Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 11:33   #21
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
pa da. Više manje knjiga propitkuje naš odnos prema Bogu, Božji prema nama, Božje prikazivanje svijetu,
zašto Bog u svijetu punom zla ništa ne poduzima, o mržnji, oprostu i sl.
Od Coelhovih sam samo pročitala Veronika je odlučila umrijeti, tako da ih ne mogu usporediti.
OK.

Onda je dobro kod preporuke te knjiga naglasiti o kakvom tipu knjige se radi (netko je ovdje napisao da preporucuje knjigu "svima"). Nisu svi ljudi vjernici, a i medju vjernicima nisu svi zainteresirani za bas ovakvu vrstu propitkivanja vjere.

Ako se to naglasi, onda nema nesporazuma.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:10   #22
I ne ide,ne ide pa ne ide-ne vrijedi forsirati.Ništa ne volim raditi na silu,čitati pogotovo.Do sto i neke strane sasm pročitala sve,pa onda na preskokce,pa na kraju samo dijalogenadajući se da ću izvući nešto pametno.
Pa ok,vjerujem da se nekom sviđa a nekome ne.Nekako onaj dio o praštanju...vidim da je to većinu dirnulo...meni je nekako logično da oprostim da bih se JA bolje osjećala...a to sam ubrala puno prije knjige.Ali sad nešto kontam;da li je to onaj tip što je napisao "Razgovori sa Bogom"?
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:47   #23
Dosadna.
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:25   #24
meni, kao ateistu, je knjiga bila zanimljiva, zato što sam naučila puno o katoličkoj vjeri, odnosno, samoj biti vjere, koja se, po meni, razlikuje od nekih interpretacija našeg svećenstva, odnosno katoličke vjere uopće, u 21.stoljeću
ako to izuzmemo, knjiga je dosadna ko proljev, ali sam je svejedno svima preporučila jer me zanimalo što drugi misle o knjizi.
frendica koja je vjernik se nikako nije mogla ufurat, naročito kad je ispalo da je bog žena :rofl
većini ateista je knjiga dosadna, a vjernici je ne mogu probavit - to je zapravo moj zaključak nakon kraće ankete provedene kod prijatelja i rodbine
pamtit ću je, al je sigurno neću dva puta čitati
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 19:19   #25
imam ju doma,što znači da je definitvno jedna od mojih najdražih knjiga.
mene je promijenila i dotaknula me,ali znam puno ljudi kojima se nije svidjela.
meni je jednostavno predivna.
bella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 14:13   #26
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
meni, kao ateistu, je knjiga bila zanimljiva, zato što sam naučila puno o katoličkoj vjeri, odnosno, samoj biti vjere, koja se, po meni, razlikuje od nekih interpretacija našeg svećenstva, odnosno katoličke vjere uopće, u 21.stoljeću
Ne cini li ti se malo cudnim da o katolickoj vjeri ucis iz jedne dosadne polubeletristicke-polu-self-help knjizice?

Nije li to ipak malo prevelik zadatak za tu knjizicu?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:33   #27
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne cini li ti se malo cudnim da o katolickoj vjeri ucis iz jedne dosadne polubeletristicke-polu-self-help knjizice?

Nije li to ipak malo prevelik zadatak za tu knjizicu?
ne učiš ništa o katoličkoj vjeri kao takvoj,
no ima nekih zgodnih misli,poimanja Boga ,vlastitog doživljaja vjere,
tek toliko da se formiraju misli u određenom smjeru ...čisto to

u tom smislu ne vidim štete
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 16:13   #28
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne cini li ti se malo cudnim da o katolickoj vjeri ucis iz jedne dosadne polubeletristicke-polu-self-help knjizice?

