Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 16:13   #81
Tako je, pustite propise, montiraj pa dokle ide ide. Mom susjedu riknula klima, frajer montirao "POVOLJNO" i sad ga nemreš dobiti da sredi stvar. To je najbolja varijanta. Nisu klime skupe, svaku godinu staviš drugu heheh
Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 02:10   #82
ovo sa vakumuranjem na klimi i nije toliko vazno to nije komora pa da ce se lediti i stopati filter ili kapilara to ce se na kracim instalacijama mozda viditi kroz par godina tek kao lagano zakiseljavane ulja ali to se moze i zanemariti na ovim pevec klimama jer niko od njh niti ne ocekuje da rade 10-15 god

daleko veci problem je to sto dosta ljudi nezna napraviti pravi pertl pa im curi plin i sto razni kvazi majstori znaju samo za kvar "fali plina" ja sm vec x puta vadio vsak plina iz prepunjenih aparata poslje takvih "majstora"

da me nebi krivo razumio ja vakumiram ali nevolim kad ljudi mistificiraju klime(ili bilo sto drugo) kao neko cudo tehnike za koje treba zavrsiti barem 3 fakulteta
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 06:59   #83
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
ovo sa vakumuranjem na klimi i nije toliko vazno to nije komora pa da ce se lediti i stopati filter ili kapilara to ce se na kracim instalacijama mozda viditi kroz par godina tek kao lagano zakiseljavane ulja ali to se moze i zanemariti na ovim pevec klimama jer niko od njh niti ne ocekuje da rade 10-15 god

daleko veci problem je to sto dosta ljudi nezna napraviti pravi pertl pa im curi plin i sto razni kvazi majstori znaju samo za kvar "fali plina" ja sm vec x puta vadio vsak plina iz prepunjenih aparata poslje takvih "majstora"

da me nebi krivo razumio ja vakumiram ali nevolim kad ljudi mistificiraju klime(ili bilo sto drugo) kao neko cudo tehnike za koje treba zavrsiti barem 3 fakulteta
Ja ne želim nikaj mistificirati a osim toga i ne bavim se klimama. Ali, za doktora kirurgije operacija nije nikakav problem jer to radi svaki dan, nimalo nije vrijedniji od smetlara koji nam svaki dan mora odvesti smeće ispred kuće. Ako je doktor neznaći da bi se znao voziti se na smetlarskom kamionu pozadi. Isto tako pravi majstor za klime je majstor svog zanata. Vakumiranje sam spomenuo samo iz razloga jer FUŠERI montiraju samo ono kaj je najjednostavnije. Zašrafi klimu na zid, otvori ventile i eto "VELIKOG" majstora. Osim toga u velikom broju slučajeva se desi kao što sam ja doživio kod frenda da mu čak i keramičar veli: pa ja ču ti postavit klimu, "znamo mi kako to ide", radimo mi to. Ajme majko mila. Vakumiranje neće ništa značiti odmah, ali ako je tako pravilno onda tako treba napraviti. A o raspertlavanju da ne pričam, nisu u stanju kupiti kliješta za 500 kn jer se to "NEISPLATI", a osim toga nikome ne plate porez za ono kaj rade na crno (takvima uglavnom država niš nevalja), samo kukaju a kad zaj..... onda se ne pojavljuju. Imam loša iskustva sa fušerima na razanim poslovima i rađe platim 22% više ali ako ništa drugo barem imam broj telefona gdje mogu gnjaviti ako nekaj nije u redu.

Ne želim filozofirati, nego bih samo htio da kod nas u Hrvatskoj konačno svatko počne raditi svoj posao. Trudi se da u svom poslu zaradiš da sve ostalo platiš i nek se vrti u krug.

Ja ču doktoru prepustiti da kao stručnjak radi svoj posao, a ja ču voziti smeće ali me neka ne ometa u mom poslu.
Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:30   #84
Ovo pripada podSAM SVOJ MAJSTOR mislim da naslov govori dovoljno
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 18:05   #85
Vakumiranje u prvom redu koristi da bi izvadili vlagu iz cijevi koje spajaju unutarnju i vanjsku jedinicu, a tek onda da isprazimo zrak iz doticnih!
Veca kolicina vlage nije dobra za kompresor i ona kao za posljedicu moze imati krar ili unistenje kompresora. Sa vakumiranjem isto tako izlucujemo sitne cestice prasine iz cijevi. To je i jedan razlog zasto su cijevi stisnute na svojim krajevima prije montaze.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 23:30   #86
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Vakumiranje u prvom redu koristi da bi izvadili vlagu iz cijevi koje spajaju unutarnju i vanjsku jedinicu, a tek onda da isprazimo zrak iz doticnih!
Veca kolicina vlage nije dobra za kompresor i ona kao za posljedicu moze imati krar ili unistenje kompresora. Sa vakumiranjem isto tako izlucujemo sitne cestice prasine iz cijevi. To je i jedan razlog zasto su cijevi stisnute na svojim krajevima prije montaze.
oko ovaga za vlagu se slazemo ali uradi sam montaze su obicno po 1-2m cjevi pa to i nije tako strasno ako mu je to jedina greska to ce raditi ko vurica
osim ako neko nije naljevo vodu u cjevi (i do sam jednom vidio otvorimo bunt pocnem razmotavati i voda pocne curiti van iz cjevi)
kompresori najvise odlaze od neciscenja kondenzatora i od onih gore spomenutih fali plina majstora
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 13:37   #87
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Pozivaš se na zaštitu prirode. To je u redu.
Samo priroda se mora čuvati i bez cehovskih gluposti, ograničavanja i propisa- "samo mi to znamo i možemo"
Možemo o tome raspravljati do vječnosti, ali nevidim razlog da ja tebi ne naplatim to što ja kasnije moram platiti! Pa država nam je ista i za sve vrijede isti zakoni (ne cehovski nego pravi zakoni).

