Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 23:21   #1801
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
@ Alaine

Meni fantasticna tvoja teza kako treba "postupiti u interesu djeteta", a sto je u interesu djeteta odlucuju roditelji - tocnije ovdje jedan roditelj koliko god mozda blesav bio sam odlucuje a drugog koliko god genijalan bio ko ga jebe, sta si on umislja da bi bio pozvan procijenjivati sto je u interesu djeteta, kajgod.

Iliti u tvom svijetu dijete ima prakticno samo jednog roditelja - majku. Otac postane roditelj samo kad i ako i koliko majci pase, a pretpostavljam da je posebno popularan u situaciji kad treba sutke podmirivati sve troskove djeteta (ne pola), tad se narocito uvidi koliko su ocevi vazni i nezaobilazni.
ZloPrase, nema odvojenih svijetova. Obiteljski zakon definira roditelje - majka je zena koja je dijete rodila, a otac je majcin muz. Ukoliko majka nije u braku otac je onaj koji uz dozvolu majke prizna dijete za svoje. Ostali muskarci koji nemaju dozvolu majke da priznaju dijete moraju ocinstvo dokazati sudskim putem i tek tada imaju ocinska prava i obaveze.
Obiteljski su zakon, kao i ostale nase zakone, donijeli muskarci.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:31   #1802
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne, ovaj s kojim se ženi joj je drag i smatra da bi dobro funkcionirali zajedno. Prvi joj se ne sviđa, a prvi je onaj s kojim nije u vezi, nego su bili ff.
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Činjenica je da mi pojma nemamo što točno je ona u kojem trenutku mislila i osjećala. Nije nemoguće ni da se kasnije zaljubila, a u početku joj se nije sviđao. Nije da se takve stvari ne događaju, al ko što kažem mi nemamo pojma o tome, tak da tu bezveze razglabamo.

jesmo mi citali isti uvodni post?

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Meni je za oko zapelo ovo: 'Tip je normalan, zreo, dobar kao kruh'.
tako zene najcesce opisuju tipove koje drze onako negdje 20 kilometara u friendzoni. sorry.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:56   #1803
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno da sam ga trebala poslusati, nije da je potrebno imati science degree (koji on nema ali ga zato ja imam za tvoju informaciju) da bi se spoznalo tvoje forumsko djelovanje.
Ovo je tako jadno...
Dobar dio svojih postova o nekoj temi potratiš na dokazivanje vlastite navodne superiornosti u ovom ili onom kontekstu.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
O meni znas onoliko koliko sam tu napisala - to se zove samokontrola. Ostalo spada od zakljucivanje o osobi o kojoj znas vrlo malo.
Alaine, tvoji postovi sve češće zvuče kao totalni gubitak samokontrole.
Ne mogu vjerovati da imaš potrebu u tolikoj mjeri non-stop dokazivati da si iznad nekog/nečeg i na ovaj način se prosipati po drugima. Skuliraj malo, zvučiš tragikomično.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:30   #1804
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
S obzirom da vidiš histeriju tamo gdje je nema, možda je dobar trenutak da daš stručni naziv svojim reakcijama. To ionako neprestano radiš.
Referirala sam se na ovaj post.

Govoris o 'unistavanju zivota' (nista manje) FF-ovima koji su svojevoljno usli u rizik nezasticenog seksa sa datom curom. Nije im prosla kroz glavu misao da bi se to moglo desiti? Seriously?

Fantaziras o 10 godina zivota a tema je o letecim vezama? Voljela bih vidjeti te kojima ce ona 'unistiti zivot'. Postoje u Grimmovim bajkama i na forumu, zar ne? U stvarnosti ce FF-ovi pobjeci glavom bez obzira po savjet kod solicitora, a o zenidbi nece biti ni primisli.

Onda to podizes na razinu moguce tragedije. Jesi cuo nekad da je FF ubio FF-icu? Nisi jer se to ne desava. Eto ti (tvoje) histerije.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:43   #1805
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Referirala sam se na ovaj post.

