Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2009., 19:43   #41
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Komentari?
Super-duper, ali brine me monopolizacija elektroničkih knjiga s autorskim pravima od strane Amazona te njihovo inzistiranje na kindle formatu uz prilično visoku cijenu e-knjiga.

I koliko god mi razum govori da je Kindle zasad jedini isplativ zbog legalnog i najšireg izbora e-knjiga, toliko mi i govori da je stvar vrlo vrlo nategnuta i nepoštena.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Old 18.10.2009., 20:31   #42
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Evo BeBook se prodaje i kod nas:

www.sveznadar.com/

Cijena 2300 kn, toliko kosta i vani.
Nije baš, vani je sada cijena 249 dolara, a noviji model (koji još nije izašao, čini mi se) će koštati 349.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Old 19.10.2009., 19:59   #43
Vec neko vrijeme cekam da dode napokon i kod nas Kindle.
Mislim da je ovo odlicna stvar i da ce ljudi sve vise prec na e-knjige.. nece se vise trebat na putovanja nosit po 5 knjiga, moci cemo u bilo kojem momentu kupit i krenut citat i ne cekat da dode na trziste, citat novine a i ponekad mozda i audio knjigu slusat..
Tehnologija koja ce smanjit rezanje suma :
A zamislite jedan dan djeca nece morat nosti kile i kile na ledima vec ce moc svi imat jedan uredaj na kojem imaju sve knjige potrebne za skolu a tako i za faks ili sto god drugo..
Volim i ja drzat knjigu u ruci i neko vrijeme sam cak bila protiv al kad bolje pogledam ima vise prednosti nego mana ( za mene)
__________________
Girls just wanna have fun :)
Ofca02 is offline  
Old 20.10.2009., 02:36   #44
Znači Kindle nije za ljude koji imaju svoju arhivu elektroničkih knjiga. Ne kupujem ništa ako nemam mogućnost da sam učitam file.
Sinbad is offline  
Old 21.10.2009., 02:59   #45
Ma može se prebacit i PDF na Kindle, ali nije automatski:

http://www.sync2play.com/20090429/ho...on_kindle.html

http://ireaderreview.com/2008/01/18/...on-the-kindle/
Vojky is offline  
Old 21.10.2009., 14:17   #46
Quote:
Elinor kaže: Pogledaj post
jer ipak je tu onaj doživljaj papirnatosti knjige, taj miris i sve sentimentalno što se uz knjige veže, a ne sad ovo
Ja sam za oboje. Mislim da je čitač zgodniji za putovanja avionom, jer težinu papira u koferu možeš zamijeniti težinom hašiša ili npr. bananama.

Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
I da, citac mozes citati bez da stalno drzis ruku na stranici, da ti se ne okrene zbog vjetra ili zbog knjige same po sebi
Možeš li čitačem obrisati guzu, zapaliti vatru? Može li pasti na pod, može li pogoditi brata bez štete po sebe?

Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Odlučio sam si priuštiti jedan od ovih čitača. Zanima me, bez zezanja, koji najbolje izgleda?
Ima li čitač da izgleda muževno i kul? Onako crne, ravne linije, bez zaobljenja? Nešto što bi pojačalo moj, već prilično izraženi, muževni izgled?
Dakle - koji čitač, a da ga bez srama mogu ponijeti u birtiju na pivo?
Čitač? Muževno? Bez srama? Pivo?

Kako?

Tko pročita jednu knjigu je peder, netko s čitačem je pročitao barem tri? Što znači da ne daje samo u guzu, već i u usta i u oko. Mene bi bilo sram.

Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Super-duper, ali brine me monopolizacija elektroničkih knjiga s autorskim pravima od strane Amazona te njihovo inzistiranje na kindle formatu uz prilično visoku cijenu e-knjiga.

