Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 21:56   #61
Zadnji zvucnici su kriminal u golfu 7, u insignii takoder.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:12   #62
frend na bmw x6 prije par godina zamijenio tvorničke Lanzarima...kad smo to sranje povadili, nebi na Jakuševcu dobio za sve 50 eura...katastrofa koliko cicijaše u tvornici..ali red velikoh brojeva, i sve jasno..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:21   #63
E jebiga sada ne znam što se tiče pojačala. Imam neki osnovni touchscreen radio u njemu.. Valjda mogu ići jači zvučnici? Ili neće imati efekta? Kako to provjeriti?

Hvala
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:15   #64
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
E jebiga sada ne znam što se tiče pojačala. Imam neki osnovni touchscreen radio u njemu.. Valjda mogu ići jači zvučnici? Ili neće imati efekta? Kako to provjeriti?

Hvala
a čuj, bolje imati više snage u pojačalu nego u zvučnicima...dodaj jedno pojačalo za zadnje i to bi trebalo dobro raditi..evo ovako nešto: http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici...oglas-22802637
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:30   #65
Nekad davno sam se ozbiljno igrao muzikom i odmah da te upozorim da relativno brzo dodes do tocke kada se za svakih par posto bilheg zvuka trosi 100 % vise novca.Prvo je pitanje ima li uopce ovaj originalni radio izlaz za pojacalo!
Ako ima počni s tim cesto se ljudi iznenade kad vide sto mogu njihovi standardni zvucnici

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 07:20   #66
I sad se sjetio ovog

http://www.volkswagen-accessories.co...undsystem.html



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 09:33   #67
jednostavna stvar ....nisam znao da imaju tako nešto u ponudi..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 19:44   #68
Da li je moguče nadograditi muziku bez kopanja puno po autu? Napon imam u gepeku(sportage), kad bih samo bluetooth mogao signal s playera prebaciti u nekakvo pojačalo sa zvučnikom u gepeku. U principu lako mi je za zvučnik(e) bitno mi je pojačalo na koje se signal može nekako bežično prenijeti. Imam iskustva u spajanju pojačala al to sam stavljao prije 10-15 godina, uglavnom u rage
Bas ionako nemogu dobiti iz vrata.
Minimalno šta bih želio je dobiti bas a gepek je najbolji za to, i visokotonce jer volim visoke bez njih mi je muzika mutna, samo njih treba oko ušiju šta bliže pa je to malo problem, jer treba rastavljanje, a mišljenja sam da jednom skinuta plastika nikad više nije nova plastika prvi put stavljena, ne želim "cvrčke" jer ih sad nema a ne želim riskirati. A možda i promjenim auto za godinu dvije.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:05   #69
Quote:
tugo kaže: Pogledaj post
I sad se sjetio ovog

http://www.volkswagen-accessories.co...undsystem.html



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ovo je samo subwoofer koliko vidim...
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:38   #70
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Ovo je samo subwoofer koliko vidim...
Package content: subwoofer with integrated DSP amplifier.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:05   #71
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Da li je moguče nadograditi muziku bez kopanja puno po autu? Napon imam u gepeku(sportage), kad bih samo bluetooth mogao signal s playera prebaciti u nekakvo pojačalo sa zvučnikom u gepeku. U principu lako mi je za zvučnik(e) bitno mi je pojačalo na koje se signal može nekako bežično prenijeti. Imam iskustva u spajanju pojačala al to sam stavljao prije 10-15 godina, uglavnom u rage
Bas ionako nemogu dobiti iz vrata.
Minimalno šta bih želio je dobiti bas a gepek je najbolji za to, i visokotonce jer volim visoke bez njih mi je muzika mutna, samo njih treba oko ušiju šta bliže pa je to malo problem, jer treba rastavljanje, a mišljenja sam da jednom skinuta plastika nikad više nije nova plastika prvi put stavljena, ne želim "cvrčke" jer ih sad nema a ne želim riskirati. A možda i promjenim auto za godinu dvije.
nisam čuo/vidio situaciju u kojoj centralna jedinica komunicira sa pojačalom preko BT...mislim da će još duuuugo vremena to ići preko kablova, ...nije to neko veliko kopanje, samo se pusti kabl pragom pa ispod zadnjeg sica i eto ga..ozbiljan audio servis to složi bez prigovora, ako nisi vičan ili imaš strah, daj njima...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:30   #72
Quote:
tugo kaže: Pogledaj post
Package content: subwoofer with integrated DSP amplifier.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Ali onda nema rezervne gume.

Mislim da su mi drugi zvučnici najbolja opcija, samo moram vidjeti koji..
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:33   #73
kod mene u seatu to izgleda ovako


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:41   #74
Jedno laganini pitanje za one koji znaju.
Moj sinko ima namjeru zamijeniti tvorničke zvučnike na Astri (K) nečim malo boljim. Po pitanju muzike (u autu) je vrlo nezahtjevan pa osim zvučnika nema namjeru dirati ništa drugo.
Uzeti će nekakve JBl-ove i to je to.
Jedino što namjerava naljepiti malo dumping folije na vrata.
Koliko sam vidio na webu ekipa toga nakenja par slojeva.