Govoris o 'unistavanju zivota' (nista manje) FF-ovima koji su svojevoljno usli u rizik nezasticenog seksa sa datom curom. Nije im prosla kroz glavu misao da bi se to moglo desiti? Seriously?

Fantaziras o 10 godina zivota a tema je o letecim vezama? Voljela bih vidjeti te kojima ce ona 'unistiti zivot'. Postoje u Grimmovim bajkama i na forumu, zar ne? U stvarnosti ce FF-ovi pobjeci glavom bez obzira po savjet kod solicitora, a o zenidbi nece biti ni primisli.

Onda to podizes na razinu moguce tragedije. Jesi cuo nekad da je FF ubio FF-icu? Nisi jer se ne desava. Eto ti (tvoje) histerije.
Čovjeku kojem se podvali tuđe dijete i na račun toga ga se uvuče u brak je život trajno promijenjen. Isključivo tuđom prevarom.

Kad ljudi nakon određenog vremenskog odmaka saznaju istinu, osjećaj razočaranja/povrijeđenosti/izigranosti/poniženja može donijeti svašta.
Ne znam što u tome smatraš histerijom, ali očito je da koristiš daleko više psiholoških termina nego što ih zaista shvaćaš.

Laku noć
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:17   #1806
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Referirala sam se na ovaj post.

Govoris o 'unistavanju zivota' (nista manje) FF-ovima koji su svojevoljno usli u rizik nezasticenog seksa sa datom curom. Nije im prosla kroz glavu misao da bi se to moglo desiti? Seriously?

Fantaziras o 10 godina zivota a tema je o letecim vezama? Voljela bih vidjeti te kojima ce ona 'unistiti zivot'. Postoje u Grimmovim bajkama i na forumu, zar ne? U stvarnosti ce FF-ovi pobjeci glavom bez obzira po savjet kod solicitora, a o zenidbi nece biti ni primisli.

Onda to podizes na razinu moguce tragedije. Jesi cuo nekad da je FF ubio FF-icu? Nisi jer se to ne desava. Eto ti (tvoje) histerije.
Zašto bi uopće bilo poželjno da razmišlja o ženidbi? Da mene zaprosi čovjek s kojim niti jedan dan nisam bila u vezi, zreo i stabilan sigurno ne bi bile riječi kojim bih ga opisala.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:50   #1807
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post

@ ex anais

Kaze ti frend da doma divlje mlati zenu, da ju je toliko slomio da se ne usudi zvati policiju, ha, ha.

Bi li ti nazvala policiju?
Iskreno, sumnjam da bih se ikad dovela u situaciju da se družim s takvim krkanom. Čak su veće šanse da bi mi se omaklo da mi prijetvorna ženska kao iz uvodnog posta bude prijateljica nego nasilnik. Iako i nasilnici skoro jednako dobro glume kao takve ženice, opet bi se to vidjelo mnogo prije nego bi mi tako što priznao.

Ne vidim što bih dobila zvanjem policije ni u tom slučaju. Možda bih ženi stvorila samo još veći problem pa bi je idući put i zatukao. To su delikatne stvari, a ja u našu policiju povjerenja nemam ni pet posto. Isto tako, ako ona nije spremna ostaviti ga, ja pozivom policiji ne mogu ništa. To je situacija gdje se osjećam potpuno nemoćnom. Ako je gad želi ubiti, ubit će je, s policijom ili bez nje.

