Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 10:54   #4601
Zadnji tank TSI mi je popio manje od CDTI-a
Tank prije obratna situacija.

Pa ti sad reci koji trosi manje.

Uvjeti su bitni, ovako pausalno nema nekog smisla tvrditi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.07.2017., 11:13   #4602
Ok, hvala vam! Naime malo gledam šta se nudi na tržištu i za koliko, pošto mislim da će doći vrijeme da polako zamijenim svoju GTS-icu. Dok sam tako gledao naletio sam na sređenu Insigniju iz 2010 sa 140tkm, 2.0 sa 220 KS, benzinac. Pa reko kolko to troši.. Na netu sam našao oko 9,2 kombinirano. Jel bi to odgovaralo?

Inače godišnje rijetko napravim preko 10tkm tako da mi i benzinac igra rekao bih.. Ali skoro pola napravim na autoputu.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 25.07.2017., 11:30   #4603
Teško je to reci. Astra karavan atmosferski benzinac srče 3 litre više od Meganea karavana dizela, provjereno jer su doma oba.

S druge strane, Megane mi troši 2 litre više od uobičajene potrošnje kad ga ozbiljnije stisnem.

I Clio dizel mi je na AC Zagreb - Split pio 2 litre više nego inače jer sam se žurio na, za njega brzih, 155 na sat.

Dakle, neke stvari se mogu reći otprilike, al je nezahvalno krenuti u temu o potrošnji jer ovisi o hrpu toga.
Fishkal is offline  
Old 25.07.2017., 14:27   #4604
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Ok, hvala vam! Naime malo gledam šta se nudi na tržištu i za koliko, pošto mislim da će doći vrijeme da polako zamijenim svoju GTS-icu. Dok sam tako gledao naletio sam na sređenu Insigniju iz 2010 sa 140tkm, 2.0 sa 220 KS, benzinac. Pa reko kolko to troši.. Na netu sam našao oko 9,2 kombinirano. Jel bi to odgovaralo?

Inače godišnje rijetko napravim preko 10tkm tako da mi i benzinac igra rekao bih.. Ali skoro pola napravim na autoputu.
Insignia 4x4 s 220 KS, ako se normalno vozi troši 10 - 12 L. Bez 4x4 malo manje. E sad, ako ćeš se taljigat 90 km/h u 6..... ..nameće se pitanje šta će ti 220 KS.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.07.2017., 16:52   #4605
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da, Ferrari u nekoliko modela
Ma nisu samo Ferrariji, dosta proizvodjaca to koristi... Neki zbog mjenjaca, neki zbog trakcije, neki zbog obje stvari... Obicno bude ogranicen moment u prve tri brzine... Nije to nikakva nova stvar...
Markkonen is offline  
Old 25.07.2017., 17:49   #4606
Moguce, za ovog gore sam citao pa znam, drugi se nisu "pohvalil".

Btw jedan kojeg sad vozim je uskopljen u prve dvije brzine (radi mjenjaca). I stvarno u 3. se osjeti da je nesto drugacije (radie se o 70 Nm)
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.07.2017., 18:04   #4607
Jel mi ovo siguran pad na tehničkom? Vratih se s puta i skuži situaciju. Zadnji desni, nepogonska osovina.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 25.07.2017., 18:08   #4608
Pa vide se zice, ovo nije nego za do vulkanizera i mjenjat
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is online now  
Old 25.07.2017., 18:18   #4609
Ovo je za dozivit ozbiljnu nesrecu - POGOTOVO nazad. Vidis da su i kordovi prerezani.

U zadnje vrijeme ima stakla po cestama za popizdit. Jedan moj bok je stradao, na srecu ne ovako tragicno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.07.2017., 20:33   #4610
http://onlinecars.at/en/fahrzeuge/29...-HDi-7-SITZER/

dobra kupovina? jel taj 1.6 preslab za gurat po autoputu? jel se još na tim motorima zaštopavaju oni uljni kanali?
__________________
i curice su mali sendviči
deda pantelija is offline  
Old 25.07.2017., 21:00   #4611
Ako ga ne održavaš kako spada zaštopat će se. Al ako nađeš mehaničara koji je dva puta u životu vidio HDI, neće bit problema.

Meni je osobno preslab za toliki auto, ali to moraš sam probat i vidit. Opet će bez problema držati 130-140 na tempomatu po autocesti. Iznad počne cuclat gorivo ko benzinjara.
wasx is offline  
Old 25.07.2017., 21:06   #4612
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Pa vide se zice, ovo nije nego za do vulkanizera i mjenjat
Problem je što niko u ZG nema taj model, svugdje se naručuje i čeka 8-10dana, čak i u Furlanu.

Jedino da namontiram zimske iza dok čekam ovu i tako odem na tehnički.

Ali nije mi jasno da je nešto ovako otkinulo, očekivao bi to na pogonskom kotaču da je slajfo po noževima.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 25.07.2017., 21:17   #4613
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Problem je što niko u ZG nema taj model, svugdje se naručuje i čeka 8-10dana, čak i u Furlanu.

