Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 17:08   #41
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
sve je ovo što pišete lijepo i slažem se, ali je zakurac kad nit radiš nit se školuješ nego doma blejiš i razmišljaš

tirkizna se meni čini kao da je zapela i nisam sigurna da će poći na bolje bez neke real life podrške, u vidu roditelja, dečka, frendova, terapeuta...

tirkizna, jel se tebi dogodilo nešto traumatično u životu? ne moraš mi odgovoriti naravno, ali odgovori sebi
nemoj blejati, danas ima toliko dobrih a besplatnih stvari koje su ti skoro pa na dlanu, samo trebaš izabrati i krenuti

ja se smatram sretnicom u životu, ali to je većim djelom posljedica stava kojeg imam, poprilično sam optimistična u životu i meni je čaša uvijek puna

meni je nekako dovoljno da mi pozitivne stvari prevladavaju pa onda bez beda hendlam one negativne i lako se razveselim u malim neobičnim stvarima (tipa na dugoj ravnoj cesti nakon dva sata zavoja, glasna mjuza, gas i vriiiiiiiišt i meni cijeli put na kraju bude pozitivan )

najgore mi je bilo prije par godina kad nam se nagruvalo dosta većih loših stvari pa nas je to malo izbacilo iz takta, al to su životni ciklusi i ponavljaju se svako toliko, a na nama je da radimo na tome da ih je manje i da su lakši ti 'padovi'...

generalno, zdravi smo, financijski stabilni, obitelj je zdrava, psi veseli, prijatelji dobro - di ćeš bolje od toga
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:10   #42
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ne zelim zvucati plitko i povrsno gledati na probleme, no... Recimo da prezivis tu nesrecu i imas neke sposobnosti i mogucnosti. U toj situaciji mozes provesti godine ruminirajuci nad tim sto se desilo, a mozes iskoristiti i to sto tad, nakon svega imas i s tim krenuti dalje. Ta dva pristupa, uvjerena sam, izazivaju drugacije emocije i kemiju u mozgu.
Ma da, slažem se ja s tim, apsolutno... ali - bubam sad napamet - je li TO sretan i ispunjen život? Jer to je tema...
Život može biti i dobar... i podnošljiv... i svašta... ali koliko je sve to ujedno i - sretno i ispunjeno?

Iako... možda život može biti sretan, ali nije ispunjen... možda može biti ispunjen, a da nije sretan... ?
Svakakve mi sad verzije padaju na pamet...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:16   #43
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Nemam ni sretan ni ispunjen život. I ne, nije stvar u perspektivi, tj. u načinu na koji promatram stvari... radi se o tome da neke stvari NISAM uradila i da me TO ne čini ispunjenom... a samim time ni sretnom.
Zašto nisam?
Nije ovisilo o meni.
I koliko god se ne slagali s time - ja tvrdim da "nije svatko kovač svoje sreće" i da na puno stvari nemamo baš nikakav utjecaj... ima tamo nešto "što vuče konce" i točka... (recimo - iako ću karikirati - ali realnost je, na žalost : idete ulicom, ničim niste izazvali nesreću, išli ste uz rub ceste, gledali lijevo i desno... stajali na autobusnoj stanici... i onda vas pokupio kreten s 2,6 promila... i.. ostali ste invalid... štogod... jeste li tu kovač svoje "nesreće" ili žrtva sudbine? )
Tvoj post me podsjetio na ovaj ted talk, dota se odnosi na ove kuteve gledanja i pristupe životu o kojima smo pisale već.

Uzročnik većine poteškoća psihičke prirode (depresija, fobije, okp itd) su misli, negativne, opsesivne, bilo kakve. Možda je otrcano, ali ja otkako sam počela prakticirat mindfulness i meditaciju, osjećam se kao druga osoba. Smiješno je koliko nam je teško ostat u realnosti duže od 10 sekundi, bez da misli lutaju tamo vamo.Naučila sam da ne brinem kao prije, riješila se skoro potpuno i hiperhidroze uzrokovane nervozom i strahovima. Hoću reći da je sve u glavi i u pristupu.

