Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 09:38   #41
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Imam 31 godinu,muž 32.Ne prisiljava me da imamo dijete i čak se sožio s time da ga nikad nemamo,no znam da ga to čini nesretnim jer često kaže da bi htio imati bar dvoje.Onda ja imam grižnju savjesti.A posvajanje...nekako mi se to čini kao rješenje jer kao što već rekoh ne volim malu djecu,ali starija su mi ok.Zašto je to tako ne znam.
ti si jednostavno nedorasla. stvarno je bolje da se rastavite, jer nisi u stanju prihvatiti najosnovnije odgovornosti odrasle osobe.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 23.01.2008., 09:39   #42
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Imam 31 godinu,muž 32.Ne prisiljava me da imamo dijete i čak se sožio s time da ga nikad nemamo,no znam da ga to čini nesretnim jer često kaže da bi htio imati bar dvoje.Onda ja imam grižnju savjesti.A posvajanje...nekako mi se to čini kao rješenje jer kao što već rekoh ne volim malu djecu,ali starija su mi ok.Zašto je to tako ne znam.
ali rekla si da njemu posvajanje starijeg djeteta ne dolazi u obzir.
a i to sto on govori kako bi htio imati bar dvoje djece ne zvuci kao da se slozio s tobom oko toga da nemate djecu. rekao je to zbog tebe, jer te voli, ali ocito pati zbog toga sto nemate djece.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je rasprava o njezinom braku posljednje što je vesnica htjela.
nekako mislim da su njihov brak i djeca nerazdvojne teme.
ako su oboje toliko ustrajni u svojim stavovima, iako se prema vesnici vidi da ni jedno ni drugo ne namece svoj stav, nego trpi i pati, ne vidim neki kompromis...
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:44   #43
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nije nužno
Tipična glupa izjava glupog muškarca.

Ima i onih koje iz egoizma srljaju u majčinstvo.

Također, ako je žena svjesna da joj majčinstvo ne leži i da ne bi dobro obavljala taj posao, to ne da nije egoistično već je čak i na neki način plemenito.
Glupog muškarca?
Ovo tvoje gore je tipična izjava maloumne žene koja ne shvača majčinstvo i žrtvu.
Također, autorica očito ima isti problem.
Fredrro is offline  
Old 23.01.2008., 09:46   #44
Njoj je problem jer ni sama ne zna sta bi. Ne zna ni odakle dolazi taj njen strah od dece. Male dece.
Velika deca joj nisu problem.
Ako procitate malo pazljivije njene postove, dolazi se do zakljucka, da ona ne bi decu, voli svog muza koji bi decu, bar dvoje, nju zbog toga grize savest i trazi modus u kome bi mogla imati decu.

Draga moja, deca nisu vecernji izlasci, kuvanje ili u krajnjem ciscenje gde se moze napraviti kompromis jer se tu radi o dve odrasle osobe koje znaju sta rade.
Kada pricamo o deci pricamo o novim, malim ljudima.... ZNaci, tu mesta kompromisu nema. Ili zelis ili ne zelis.
I veliko i malo dete traze vreme, novac, ljubav, pozrtvovanje. Znas kako kazu, mala deca jedu cokoladu a velika dzigericu.

Mislim da je svejedno da li je dete starije ili mladje. Mladje trazi vise fizickog posla a veliko mentalnog.

Ajde ti prvo odluci sta hoces. Pa to reci muzu. Pa neka on odluci, da li hoce ili nece tako.
lilly53 is offline  
Old 23.01.2008., 09:48   #45
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Imam 31 godinu,muž 32.Ne prisiljava me da imamo dijete i čak se sožio s time da ga nikad nemamo,no znam da ga to čini nesretnim jer često kaže da bi htio imati bar dvoje.Onda ja imam grižnju savjesti.A posvajanje...nekako mi se to čini kao rješenje jer kao što već rekoh ne volim malu djecu,ali starija su mi ok.Zašto je to tako ne znam.
razumijem da ne želiš rađati ni brinuti o maloj djeci. ali mi nikako nije jasno odakle ti ideja da je brinuti o odraslijem djetetu jednostavno odnosno jednostavnije nego o malom? iako to nisi napisala imam dojam da ti je takva brija u glavi.


dapače, znaš kako se kaže, malo dijete - mala briga...

@lily53, daj pet
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Old 23.01.2008., 09:52   #46
Quote:
Fredrro kaže: Pogledaj post
Glupog muškarca?
Ovo tvoje gore je tipična izjava maloumne žene koja ne shvača majčinstvo i žrtvu.
A ti shvaćaš majčinstvo i žrtvu? Mislim, hvala bogu, žensko si i imaš sve dubinske spoznaje o majčinstvu?
Znaš, postoje žene koje su načisto same sa sobom i itekako dobro osjećaju koja je njihova uloga.
Naša vesnica to nažalost nije, i taj problem treba riješiti.

