Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 20:45   #2721
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ne znam što hoćeš reći s prvom rečenicom. To nema nikakve veze s podnošenjem komentara ni hormonima. Debelo je negativno i nepoželjno, uvijek i svuda (ok, osim u onoj nekoj afričkoj državi na M koje se sad ne mogu sjetiti) unatoč ovim pokušajima da se debljina percipira kao nešto poželjno. I kad ti netko kaže da si debela, želi te uvrijediti.

Za drugu - ako ti tako kažeš. Ako doživiš, možda ti se i mišljenje promijeni.

A zapravo su ti dali kompliment. Jer iza tog gađenja su obično ljubomora i zavist. Toga nema kod "debela si".

I kao što je netko ovdje rekao, onima koji stvarno jesu anoreksični, to se ne govori. Takve stvari čuju samo oni nešto mršaviji od prosjeka. Postala popularna riječ pa ju se često koristi.

Usput rečeno, kad mi netko kaže da sam premršava, samo odgovorim da se meni tako sviđa. Na to nemaju komentara osim možda "ah, i ja sam bila tako nekad"/ "da sam bar ja tako".
manje bitno odakle taj komentar dolazi kad ti ljudi non stop govore da izgledaš gadno.
krajnji rezultat po osjećaje je isti (druga stvar je što me zaboli šta tko misli o mom izgledu, ali u nekom trenutku je i meni prekipilo pa sam postala bezobrazna).

općenito mi je više iritantno raspredati o tome, frapiralo me kad sam skužila što ljudi rade i kolika su zabadala, valjda to prije nisam toliko doživljavala.
to se odnosi na sva pitanja tuđeg izgleda. ej, tuđeg, ne našeg.

sve je to isto u rl-u, na momente i puno gore, samo se ljudi anonimno online više razmašu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:05   #2722
Ja sam valjak s nogama od pruca, glavom poput luka, sve mi je to muka

Na Sljeme ko koza idem I iza sebe ostavljam mnoge tanke.

Nije ni bitno, meni se ne sviđa, ali se osjecam senzualno I dobro s ovim sto imam jer necu sutra pobjeci iz ovog tijela, a psiha I mozak idu dalje. Uz hormonalni, ogranicen izbor vjezbanja, ljubav prema hrani I neuredno spavanje, dobro je sto ne prelazim 80.

Neugodnih komentara naslusala sam se u mnogim situacijama, a jedan od posljednjih dobila sam na moru. Zaboli na tren, nije ugodno, ali nikad ne bih birala biti mrsava I takva supljaca.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:07   #2723
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Nije to do građe, obje su velike ali Iskra je čvrsta i ima manje sala. Iskra nema 20kg viška, ja stvarno ne mogu vjerovati da pričamo o istoj osobi ali okej, poštujem tvoje mišljenje.
Ja mislim da su i drugacije gradjene pa na jednoj visak izgleda gore nego na drugoj. Ali tesko mi je reci jer toliki visak kilograma malo sakriva pravu gradju tijela. Slazem se da Iskra izgleda puno bolje od Lucije. Nasla sam na netu da Iskra ima 88kg na 175cm, meni se to cini ko 20kg viska, ako je istina.
A mogu ja svasta misliti al na kraju krajeva ak se ona osjeca dobro tako i ak je cura sretna, neka je. Stoji joj i boli nju kuki za to sto netko misli
__________________
Darling,you're a complete ass.
snarky_fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:10   #2724
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ja sam valjak s nogama od pruca, glavom poput luka, sve mi je to muka

Na Sljeme ko koza idem I iza sebe ostavljam mnoge tanke.

Glava poput luka Jel i rep stoji visoko u zrak?

Boldano - to je najbitnije.
A i onaj dio sa senzualnoscu.

Quote:
snarky_fish kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su i drugacije gradjene pa na jednoj visak izgleda gore nego na drugoj. Ali tesko mi je reci jer toliki visak kilograma malo sakriva pravu gradju tijela. Slazem se da Iskra izgleda puno bolje od Lucije. Nasla sam na netu da Iskra ima 88kg na 175cm, meni se to cini ko 20kg viska, ako je istina.
A mogu ja svasta misliti al na kraju krajeva ak se ona osjeca dobro tako i ak je cura sretna, neka je. Stoji joj i boli nju kuki za to sto netko misli
Koliki zapravo ima visak, najbolje bi rekla neka od metoda mjerenja potkoznog BF.
Dakle, moguce je da ga ima vrlo malo, puno manje nego sto bi brojke dale naslutiti.
Kod osoba krupne gradje na tu visinu to moze biti i 5-10kg viska, a ne 20.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:19   #2725
88 kg?! Onda ih baš dobro nosi, iako i po mom mišljenju to je višak od 20 kg. Meni izgleda kao da ima 78 kg.
Koliko onda ima ona Ashley Graham? Ona i Lucija su mi slične, Iskra mi je ipak druga kategorija.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:25   #2726
Tu pise 175/91
http://healthyceleb.com/ashley-graha...atistics/40966
I ona mi je zgodna, ima mi super lice. Malo ko Cindy, taj tip.

