Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 00:14   #41
Quote:
6ar kaže: Pogledaj post
Majstore
Šejo, dao si si truda i majstor Ruud je to zaslužio. Svaka čast!
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:25   #42
Cudno mi je kad vidim koliko vas ima na esanju Ruuda, a meni nikada nije nesto posebno legao. Opcenito takav tip trpaca (slicno kao i Bayernov Gomez) mi jednostavno ne leze. Uvijek su mi bili drazi napadaci poput van Bastena, Henrya, Bergampa ... Valjda stvar ukusa.

Jos kad je Sid nedavno spomenio sarm od Pipa, ostao sam zatecen.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:28   #43
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Jos kad je Sid nedavno spomenio sarm od Pipa, ostao sam zatecen.
Meni su dragi ti lisci koji nemaju tehnički talent ni snagu, ali se znaju uguziti u pravo mjesto i utrpati gol. Vjerojatno se s takvim igračima najlakše identificiram jer ni ja nemam tehnički talent ni snagu
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:29   #44
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Cudno mi je kad vidim koliko vas ima na esanju Ruuda, a meni nikada nije nesto posebno legao. Opcenito takav tip trpaca (slicno kao i Bayernov Gomez) mi jednostavno ne leze. Uvijek su mi bili drazi napadaci poput van Bastena, Henrya, Bergampa ... Valjda stvar ukusa.

Jos kad je Sid nedavno spomenio sarm od Pipa, ostao sam zatecen.
Jebiga sve je to krasno ali netko mora i trpat golove, umjeće je to za sebe. Ruud je uz sjajnu tehniku imao i nos. Kao što je rečeno to ne možeš naučiti nego se s time roditi, zato je jedan od boljih napadača ikad. Ruud još jednom moj naklon
Rhasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:33   #45
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Meni su dragi ti lisci koji nemaju tehnički talent ni snagu, ali se znaju uguziti u pravo mjesto i utrpati gol. Vjerojatno se s takvim igračima najlakše identificiram jer ni ja nemam tehnički talent ni snagu
Dobro, Ruud bas i nije slabasan. Ne moze se fizicki usporedjivati sa Pipom.

A ako cemo biti bas iskreni, nije ni toliko drvo.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:34   #46
Cool

Quote:
6ar kaže: Pogledaj post
Kraj je sezone.

Opraštaju se legende, opraštaju se veličine, opraštaju se igračine. Dojma sam da nikad koncentrat velikana koji su se zahvalili nogometnoj igri nije bio kao ove godine.

U sjeni svega, u sjeni turbodramatične završnice Premiershipa, jedan čovjek koji je nekoliko godina zaduživao travnjacima širom Otoka odlučio je odustati od profesionalnog nogometa. Tresao je mreže, ownao, bivao najboljim strijelcem i još mnogo toga.
Ruud.



Moj osobni favorit i pick broj jedan za napadača u bilo kakvoj formaciji i bilo kakvoj situaciji. Jednostavno obožavam ovog napadača.
Takva nosina se rijetko rađa.

Kilerčina finog dodira, koja je lešinarenje u 16-ercu dovela do jedne neviđene razine. Mnogo puta je dokazao klasu i majstorstvo u 16-ercu nekakvim lobom, lažnjakom, kirurškim poentiranjem, savršenom kontrolom, okretom i praćkicom itd., ali nekolicinu puta u situacijama kad je 'ničija' lopta, ona upravo dođe njemu. Nekakav fliper, odbijanci (i gol poslije ovog) i takve situacije su 'voljele' završit kod njega. I to je ono što je jezivo. Jer, dojma sam, takve stvari ne možeš istrenirat. Ili imaš - ili nemaš.

Kad smo kod golova, previše je favorita, ali ova dva su dosta slična i meni među omiljenijima. I oba za reprezentaciju.
Vrhunski
Jeziva završnica. Čuvajte se ovog linka jer je u jednom trenutku krupni kadar Otte Barića.

Brojke su mu impresivne.
I u PSV-u, i u Manchesteru, pa i u Realu. U reprezentaciji je isto krcao i zabijao ravno svaku drugu utakmicu, što i nije neki skor Europska natjecanja da ni ne spominjem.

