Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 20:08   #21
to je projekt podbrežje. bio je i javni natječaj.. http://www.d-a-z.hr/ostalo/natjecaji...dbrezje-00.jpg

s obzorom na situaciju i na neprodanu sopnicu/jelkovec, grad još dugo neće početi graditi.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:18   #22
Zna li tko u kakvoj je fazi gradnja stanova u Horvatovoj?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:05   #23
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Zna li tko u kakvoj je fazi gradnja stanova u Horvatovoj?
Zgrada je dignuta do kraja i počinje se s unutarnjim uređenjem stanova. Prije tjedan dana su postavljene kutije za rolete, pa sad vjerojatno stavljaju prozore. Izvana zgradi fali još samo zadnji sloj žbuke.
Rekla bih da ide dobrim tempom.
Madame Xima is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 14:39   #24
a kakva je cijena?dali je onakva kakva piše na njihovim stranicama ili?jer ono je stvarno previše za onu lokaciju
vukovar91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 12:36   #25
meni je sestra prije par dana tamo kupila stan, cijena je 1636€, a dobije se popust od nekih 7-8%.

nju je stan od 57.5m2 i garažnim mjestom od 13,5m2 izašao 700.000kn
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:24   #26
Zgrada je gotova, očekuju se prva useljenja. Može li malo više informacija sada kad je to sve završeno; da li smrdi , kakva je lokacija, kakvi su stanovi, je li cijena još uvijek 1.630 EUR?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:46   #27
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Zgrada je gotova, očekuju se prva useljenja. Može li malo više informacija sada kad je to sve završeno; da li smrdi , kakva je lokacija, kakvi su stanovi, je li cijena još uvijek 1.630 EUR?
zgrada je gotova i uređeno sve okolo,prolazim tom ulicom i vidim polako se useljavaju ljudi.autobusno stajaliste je na 3 min cipelcuga,po meni je ok,mirno.pa ti vidi
PERO-ZDERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 12:39   #28
Zgrada je izvana ok ali iskustvo s Nivogradnjom nije tako dobro, konkretno mislim na riješavanje reklamacija kojih po meni ima i previše i riješavanje traje predugo. To više nije ona Nivogradnja s početka priče, molim vas pripazite kod kupnje stanova !!!
adolf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:09   #29
Da, i ja sam isto čuo da su se probahatili, a stanovi puni reklamacija. Gledam u horvatovoj ali sam čuo previše loših iskustava sa nivogradnjom. Čuo sam o pucanju zidova, parketa, stolarije... Za nepovjerovati na novim stanovima! I da maksimalno odugovlače i otežu sa popravcima.

Što je kod tebe konkretno bio problem?
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:02   #30
joj, joj ,ljudi moji vi pretjerujete! Svakom se mogu desiti greške, al koliko znam iz mog iskustva , a i iz iskustva mojih prijatelja, oni su jedina firma koja uredno otklanja svoje nedostatke, i dugo , dugo godina nakon isteka garancije... tako da to stvarno ne stoji... Dugo pratim Nivogradnju i oni doista imaju najbolje stanove na tržištu!
zagreb+karlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:20   #31
Okei...ne misliš da malo pretjeruješ ?

Super ako su ljudi zadovoljni, al čisto sumnjam da si ti pogledala baš sve stanove na tržištu da si mogla zaključit da su baš oni najbolji

Uostalom najbolji je relativan pojam...ono što je tebi najbolje, ne znači da će nekom drugom biti najbolje

Zadnje uređivanje SimplyBlond : 05.09.2012. at 16:26.
SimplyBlond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:13   #32
Quote:
zagreb+karlovac kaže: Pogledaj post
joj, joj ,ljudi moji vi pretjerujete! Svakom se mogu desiti greške, al koliko znam iz mog iskustva , a i iz iskustva mojih prijatelja, oni su jedina firma koja uredno otklanja svoje nedostatke, i dugo , dugo godina nakon isteka garancije... tako da to stvarno ne stoji... Dugo pratim Nivogradnju i oni doista imaju najbolje stanove na tržištu!
Primjeti vremensku komponentu u priči - ukratko, nekad bilo, sad se spominjalo.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:16   #33
Nivogradnja Dubrava - bazna stanica

Pošto nema posebne rasprave za Dubravu, možda netko od ekipe koja je kupila stan tamo prati ovu raspravu.
Ukoliko je netko kupio stan u sjevernoj dilataciji da li ima informaciju da je nešto poduzeto za izmještanje bazne stanice sa susjedne zgrade (udaljenost 15-20 m)? S obzirom na ovakve članke http://krugoval.net/2012/09/04/ht-po...aj-ubija-nasu/ , vidim da procedura izmještanja i nije jednostavna čak ni kada je škola u pitanju.
saslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:54   #34
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Primjeti vremensku komponentu u priči - ukratko, nekad bilo, sad se spominjalo.

Ja se ne slažem s time.