Jednom sam se upetljala u nešto i nisam sigurna da sam dobro postupila. Makla sam se od osobe iako je ne smatram krivom, prokazala lika i nekako mislim da je to bilo uzalud. Zlo uvijek nađe neku rupu da kroz nju izgmiže i pobijedi, nažalost. A ja što sam starija, sve više želim svoj mir, a sve manje istjerivati tuđe bitke.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 06:04   #1808
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mogu i po tebi mjeriti, nije bed. Koliko djece ljudi s kojima si se parput pojebao uzdržavaš?
Činim to samo sa ženama i ne ostavljam fizički trag, ali uvijek se brinem o svim dobrim ljudima. Naglasila si novac kao valutu ... u društvu kojem pripadam nema posebne vrijednosti. Otprilike ako daješ ili posuđuješ - riječ je
vratiti ćeš kada ti bog da ... zgodno, zar ne?
Ne valja hraniti sebičnost nego pomoći kada naletiš na greške koje život nosi ...naručito u ljubavi. A priznati ćeš kako je opis situacije više filozofski nego praktički. Samo natruhe.
Nije u pitanju uzdržavanje nego pomoć da stanu na vlastite noge ... nema veze čija su.
Pusti "emociju imati" treba biti, kako kaže majstor Fromm
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:36   #1809
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da je vise samohranih majki (na globalnoj razini) nego ovakvih kao otvaracica teme. To je bila empatija prema samohranim majkama a ne mizandrija. Oni su bili svjesni u sto se upustaju izuzev ako nisu osobe sa posebnim potrebama.

Dobro ti ide izvrtanje. Advokat?
a one sve nesvjesne?
blesave?
retardirane?
vec sam ti jednom rekao, tvoje branjenje zena je valjda najveca uvreda koju te zene mogu u zivotu dobiti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:51   #1810
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Čovjeku kojem se podvali tuđe dijete i na račun toga ga se uvuče u brak je život trajno promijenjen. Isključivo tuđom prevarom.

Kad ljudi nakon određenog vremenskog odmaka saznaju istinu, osjećaj razočaranja/povrijeđenosti/izigranosti/poniženja može donijeti svašta.
Ne znam što u tome smatraš histerijom, ali očito je da koristiš daleko više psiholoških termina nego što ih zaista shvaćaš.

Laku noć
Priznajem da ne mogu shvatiti da dijete moze trajno promijeniti zivot, osim nabolje. Osim ako tobom vlada ego, ta nesvjesna zivotinja, a mnogima vlada ocito. Dvojica iz ove (sve sam vise u to ubijedjena) izmisljene price, su ovakav razvoj situacije mogli lako izbjeci. Ali nisu, samo ih to ne abolira od odgovornosti. Nasli su slicnu sebi koja je sada izgubljena, nadati se da ce se urazumiti.

Ipak mislim da su vece sanse da u braku zavrsimo ti i ja (citaj nikad) nego da jedan od ova dva zavrsi u braku s njom.

Rijec histerija tu nije upotrijebljena u psiholoskom smislu nego kao sinionim za dramu i eskaliranje iste. Moglo je pisati i da je upis tragikomican.

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Činim to samo sa ženama i ne ostavljam fizički trag, ali uvijek se brinem o svim dobrim ljudima. Naglasila si novac kao valutu ... u društvu kojem pripadam nema posebne vrijednosti. Otprilike ako daješ ili posuđuješ - riječ je
vratiti ćeš kada ti bog da ... zgodno, zar ne?
Ne valja hraniti sebičnost nego pomoći kada naletiš na greške koje život nosi ...naručito u ljubavi. A priznati ćeš kako je opis situacije više filozofski nego praktički. Samo natruhe.
Nije u pitanju uzdržavanje nego pomoć da stanu na vlastite noge ... nema veze čija su.
Pusti "emociju imati" treba biti, kako kaže majstor Fromm
Kako je lijepo procitati ovaj upis na temi koja prsti negativom.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a one sve nesvjesne?
blesave?
retardirane?
vec sam ti jednom rekao, tvoje branjenje zena je valjda najveca uvreda koju te zene mogu u zivotu dobiti
Nisu ni nesvjesne, ni blesave niti retardirane, nego su srele nezrele, zle i manipulativne muskarce koji su ih onda ostavili da same podizu djecu. Price su vrlo slicne.

I tvoji upisi su uvreda za mnoge muskarce pa nikom nista.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥

Zadnje uređivanje Alaine Zanna : 10.07.2017. at 08:25.
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:58   #1811
....

Ako je ok da si buduća majka izabere (budućeg) oca svom djetetu između onih koji NJOJ najviše odgovaraju (u ovom slučaju - dobar lik, odgovoran, koliko toliko situiran), onda bi vjerojatno bilo ok i da muškarac zataji budućoj ženi kako ima izvanbračno dijete za koje plaća uzdržavanje.