Moze biti da Iskrica ima dosta misica pa su tezi od sala.

Ashley vec izgleda kao da ima 20 viska, ali svejedno mi je komad. Povrsno nalikuje na Luciju, ali je ipak nekako definiranija, meni izgleda bolje od nje u svakom pogledu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:55   #2727
Quote:
snarky_fish kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su i drugacije gradjene pa na jednoj visak izgleda gore nego na drugoj. Ali tesko mi je reci jer toliki visak kilograma malo sakriva pravu gradju tijela. Slazem se da Iskra izgleda puno bolje od Lucije. Nasla sam na netu da Iskra ima 88kg na 175cm, meni se to cini ko 20kg viska, ako je istina.
A mogu ja svasta misliti al na kraju krajeva ak se ona osjeca dobro tako i ak je cura sretna, neka je. Stoji joj i boli nju kuki za to sto netko misli
Ima dosta kila ako je to točan podatak ali stvarno su dobro raspoređene. Ma bitno da je ona sretna i da se dobro osjeća.

Meni je top topova Kelly Brook i u mršavijoj ali i u debljoj fazi. Baš pravi primjer prirodno bujne žene. Ali ona nije plus size (možda u debljim fazama).
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 03:23   #2728
Quote:
snarky_fish kaže: Pogledaj post
..
Debljina nema veze s genetikom, ne nasljedjuje se.
..
The International Task Force on Obesity (IOTF) and the World Health Organization (WHO) have defined obesity as a 21st century epidemic. In countries with economies in transition and even in some urban areas in developing countries, progressive increase in obesity has been reported to be an emerging problem in recent years. Its causes include lifestyle changing, particularly consumption of high-calorie food, as well as an increasingly sedentary lifestyle. However, the genetic origin of obesity is well known and currently proven.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21917535

OBESITY IS A HIGHLY HERITABLE TRAIT

Heritability estimates for obesity are high (typically >0.70), comparing well with other complex, polygenic diseases such as schizophrenia (0.81) (14) and autism (0.90) (15), and are significantly higher than for other complex traits such as hypertension (0.29) (16) and depression (0.50) (17). In addition, the use of quantitative obesity sub-phenotypes that can be accurately measured has resulted in significant measures of heritability for skinfold thickness (18–20), waist circumference (21) and total and regional fat distribution (22).

https://academic.oup.com/hmg/article...k-for#10562151

As a result of twin and adoption studies, the genetic influence on the development of obesity is estimated to be 30-70%.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15368950


a i ne treba ne znam kakva znanost za primijetiti kako su u nekim familijama svi štrkljavi i visoki, a u nekim svi niski i trbušasti ( krajnje pojednostavljeno, jel')
naravno, to ne znači da će netko tko je povukao trbušate gene biti takav, ali svakako je moguće da je njemu puno teže održavati dobru liniju od ovog koji ima visoke štrkljave.
__________________
short circuit

Zadnje uređivanje rubylee : 18.07.2017. at 03:59.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:28   #2729
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
manje bitno odakle taj komentar dolazi kad ti ljudi non stop govore da izgledaš gadno.
krajnji rezultat po osjećaje je isti (druga stvar je što me zaboli šta tko misli o mom izgledu, ali u nekom trenutku je i meni prekipilo pa sam postala bezobrazna).
Meni su oduvijek govorili da sam gadan, a debelo sam đubre tek zadnjih 7-8 godina. Nije uopće bilo bitno jesam li u top-formi ili 25 kila više. Nadimak mi je, doslovno, bio Ružni. I kaj sam napravil? Nisam pizdio po internetu, tražio potvrdu slikanjem guzice niti sam
plakao da mi treba safe space.








Došao sam trolat po forumu k'o normalan čovjek. 15 years and counting.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:31   #2730
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
a i ne treba ne znam kakva znanost za primijetiti kako su u nekim familijama svi štrkljavi i visoki, a u nekim svi niski i trbušasti ( krajnje pojednostavljeno, jel')
naravno, to ne znači da će netko tko je povukao trbušate gene biti takav, ali svakako je moguće da je njemu puno teže održavati dobru liniju od ovog koji ima visoke štrkljave.
Ne radi se o tome koliko je kome teže ili lakše. Radi se o činjenici da svatko jebeno može skinut kile.