I koliko god mi razum govori da je Kindle zasad jedini isplativ zbog legalnog i najšireg izbora e-knjiga, toliko mi i govori da je stvar vrlo vrlo nategnuta i nepoštena.
Cijena jedne knjige je cca 50 kuna, zar ne? Trebala bi biti trideset. Ovako ćemo svi čitati piratske verzije prepune kuČa i maĆaka.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Old 21.10.2009., 14:42   #47
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Cijena jedne knjige je cca 50 kuna, zar ne? Trebala bi biti trideset. Ovako ćemo svi čitati piratske verzije prepune kuČa i maĆaka.
Ne treba meni piracka hrvacka verzija.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Old 21.10.2009., 14:52   #48
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Ne treba meni piracka hrvacka verzija.
Znam, i ja čitam srpske originale. To sam ja 'nako općen'to rek'o.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Old 01.11.2009., 15:08   #49
Meni su draže knjige
Silence, please is offline  
Old 04.11.2009., 13:26   #50
hey
možete li mi preporučiti stranicu di bi se dalo for free skinuti knjiga i da ima pristojan izbor
hvala
skvoter is offline  
Old 07.11.2009., 10:33   #51
Ja ove čitače promatram već godinu-dvije, od kako sam na njih jednom slučajno naletio. Bio sam vrlo skeptičan oko toga, i sada, nakon čitanja svega ovoga, još uvijek sam skeptičan, ali samo zbog jedne stvari. A to je podrška za našu dijakritiku.
Očigledno ovih čitača i nema za kupiti kod nas zbog istih problema. Iako mi nije jasno zašto, pa pdf je zapravo neka vrsta slike. Problem se očigledno javlja u funkciji uređaja koji raspoznaje OCR koji je ugrađen u pdf, pa fontove prilagođava svojem prikazu kako bi čitanje bilo što ugodnije, tj. prikaz teksta čim oštriji.
U tome je najvjerojatnije problem koji Beljki spominje. Pdf-ovi koji su napravljeni s prepoznavanjem OCR-a, kod njih se može povećavati slova, dok kod pdf-ova koji su nastali skeniranjem knjiga, kod njih se može samo zumirati. Iz toga slijedi pitanje: (Beljki) da li kod dokumenata koji se mogu samo zumirati uređaj može prikazati naša slova, ili ni tada ne uspijeva?
Uglavnom, dok mi netko ne kaže da se naša slova mogu prikazati na uređaju, nisam zainteresiran, jer me najviše zanima literatura na hrv. jeziku. U trenutku kad saznam da mogu, kupujem odmah.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Old 12.11.2009., 14:48   #52
Morao sam se registrirati da vam kažem svoja iskustva.
Još lani sam kupio CyBook oz francuske i koštao me blizu 3000 kn sa dostavom i carinom.
Prvo me iznenadilo što nema podršku za bilo kakve specijalne znakove. To sam nabrzinu riješio tako da sam prekopirao par fontova. Ima isti ekran kao većina ostalih (6").

Lijepo sam ga pazio i čuvao i uvijek nosio u futroli da bih ga jedan dan upalio i poludio od muke što četvrtina ekrana ne radi. Kao kad razbiješ staklo komad ekrana ne reagira na podražaje i moj bolesno skup čitač mogu baciti u smeće.
Nisam ni pokušavao reklamaciju.

Znači, čuvajte svoje čitače kad ih kupite. Ja sam svoj nosio u ruksaku i s drugim knjigama i slično i mislio sam da ga čuvam. Ekrani su osjetljivi.