Nije li to ipak malo prevelik zadatak za tu knjizicu?
ne, meni je to taman, sve više bilo bi previše
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:41   #29
dosadno.
sviđa mi se početak dok tip ne ode u kolibu, i kraj kad odlazi iz nje.
ostalo je suhoparno, već viđeno i poruka koja god da je trebala biti, osobito o tome kako nas bog voli i kako je dobar usprkos svim zlima koja se događaju, nije doprla do mene, niti me išta u knjizi uvjerilo u to.
a ono o praštanju ubojici je više nego smiješno.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:02   #30
Knjiga je odlična .. Jednostavno sam se zaljubila u nju .. Pročitala sam je dva puta i namjeravam opet .. Sviđa mi se jer je drukčija od ostalih knjiga i što širi optimizam.. A samim time još sam više učvrstila svoju vjeru u Boga.. Preporučam je svima..
Gaby_LM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:20   #31
ja oduševljena!inače većinom čitam popularnu psihologiju i slične knjige samopomoći i htjela sam malo odmoriti uz nekakvo laganije štivo pa si uzela kolibu.mislila sam da je to nekakav romančić-otac izgubio kćer,bla bla bla činilo se zanimljivo... a kad ono,ispostavilo se,još jedna duhovna knjiga,izvanredno!
Lullaby051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:15   #32
Quote:
Lullaby051 kaže: Pogledaj post
ja oduševljena!inače većinom čitam popularnu psihologiju i slične knjige samopomoći i htjela sam malo odmoriti uz nekakvo laganije štivo pa si uzela kolibu.mislila sam da je to nekakav romančić-otac izgubio kćer,bla bla bla činilo se zanimljivo... a kad ono,ispostavilo se,još jedna duhovna knjiga,izvanredno!
Duhovna?
Ja bih prije rekla duhovita.
Nenamjerno ,doduše,ali ipak duhovita.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:48   #33
Nije zgodno ovako se dijeliti na vjernike i nevjernike, ali ako uzmemo u obzir da je knjiga duhovne tematike, to bi moglo biti važno zbog načina na koji se knjiga "prima". Vjernik sam, potpuni i apsolutni. Ovdje se ne radi o nekakvoj književnoj vrijednosti, ali... kao što je netko gore spomenuo, knjiga širi optimizam, a to nikako ne može škoditi, rekla bih...
Da me se nešto specijalno dojmila, nije... ali ima lijepih ideja koje je uvijek u životu korisno primijeniti. Kao što je primjer praštanja. Ali za to nam ipak ne treba Koliba.
Jedna frendica koja aktivno živi duhovnim životom je potpuno zaluđena knjigom (što i nije nekakvo iznenađenje), a druga (ateist teške kategorije ) mi baš danas reče kako ju namjerava pročitati. Znam da to ipak neće ići... i mogu to shvatiti jer ni ja nikad ne bih mogla čitati knjigu kojom me autor pokušava uvjeriti kako Bog ne postoji.
Ali, nisu ovo teološke rasprave. Valjda.
Cunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:15   #34
Quote:
Cunce kaže: Pogledaj post
Nije zgodno ovako se dijeliti na vjernike i nevjernike, ali ako uzmemo u obzir da je knjiga duhovne tematike, to bi moglo biti važno zbog načina na koji se knjiga "prima". Vjernik sam, potpuni i apsolutni. Ovdje se ne radi o nekakvoj književnoj vrijednosti, ali... kao što je netko gore spomenuo, knjiga širi optimizam, a to nikako ne može škoditi, rekla bih...
Da me se nešto specijalno dojmila, nije... ali ima lijepih ideja koje je uvijek u životu korisno primijeniti. Kao što je primjer praštanja. Ali za to nam ipak ne treba Koliba.
Jedna frendica koja aktivno živi duhovnim životom je potpuno zaluđena knjigom (što i nije nekakvo iznenađenje), a druga (ateist teške kategorije ) mi baš danas reče kako ju namjerava pročitati. Znam da to ipak neće ići... i mogu to shvatiti jer ni ja nikad ne bih mogla čitati knjigu kojom me autor pokušava uvjeriti kako Bog ne postoji.
Ali, nisu ovo teološke rasprave. Valjda.
Neće ići?
Zašto ne bi išlo?
znači li to da recimo ateist profesor filozofije neće nikad pročitati i cijeniti, recimo Sv.Augustina ili srednjevjekovne filozofe,da o drugome niti ne govorimo.
Vjerska uvjerenja su posve nevažna ako govorimo o književnosti,a ovdje je to slučaj.
Koliba je literarno gledajući, trivija zadnje vrste.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:39   #35
Quote:
Cunce kaže: Pogledaj post
Nije zgodno ovako se dijeliti na vjernike i nevjernike, ali ako uzmemo u obzir da je knjiga duhovne tematike, to bi moglo biti važno zbog načina na koji se knjiga "prima". Vjernik sam, potpuni i apsolutni. Ovdje se ne radi o nekakvoj književnoj vrijednosti, ali... kao što je netko gore spomenuo, knjiga širi optimizam, a to nikako ne može škoditi, rekla bih...
Da me se nešto specijalno dojmila, nije... ali ima lijepih ideja koje je uvijek u životu korisno primijeniti. Kao što je primjer praštanja. Ali za to nam ipak ne treba Koliba.
Jedna frendica koja aktivno živi duhovnim životom je potpuno zaluđena knjigom (što i nije nekakvo iznenađenje), a druga (ateist teške kategorije ) mi baš danas reče kako ju namjerava pročitati. Znam da to ipak neće ići... i mogu to shvatiti jer ni ja nikad ne bih mogla čitati knjigu kojom me autor pokušava uvjeriti kako Bog ne postoji.
Ali, nisu ovo teološke rasprave. Valjda.
Pitam se kakav je to duhovni život ako jedno takvo plitko djelo (jedva ga pročitah od dosade) može ispuniti dušu. Al pustimo to.
Stvarno još jedan prekoatlantski jeftini proizvod kojeg može (a možda i je) preporučiti Oprah svojim televizijskim zombijima.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:10   #36
@ Cunce:
Mene čisto interesira što znači aktivno živjeti duhovnim životom ?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:07   #37
U nedostatku prikladnijeg termina, upotrijebila sam taj opis. Ali shvaćam vašu dilemu, živim s tim godinama. To je prekomplicirana i predubiozna priča kojoj nije mjesto ovdje. Bez obzira što me u većini slučajeva njezino razmišljanje natjera u smijeh, to je ipak nešto što je dalo smisao njezinom životu. I ja cijenim njezin odabir, kakav god on bio.
Cunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:48   #38
Quote:
Cunce kaže: Pogledaj post
U nedostatku prikladnijeg termina, upotrijebila sam taj opis. Ali shvaćam vašu dilemu, živim s tim godinama. To je prekomplicirana i predubiozna priča kojoj nije mjesto ovdje. Bez obzira što me u većini slučajeva njezino razmišljanje natjera u smijeh, to je ipak nešto što je dalo smisao njezinom životu. I ja cijenim njezin odabir, kakav god on bio.
Dubiozna je u svakom slučaju čim nekoga takav trešeraj poput Kolibe digne u visine.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:52   #39
Kad smo kod trešeraja... Celestinsko proročanstvo!
Cunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:50   #40
Quote:
Cunce kaže: Pogledaj post
Kad smo kod trešeraja... Celestinsko proročanstvo!
joooooj to je tek užas!
Ja zdržala 20tak stranica i poklonila nekoj klinki na trajektu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.