Ak' mogu ja, onda zaista mogu i svi ostali. Ja nisam ništa poseban. Samo sam se prepustio indolentnosti, depresiji i izležavanju.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:34   #2731
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Nisam pizdio po internetu,
A micek
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:32   #2732
Quote:
la rosana kaže: Pogledaj post
guglala sam sad tu Iskru, iskreno nije mi nešto u faci ali ima utegnuto tijelo, barem ovo po instagramu što vidim


Ovo je nekom utegnuto? Ogavno! Zena se leluja od sala. Ma koga vi to zavaravate i mazete si oci? Vlastitu debelu guzicu tjesite na taj nacin ili sto?

Jel bi ikoja od vas lajkala debele trbusaste salaste muske? Bi li?

__________________
[B]I chose an eternity of this Like falling angels
The world disappeared Laughing into the fire
Is it always like this? [/B]
Alice Of Mercy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:42   #2733
Quote:
AliceWho kaže: Pogledaj post


Ovo je nekom utegnuto? Ogavno! Zena se leluja od sala. Ma koga vi to zavaravate i mazete si oci? Vlastitu debelu guzicu tjesite na taj nacin ili sto?

Jel bi ikoja od vas lajkala debele trbusaste salaste muske? Bi li?

A što se ti žestiš?

Da, postoji razlika između razlijevajuće nakupine sala i utegnutog sala
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:43   #2734
Quote:
AliceWho kaže: Pogledaj post
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a06e59fb6b.jpg

Ovo je nekom utegnuto? Ogavno! Zena se leluja od sala. Ma koga vi to zavaravate i mazete si oci? Vlastitu debelu guzicu tjesite na taj nacin ili sto?

Jel bi ikoja od vas lajkala debele trbusaste salaste muske? Bi li?

o čemu ti pričaš, ajde molim te pročitaj malo sve prije nego upadneš sa pametovanjem
pojma nisam imala ko je ta ženska i kao što sam napisala na instagramu sam gledala i ne stavlja takve slike
i lijepo sam rekla da je debela, a Lucija pretila, ali da za razliku od Lucije barem ima nekakav oblik tijela (ponavljam ove slike na instagramu)

zato izvoli prošetat prije nego mi počneš stavljat riječi u usta i pročitaj cijelu raspravu

la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:46   #2735
ocekivana reakcija

__________________
[B]I chose an eternity of this Like falling angels
The world disappeared Laughing into the fire
Is it always like this? [/B]
Alice Of Mercy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:56   #2736
aha trollanje, my bad nisam odmah uhvatila
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:13   #2737
Iskra je anoreksija naspram ovog. https://www.instagram.com/p/BWt_snvD...izemodel&hl=hr Zar joj nisu te gaćice male?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:28   #2738
Nisu, ali sere mi se od njenih prosera.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:36   #2739
Mi smo blažena nacija kada nam je najveći problem nečija tanka ili debela guzika, nečije kosti ili salo.
Ovo sve kaj gore čitam iz posta u post je čisti buling. To su ona jadna i zanemarena djeca koju se doma maltretira, imaju svakakve roditelje ili ih drži pod čizmom, ne vole sebe pa svoje životne frustracije izbacuju vikajući po hodniku nekom dječaku ili djevojčici :debela, debala, gadiš mi se, ja sam odmah bolje jer sam mršava ili.. mršava, mršava, daska si..ružna si itd.
Takva djeca po defaultu kasnije ispadnu jadni ljudi.

Sram me je kaj to svuda čitam od muškaraca i žena koje su blizu 3 ili 4 banke a neke i 5.
Bome je to fina osobna iskaznica plitkosti, neukosti i površnosti a bome i neimanja smislenog života.
Toliko netolerencije, mržnje, krkanosti i grubosti. Baš od vikača i boraca za svaku moguću toleranciju (viđu me kako mašem na gay prajdu , na feminizam prajdu itd )
Kada pljujem i procjenjujem cijelu osobu (ovak si uber tolerantan i urban) zbog izgleda i ističem njenu drugačnost odmah se moja plitkost manje vidi i manje štrči dok urlam i pokazujem prstom na tuđu neperfekciju (po mjerilima koga ? )