Ako se ne varam, jedini igrač u svemiru koji je bio najbolji strijelac u 3 različite lige.
Ok, Nizozemska liga ima najmanju vrijednost, budući da tamo svakakvi jazavci trpaju. Ali za Španjolsku i Englesku mu se mora skinut kapa. I to Španjolsku odradio bez ikakve aklimatizacije. Došao iz Manchestera u Madrid i šta - najbolji strijelac. A da ne spominjem da je Realu sa 2 gola u zadnjem kolu direktno donio naslov prvaka. Sjećamo se svi one koprodukcije s Tamudom.
I još da spomenem da bi Ruud pokupio još pokoji naslov najboljeg strijelca Premiershipa da za njegova boravka na Otoku, tamo nije obitavao stanoviti Henry u TOP izdanjima. Ubojita elegancija, laki korak, rutinska 'anrijevska' završnica. Također TOP napadač.

Da skratim.
Sve u svemu, po meni, od nogometne igre se oprašta jedan od najvećih napadača.

Hvala na uveseljavanju, hvala na majstorijama, hvala na oplemenjivanju ove igre, hvala na svemu.
Majstore


Lagao bih kad bih rekao da nisam ocekivao posvetu ovog kalibra od Seje.

Ruud seli u Nostalgiju - i hvala bogu, ostavio je pregrst materijala za prisjecanje.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:41   #47
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Cudno mi je kad vidim koliko vas ima na esanju Ruuda, a meni nikada nije nesto posebno legao. Opcenito takav tip trpaca (slicno kao i Bayernov Gomez) mi jednostavno ne leze. Uvijek su mi bili drazi napadaci poput van Bastena, Henrya, Bergampa ... Valjda stvar ukusa.

Jos kad je Sid nedavno spomenio sarm od Pipa, ostao sam zatecen.
Meni je isto Ruud bio nekako antipatičan. Cijelu svoju karijeru mi nije legao. Ali Pippo je druga priča. Ovo što kaže Sid, nema tehniku, nema snagu, ne zna trčat, ne zna dodat, pileća građa, pileći udarac.. ali sve je golove zabio. Nitko ne zna kako i zašto, ali sve je zabio. Moraš se tome divit.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:41   #48
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Dobro, Ruud bas i nije slabasan. Ne moze se fizicki usporedjivati sa Pipom.

A ako cemo biti bas iskreni, nije ni toliko drvo.
Ma dobro, ima on fizičku snagu i tehniku, ali niti je dribler, niti toliko igra na svoju snagu, niti ima šutinu s kojom može dati gol s 25 metara. Glavni adut mu je snalažljivost u šesnaestercu, lo stile Pippo.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:42   #49
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Meni je isto Ruud bio nekako antipatičan. Cijelu svoju karijeru mi nije legao. Ali Pippo je druga priča. Ovo što kaže Sid, nema tehniku, nema snagu, ne zna trčat, ne zna dodat, pileća građa, pileći udarac.. ali sve je golove zabio. Nitko ne zna kako i zašto, ali sve je zabio. Moraš se tome divit.
Da, za mene je Pippo čista magija. Ne postoji nijedno racionalno objašnjenje uspješnosti tog čovjeka.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:43   #50
Vidim da se Ruuda "trpa" u tip igraca Gomez ili inzaghi, sto uopce nije istina. 6tar je dobro napisao - u bilo kojoj formaciji i taktici (ili tako nesto) i to je posve tocno. Ima famozni end product i sposobnost da sam stvori nesto iz nicega - sto je dokazao nevjerovatnim golovima i rjesenjima. On je jak tehnicar, pa dolazi iz Nizozemske skole zaboga (jedino je Liverpool kupio valjda jedinog nizizemskog fizikalca - Kuyta ). Ono sto je kod njega fascinantno jest da je zaista stroj za golove prilagodljiv svakoj sredini. On nije imao recimo kao Henry neku rupu u karijeri tipa Juventus. On gdje god dođe trpa bez milosti. Jak na lopti i ne gubi je i kad je okruzen sa 3 ili 4 branica, uvijek svjestan gdje je gol.