Ja imam stan u Prečkom i super je i lokacija i gradnja. Prepručio sam prijateljima Horvatovu i zadovoljni su. Uvijek bi preporučio Nivogradnju! Al to je moje mišljenje, ne mislim da bi se svi trebala slagati sa time, al zato i postoji forum da svak kaže što misli!
zagreb+karlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:14   #35
Jel ima ko problema sa zvucnom izolacijom i plivajucim podom u horvatovoj?
Kod mene je plivajuci pod izveden katastrofalno...cujem svaki korak susjeda iznad kao da slonovi trce a ispod mene kad susjed pusti muziku sve mi tutnji od njegovog basa.
Ocito je problem u kvaliteti gradnje pa ako jos netko ima isti problem neka mi se javi.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 09:02   #36
Istina, iako je toplinska izolacija izvrsna, zvučna izolacija je katastrofa. a probleme sa stolarijom da ne spominjem.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:29   #37
@zniranac

Da li ti uopce znas sto je plivajuci pod???
Ako zivis u Horvatovoj tamo to nije stavljano, jedino ako si
trazio/la da ti se to postavi )
acm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:54   #38
Quote:
acm kaže: Pogledaj post
@zniranac

Da li ti uopce znas sto je plivajuci pod???
Ako zivis u Horvatovoj tamo to nije stavljano, jedino ako si
trazio/la da ti se to postavi )
Ja to nisam tražio, ali svakako je stavljen. Ispod parketa nalazi se cementni estrih, zato i jest parket onako bučan i odzvanja kada se po njemu hoda. Da je stavljena neka bolja izolacija umjesto stiropora, možda bi i bilo atenuacije koraka.
BangOnACan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 15:25   #39
Quote:
BangOnACan kaže: Pogledaj post
Ja to nisam tražio, ali svakako je stavljen. Ispod parketa nalazi se cementni estrih, zato i jest parket onako bučan i odzvanja kada se po njemu hoda. Da je stavljena neka bolja izolacija umjesto stiropora, možda bi i bilo atenuacije koraka.
jaooooooooooooooooooo meni koji likovi zive u Horvatovoj
hahahahaha
strasnoooooooooooooooooooooooo

Jest da je Nivogradnja ovu zgradu skroz unistila i sfušala ali plivajući pod nije postavljen.

PLIVAJUĆE POSTAVLJANJE PODOVA= kada se parket ne ljepi nego se postavlja na spužvicu ili festor ploče...
Eto da i vi nesto naučite.
U 99,9% slučajeva parket se lijepi na cementni estrih.
Ti tu spominješ stiropor pa estrih....
izolacija se stavlja prije estriha. Što su trebali staviti estrih pa stiropor pa bi onda ti ljepio parket na stiropor da imas bolju izolaciju

al eto slažem se da su sve sfušali u ovoj zgradi
acm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 18:00   #40
Quote:
acm kaže: Pogledaj post
jaooooooooooooooooooo meni koji likovi zive u Horvatovoj
hahahahaha
strasnoooooooooooooooooooooooo

Jest da je Nivogradnja ovu zgradu skroz unistila i sfušala ali plivajući pod nije postavljen.

PLIVAJUĆE POSTAVLJANJE PODOVA= kada se parket ne ljepi nego se postavlja na spužvicu ili festor ploče...
Eto da i vi nesto naučite.
U 99,9% slučajeva parket se lijepi na cementni estrih.
Ti tu spominješ stiropor pa estrih....
izolacija se stavlja prije estriha. Što su trebali staviti estrih pa stiropor pa bi onda ti ljepio parket na stiropor da imas bolju izolaciju

al eto slažem se da su sve sfušali u ovoj zgradi
Još je strašnije kada netko misli da nešto zna, a ne zna, no drugima govori da su neznalice (recimo ne znaš da se piše 'lijepi', a ne 'ljepi' - probaj to naučiti iz svega ovoga). Postoje različite varijante plivajućeg poda, a jedna je da se izolacija (stiropor, kamena vuna, pluto) stavlja ispod estriha a iznad AB ploče. I da onda na estrih ide parket, upravo kako je napravljeno u Horvatovoj. Termin 'plivajući' ili 'plutajući' se ne odnosi na činjenicu lijepljenja, nego na činjenicu odvajanja poda od nosivog elementa - zato se kaže da pod 'pliva'.

Evo jedan link: http://www.webgradnja.hr/clanci/podo...ajuci-pod/161/

Zašto odzvanja? Zato što plivajući podovi imaju rezonantnu frekvenciju koju je cilj dovesti što niže, najbolje ispod praga ljudskog sluha, dakle ispod 20Hz. No to je moguće postići tek s dosta skupim čvrstim izolacijskim materijalima (ili oprugama), u koje stiropor i kamena vuna ne spadaju. Inače se dobiva da duboke frekvencije u plivajućem podu zbog rezonancije budu još i povećane, zbog čega akustički stručnjaci kod gradnje muzičkih studija preporučuju da se plivajući pod uopće ne radi ukoliko se na njega ne misli pošteno potrošiti. Ovakve jeftine varijante plivajućeg poda su favorizirane od strane građevinara jer su im još jeftinije i jednostavnije za napraviti od lijepljenja parketa direktno na beton, no usput ne spominju da se izolacija time zapravo smanjila, a ne povećala.

A možda su i međukatne ploče polumontažne, no to ne znam.

Zadnje uređivanje BangOnACan : 03.02.2013. at 18:35.
BangOnACan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.