Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 20:06   #6461
Mislim da se možda možeš dogovarati samo oko termina usmenih, ali ne i pismenih.
No, možda će netko drugi znati više.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:02   #6462
zna li netko kojim slučajem može li se prebaciti s pravnog studija na studij javne uprave bez da se ispisujem s prava i preko postani-student.hr upišem na studij javne uprave?

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
teft524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:39   #6463
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Ovdje su svi ispiti lagani a studira se prosječno 8.5 godina. Navodno spremaju i u Osijeku da moraš prosjek imati za prebacivanje. Zadnje utočište od pojedinih profesora bi moglo vrata zatvoriti. Ja popušio prvi put usmeni na faksu, i to upravnu znanost. Da i ja doživim pad na usmenome

Poslano sa mog Tapatalka
Izgleda da je to, to. Konacno! Nitko me ne moze uvjeriti da je normalno da ovaj fakultet u manje - vise redovnom roku mogu zavrsiti samo ljudi koji sjede za knjigama svakodnevno 8-10 sati, a ZPP i ZKP citaju iz interesa i razonode kao Osama Kuran ilitiga nimfomanka 50 nijansi sive.

Zadnjih par godina su uspijevali drzati ovog bolesnika na aparatima no izgleda da je smrt neminovna. S jedne strane ova tri regionalna fakulteta pocinju biti i prekapacitirana po broju studenata radi prelazaka iz Zagreba te i sami dizu kriterije i zatvaraju vrata. S druge strane ovi u Zagrebu i dalje drze nenormalne kriterije (po uputama politike, buduci da nema posla za toliko pravnika koliko oni upisuju). Do sad im je to u njihovoj vjecnoj pomami za parama uspijevalo, no sad je dosla maca na vratanca. Jos kad se uzme u obzir da nit gospodarstvo niti opcenito klima u drzavi ne izgleda da generalno ide na bolje glede pravnickog zvanja, ili barem ne u dovoljnom obujmu. U iducim godinama ce sve ovo sto su ovi u Zagrebu talozili u svojim (odgovor b je manje tocan od odgovora d) veleumotvorinama pozavrsavat na ostala tri fakulteta cime ce i bilo kakav porast potraznje za zvanjem neutralizirati, da ne kazem izazvati i vjerojatnu inflaciju. Ali jbg to je tako kad se hoce i ovce i novce.

U iducim godinama predvidjam rapidan pad kvote studenata u Zagrebu. Sa ovih cca 900 komada sto izvanrednih sto redovnih koje upisuju svakog ljeta na prvu godinu ide to na 500, ali ne bez problema i grcevitog drzanja za sisu. S tim mozda konacno i dodju normalnija vremena u vidu realnih kriterija, a prije svega i poboljsanje uvjeta studiranja kroz prakticiranje Bolonje u punom smislu umjesto ove smijurije koju oni guraju zadnjih desetak godina.
DexterMorgaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:56   #6464
Quote:
NHPoet kaže: Pogledaj post
Zdravo. Dogurao sam do 4. godine prava u Zagrebu, ali ovdje se studij pomalo oduljio i morao sam si naći posao. Posao mi počinje za malo više od tjedan dana tako da ne mogu normalno izaći na drugi rok u veljači.

Zanimaju me iskustva drugih zaposlenih studenata. Ima li kakve fleksibilnosti u pogledu vremena ispita, to jest postoji li neki termin za izvanredne koji bi mi dozvolio da nakon (ili možda čak prije posla) mogu ići polagati ili moram za ispit koristiti godišnji/moliti poslodavca da mi dozvoli da na posao dođem kasnije?

Hvala unaprijed
Ahahahahahahahahahahahaha

Po mojem iskustvu - NE! Daj im pare i šuti.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 03:50   #6465
Dragi kolege supatnici!

Imam nekoliko pitanja za vas:

1. je li bolje odabrati seminar iz UZ ili MP, te obaveze iz oba

2. optimalno vrijeme spremanja UZ, te moze li se po skripti

3. iskustva pravnih klinicara
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:43   #6466
Može li mi netko reći što je najbolje uzet za seminar kazneno pravo, europsko javno pravo ili ekonomsku politiku? Koji predmet je najlakše kolokvirat (uz to učim rim i povijest)?
Taccioosetaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:47   #6467
Quote:
Taccioosetaccio kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći što je najbolje uzet za seminar kazneno pravo, europsko javno pravo ili ekonomsku politiku? Koji predmet je najlakše kolokvirat (uz to učim rim i povijest)?
Inače je kazneno najbolje uzeti jer to je najteži predmet u semestru (vjerojatno i godini), a uz seminar i kolokviranje se vrlo lako položi. Ali s obirom da imaš dva ozbiljna predmeta uz to, ne preporučam kazneno pošto ne vidim kad bi se stigao pripremat kroz semestar pa bi ti seminar samo smetao ako to ne učiš (pogotovo ako završiš kod voditelja kod kojeg ima posla). Ja bi na tom mjestu uzela ekonomsku, jer ne vidim baš nikakvu svrhu seminara iz ejp-a pošto je to stvarno predmet koji se položi u tjedan dana laganog učenja, a nisam čula da je seminar niti koristan niti zanimljiv.
denarij is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:52   #6468
Dragi ljudi, dajte mi savjet. Planiram ici na kolokvije iz kaznenog, ali ne znam dali da ucim uz to ustavno za rok u 5.4., naime prosla sam pismeni sad u srijedu i Podolnjak me danas rusio na usmenom. Otkantati ili ne?
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:41   #6469
Quote:
advocatusdei kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, dajte mi savjet. Planiram ici na kolokvije iz kaznenog, ali ne znam dali da ucim uz to ustavno za rok u 5.4., naime prosla sam pismeni sad u srijedu i Podolnjak me danas rusio na usmenom. Otkantati ili ne?
Idi obavezno. Stigneš bez problema naučit za kolokvij i ponovit ustav. Ljudi su uspijevali ispit od nule pripremit i uz to još položit kolokvij. Samo ozbiljno radi i planiraj unaprijed da ćeš par dana pred ispit raditi isključivo ustav.
denarij is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 04:23   #6470
Pozdrav ljudi, imam nekoliko pitanja. Sto je bolje izabrati za seminar u 6. semestru, medunarodno ili upravnu znanost uzevsi u obzir da moram pisati i seminarski rad? (GP nisam upisala) Koje vjezbe je najbolje izabrati (sto manje obveza, kako bih stigla sve)?
Takoder, planiram Kazneno na kolokvije ici pa me zanima postoji li mogucnost rijesiti mp ili uz na ljetnim rokovima uz kazneno? Hvalaa