Pokusao sam naci, ali nemogu kad je zabijao (a to je bilo cesto) na Old Traffordu kad cijeli stadion grmi Ruud, Ruud, Ruud...
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:45   #51
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ma dobro, ima on fizičku snagu i tehniku, ali niti je dribler, niti toliko igra na svoju snagu, niti ima šutinu s kojom može dati gol s 25 metara. Glavni adut mu je snalažljivost u šesnaestercu, lo stile Pippo.
Cekaj, onda ti je po tom principu drag i Bayernov Gomez?
Ne znam dva igraca koji su u zadnjih 30 godina bili slicniji. Drogba je ipak drugi kalibar.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:45   #52
Tko je bolji Henry ili Nistelrooy?
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:46   #53
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ma dobro, ima on fizičku snagu i tehniku, ali niti je dribler, niti toliko igra na svoju snagu, niti ima šutinu s kojom može dati gol s 25 metara. Glavni adut mu je snalažljivost u šesnaestercu, lo stile Pippo.
Ruud je jako jak na lopti, a samim time jest dribler. Ima masu golova kad je zabio nakon driblinga. Naravno da ga se nece pamtiti po tom kvalitetu, ali ju je imao i to vise nego dobru.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:49   #54
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ovo što kaže Sid, nema tehniku, nema snagu, ne zna trčat, ne zna dodat, pileća građa, pileći udarac.. ali sve je golove zabio. Nitko ne zna kako i zašto, ali sve je zabio. Moraš se tome divit.
Nije da se ne divim. To je fakat "Miracle of Touch". Kako god ga lopta pogodi i odbije se od njega, zavrsiti ce u golu. Cudotvorno drvo.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:53   #55
Pippo je imao vrhunsko pozicioniranje i nekad vizualno traljav, ali iznimno ucinkovit prvi dodir. Kao i nevjerojatnu snalazljivost i brzinu reakcije kod nicijih lopti. Nisu bas vjestine koje bodu u oci kao brzina, udarac ili tehnika, ali nisu ni "magicne".

Ruud je pak imao sve. I zato je i razarao na vise top razina. Tesko mi je i zamisliti boljeg centarfora.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:54   #56
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Tko je bolji Henry ili Nistelrooy?
Ne mozes to "empirijski" dokazati. Statistike su i jednom i drugom izvrsne s tim sto je Henry imao mozda vise oscilacije u svojoj karijeri od Ruuda. Stvar osobne percepcije i dozivljaja nogometa. U svom zenitu mi je osobno Henry bio jedan od najboljih igraca ikada, ali rekoh da je to poprilicno subjektivno obojano.
Osobno mi je i Dennis Bergkamp bio jedan od omiljenih igraca iako nema ni priblizno dobre statistike kao ova dvojica.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:54   #57
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Ruud je pak imao sve. I zato je i razarao na vise top razina. Tesko mi je i zamisliti boljeg centarfora.
Kratko i jasno.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:56   #58
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Tko je bolji Henry ili Nistelrooy?
Dodaj jos Drogbu i moze se otvoriti novi neverending topic.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:58   #59
Meni Ruud niti sličan Gomezu. Ruud zna igrati nogomet, kompletan igrač, dobar u svim područjima igre.

A Pippo, Pippo je posebna priča, 45 kila s mokrim krevetom, ali udarac kao top.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:58   #60
ZZ, vidio sam i tvoj mini osvrt na Ruuda na Primeri, ali nisam imao dojam da ti je drag. Ne znam zašto. Bo.
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ma dobro, ima on fizičku snagu i tehniku, ali niti je dribler, niti toliko igra na svoju snagu, niti ima šutinu s kojom može dati gol s 25 metara. Glavni adut mu je snalažljivost u šesnaestercu, lo stile Pippo.
Nagledao sam se klipića i klipića Ruudovih golova, i jebi me ako su 2 van 16. Jedan Barci, što sam zicer. Za drugi nisam siguran.
A Pippo je posebna razina jezivosti. To je u domeni paranormalnog. Teško ga je ne voljet. Vidio sam oproštaj ovaj vikend i bilo je jako dirljivo.
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Cekaj, onda ti je po tom principu drag i Bayernov Gomez?
Ne znam dva igraca koji su u zadnjih 30 godina bili slicniji. Drogba je ipak drugi kalibar.
Meni je drag Gomez. Vjerojatno po tom ključu.
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Tko je bolji Henry ili Nistelrooy?
Da li je završio rat u Bosni ?
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.