Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 09:37   #2941
Za kilo sala (ne tekucine) tjedno treba biti min 7700kcal ekstra u prehrani. Sto je ca 1100kcal ekstra dnevno +/-. Iliti jedan bigmac menu. Ili jedna vrecica m&m . Hocureci kolicinski uipce ne treba biti nes posebno abnormalno puno. (Odnosno mozda 1100kcal i je paleta salate puterice, al to nemos teoretski prozdrat u jednom danu )

Kako je to moguce uz 1200 kcal pojma nemam (kosi se sa prvim zakonom termodinamike ). Ako covjek nije idealan tj nesavrsen je sistem i na sve strsne propusta energiju, to znaci gubitke energije bar na bazalni metabolizam 1200 plus jos aktivnosti. Ne znam odakle se mogu stvoriti tolike kile. Beats me.

Jedino sto mi pada na pamet je nekakav poremecaj(cushing, hipotireoza) ili ljekovi (prednison, antidepresivi, dugotrajna upotreba antibiotika...), pretjerana kolicina soli i slanog mozda? Kimbinacija?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:50   #2942
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sad sam tek povezala da je cura ranije pisala o problemima sa stitnjacom (nisam odmah skuzila)
Ne znam sto bi mislila o tome.
Znam slucaj gdje je osoba skinula 15kg nakon sto je samo uvela terapiju za stitnjacu.

Tako da tu moze biti nekog vraga
Kada mi je dijagnosticirana hipotireoza i uvedena terapija, i sama sam mislila da ću možda lakše smršaviti, ali ništa od toga. Da se razumijemo, nisam se udebljala od zraka, niti krivim probleme s hormonima. Samo sam mislila da će ići lakše jer teško skidam kile. Mada, meni najviše pomaže fizička aktivnost. Pretpostavljam da malo ubrzam metabolizam.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:43   #2943
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Kada mi je dijagnosticirana hipotireoza i uvedena terapija, i sama sam mislila da ću možda lakše smršaviti, ali ništa od toga. Da se razumijemo, nisam se udebljala od zraka, niti krivim probleme s hormonima. Samo sam mislila da će ići lakše jer teško skidam kile. Mada, meni najviše pomaže fizička aktivnost. Pretpostavljam da malo ubrzam metabolizam.
imam i ja hipotireozu...a citala sam da je nama umanjen metabolizam za 40%..znaci ako ja ili ti vjezbamo sa nekom sasvim zdravom osobom, znaci istu vjezbu i isto jedemo..ona ce lakse smrsavit nego mi....

a eto neki to ne razumiju..ni ja se ne opravdavam..i ja sam zadnje vrijeme se udebljala al skinula sam sve...a krivim najvise slatko
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:50   #2944
40% je pun k
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:50   #2945
Vidim i dalje se prodaju fore o tome da su za debelu guzicu i salo krivi svi drugi - od babe, dide, gena, hormona, dragog boga...
...samo ne vlasnici tih istih debelih guzica

Meni samo nije jasno kako u cijeloj jebenoj Africi nema ni jednog čovjeka koji ima hormonalni poremećaj, loše gene ili šta god već poslužuje ko izgovor... ali ni jednog jedinog!
Fenomen.
Evo, moguće da se neki debljaju i zbog geografske pozicije mjesta rođenja
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:54   #2946
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
40% je pun k
tako sam citala..da se nama brze prima..

meni iskreno tablete niti malo ne pomazu..ja se osjecam jednako kao prije tableta i sad kad ih pijem vec jedno 5 godina...


a nikad nikad nisam bila debela...cak sam bila premrsava kad sam bila dijete...

a inace kazem, krivim slatko, kriva sam sama..a dobro je sad, smrsavila sam..opet je moja stara kilaza..mada i tad kad sam imaala visak..nije bilo pretjerano..otislo sve u guzu

jer stitnjaca upravlja svime u tijelu..tako malena a tako vazna!! mozes imat problema i s kozom, kosom (suha, ispucala kosa), skroz tanke obrve...a ne
to je sve od hrane..kakvi stitnjace... neki misle mi izmisljamo
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:55   #2947
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kako u cijeloj jebenoj Africi nema ni jednog čovjeka koji ima hormonalni poremećaj, loše gene ili šta god već poslužuje ko izgovor... ali ni jednog jedinog!
Fenomen.
Evo, moguće da se neki debljaju i zbog geografske pozicije mjesta rođenja
Ma naravno

https://en.wikipedia.org/wiki/Obesit...d_North_Africa
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:58   #2948
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Vidim i dalje se prodaju fore o tome da su za debelu guzicu i salo krivi svi drugi - od babe, dide, gena, hormona, dragog boga...
...samo ne vlasnici tih istih debelih guzica