Ne mora buduća žena znati sve njegove grijehe iz mladosti-ludosti?
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:11   #1812
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Nisu ni nesvjesne, ni blesave niti retardirane, nego su srele nezrele, zle i manipulativne muskarce koji su ih onda ostavili da same podizu djecu. Price su vrlo slicne.
Aha, usprkos lako provjerljivoj činjenici da žene iniciraju veliku većinu razvoda, ostanu same zato jer su ih muškarci ostavili. Gadovi. Djeca su ostala s jednim roditeljem zato što je drugi pobjegao, a ne zato što ga je prvi opalio nogom u dupe i otjerao (ne zaboraviviši tražiti da mu nastavi služiti).

Ah, da, tražile su razvod jer su im muževi bili svinje.

Jer muško kad radi sranje to je jednostavno zato što je svinja. A žensko kad radi sranje to je zato što je muško svinja.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Priznajem da ne mogu shvatiti da dijete moze trajno promijeniti zivot, osim nabolje.
Dakle zabranila bi abortus? I usvajanje? Od seksa dolaze djeca i nema poslije pravljenja pametnim?

Zadnje uređivanje ZloPrase : 10.07.2017. at 08:22.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:16   #1813
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Dvojica iz ove (sve sam vise u to ubijedjena) izmisljene price, su ovakav razvoj situacije mogli lako izbjeci. Ali nisu, samo ih to ne abolira od odgovornosti. Nasli su slicnu sebi koja je sada izgubljena, nadati se da ce se urazumiti.
po cemu su ta dva tipa slicna toj zeni?

ocito dijele stav prema neobaveznim odnosima i moguce da su riskirali sex bez zastite, ali ostatak teme je apsolutno na njoj.

mislim da se ljudi razlikuju prvenstveno po tome kako djeluju kada dode sranje. i to sad nema veze sa spolom.

ako se netko u cijeloj prici pokusava rijesiti odgovornosti, to je ona. onaj siroti bogatiji koji nije ni otac je prihvatio svoju navodnu odgovornost. onaj koji je otac, sta uopce reci?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:30   #1814
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Aha, usprkos lako provjerljivoj činjenici da žene iniciraju veliku većinu razvoda, ostanu same zato jer su ih muškarci ostavili. Gadovi. Djeca su ostala s jednim roditeljem zato što je drugi pobjegao, a ne zato što ga je prvi opalio nogom u dupe i otjerao (ne zaboraviviši tražiti da mu nastavi služiti).
Ma da, te Zlice se jedan dan probude i odluce predati papire za razvod iz cista mira. Ne zbog prevare, sustavnog maltretiranja i slicnog. Imaju potrebu unistiti plemenite muskarce, tek tako, jer to mogu. Iz koje bajke je ovo?

Quote:
Dakle zabranila bi abortus? I usvajanje? Od seksa dolaze djeca i nema poslije pravljenja pametnim?
OMG, iz kog dijela si ovo iscitao? Nista ne bih zabranila, sto se mene tice moze raditi ko sta hoce.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
po cemu su ta dva tipa slicna toj zeni?

ocito dijele stav prema neobaveznim odnosima i moguce da su riskirali sex bez zastite, ali ostatak teme je apsolutno na njoj.
U slucajnoj trudnoci je cijela bit ove price. Svo troje su je u svakom trenutku mogli sprijeciti.

Quote:
mislim da se ljudi razlikuju prvenstveno po tome kako djeluju kada dode sranje. i to sad nema veze sa spolom.
Ovo je istina.