I mislim si kako su neki ljudi frustrirani sobom i svojim životima kada toliko mržnje, baš mržnje, straha imaju pred nečijom popularnom debelom guzom.
Užas... pa kako može biti model a nije 60-90-60 i ne drnda po jogi.
I strašno ljuti na te sve Lucije i Iskre koje jednostavno sram ih bude, ne žele...ah zamisle ljudi, ne žele biti mršave , utegnute i prosječne. Kako se usuđuju. Ne žele se sramiti debljine i još se ah užasa ta mala Lucija ponosi sobom kakva je u mjerama.
Trebala bih sebe smatrati ružnom i odmah smršaviti a svi koji to ne misle nisu normalni ?
Je. Izgled je sve. Daj da ih spasimo.
Ne budu uzor i ne budu se udale /sreten/ imale brak ako ne budu po pravilima društva.
Imam neki dojam da bi mnogi, mnogi najradije otvorili logore za debele ili čak jako mršave ljude. Bič i kora od jabuke, sve dok te neke ne skinu kile i ne prestanu ugrožavati ideje u nečijem mozgu. Ideje " lijepo je i seksi samo ono što je svijetu lijepo"
Slušala sam ovo predavanje na engleskom od spomenute Iskre i malo prošvrljala Lucijinim instagramom pa mogu reći da su cure i pametne i seksi. Imaju to nešto što mnoge unatoč vanjskoj tzv perfekciji tijela nemaju i neće nikada imati. It girls.
A to boli...uuu kako to boli. Ona je debela i sretna a ja utegnuta i nezadovoljna.. pa kako ljudi moji ?
To tak' ne smioje biti.

To nijedna sprava po kojom se drnda u teretani, nikakva šminka, proporcije ne mogu postići. Ograničenost, šupljina duha i karaktera, ta dosadna prosječnost osobe i uma uvijek nekako štrči i vidi se izdaleka.
Oh koja mržnja kada neka utegnuta i istrenirana shvati da je jedna od ovih više seksi muškarcima od nje. Pa kako smije biti taj disbalans svemira ! :crybaby:
Apsurdistan naš svagdašnji. Fućkam vam ja na taj krkanizam i netolerenciju.
Izgleda da je u Hrvatskoj lakše biti gay osoba nego osoba sa viškom kilograma.
Mnogi dvolični podržavaju svačiji seksualni izbor, galame o pravima i slobodi izjašnjavanja ali izbor izgleda, izgleda koji nije po mjerilu većine e to ne može. To bi se trabalo maltene ograničiti.
Navališe sa toljagama i bakljetinama !
Meni je to malo bljak. Tu nema ni t od tolerancije.
Debele su neke ali su i seksi i lijepe... zato su modeli.
Debele su ali kaj onda ? Drugi zato nisu bolji ako su po miss i mister nebodera mjerama.
Debljina se uvijek može riješiti, suvišne kile (je, je..) skinuti ali doći pameti i biti dobar, tolerantan i dubokouman čovjek koji ljude ne procjenjuje po izgledu i nije esencija krkana Mile iz nekoga sela... to bu za mnoge uvijek Mount Everest.

Imate li toleranciju prema nečijem slobodnom seksualnom izboru ? Ne pljujete takve ljude , ne popravljate ih, ne smatrate ovakvima ili onakvima ako imaju drugačije seksualne preferencije i vole isti spol, podržavate ih u njihovoj različitosti ? Divno.
Pokušajmo to isto primjeniti pri izgledu osobe.
Ne budimo dvolični a ni površni.
Ovdje neke misle da sve kaj se njima sviđa i njihovom muflonu vrijedi za cijeli svijet ? Svi su ljudi isti i svi iste stvari preferiraju kod drugih i svi mjere kao i ja. Ja i moja ekipa sa kave, mi smo vaga svijeta za sve. Uh ega i gluposti do neba.


Izgled općenito, grudi i guzika žena u badiću mršavih i debelih, konfekcijski broj : najveći problem hrvatskih građana. Ma kakva bijeda, bankarsko lihvarenje, odlazak mladih van za poslom, nezaposlenost, propadanje društva a ni požari koji haraju nisu tako strašni. Ništa su ta zla prema užasu jedne oveće ili popularne ženske guzice.

Pa u to ime za sve na vječnom seminaru o ženskoj riti, svim članovima izbornog žirija i procjenjiteljima evo prigodna himna:

https://youtu.be/8YcvTqYXMog




Zadnje uređivanje pozitivax : 20.07.2017. at 14:36.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:46   #2740
pozitiva zabrijala si zesce. da, uvijek ima ljudi koji ce zlobno iskomentirati pa cak i uvrijediti, no vecina zenski ovdje istice imho kako im je nevjerovatno da se ide u krajnost gdje pretile djevojke (da, Lucija je pretila) isfuravaju tu pretilost pod obline i loveyourself prosere od hestegova kad je daleko od zdravog da 24godisnja curka nosi 100 kila na grbaci i protura to pod prihvatljivo, a pritom brise sve iole kriticki nastrojene komentare po drustvenim mrezama i fotosopira slike. Samopouzdanje i sebeljubav my ass. Naravno, slazem se s onom live and let live, ali kad je netko javna osoba i model, onda skuzaj ali imam potrebu i dopustenje iskomentirati sto mislim o ovom "silovanju" curvyisnewskinny instagramusa

btw mozemo upakirati pod kakav god hoces pridjev, no ovo nije nit zdravo nit lijepo nit "normalno" za mlade djevojke. ustvari za ikoga

slika1 slika2
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.