Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2009., 17:03   #21
Suludo mi je da se kod nas pokušaj tretira kao da je djelo izvršeno, a dodatno i zato jer se pokušaj smatra dolazak autobusom pred granični prijelaz. De facto je dobio kaznu jer se dovezao do prijelaza, a nije ponio putovnicu za koju je ondje utvrđeno da postoji.

Da je dobio kaznu zbog istekle osobne, a trebao je, ne bih riječ rekao, ali na ovo mogu samo biti zabezeknut kao čovjek, jer sam za pravo laik.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:22   #22
Ma ljudi, krivo gledate stvar.

Po vama, nikad nitko ne bi mogao biti oslobođen da je nešto počinio.
Policija te je kaznila, a eto vidiš, i kod nas imaš pravo žalbe gdje ćeš, ako izložiš stvar na način na koji si napravio ovdje, i uz iole pametnog i normalnog suca, proći bez posljedica.
Možda policajac i je bio prerevan, možda je pretjerao i pogriješio, ali eto...na sudu je da odluči.

Meni je logično da se za pokušaj kažnjava isto, i opet nije to samo kod nas.
Pusti sad ovaj slučaj jer je on nebitan, nepr. nekoga ustrijeliš pištoljem u namjeri da ga ubiješ, ali on preživi i ostane kvadriplegičar, kako bi kaznio počinitelja; jednako, blaže ili strože.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:01   #23
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pusti sad ovaj slučaj jer je on nebitan,
ma, da?
stvarno ste zastranili..

od toga da ste vec citirali i clanke i zakone i odrezali kaznu i za svaki slucaj i za pokusaj ubojstva...neka se nadje..

a ne znate ni sto covjeku pise na komadu papira koji je dobio

to sto je on naslovio kako je vec naslovio, ne znaci da je upravo to i prekrsaj za koji se tereti..laik je..
(ovdje je, na forumu, svaka i najmanja kradja, ni manje ni vise nego pljacka)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:06   #24
Čovjek traži savjet, pol ekipe mu govori da plati kaznu, kakav je to jebeni savjet?
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:31   #25
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ma, da?
stvarno ste zastranili..

od toga da ste vec citirali i clanke i zakone i odrezali kaznu i za svaki slucaj i za pokusaj ubojstva...neka se nadje..

a ne znate ni sto covjeku pise na komadu papira koji je dobio

to sto je on naslovio kako je vec naslovio, ne znaci da je upravo to i prekrsaj za koji se tereti..laik je..
(ovdje je, na forumu, svaka i najmanja kradja, ni manje ni vise nego pljacka)
Ne razumiš, to se načelno govori treba li za dovršeno djelo kažnjavat kao i za pokušaj. Zato sam i rekao ...pusti ovaj slučaj..., ta rasprava je off topic.
A jebiga, ako ne zna šta mu piše na papiru i nije u stanju to prepisati, onda smo svi zakurac ovdi, a prvi on. Ne triba bit dipl.dr.mr.iurodvjetniksastogodinastaža da prepišeš komad papira.

A većina mu govori da lijepo objasni sucu u čemu je bio problem, a ne da plati kaznu.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:03   #26
ja sam bio iso ovog ljeta busom u zadar iz dubrovnika, i zaboravio sam osobnu, a trebam proci granicu s bih kroz neum, i na oba dva zaustavljanja za pregled putovnica/osobnih sam reko zaboravio, i pustili me
marka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:16   #27
Jedno pitanje ako neko ima iskustva. Izgubio sam osobnu u Austriji te sam odmah zvao kolege koji znaju ljude na našoj gramici s Mađarskom. Rekli su mi da kad dođem tamo nek se javim da sam izgubio osobnu i da će se napravit zapisnik i da će me pustit. Jel neko čuo za takve slučajeve? Druga opcija je da mi neko donese putovnicu al sam čuo da postoji šansa da dobijem kaznu jer sam ušao sa osobnom​ a izlazim s putovnicom. Zna neko kolko bi mogla bit kazna?
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:11   #28
Ako rade kako treba (kao slovenci) mađari te bez dokumenata ne bi trebali pustit da naših a kazna bi bila 400-500 eura.Ako ti dostave putovnicu s njom možeš bez problema preko granice,nema kazne.

Ako ti ne mogu donijet putovnicu austrijancima prijaviš gubitak i odeš do veleposlanstva ili konzulata i izvadiš putni list.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:32   #29
Da, Mađari me nisu pustili pa su mi donijeli putovnicu i onda nije bilo problema. Tnx na odg
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.