Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 12:25   #21
Moj rođo tvrdi da su komarci izumrli jer njega niti jedan nije napao zadnjih 10 godina. Ne znamo da li je to zbog toga što pije pola litre rakije i puši 3 kutije cigara dnevno ili je tajna u nečemu drugom.
__________________
Investitor na najboljem financijskom tržištu na svijetu - Forexu :)
Alfa-Forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:00   #22
Meni nije jasno kako na moru ima komaraca. Prijatelj mi javlja da je u Biogradu i
da je neizdrživo koliko ih ima ove godine, jedino ako je možda od Vranskog jezera,
znam da zelenilo i vlaga dosta utječe, ali tamo gdje je on ga nema,
ja uvijek gdje sam bio na moru nikad problema,
a niti ovdje blizu Zagreba osim za vrijeme dugotrajnih kiša i sparina.
Ako nekom pomogne, super, ja nisam probao, evo linka:
http://www.slideshare.net/tribunuspl...rotiv-komaraca
nef is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:28   #23
Pa svaka kuca ima gusternu ili slican rezervoar vode, a njima je dovoljna i mala lokva.
Evo jedan zanimljiv clanak:
http://www.pagpress.com/zanimljivost...gambuzije.html
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:56   #24
Tu gdje je živim, otok, ima ih za poluditi i napasna su mala gamad. Ono što pomaže su aparati za uključiti u struju, na tablete, isključivo Raid, ostale samo zasmrde, a ne pomognu. Mi imamo i mreže na vratima i prozorima pa to opet ne pomaže.

Inače, nemojte se češati kad vas ubodu, znam da zvuči kao nemoguća misija, ali izdržite malo i prođe za minutu-dvije.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 16:14   #25
Probaj mjesto uboda lagano preci s navlazenim sapunom, to sam negdje cuo ove godine i djeluje bolje od komercijalnih gelova ili sl.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 22:10   #26
u mom selu nijednog ove godine
inače komarci su aktivni kod zalaska i izlaska sunca
išao sam na kampiranje na dravu ovaj petak i bilo je za poludit oko 21h ... sve bilo crno oko mene
našpricao sam se sa nekim sprejem starim valjda 3 godine i onda nisu išli na mene
već oko 22h nije bilo nijednoga, da bi se oko 4 ujutro opet pojavili
dim takodjer pomaže u rastjerivanju istih tako da ponekad znam baciti zelene trave na vatru da dimi malo jače

inace uvijek imam sa sobom zubnu pastu - kad me ubode stavim malo na ubodnu ranu i ne svrbi me te nema vidljivog ožiljka drugi dan
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 22:16   #27
Kod mene tigrastimnapadaju u bilo koje dana, posebno se intenziviraju oko sumraka.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 18:25   #28
a kak komarac nas "vidi"? neki vele da idu na svjetlo al sam čitala da vide toplinu tijela ili osjete toplinu tjela

zakaj oni noćni leptirići idu na svjetlo?
Dalika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 19:26   #29
Imam ja neki recept protiv komaraca. Ako nekom treba potražit ću ga. Ali je za vanjske prostore. S običnom bocom, smeđim šećerom i kvascem.
DJELUJE!!!
lorii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:33   #30
Kad vec trazis pogledaj svega par posta prije.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:37   #31
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kad vec trazis pogledaj svega par posta prije.

Ja, ili?
lorii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:43   #32
Ne nuzno, ako te veseli traziti samo daj.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:46   #33
Quote:
Dalika kaže: Pogledaj post
a kak komarac nas "vidi"? neki vele da idu na svjetlo al sam čitala da vide toplinu tijela ili osjete toplinu tjela

zakaj oni noćni leptirići idu na svjetlo?
Idu i na svjetlo ali najvise idu na znoj
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:53   #34
Quote:
kekovz kaže: Pogledaj post
Idu i na svjetlo ali najvise idu na znoj
znači da komarci vide svjetlo??

al zakaj idu na svjetlo? zakaj ih privlači iči na svjetlo?
Dalika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 22:17   #35
Kad ih vidim budem ih pitao zakaj idu na svijetlo
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 00:08   #36
mazat se nekim losionom od lavande,il uljem,bitno da je lavanda...meni bolje djeluje od ikakvog autana i sličnog..dobro je i ono ulje,ekstrakt od vanilije za kolače,bez zajebancije....to da ne ubodu...
a kad bocnu zamišat sol,mliko i vodu i namazat ,neznan kako ni zašto al djeluje..bar meni
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:32   #37
dobra ideja je i prije nego sto te izbodu, kad vec znas da ces boravit u tom nekom prostoru, ubrat lavandu i ili stavit ju u vazu ili nasjeckat pa stavit u nesto, bitno da se miris prosiri. cijelo ljeto ih nemam u kuci, a slobodno mogu imat otvorena vrata/prozore i upaljeno svjetlo
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:34   #38
pojedoše me komarci

ovdje u slavoniji nemoš it miran ni po danu
Insomnia86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:54   #39
Quote:
nela2910 kaže: Pogledaj post
dobra ideja je i prije nego sto te izbodu, kad vec znas da ces boravit u tom nekom prostoru, ubrat lavandu i ili stavit ju u vazu ili nasjeckat pa stavit u nesto, bitno da se miris prosiri. cijelo ljeto ih nemam u kuci, a slobodno mogu imat otvorena vrata/prozore i upaljeno svjetlo
Dva ogromna grma lavande i jos veca hrpa koja se susi na stolu u sjenici - tigrastih ubojica kao u prici u bilo koje doba dana, danas me opako ispikali po nogama koje sam netom pospricao bijelim Autanom koji ih izgleda jos i privlaci
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 18:11   #40
Quote:
deda moroz kaže: Pogledaj post
a šta koristiti kad nas vec izbodu? ima li nekakav narodni lijek? nesto tipa tri vrste trave i trljaj
Maži fleku eteričnim uljem čajevca. Čisti mjesto uboda odlično.

Za prevenciju oko kuće nasadi lavandu u saksijama. Ne podnose ju, kao ni citronelu (malo teže nabavljivo).
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.