Dok je trajao bio je super izuzevši maaalo presporo listanje stranica.
mandor is offline  
Old 25.11.2009., 17:28   #53
Kindle sada čita i PDF:

Kindle 2 je dobio novi firmware. Kao i veći brat, Kindle DX, i Kindle 2 sada ima podršku za izravno čitanje PDF dokumenata (bez konverzije). Također, velika novost koju firmware donosi je i za čak 85% dulje trajanje baterije u odnosu na staru verziju firmwarea. Uz uključenu bežičnu konenciju na uređaju, trajanje baterije sada je deklarirano na sedam dana, u odnosu na četiri dana ranije.

http://www.bug.hr/vijesti/osvjezeni-...e-2/99553.aspx
Vojky is offline  
Old 26.11.2009., 14:20   #54
Ne razumijem se jos puno no samo bih pitala je li ti citaci imaju ekran u boji ili je crno bijeli? Imam puno strucnih e-knjiga sa ilustracijama i slikama u boji pa me zato zanima. Hvala!
*Malina* is offline  
Old 28.11.2009., 19:51   #55
Quote:
*Malina* kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se jos puno no samo bih pitala je li ti citaci imaju ekran u boji ili je crno bijeli? Imam puno strucnih e-knjiga sa ilustracijama i slikama u boji pa me zato zanima. Hvala!
Ovisi o citacu. Kindle npr ima crno bijeli (ali sa hrpom nijansi sive pa navodno dobro prijkazuje slike i ilustracije ).
Zora is offline  
Old 01.12.2009., 10:42   #56
jel se netko od korisnika foruma možda odvažio i kupio kindle? (il možda zna nekoga tko ga je kupio)
ak da kakva su iskustva s kupnjom - porez i/ili carina + neočekivani dodatni troškovi?
s obzirom da se kindle dostavlja samo preko priority courier shipping kak to inače funkcionira kod amazona, koje kurirske službe oni koriste i kak onda funkcionira dostava u hrvatsku i postupak carinjenja?
i konačno jeste li zadovoljni s proizvodom - posebno s kvalitetom ekrana (jel čitanje ugodno, zamaraju li se oči brzo ili...)?
evchy is offline  
Old 02.12.2009., 00:32   #57
zaljubila sam se u tu spravčicu baš zato jer sam to vidla na oprah
jbg,žensko sam hehe

i kad sam vidla cijenu,naglo sam svoju zaljubljenost prolongirala hehe
čekam da se cijena spusti,makar zapravo 1400kn nije tolko puno za tu spravčicu ako ćemo ju stvarno koristit. možeš ga furat di oćeš...najgore mi je kad moram nekog čekat pa odem sama sa sobom na kavu i sve su novine zauzete i kaj da radim eto,tu bi mi kindle dobro došel

također me zanimaju knjige na hrvatskom tak da se ja još bogme moram strpit...

a i kad pogledate malo- pa 1400 kn košta npr glupi mobitel... više se ovo isplati,pametnije je
pure evil is offline  
Old 03.12.2009., 19:36   #58
Definitivno najbolje i najpametnije uloženih 1800kn u mom životu!
Merry Gentry is offline  
Old 05.12.2009., 22:45   #59
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Definitivno najbolje i najpametnije uloženih 1800kn u mom životu!

da li je kindle u pitanju? i meni je upravo u shopping cartu, ali nikako da stisnem da zavrsim transakciju
odin_cro is offline  
Old 06.12.2009., 12:34   #60
meni je isto kindle već neko vrijeme u košarici, al sad nije najbolje vrijeme za kupnju readera...
siječanj/veljača 2010. će donijet neke potencijalno odlične novosti:
http://www.quereader.com/ i
http://www.entourageedge.com/
također, asus bi trebao konačno konkretizirat svoje planove, a i apple.
a i kindle dx će se slijedeće godine (potvrđeno) počet isporučivat izvan amerike...

tako da, ako mislite na svom readeru primarno čitat pdf-ove i ostale dokumente kojima bi ekran od 6" mogao bit premali (a koji uključuju i prikaze slika/tablica, što bi moglo stvarati probleme s razmještajem elemenata kod konverzije), ili želite usput malo i surfat netom na istom gadgetu, pričekajte da vidimo kolika će cijena bit tom QUE-u i hoće li se eDGe isporučivat izvan amerike.