Tirkizno, ne bih da pitam o detaljima, ali život bez obaveza u vidu faksa/posla je psihički težak, sjećam se kad bih ustala ujutro, pitala sam se koji sam vrag ustala, ni za šta ne služim, školovala sam se 17 godina i to nikoga ne interesuje. Tad sam imala i potporu obitelji i dečka i prijatelje, ali svi su imali svoj život i nisam ni s kim mogla visiti 24/7 i tako su misli nadolazile. Propuštene prilike su propuštene, ne mogu se vratiti, i nema koristi od ruminiranja od prošlosti, dakle opet misli.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:16   #44
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Nemam ni sretan ni ispunjen život. I ne, nije stvar u perspektivi, tj. u načinu na koji promatram stvari... radi se o tome da neke stvari NISAM uradila i da me TO ne čini ispunjenom... a samim time ni sretnom.
Zašto nisam?
Nije ovisilo o meni.
I koliko god se ne slagali s time - ja tvrdim da "nije svatko kovač svoje sreće" i da na puno stvari nemamo baš nikakav utjecaj... ima tamo nešto "što vuče konce" i točka... (recimo - iako ću karikirati - ali realnost je, na žalost : idete ulicom, ničim niste izazvali nesreću, išli ste uz rub ceste, gledali lijevo i desno... stajali na autobusnoj stanici... i onda vas pokupio kreten s 2,6 promila... i.. ostali ste invalid... štogod... jeste li tu kovač svoje "nesreće" ili žrtva sudbine? )
a gle, opandrčilo te je, jako.

sad iz toga izvuci najbolje što možeš.

razveseli se rampi u dućanu, zgodnom dečku na sastanku udruge invalida, maci koju si spasila hraneći je svaka dva sata, psa kojeg si udomila kad si (sjedeći doma) pomagala udruzi, ekipi s fejsa koja ti šalje srca jer su novine objavile priču o tebi kako plešeš u kolicima, postani najbolja igračica bridgea u gradu, osvoji zlatnu medalju na paraolimpijadi...


sjedenjem i plakanjem i zdvajanjem nećeš promijeniti ništa
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:17   #45
Kliše, ali zaista je sve u glavi. Bez obzira na objektivno loše okolnosti. Ili dobre.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:19   #46
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Uzročnik većine poteškoća psihičke prirode (depresija, fobije, okp itd) su misli, negativne, opsesivne, bilo kakve. Možda je otrcano, ali ja otkako sam počela prakticirat mindfulness i meditaciju, osjećam se kao druga osoba. ...
Nema veze moj osjećaj neispunjenosti - poteškoćama psihičke prirode, nego konkretnom životnom situacijom. Činjenično stanje, jednostavno i nedvosmisleno.
To je kao recimo kad ti je vruće pa kažu - to ti je od valunga/brze štitnjače/spore štitnjače/visokog tlaka/niskog tlaka/ težine/visine/brzine kojom jedeš hranu... bla bla..
Ne. To je zato jer je vani jebenih +40.


Edit: sve što pišem - karikiram!
Nije me opandrčio kreten sa 2,6 promila , nisam ostala bez posla, nisam (još) smrtno bolesna... govorim o jednostavnom spletu okolnosti u mom životu koje dovode do toga da se - ne osjećam ispunjeno.
Zapravo, čak bih mogla i reći da jesam sretna... ali NE i ispunjena...
(ako me itko ovdje kuži što želim reći... )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:21   #47
a što kad glava nije baš najbolje?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:23   #48
Sreća je precijenjena.
I kratkotrajna, though.



Moj zivot je svakodnevna borba izmedju 'uvijek moze bolje' i 'sretna sam s onim sto imam'

Zato si stalno postavljam ciljeve. To mi daje onaj kratki boost srece.
I naucila sam uzivati u procesu DOk si ispunjavam ciljeve jel.