Quote:
ako se netko u cijeloj prici pokusava rijesiti odgovornosti, to je ona. onaj siroti bogatiji koji nije ni otac je prihvatio svoju navodnu odgovornost. onaj koji je otac, sta uopce reci?
Da se ona pokusava rijesiti odgovornosti, abortirala bi. Ne zna cije je dijete, po n-ti put.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:33   #1815
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ma da, te Zlice se jedan dan probude i odluce predati papire za razvod iz cista mira. Ne zbog prevare, sustavnog maltretiranja i slicnog. Imaju potrebu unistiti plemenite muskarce, tek tako, jer to mogu. Iz koje bajke je ovo?
Osim muških zlica, koji razvod traže iz hira i ostavljaju uplakanu ženu s dječicom jer su zli.
Pa makar razvod tražili 3 ili 4x rjeđe od žena, još uvijek je posve razumno zaključiti da su svinje i suosjećati isključivo sa "ostavljenim" ženama.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
OMG, iz kog dijela si ovo iscitao? Nista ne bih zabranila, sto se mene tice moze raditi ko sta hoce.
Iz dijela kad kažeš da ne može dijete ikome trajno promijeniti život, osim nabolje. Možda misliš da dijete samo očevima može život promijeniti samo nabolje, majkama ga može i zagorčati pa se u njihovom slučaju ne smije dozvoliti nametanje roditeljstva?

Zadnje uređivanje ZloPrase : 10.07.2017. at 08:43.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:39   #1816
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Iz dijela kad kažeš da ne može dijete ikome promijeniti život, osim nabolje.
To je samo moje misljenje, drugi su slobodni razmisljati drugacije, npr. da su djeca teret, okov oko vrata, dugogodisnja financijska obveza i sl. Ili ih mozes promatrati kao izvor motivacije, radosti, ljubavi, zivotnog elana.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:41   #1817
Logika ti je genijalna. Dijete čovjeku može promijeniti život isključivo na bolje. Dakle nema tragedije u tome da muškarcu bude podvaljeno tuđe dijete na odgoj i brigu jer mu je time zapravo život promijenjen na bolje. Manipulatorica mu u biti čini uslugu.

Form.hr je stvarno nepresušni izvor bisera.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:46   #1818
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Logika ti je genijalna. Dijete čovjeku može promijeniti život isključivo na bolje. Dakle nema tragedije u tome da muškarcu bude podvaljeno tuđe dijete na odgoj i brigu jer mu je time zapravo život promijenjen na bolje. Manipulatorica mu u biti čini uslugu.

Form.hr je stvarno nepresušni izvor bisera.
Nista od toga nisam izjavila, iznijela sam samo svoje misljenje o djeci. Ono sto mislim o autorici sam iznijela u vise navrata, ukljucujuci u odgovoru someonesomewhere. Podmetanje i izvrtanje napisanog je naprosto fascinantna potreba vrlih forumaskih bisera, slazem se.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:50   #1819
To proizlazi iz tvojih upisa. A ukazivanje na kontradiktornosti koje pišeš nije izvrtatnje i podmetanje, ni napad na tebe, nego raspravljanje. Ne sjećam se da sam na forumu diskutirao s tobom pa ne znam zašto bi imao potrebu maliciozno raspravljati jer ni nemam stav o tebi, ali ako ti se to često događa, možda je problem u tebi..
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:52   #1820
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
To je samo moje misljenje, drugi su slobodni razmisljati drugacije, npr. da su djeca teret, okov oko vrata, dugogodisnja financijska obveza i sl. Ili ih mozes promatrati kao izvor motivacije, radosti, ljubavi, zivotnog elana.
Pa djeca jesu teret i dugogodišnja financijska obaveza, samo u našem društvu koje je obiteljski orijentirano, to nekako nije baš popularno za reć.

Podizanje djece nije uvijek čudesno iskustvo, vrlo često je jako zahtjevan posao. Fizički i emotivno, a sam stres vezan uz podizanje djece je uzdrmao mnoge brakove, a neke i satro.

I koliko god to bilo čudno za reći, ako želiš da ti djeca odrastaju u stabilnim uvjetima, onda ti ta ista djeca ne bi trebala biti prioritet, već kvalitetan bračni odnos.

Iz tog razloga smatram kako autorica pojednostavljuje svoje goleme probleme i traži rješenje tamo gdje ga ne bi trebalo biti. U životu s osobom koju ne voli.


E: imam djecu koju volim, da ne bi bilo da teoretiziram
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.