A samo mi to znamo i možemo je loša tvrdnja! Prava bi bila - samo nas kontroliraju i kažnjavaju-
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:30   #88
Cijena ugradnje multi-split klime (2+1) - 2500kn?

Elem, kupio multisplit klimu (2 unutarnje na 1 vanjsku). Ovlašteni serviser mi snimio situaciju i kaže za ugradnju, s materijalom (11 m cijevi, nosači...) 2.500 kn.

Jel to previše? Inače, radi se o neboderu (armirani beton), 15. kat.

Thnx!
jonnieZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 15:07   #89
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
ma pitam zato šta ugl u ulici su nam bili neki radovi i jedan je mora skinit vanjsku jedinicu da se ne oošetei zbog radova i jučer dolazi kupit pare po susjedstvu i donosi račun od 800kn.Mislin WTF 800kn šra su je makli stavili nazad i napunili a sad za 1600 kn možeš kupit novu.....ko je tu lud
zavisi od mjesta na kojem je ali za neke situacije i nije puno
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 15:07   #90
Quote:
jonnieZG kaže: Pogledaj post
Elem, kupio multisplit klimu (2 unutarnje na 1 vanjsku). Ovlašteni serviser mi snimio situaciju i kaže za ugradnju, s materijalom (11 m cijevi, nosači...) 2.500 kn.

Jel to previše? Inače, radi se o neboderu (armirani beton), 15. kat.

Thnx!
mislim da nije
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:28   #91
Quote:
jonnieZG kaže: Pogledaj post
Elem, kupio multisplit klimu (2 unutarnje na 1 vanjsku). Ovlašteni serviser mi snimio situaciju i kaže za ugradnju, s materijalom (11 m cijevi, nosači...) 2.500 kn.

Jel to previše? Inače, radi se o neboderu (armirani beton), 15. kat.

Thnx!
Cijena je sasvim prihvatljiva si obzirom na mjesto i uvjete postavljanja. Imat če šposla cijeli dan a samo materijal će ga doći nekih 60-70% te cijene.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:26   #92
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
mislim da nije
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Cijena je sasvim prihvatljiva.
Hvala na odgovorima. Pitao sam jer sam htio čuti još nečije mišljenje.
jonnieZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:01   #93
klima uređaj-demontaža

ljudi imam pitanje, naime može li mi netko reći dali mogu sam demontirati klimu i kako, a pri tom ne mislim na fizičko skidanje (vide i sl), nego što se tiće plina, ventila, znači da ju mogu opet instalirati. Ili mi je i za to potrebno zvati klima-majstore?? Mislim zvao bi majstore, ali mi montaža neće trebati odmah nego za jedno mjesec-dva, a trebao bi je skinuti kroz par dana...
ramford is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:28   #94
mislim da treba dekompresor, da se plin vrati u unutarnju jedinicu, pa se poslije opet treba pustiti, preporučam ti nekog servisera..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:50   #95
Uključi klimu i na vanjskoj jedinici imaš dva ventila. Jedan na tankoj cijevi a drugi na debljoj. Zatvoriti ventil na tankoj cijevi i ostaviti cca 5 min da klima radi. Nakon toga zatvoriti i ventil na debljoj cijevi i ugasiti klimu. Tako će klima sama sebe vakumirati i pokupiti plin iz cijevi i unutarnje jedinice. Iako...najbolje bi bilo da to napravi ovlaštena osoba koja sa instrumentom može provjeriti dali je plin povučen i dali ventili uopće drže u zatvorenom položaju.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 07:02   #96
Alat za pertlanje

Molio bih pomoć. Kupujem alat za pertlanje i u trgovinama me uvjeravaju da trebam uzeti onaj sa mjerama u mm, a cijevi su u colima pa mi više ništa nije jasno! Molim pomoć iskusnih!!! Hvala
Jeronimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:14   #97
Quote:
Jeronimus kaže: Pogledaj post
Molio bih pomoć. Kupujem alat za pertlanje i u trgovinama me uvjeravaju da trebam uzeti onaj sa mjerama u mm, a cijevi su u colima pa mi više ništa nije jasno! Molim pomoć iskusnih!!! Hvala
1 col (")= 1 inch(")= 2.54 cm= 25mm
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 06:31   #98
2,54 cm = 25,4 mm (ima malo viška)
Jeronimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 07:39   #99
Rezanje cijevi

Imam jos jedno pitanje. S cim rezete cijevi buduci kada rezem sa rezacem za cijevi ispertlana cijev mi se cini da bas nije dobra, a kada rezem pilom onda bude dubok i lijep konus na cijevi.Navodno ima pila za bakar(kazu mi da ima sitne zube).
Jeronimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:30   #100
Koliko mjesta ostaviti za montažu klima uređaja?

Između 2 prozora je stijena, no moram predvidjeti dovoljnu šitinu da kasnije mogu ugraditi split klima sistem. Da li su standardizirane dimenzije unutarnjih i vanjskih jedinica, ili bar postoji neki od-do parametar? Čisto da ne bude na kraju premalo prostora pa se mogu fučkati. Tnx! SZ
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.