S tim da uzivanje u procesu ne znaci nuzno da ce svaki dan biti savrsen. Jednostavno imam usranih dana, ali toliko sam ih vec imala da sam naucila da i njima dodje kraj. Tako da jednostavno otrpim i cekam da svane novi. Obicno bude lakse
Ne znam jesam li sretna. Valjda jesam.
MIslim da je to dosta relativno, vjerojatno bi se puno ljudi ubilo da zivi moj zivot. Mnogi bi sve dali za njega. Ne znam.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:23   #49
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ma da, slažem se ja s tim, apsolutno... ali - bubam sad napamet - je li TO sretan i ispunjen život? Jer to je tema...
Život može biti i dobar... i podnošljiv... i svašta... ali koliko je sve to ujedno i - sretno i ispunjeno?

Iako... možda život može biti sretan, ali nije ispunjen... možda može biti ispunjen, a da nije sretan... ?
Svakakve mi sad verzije padaju na pamet...
Pa nekom je, nekom nije. Stvar je osjecaja, a ne cinjenica i tudje interpretacije.

Karikiram, netko ce reci da sretan i ispunjen zivot nije ako imas mjesecnu placu koja ti taman pokriva osnovnu egzistenciju, a netko ce reci da to nije zivot dostojan covjeka i da za srecu treba moci kupiti novcem ovo ili ono.

Netko ce biti invalid u kolicima i osvajati sportske medalje, a netko fizicki zdrav cmrljiti doma i kleti sudbu i roditelje koji ga nisu upisali na nogomet s 5 godina jer da jesu sad bi se bavio sportom.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:24   #50
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Nema veze moj osjećaj neispunjenosti - poteškoćama psihičke prirode, nego konkretnom životnom situacijom. Činjenično stanje, jednostavno i nedvosmisleno.
To je kao recimo kad ti je vruće pa kažu - to ti je od valunga/brze štitnjače/spore štitnjače/visokog tlaka/niskog tlaka/ težine/visine/brzine kojom jedeš hranu... bla bla..
Ne. To je zato jer je vani jebenih +40.


Edit: sve što pišem - karikiram!
Nije me opandrčio kreten sa 2,6 promila , nisam ostala bez posla, nisam (još) smrtno bolesna... govorim o jednostavnom spletu okolnosti u mom životu koje dovode do toga da se - ne osjećam ispunjeno.
Zapravo, čak bih mogla i reći da jesam sretna... ali NE i ispunjena...
(ako me itko ovdje kuži što želim reći... )
a mislim kupi klimu, odi u švedsku na dva tjedna, uvali se na akvu frendici s klimom...

ako imaš osjećaj za feeling da nisi 'ispunjena' onda znači da te nekaj u životu jebe. uzmi si vrijeme (odi sama nekam na vikend ako treba), posloži si kockice u glavi i rasčisti to kaj te jebe.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:26   #51
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Nema veze moj osjećaj neispunjenosti - poteškoćama psihičke prirode, nego konkretnom životnom situacijom. Činjenično stanje, jednostavno i nedvosmisleno.
To je kao recimo kad ti je vruće pa kažu - to ti je od valunga/brze štitnjače/spore štitnjače/visokog tlaka/niskog tlaka/ težine/visine/brzine kojom jedeš hranu... bla bla..
Ne. To je zato jer je vani jebenih +40.


Edit: sve što pišem - karikiram!
Nije me opandrčio kreten sa 2,6 promila , nisam ostala bez posla, nisam (još) smrtno bolesna... govorim o jednostavnom spletu okolnosti u mom životu koje dovode do toga da se - ne osjećam ispunjeno.
Zapravo, čak bih mogla i reći da jesam sretna... ali NE i ispunjena...
(ako me itko ovdje kuži što želim reći... )
Oprosti nisam kvotala, drugi dio posta se odnosio na autoricu i samu temu oko osjećaja neispunjenosti.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:26   #52
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
a što kad glava nije baš najbolje?
I na tome se može raditi. A ako želiš, pola posla je već obavljeno.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:38   #53
Pa nije taj osjećaj neispunjenosti - samo to. Osjećaj....
Nego konkretno stanje koje ima svoj uzrok i pozadinu
(i znam koji, nije samo tek "ja se osjećam neispunjeno", buuuuuuuuuu)....

Evo, dok čitam temu... stiže mi na mail ovo:
http://zdravakrava.24sata.hr/psiha-i...zdravakrava_nl

--- evo, ovo bi recimo MENE trebalo tješiti...

