Treba biti objektivan prema svima i nikome (ni malima ni velikima) ne treba dopustiti da ne plaćaju porez. I ne smeta mi da se u te svrhe koristi vojni brod. Jedino mi smeta kad zatvaraju obrte zbog toga. Sjećam se kad su zatvorili neki hotel u Istri i istjerali goste zbog nekoliko kuna viška u blagajni. Pogriješili su, treba im napisati kaznu, ali ne ih i zatvoriti nego ih pustiti da rade jer kako će inače zaraditi i platiti kaznu.
Tomo1972 is online now  
Old 17.07.2017., 05:26   #6218
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Opet imaš problem.
Izjednačuješ hitne medicinske slučajeve sa poreznicima koji se šuljaju kao indijanci nebi li ulovili nekog sitnog obrtnika za par kuna..

@Male se poduzetnike „ispitiva", a Agrokorovim milijunima se gleda kroz prste, rekao nam je jedan Saljanin koji s obale gledao iskrcavanje, kako kaže, "svježih trupa"

Problem očito imaš ti, i to konstantno.Da si u glavi posložiš realu i istjeraš ideologiju, vidio bi kolike gluposti lupaš po cijeloj ovoj temi. Nisam pročitala još nijedan tvoj suvisli komentar ovdje, samo floskule, pljuvanje i zlobnost.
Sitan obrtnik, veliki obrtnik, Agrokor, premlaćivanje, krađa, ubojstvo - sve su to kategorije koje su svaka za sebe kao prekršaj, zločin, kažnjive, a isključujući kažnjavnje kažnjivog manje težine zbog eventualnog nekažnjavanja prekršitelja koji još nije iz nekog razloga u obradi je glupa argumntacija provođenjem koje će društvo ući u totalnu anarhiju.

Boldano:

Citiranjem boldanog i opet pokazuješ i potvrđuješ moje mišljenje o tebi koje sam iznjela u prvom djelu replike - povodljivo usvajaš tuđe mišljenje, tuđe viđenje, prihvaćaš tuđu interpretaciju informacije, bez da je kritički sam preispitaš, obradiš i izvedeš svoje mišljenje i zaključak.
Jadno je to i nisko ne do koljenea, ne do gležnjeva, ne do zemlje, nego do one rupe, jame, koju tako svesrdno vi kronični oponenti fašistički ideologijski i emotivno destruktivno nastrojeni kopate cijelo vrijeme kako biste vladu i političku stranku koju bolesnički i psihijatrijski bolesno ne podnosite zatrli, uništili, a niste svijesni da svakim svojim takvim nerealnim upisom kod iole zdravorazumnog čovjeka sami sebe pokapate, pa čak i onoga vašeg istog ideološkog stajališta, ali svijesnog, normalnog i razumnog koji je u stanju izreći kritiku i neslaganje normalnom retorikom.

Eh, sada, sve sam ovo mogla reći ukratko jednom konstatacijom - upis ti je glup i nemaš mentalnog kapaciteta za dubinsko sagledavanje problema - ali eto, pristojna sam osoba, pa ne želim na taj način komunicirati sa tobom u javnom prostoru, pa neću.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 17.07.2017., 05:44   #6219
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ako to treba pojasnjavati onda bolje da pocnemo od temelja i pravila ponasanja u civiliziranom drustvu

Sad pak izvrces da nitko ziv vise ne zna kako. Oces kaznjavati prekrsitelje ili neces?

Nisi shvatila poantu. Pojednostavimo jednim retorickim pitanjem. Ako jednom covjeku zatvoris obrt i ugrozis egzistenciju obitelji zbog 10kn, kako bi kaznila drugog koj je pronevjerio milijarde?

Ma nemoj Mozes li se sjetiti jos nekih postupaka koji su kaznjivi?

Je je, sad u vrijeme izbora. Pricekaj jos koj mjesec da se konsolidiraju.

Ah da, treba naucit sitnozube da se placa porez, kako bi tajkuni inace financirali dvorce i jahte?
Moramo ponoviti i sumirati već rečeno, jel?

Ali prvo - odkud ti ideja da je sada vrijeme izbora?
Na izborima ćemo se vidjeti za tri godine, ništa prije, budi siguran u to.

I da, nema više zatvaranja obrta zbog nekoliko kuna viška ili manjka u nlagajnama, sa tom se praksom davno prestalo, nama niti kazne na prvu, nego na drugi prekršaj.
I da, trebalo je zatvarati objekte - zatvaralo se na pet, sedam dana, ne definitivno, jer je takva represija poslala poruku ozbiljnosti i navela kao primjer druge da rade po propisu. Zatvaranjem na kratko vrijeme nije ugrožen opstanak niti objekta niti egzistencije, ali dovodi do reda u najkračem mogućem vremenu.
Ono što nije valjalo je neselekcijsko provođenje istog - primjer zatvaranja hotela u turističkoj sezoni je loš primjer takve prakse, no, ne zbog zatvaranja samog, nego zbog načina na koji se zatvaranje provelo.
Gostima koji su zbog toga morali izaći iz objekta je trebalo pronaći drugi, plačeni smještaj iste kategorije na teret države, a ona si taj trošak kasnije naplatiti od prekršitelja. To bi onda bio dobro odrađeni posao. I pravno i moralno.

Porez moraju plaćati svi.
Oni koji imaju malo, plaćaju malo, koji imaju puno, plaćaju puno.
Koji utaje, ako ih se ulovi, platiti će, ako ih se ne ulovi, neće.
Ali da mali ne plate zato jer se nekog ne ulovi nije opravdanje da mali ne plate.
To je reala.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 17.07.2017., 08:58   #6220
A nitko ne komentira novi zakon o koncesijama i znatno povećan broj požara ove godine taman poslije donošenja zakona
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.