al ako mislite čitat prvenstveno književnost i/ili dokumente koji sadrže samo tekst, nemate kaj oklijevat. ništa neće bit ni jeftinije ni bolje od kindlea.
(također, pazite na sve što ima touch screen (osim, eventualno tog QUE-a, čiji će bit plastičan), jer je slika s tim manje oštra i refleksija zna bit gadna.
kindle ima tu veliku prednost kaj ima pravu tipkovnicu, a ne virtualnu, pa mu ne treba touch screen za dodavanje anotacije i slično.)
dakle, ako trebate samo prikaz teksta, ekran od 6" vam je dovoljan i uzmite kindle bez kolebanja. jeftinije nećete proć, neusporedivo je ljepši od onih grozota koje prodaje sveznadar, cybooka, cool-era itbl., a imajte na umu i da su tipke na kindle-u odlične, što s ovim drugima nije slučaj.
jedina prava konkurencija kindleu na tom polju su sonyevi readeri, ali oni se ne isporučuju u hr, treba vam netko u americi da vam ga pošalje, il morate po njega u austriju/italiju/njemačku...
nook se za sad pouzdano neće isporučivat izvan us, a čak i da vam ga netko pošalje iz amerike, nećete moć kupit ni jednu knjigu na barnes&noble siteu bez američke kreditne kartice.

ako, pak, trebate veći ekran - ako čitate npr. znanstvene tekstove s tablicama/slikama, ili s puno fusnota, i to ugl iz pdf-ova, mogli biste imati problema s konverzijom, jer tekst će biti reflowan, al elementi bi mogli bit razbacani + može se dogodit da brojevi stranica budu ubačeni u tekst (dakle, konverter dođe do zadnje riječi na nekoj stranici i onda ne prijeđe na slijedeću stranicu, nego najprije ubaci numeraciju s dna stranice) + egide zna isto ubacit u tekst pa vam svako malo u tekstu piše nešt u stilu: "i Filip Latinović tako dođe jednog Povratak Filipa Latinovića jutra u svoj rodni Miroslav Krleža grad"
u takvom slučaju vam treba veći ekran, tak da vam ne treba nikakvo reflowanje teksta i da jednostavno otvorite dokument kakav je, a da ne ispadne premali za čitanje. (na kindleu NEMA zumiranja, može se jedino čitat u landscape modu, al i to zna ponekad bit premalo) (dimenzije pdf-ova koje već imate doma pogledajte tak da otvorite dokument i spustite kursor u donji lijevi kut prikaza)
i tad vam preostaje samo čekanje na QUE (koji bi mogao bit papreno skup) ili na kindle dx. (od irex-a NEMOJTE kupovat, jer ne samo kaj su skupi, nego i veoma sumnjivi, mnogo se ljudi žalilo da ne odgovaraju na nikakve upite ak se uređaj pokvari, da im ponekad treba jako dugo da ga isporuče nakon kaj ga platite, a i imali su gadan gaf s laganjem o trajanju baterije - NE traje danima, već satima, što je neporihvatljivo za e-ink tehnologiju, koja energiju troši JEDINO kod OKRETANJA stranica. jednom kad je tinta raspoređena, ona jednostavno stoji tako, kao na papiru, i ne konzumira nikakvu energiju.)

da skratim, za tekst - definitivno ovaj internacionalni kindle.
za dokumente koji bi mogli tražit veći ekran, definitivno čekanje - na QUE ili na kindle dx, kad se počne isporučivat izvan us.

također, ak se imalo kužite u grafičke programe, možete napravit ono kaj ja radim: izvučete sav sadržaj iz danog dokumenta, stvorite u indesignu novi dokument koji dimenzijama savršeno odgovara vašem čitaču i za sat-dva rada si posložite i tekst i slike i maknete sve gluposti tipa razmučkani brojevi stranica i egide unutar teksta i sl. i na malom uređaju, lako prenosivom i odličnom za oči uživate u besplatnoj knjizi.

eto, malo sam odužio, al nadam se da sam bar nekom pomogao.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.