Ma u stvari, zaboravite... promašila sam temu...
Ugodan dan, idem ja prošetat da ispucam ovu negativu danas....
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:44   #54
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pa nije taj osjećaj neispunjenosti - samo to. Osjećaj....
Nego konkretno stanje koje ima svoj uzrok i pozadinu
(i znam koji, nije samo tek "ja se osjećam neispunjeno", buuuuuuuuuu)....

Evo, dok čitam temu... stiže mi na mail ovo:
http://zdravakrava.24sata.hr/psiha-i...zdravakrava_nl

--- evo, ovo bi recimo MENE trebalo tješiti...

Ma u stvari, zaboravite... promašila sam temu...
Ugodan dan, idem ja prošetat da ispucam ovu negativu danas....

što bi te trebalo tješiti? i zašto bi neke tamo glumice i tekst o njihovim životnim odlukama imao ikakav utjecaj na tebe?
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:45   #55
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pa nije taj osjećaj neispunjenosti - samo to. Osjećaj....
Nego konkretno stanje koje ima svoj uzrok i pozadinu
(i znam koji, nije samo tek "ja se osjećam neispunjeno", buuuuuuuuuu)....

Evo, dok čitam temu... stiže mi na mail ovo:
http://zdravakrava.24sata.hr/psiha-i...zdravakrava_nl

--- evo, ovo bi recimo MENE trebalo tješiti...

Ma u stvari, zaboravite... promašila sam temu...
Ugodan dan, idem ja prošetat da ispucam ovu negativu danas....
Pa osjecaj je tvoj psihicki odnos prema toj cinjenici/stanju. Npr. osjecaj neispunjenosti jer nemas/ne mozes/nemas s kim imati dijete.
To ne znaci da fizicka neispunjenost roditeljstva nuzno implicira zivotnu psihicku neispunjenost koja traje do kraja zivota.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:49   #56
osvijesti si u glavi da nikada nećeš biti sretna kao što bi bila u istoj situaciji + ruka, dijete, noga (ne znam koja je tvoja nedaća).
ne postoji.
onda se pomiri s tim i nastavi živjeti u najvećem miru kojem možeš.
ne zamaraj se s osvajanjem wimbledona s jednom rukom ili posvajanjem afričkog sela, jednostavno si posloži ostale stvari u životu na koje možeš utjecati da ti budu podnošljive, a ove gadne preživi nekako.
i traži obitelj da ti bude podrška. ako ne moraš, nemoj sama prolaziti kroz sve.
ionako ste vjerojatno svi pogođeni s istim pa si i pomognite međusobno.
fuj is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:57   #57
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
To ne znaci da fizicka neispunjenost roditeljstva nuzno implicira zivotnu psihicku neispunjenost koja traje do kraja zivota.
Potvrđujem, s tim iskustvom u guzici.

lilarose, nemoj misliti da ti ovdje dociraju s visoka ljudi koji se ne mogu staviti u tvoju kožu. Neke spoznaje su univerzalne, a puno je ovdje dobronamjernih ljudi, osim toga, nitko, ama baš nitko nije pošteđen boli i usranih situacija u životu. I slobodno se javi na pp ako želiš.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:34   #58
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
ted talk
ja toliko volim ovu curu mislim da nisam u životu vidjela simpatičnije i toplije stvorenje.

Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
mindfulness
što je ovo i kako se to vježba?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:04   #59
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.
Odgovor je vrlo jednostavan i iskljuciv: Odnos/povezanost s ljudima.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:11   #60
Sreci je isto kao i bit sit nakon fine klope. Prekrasan osjecaj ali ne traje konstantno.

Gladna sam.

Jedino u sto sam sigurna je da nakon sto imas krov nad glavom, zdravlje, toplo ti je i nisi gladan, ako tad ne znas bit zadovoljan sam sa sobom neces nikad bit sretan.

I ne bit ljubomoran na druge. Nitko nema savrsen zivot.
Sve zene imaju celulit, svi muskarci zele veci penis..

I bit ljubazan prema ljudima.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.