Meni samo nije jasno kako u cijeloj jebenoj Africi nema ni jednog čovjeka koji ima hormonalni poremećaj, loše gene ili šta god već poslužuje ko izgovor... ali ni jednog jedinog!
Fenomen.
Evo, moguće da se neki debljaju i zbog geografske pozicije mjesta rođenja

Nema nikakve potrebe za takvim sprdanjem. Naravno da se ljudi debljaju od hrane. Cure pričaju o tome kak u istom okruženju nije svima isto održavati idealnu težinu. Što i nije.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:46   #2949
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Vidim i dalje se prodaju fore o tome da su za debelu guzicu i salo krivi svi drugi - od babe, dide, gena, hormona, dragog boga...
...samo ne vlasnici tih istih debelih guzica

Meni samo nije jasno kako u cijeloj jebenoj Africi nema ni jednog čovjeka koji ima hormonalni poremećaj, loše gene ili šta god već poslužuje ko izgovor... ali ni jednog jedinog!
Fenomen.
Evo, moguće da se neki debljaju i zbog geografske pozicije mjesta rođenja


I meni se čini.
Znam ljude koji su pali i 25 kila kad su odlučili jest zdravo i redovito vježbat i doveli se na 50-60 kila što pristaje njihovoj visini.

I pišem post dok tamanim 20 deka čokolade ne računajući ostale obroke, bez ikakvih poremećaja od kojih se mršavi sa svojih i karakterom koji u teretanu ide mjesec dana i i dalje mi nije jasno osim ako nemaš zdravstvenih problema, ne piješ ne znam koje ljekove kako se dovest do +40 u godini dana. Tako da i ako se ubrajam u one sretne koje jednako brzo i primaju i gube kile pa sam već godinama na istoj kilaži, mislim da se i ti "nesretniji" da oće mogu potrudit... dakle, ili te kile ne diraju, ili si ok u vlastitom tijelu... šta god, svejedno...
Ja na to mogu nadodat samo svaka čast, jer ja se sa 10 kila više od svoje normale osjećam loše. Užasno fizički loše.

Po meni, ima ljudi kojima koja kila viška stoji, no debelo debelooo ne mogu reći da mi je toliko lijepo niti da mi roba na tom tijelu tako lijepo stoji da ju poželim u svom ormaru. Slati poruku voli svoje tijelo kakvo god da je je ok, ali iskakati iz pašteta s kuknjavama kako moda ne bi trebala biti samo za mršave i "normalne" mi vec ide malo na kuki. Pomiri se sa svojom građom, svojim tijelom i ako ti se ne sviđa što ne staješ u ono šta bi nosio poradi na njemu.
__________________
I can resist everything except temptation.

Zadnje uređivanje Lela O. : 24.07.2017. at 16:01.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:08   #2950
Quote:
jazPo kaže: Pogledaj post
imam i ja hipotireozu...a citala sam da je nama umanjen metabolizam za 40%..
Ja sam kombinacija problema sa štitnjačom i PCOS-a. I vidim da moram paziti što i koliko jedem i da se stvarno moram kretati. Inače bih lako i ja puno natukla
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:11   #2951
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam kombinacija problema sa štitnjačom i PCOS-a. I vidim da moram paziti što i koliko jedem i da se stvarno moram kretati. Inače bih lako i ja puno natukla
da..i ja moram pazit mada prije sam jela sve zivo nista se nije primalo, bila bas mrsava ...a sad se prima kako starim a mozda i kako imam problema sa stitnjacom..

moramo se pomirit s tim da moramo se kontrolirati..

najbolje izracunati bazalni metabolizam...odnosno koliko moramo kalorija unosit dnevno i toga se drzati..

ja sad pojedem nekad 1300 kalorija a nekad 2500..zavisi, kako mi se jede slatko ..a moram unosit dnevno oko 2000, barem po izracunu, da bih bila na ovoj sadasnjoj kilazi..
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:12   #2952
Ma hajde... od cijele Afrike ti se baš uhvatila tog dijela i izignorirala Sudan, Ugandu i ostale krasne državice gdje ljudi umiru u gladi.
Ali je, tako je - deblja se od zraka

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Nema nikakve potrebe za takvim sprdanjem. Naravno da se ljudi debljaju od hrane. Cure pričaju o tome kak u istom okruženju nije svima isto održavati idealnu težinu. Što i nije.
Naravno da nije svako okruženje isto, pa tko je to i rekao. Kad pogledaš onu malu Hanu iz "Života na vazi" i kad si u uvodnoj emisiji vidio kolka joj je mama - pa nije ona mogla biti niš manja.
Ja govorim o odraslim ženama, od kojih većina više i nije u prvoj mladosti, koje život provedu kriveći sve druge za vlastitu debljinu, samo ne same sebe.
Da ne velim da postoje okolnosti zbog kojih se možeš provremeno udebljati, ali onda to skidaš majku mu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:22   #2953
Sad sam nakon dugo vremena naletjela na Instagram od Lucije.
Ne simpatiziram ju (ne zbog kila) ali moram reci da optuzbe da se retusira fakat ne stoje. Celulit na izvolte, dosta realno. Eto joj palac gore za to

Plus, na nekim slikama izgleda brat bratu bar 10kg deblje nego na drugima. Tako da to jos vise ide u prilog tome da se ne photoshopira.. jer da to radi peglala bi se valjda na svima i od celulita ne bi bilo ni c.