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
yolo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:08   #6471
Quote:
denarij kaže: Pogledaj post
Inače je kazneno najbolje uzeti jer to je najteži predmet u semestru (vjerojatno i godini), a uz seminar i kolokviranje se vrlo lako položi. Ali s obirom da imaš dva ozbiljna predmeta uz to, ne preporučam kazneno pošto ne vidim kad bi se stigao pripremat kroz semestar pa bi ti seminar samo smetao ako to ne učiš (pogotovo ako završiš kod voditelja kod kojeg ima posla). Ja bi na tom mjestu uzela ekonomsku, jer ne vidim baš nikakvu svrhu seminara iz ejp-a pošto je to stvarno predmet koji se položi u tjedan dana laganog učenja, a nisam čula da je seminar niti koristan niti zanimljiv.
Ok, hvala.
Taccioosetaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:44   #6472
Moze netko opisati kakve su vjezbe i seminari iz 6.semestra? Zanima me koji je najbolji izbor ako zelim ici linijom manjeg otpora. Koliko sam skuzio jednio se uz moze kolokvirati i to se onda jos dio odgovara na usmenom pa jel bi to bilo pametno uzeti za seminar ili ipak medunarodno (gp ne planiram uzeti)? Ujedno ako netko moze napisati koje su obaveze na vjezbama i koje zahtijevaju najmanje rada i vremena?
52225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:10   #6473
Znali netko kakva je situacija ako se na drugoj godini ne uspije riješit jedan predmet sa prve godine? Da li se onda prelazi u izvanredne studente ili ne? Koji predmeti se mogu upisati uz taj sa prve godine? Hvala.
Taccioosetaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:04   #6474
Quote:
Taccioosetaccio kaže: Pogledaj post
Znali netko kakva je situacija ako se na drugoj godini ne uspije riješit jedan predmet sa prve godine? Da li se onda prelazi u izvanredne studente ili ne? Koji predmeti se mogu upisati uz taj sa prve godine? Hvala.
Ne možeš upisati ništa s treće dok ne daš cijelu prvu, a hoćeš li pasti u izvanredne ovisi o tome jesi li upisao drugu godinu (znači imao si uvjet na jesen) ili si ponovo upisivao prvu. Ako si ponovo upisivao prvu, znači da ćeš je upisivati treći put i mislim da to znači da padaš u izvanredne (jer treći put upisuješ istu godinu). Ako si dao uvjet za drugu i upisao drugu, onda ćeš imati ponovni upis druge godine i ne padaš u izvanredne. Upisuješ onaj predmet s prve koji ti je ostao i eventualno ako imaš još koji predmet s druge koji nisi dao.
ladywithaclass is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 06:25   #6475
Netko zna koliko se mora platiti da bi se u referadi dobila nova lozinka za studomat, thx?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:27   #6476
Ako netko želi ponavljati/učiti/propitkivati se u paru/grupi neki od idućih predmeta, neka mi se slobodno javi u inbox:

-Kazneno pravo
-Međunarodno pravo
-Upravna znanost
Djevuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:14   #6477
RIS

Pozdrav ekipa,

Prodajem materijale iz radnog prava, ima hrpu toga,zakoni, prezentacije pa vise u PM
Željka90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:13   #6478
Zna netko da li se treba upisati predmet više godine da bi se dobile vježbe? Npr, mogu li dobiti vježbe iz ljetnog semestra 4-te godine ako u ljetnom semestru nemam upisan predmet iz ljetnog semestra 4-te godine?
__________________
Scio me nihil scire
Judas priest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:42   #6479
Prilično sam siguran da moraš imat upisat 1 predmet s više godine. Vježbe možeš normalno položit i ako nemaš uvjet za višu ko i seminar al za upis mislim da moraš imat upisat 1 predmet.
Nek me ispravi neko ako griješim al prilično sam siguran da je ovak kak sam rekao.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:03   #6480
Quote:
Željka90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

Prodajem materijale iz radnog prava, ima hrpu toga,zakoni, prezentacije pa vise u PM
+
Dodajem original knjige Stvarno pravo 2 i Nasljedno pravo, nadopunjenu Skriptu Leo darujem uz to, zg
Željka90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.