Trkeljaš stari, i to jebeno. Bolje prestani dok je još vrijeme
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:55   #47
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A ti shvaćaš majčinstvo i žrtvu? Mislim, hvala bogu, žensko si i imaš sve dubinske spoznaje o majčinstvu?
Znaš, postoje žene koje su načisto same sa sobom i itekako dobro osjećaju koja je njihova uloga.
Naša vesnica to nažalost nije, i taj problem treba riješiti.

Trkeljaš stari, i to jebeno. Bolje prestani dok je još vrijeme
tinch, koliko ti imas djece?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:56   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A ti shvaćaš majčinstvo i žrtvu? Mislim, hvala bogu, žensko si i imaš sve dubinske spoznaje o majčinstvu?
Znaš, postoje žene koje su načisto same sa sobom i itekako dobro osjećaju koja je njihova uloga. I nisu zato egoistične.

Trkeljaš stari, i to jebeno. Bolje prestani dok je još vrijeme
Zar ti misliš da sam ja životinja?
Žrtva nije svojstvena samo ženi nego čovjeku općenito iz toga vidim tvoju plitkost i maloumnost.
Drugo, i ja sam nečije djete....tako da vrlo jasno vidim sliku majčinstva. Zamisli?
Imaš li dijete?
Fredrro is offline  
Old 23.01.2008., 09:58   #49
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post

nekako mislim da su njihov brak i djeca nerazdvojne teme.
ako su oboje toliko ustrajni u svojim stavovima, iako se prema vesnici vidi da ni jedno ni drugo ne namece svoj stav, nego trpi i pati, ne vidim neki kompromis...
Hm, da. Eventualni razvod ili ostanak u vezi je nešto što bi trebalo uslijediti tek nakon što vesnica pogleda malo dublje unutar sebe.

Hoću reći, to će biti tek POSLJEDICA njezine samospoznaje, kad bude sama sa sobom načisto po pitanju toga što hoće ili neće - donijet će odluku tog tipa s lakoćom I neće otvarati teme na forumu.

Jedino je zajeb što tu treba vremena, i pitanje je koliko će njen muž čekati. Vidim da se čovjek trudi i hoće joj udovoljiti, no ne može zatomiti svoja htjenja, to je činjenica.

Razumijem zbog čega joj većina vas predviđa raspad braka - ljudi raskidaju i zbog puno manjih razlika i problema, a kamoli tek ne u ovakvim situacijama.

U svakom slučaju, treba im vremena, i zato bih ja htjela da se fokusiramo na analizu njezinog "problema" a brak trenutno ostavimo po strani.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:00   #50
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
tinch, koliko ti imas djece?
Niti jedno, kao što si mogla pročitati, no mnogo sam kompetentnija pričati o samom majčinstvu od ovog konja koji se javio ispod tebe.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:01   #51
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hm, da. Eventualni razvod ili ostanak u vezi je nešto što bi trebalo uslijediti tek nakon što vesnica pogleda malo dublje unutar sebe.

Hoću reći, to će biti tek POSLJEDICA njezine samospoznaje, kad bude sama sa sobom načisto po pitanju toga što hoće ili neće - donijet će odluku tog tipa s lakoćom I neće otvarati teme na forumu.

Jedino je zajeb što tu treba vremena, i pitanje je koliko će njen muž čekati. Vidim da se čovjek trudi i hoće joj udovoljiti, no ne može zatomiti svoja htjenja, to je činjenica.

Razumijem zbog čega joj većina vas predviđa raspad braka - ljudi raskidaju i zbog puno manjih razlika i problema, a kamoli tek ne u ovakvim situacijama.

U svakom slučaju, treba im vremena, i zato bih ja htjela da se fokusiramo na analizu njezinog "problema" a brak trenutno ostavimo po strani.
vremena...
cuj, 9 godina su u braku, ja bih rekao da je to puno vremena.

nekako mislim da ce im trebati strucna pomoc da razrijese ovaj problem, s ovim ili onim krajnim ishodom.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 10:02   #52
Quote:
Fredrro kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da sam ja životinja?
Žrtva nije svojstvena samo ženi nego čovjeku općenito iz toga vidim tvoju plitkost i maloumnost.
Drugo, i ja sam nečije djete....tako da vrlo jasno vidim sliku majčinstva. Zamisli?
Imaš li dijete?
Nemam dijete, ali imam i ja majku
Koja je savršena, nisam bolju mogla poželjeti.