Ne znam... i dalje ostajem pri svome - neka se skida koja god zena to zeli ako ju raduje, i neka to gledaju svi oni koji vole gledati i caos.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:21   #2954
Ne znam zašto bi trebali hvaliti Luciju, prvo i osnovno cura je vjerojatno debela samo radi novaca(pardon ako je nešto zdravstvene prirode, ne znam o tome). Ima sponzore koji joj obilato plaćaju kako bi mogla biti ambasador brendova koji guraju #javolimsvojetijelo, a te brendove možeš misliti kako briga za ljudsko zdravlje, oni imaju svoju klijentelu i potiču tu klijentelu da takvim i ostanu kako bi mogli i dalje puniti blagajne.
95% slika promovira brendove, curka nema veze s ljubavi prema tijelu.
Drugo i što je bitnije, cura fura i neće reći ni riječi da njezino tijelo koliko god ona njega volila nije ok dugoročno i da bi trebala smršaviti. Baš sad gledam njezine slike i to nije par kila viška kod nje. Kod nje je barem 20kg viška što može utjecati na dužinu i kvalitetu života.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:37   #2955
Bez obzira na to drzim svijecu svim zenskim golotinjama ukoliko one to tako zele
I zgodnima i debelima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:04   #2956
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ma hajde... od cijele Afrike ti se baš uhvatila tog dijela i izignorirala Sudan, Ugandu i ostale krasne državice gdje ljudi umiru u gladi.
Ali je, tako je - deblja se od zraka
Nda, a u Južnoj Africi predebelih više od 40% stanovnika:
http://www.dailymail.co.uk/health/ar...prise-you.html

Al tvrdi ti i dalje svoje, slobodno, ko šljivi činjenice
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:12   #2957
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Nda, a u Južnoj Africi predebelih više od 40% stanovnika:
http://www.dailymail.co.uk/health/ar...prise-you.html

Al tvrdi ti i dalje svoje, slobodno, ko šljivi činjenice


ja opet tvrdim da jest..normalno debljamo se radi previse hrane, kalorija al cim imas kakvu bolest, npr stitnjaca...odmah ti metabolizam sporije radi.. jeo ti 1200 kalorija a neka zdrava 1800 isto ce bit......jer njima veoma dobro radi

eto ja imam prijateljicu, visoka 164, 51 kg
ona ti jede sve zivo nista joj se ne prima..jednostavno zdrava, prava, dobar metabolizam...

pije alkohol, jede kebabe, pice, slatko...ravan stomak skrozzzz...nimalo sala na njemu...

__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:27   #2958
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Naravno da nije svako okruženje isto, pa tko je to i rekao. Kad pogledaš onu malu Hanu iz "Života na vazi" i kad si u uvodnoj emisiji vidio kolka joj je mama - pa nije ona mogla biti niš manja.
Kaj nije Hanina mama mršava? Vidjela sam neku sliku. Ili joj to nije bila mama?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:33   #2959
Ja sam okruzena ljudima koji imaju dijagnosticirane hipotireoze, hasimote, policisticne. Najcesce kombinacija i stitnjace i jajnika. Nitko od njih nije buco. Niti bio prije, niti je sad s dijagnozom. Jbg. Ocito ima i toga.

Zao mi je ovih sto su neki tezi slucajevi pa se moraju jebacki truditi da ostanu donekle, ne mogu zamisliti kako je to planirati si kalorije i zalogaje te stopati si treninge. Prakticno ti cijeli dan ode na zamaranje hranom i kilama, ne zvuci mi bajno. Idem kucnuti o drvo.
__________________
"Opet se netolerantna javljaš?"
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:47   #2960
A mislim.. nije tak tesko
Paziti na sve to mislim.

Znam hrpu ljudi koji paze a da nemaju nikakav sistemski poremecaj.

No nije to stvar samo izgleda. Puno toga je bolje kad pazis. Manje pristica, manje crijevnih smetnji, uredniji san, vise energije, bolji nalazi i krvne slike opcenito...

Zapravo mi je drago da su mi nasli pcos i da sam naucila kroz njega paziti na sve to jer inace nema sanse da bih.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.