Jedino da namontiram zimske iza dok čekam ovu i tako odem na tehnički.

Ali nije mi jasno da je nešto ovako otkinulo, očekivao bi to na pogonskom kotaču da je slajfo po noževima.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Metni zimske,a ovu skidaj dok te nije đava lipi odnija... Ovo je baš specifično izvaljen komad,da si pregazio nešto valjda bi i osjetio. Moguće da ti je netko namjerno izvršio sabotažu,znaš kakvih debila danas ima
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Old 25.07.2017., 21:25   #4614
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Metni zimske,a ovu skidaj dok te nije đava lipi odnija... Ovo je baš specifično izvaljen komad,da si pregazio nešto valjda bi i osjetio. Moguće da ti je netko namjerno izvršio sabotažu,znaš kakvih debila danas ima
Bas to, meni ovo vise izgleda ko da je netko izrezao nego da je na nesto naletio.
Lucky-ZG is offline  
Old 25.07.2017., 23:47   #4615
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Insignia 4x4 s 220 KS, ako se normalno vozi troši 10 - 12 L. Bez 4x4 malo manje. E sad, ako ćeš se taljigat 90 km/h u 6..... ..nameće se pitanje šta će ti 220 KS.
fijuuu, ok thx. Ma ne treba mi toliko, ali čisto pitam. Treba mi najmanje 150
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 26.07.2017., 00:01   #4616
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Bas to, meni ovo vise izgleda ko da je netko izrezao nego da je na nesto naletio.
A to se u našem blesavom podneblju događa jer si navijač drugog kluba,jer voziš upadljiv auto,jer si parkirao na javnu površinu koja je banskim dekretom iz 1256. dodijeljena kući u Grbavoj ulici s brojem 133,jer su se djeca napila pa im moraš oprostit,jer ljudi nemaju pametnijeg posla pa idu uništavat tuđe... Uglavnom,možemo nabrajat do jutra. Jebeno je kad imaš specifičnu dimenziju,a recimo sutra moraš na put. Ili kad ne vidiš oštećenje,pa ti zvekne na 142 km/h. I interesantno,još se drži a praktički je guma uništena
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)

Zadnje uređivanje Šargija : 26.07.2017. at 00:27.
Šargija is offline  
Old 26.07.2017., 07:16   #4617
...ja mislim da se to može pokrpat silikonom....namjesti oštećeni dio na najvišlju točku i natrpaj silikonom, po mogućnosti crnim ili tamno sivim.
Nakon se osuši, oprezno oštrim nožem odreži višak i oblikuj na fino šmirglom 120.
Nožićem za linorez ureži potrebne šare, i zagrij industrijskim fenom da se bolje primi, vulkanizira.
Crnom pastom za cipele premaži cijelu gumu da se nijansa izjednači.
Na kontra stranu OBAVEZNO zalijepi dobro užvakanu žvaku kao protutežu (balansiranje!).

Sretno!
sinisaplatz is offline  
Old 26.07.2017., 07:46   #4618
Bez zvake nista!!!

Sent from 'The Beast' using Tapatalk
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Old 26.07.2017., 07:54   #4619
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
A to se u našem blesavom podneblju događa jer si navijač drugog kluba,jer voziš upadljiv auto,jer si parkirao na javnu površinu koja je banskim dekretom iz 1256. dodijeljena kući u Grbavoj ulici s brojem 133,jer su se djeca napila pa im moraš oprostit,jer ljudi nemaju pametnijeg posla pa idu uništavat tuđe... Uglavnom,možemo nabrajat do jutra. Jebeno je kad imaš specifičnu dimenziju,a recimo sutra moraš na put. Ili kad ne vidiš oštećenje,pa ti zvekne na 142 km/h. I interesantno,još se drži a praktički je guma uništena
Pa ako je ovo točno, bio sam na Jahorini na kampu, i jedno popodne autom proveo u Palama, nakon toga prevalio 500km sa 7 ljudi i tuleom na krovu. Ne vjerujem da se dogodilo u Zagrebu u dan nakon puta.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 26.07.2017., 08:51   #4620
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...ja mislim da se to može pokrpat silikonom....namjesti oštećeni dio na najvišlju točku i natrpaj silikonom, po mogućnosti crnim ili tamno sivim.
Nakon se osuši, oprezno oštrim nožem odreži višak i oblikuj na fino šmirglom 120.
Nožićem za linorez ureži potrebne šare, i zagrij industrijskim fenom da se bolje primi, vulkanizira.
Crnom pastom za cipele premaži cijelu gumu da se nijansa izjednači.
Na kontra stranu OBAVEZNO zalijepi dobro užvakanu žvaku kao protutežu (balansiranje!).

Sretno!
A cime ce nadomjestit prerezane kordove i to na najgorem mjestu - spoju boka i gume?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.