Sada pitanje (moje, ne njegovo).
Ako kroz vrata curi voda (kada pada kiša, pereš auto...) zar ta folija ne ometa normalan (pro)tok vode? A ako se voda zadržava u vratima to baš i nije fora.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:20   #75
rupe za odvod vode su u samom dnu vrata i naravno nećeš preko njih lijepiti damping, zar ne?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:02   #76
Jebeni odgovor.
Koji idiot bi zatvorio rupe.
Voda curi po unutarnjem dijelu vrata.
A na taj dio si naljepio foliju koja je debela recimo 4mm. Kako god okreneš voda više ne curi istom putanjom.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:16   #77
more preporuka za jeftine solidne 2 komponente zvucnike 16.5 cm za u pug 206? i trebala bi mi preporuka za 3sistemce 13 cm za otraga. hvala unapred ekipa!!
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 03:00   #78
Quote:
MEDO11 kaže: Pogledaj post
more preporuka za jeftine solidne 2 komponente zvucnike 16.5 cm za u pug 206? i trebala bi mi preporuka za 3sistemce 13 cm za otraga. hvala unapred ekipa!!
Sto tebi znaci jeftini, tj. koliki ti je budzet??
Inace odmah cu ti napomenut, i sam sam mijenjao prosle godine u pugu 206 zvucnike i naprijed ti je jebada jer su sjedista zvucnika u vratima relativno plitka, a tweetere bez kemijanja neces ubacit u serijsko kuciste. Meni se nije dalo zahebavat s kemijanjima i na kraju sam uzeo Alpine koaksijalne za nekih 350kn i cisto sam zadovoljan.
Takoder, ako imas model s 3v, od zamjene zadnjih ces vjerojatno brzo odustat kad vidis da moras pol auta raskopat da bi ih promijenio.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:08   #79
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Sto tebi znaci jeftini, tj. koliki ti je budzet??
Inace odmah cu ti napomenut, i sam sam mijenjao prosle godine u pugu 206 zvucnike i naprijed ti je jebada jer su sjedista zvucnika u vratima relativno plitka, a tweetere bez kemijanja neces ubacit u serijsko kuciste. Meni se nije dalo zahebavat s kemijanjima i na kraju sam uzeo Alpine koaksijalne za nekih 350kn i cisto sam zadovoljan.
Takoder, ako imas model s 3v, od zamjene zadnjih ces vjerojatno brzo odustat kad vidis da moras pol auta raskopat da bi ih promijenio.
pa tako nes 400injak kn ko i ti. vidio sam da imaju od pioneera koji su bas za 206, i tweeteri stanu u original kuciste samo su u ronisu 800kn. onda sam naisao na hertzove koji navodno isto idu bez problema http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-d...170.3/product/. govorim sve navodno ono sta sam nasao po forumima druga mi je i jeftinija opcija tako koaksijalce uzet, na njuskalu sam od magnata nasao za 200kn lik prodaje, trebali bi pasat po dimenzijama

i da vidio sam koja je jeba straznje zvucnike stavit, pa razmisljam da ih i ne stavim, pogotovo jer ovaj moj ni nema serijski straznje pa neznam jesu provucene instalacije ili ne...
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:42   #80
Quote:
MEDO11 kaže: Pogledaj post
pa tako nes 400injak kn ko i ti. vidio sam da imaju od pioneera koji su bas za 206, i tweeteri stanu u original kuciste samo su u ronisu 800kn. onda sam naisao na hertzove koji navodno isto idu bez problema http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-d...170.3/product/. govorim sve navodno ono sta sam nasao po forumima druga mi je i jeftinija opcija tako koaksijalce uzet, na njuskalu sam od magnata nasao za 200kn lik prodaje, trebali bi pasat po dimenzijama

i da vidio sam koja je jeba straznje zvucnike stavit, pa razmisljam da ih i ne stavim, pogotovo jer ovaj moj ni nema serijski straznje pa neznam jesu provucene instalacije ili ne...
Hertz ima super zvucnike i ako ti nije izvan budzeta slobodno ih uzmi. Zvucnici stanu bez problema, a za tweetere ces morat nes skemijat.
A u vezi koaksijalaca ne znam sto pametno rec, ako nisi zahtjevan uzmi ih i bit ces zadovoljan. Ako si zahtjevniji neces bit bas zadovoljan. Al u svakom slucaju ce bit bolji od serijskih.

Ovo su ti inace specifikacije zvucnika za 206 pa sto god gledas, pazi da pase.

Diameters:
Front: 16.5-17cm (6½")
Rear: 13cm (5¼")

Depth Restrictions:
Front: 60mm (2¼") *note this can be increased to 76mm (3") see fitting guide below.
Rear (3-door): no restriction
Rear (5-door): 70mm (if factory plastic rear cover is removed)

Speaker Type
Front: 2-way component speaker setup (separate woofers & tweeters)
Rear: Full-range speakers

Ako ne vozis nekog cesto iza, ja se osobno nebi zajebavao sa zamjenom.
Ja cak i dosta cesto imam nekog iza, al bas me briga.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.