No i dalje tvrdim da:
1. nisu sve žene majke
2. nisu sve žene DOBRE majke
3. nisu sve žene koje neće biti majke nužno egoistične i nesposobne za žrtvu
4. niti su sve žene-majke savršene samim time što su majke
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:06   #53
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Niti jedno, kao što si mogla pročitati, no mnogo sam kompetentnija pričati o samom majčinstvu od ovog konja koji se javio ispod tebe.
i ja sam konjina!

o kompetentnosti ne bih.
ja se ne bih usudio reci da sam kompetentan govoriti o ocinstvu, uzevsi u obzir da nisam otac, kao sto ni fredrro nije bas u pravu kad se poziva na to kako on ima majku, pa moze govoriti o majcinstvu.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 10:06   #54
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
vremena...
cuj, 9 godina su u braku, ja bih rekao da je to puno vremena.

nekako mislim da ce im trebati strucna pomoc da razrijese ovaj problem, s ovim ili onim krajnim ishodom.
Ja sam mislila da si žensko

Hm, možda će im trebati stručna pomoć, možda neće.
Prvo njoj samoj, a onda oboma zajedno.
Ona mora vidjeti što je i što hoće. Mora se upoznat Inače niš.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:09   #55
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da si žensko
zasto?
zbog zenskog kutka, ili zvucim kao zensko?

__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.

Zadnje uređivanje hasselbaink : 23.01.2008. at 10:10. Reason: ne znam kvotat!
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 10:10   #56
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ti si jednostavno nedorasla. stvarno je bolje da se rastavite, jer nisi u stanju prihvatiti najosnovnije odgovornosti odrasle osobe.
Daj Natch ne seri!

Tko si ti da sudiš nekog ovdje?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 23.01.2008., 10:10   #57
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Imam 31 godinu,muž 32.Ne prisiljava me da imamo dijete i čak se sožio s time da ga nikad nemamo,no znam da ga to čini nesretnim jer često kaže da bi htio imati bar dvoje.Onda ja imam grižnju savjesti.A posvajanje...nekako mi se to čini kao rješenje jer kao što već rekoh ne volim malu djecu,ali starija su mi ok.Zašto je to tako ne znam.
Možda je problem psihičke prirode?
Uglavnom, jedno od vas dvoje morati će prihvatiti žrtvu ili će brak puknuti.
Iskreno sumnjam da će to biti tvoj muž, jer će želja za dijetetom samo postajati sve veća i veća...što je i prirodno. Dijete je prvenstveno radost, a tek onda žrtva...tj. isto ono što je i sam život i vjerujem da je upravo no što obogaćuje svaki brak. Znači žrtva = radost.
Gledaj na to isključivo kao davanje sebe drugima..tek tada će ti sve to imati više smisla. To je odricanje i potiskivanje vlastitih želja i ega da bi druge stavila ispred svojih potreba. To je realnost koju očito nisi spremna prihvatiti, jer očito ne vidiš sreću u tome...ali istina je da je u tome prava sreća.

Počni s malim stvarima, daj si vremena i možda se nešto promjeni.
Fredrro is offline  
Old 23.01.2008., 10:12   #58
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
i ja sam konjina!

o kompetentnosti ne bih.
ja se ne bih usudio reci da sam kompetentan govoriti o ocinstvu, uzevsi u obzir da nisam otac, kao sto ni fredrro nije bas u pravu kad se poziva na to kako on ima majku, pa moze govoriti o majcinstvu.
Čuj, ja ti mogu reći da je komponenta ženstvenosti ili majčinstva nešto što je prisutno u biću ženskoga spola. Od samog rođenja
I vrlo je stvarno
Kao i činjenica da ti imaš penis (ljepše mi zvuči od kurac u ovom kontekstu ), ruke, noge, bradu. To je nešto što je dio tebe, čega si svjestan otkad znaš za sebe.
Isto tako i majčinstvo i žesntvenost sama, spoznaja sebe kao žene i majke.

Iako, mnoge žene ne apsorbiraju te arhetipove. U nekim slučajevima to dovodi do problema s hormonima, u nekima se ni ne vidi. Ali uvijek postoji unutarnji , intuitivni "motor" koji te vodi, i tjera da odlučuješ, osjećaš, činiš na određeni način.

To nije isto kao generalni osjećaj "žrtve" i odricanja o kojem govori ovaj hobit Frodo. To je nešto unutar žene, nešto samo njezino, njena istinska bit.

I ići silom PROTIV toga u većini slučajeva ne završi dobro. Barem koliko sam ja vidjela. U 99% slučajeva je tako.

I zato vesnica mora prokljuviti taj dio "sebe" Jer će tada jednostavno znati što i kako dalje.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:14   #59
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
zasto?
zbog zenskog kutka, ili zvucim kao zensko?

Pa da, ŽK.
I taj avatar s mačkom
I kitty
I meow

Ono, žensko.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 10:16   #60
zašto bi to bilo nenormalno?pa nismo svi isti, a ako znaš da ih ne želiš, to je po meni puno bolje nego da rodiš pa liječiš svoje frustracije na njemu!( kao veliki broj roditelja ).
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.